IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > אוברקלוקינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אוברקלוקינג שאלות ועזרה בנושאי אוברקלוקינג למעבד , לזיכרון , לכרטיס המסך , תוכנות מבדקי חומרה וביצועים , וקבוצת ה HWBOT המובילה בישראל

אוברקלוקינג וקירור : אוברקלוקינג

כמה שאלות לפני שאני מתחיל לעשות OC למעבד

אני קצת יחפור פה אז אני מקווה שתהיה לכם סבלנות לקרוא ולעזור לי תודה מראש אוקי אז המטרה שלי היא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-05-09, 21:27   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל כמה שאלות לפני שאני מתחיל לעשות OC למעבד

אני קצת יחפור פה אז אני מקווה שתהיה לכם סבלנות לקרוא ולעזור לי תודה מראש
אוקי אז המטרה שלי היא להביא את המעבד (Q9550) למקסימום שהלוח (EP45-DS3L) יכולל לסחוב
(עם זה משנה יש לי זכרונות OCZ REAPER 1066HZ וקירור למעבד AC EXTREM)
אז ככה אני צריך קצת הסבר והדרכה
בשלב הראשון אני צריך לכבות בלוח את כול הפיצ'רים של החסכון בחשמל
זאת אומרת לחכות את C1E ו EIST (כבר עשיתי את זה)

בשלב השני להכין את המעבד ל OC
לשים את ה CPU CLOCK RATIO על הכי גבוה (במקרה שלי זה X8.5)
לשנות את ה PCI EXPRES FRECAUANCY ל 100MHZ

בשלב השלישי אני צריך להכין את הזכרונות ל OC עכשיו פה תתקנו אותי עם אני טועה
קראתי שצריך לשים את ה SPD ל 2.00D שהיחס של הזכרונות היה 1:1 ביחס ל FSB זה נכון ?
לשנות את התזמונים של הזכרונות במקום מצב אוטומטי למצב ידני ולשים את התזמונים של הזכרון על מצב קבוע ולא אוטומטי
ולשנות את המתח של הזכרונות ל 2.1V ? עד לפה הכול נכון ?

עכשיו אני צריך להתחיל להאיץ את המעבד זאת אומרת לעלות את ה FSB
כול פעם מעלה קצת ובודק יציבות עם IntelBurnTest OCCT
עכשיו עד לפה אני מבין מה אני עושה והכול מסתדר לי בראש
כול הקטע שאני באמת לא מבין לפי מה אני מעלה את המתח של המעבד וכול שאר ההגדרות של המתח ?
איך אני יודע כמה לעלות ?
לפי מה אני יודע כמה לעלות ?
תודה לעונים !!!
b0nzZ לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-05-09, 21:39   #2 (קישור ישיר)
IO Member

אם אתה רואה שהPOST לא עולה והזכרוונות או הלוח אם או המעבד לא מגביל ,כנראה אין מספיק מתח

שינוי מתחים!

טוב, אז עשינו אוברקלוק קטן יחסית עד עכשיו ונתקלנו באחד מהמצבים הנ"ל המעידים על חוסר מתח.
להזכירכם, מצבים של חוסר מתח נגרמים כשהרכיב האלקטרוני עליו אנו מבצעים את ה-OC עובד על תדר גבוה מן הרגיל ולא מסופק
לו מספיק מתח על מנת שיעבוד בצורה תקינה באותו תדר חדש.
(כדי להמחיש מעט את המצב, דמיינו לכם מכונית עם מנוע גדול וחזק אבל אין מספיק דלק שיניע את המנוע).
לפני שמתחילים את כל עניין המתחים, חשוב מאוד לציין שזה הקטע המשמעותי ביותר בכל תהליך האוברקלוק!
שימוש לא נכון במתחים יכול לגרום לנזק בלתי הפיך למעבד, ללוח או לזכרונות שלכם!
אנא הפעילו שיקול דעת, העזרו בסבלנות ובצעו את החלק הבא במדריך בזהירות יתרה.
אוקיי, אז אני שוב מזכיר שהמדריך הזה נעשה ע"פ הלוח שלי (GA-P35-DS3L), לכן עניין המתחים הבא יהיה שונה
מאוד לאנשים בעלי לוחות של יצרנית אחרת.
אז יאללה נתחיל!
להזכירכם, אנחנו נמצאים במסך הבא:
(התמונה להמחשה בלבד. אין לקבוע את הפונקציות לפי התמונה)

למזלנו, בעלי לוחות Gigabyte, עניין המתחים פה פחות מסובך ויותר קל להבנה מאשר עם לוחות אחרים (לדעתי לפחות).
יש ארבע* פונקציות עיקריות אליהן אנחנו צריכים להתייחס כשמשנים מתחים בעת ביצוע OC:
DDR2 OverVoltage Control - המתח המסופק לזכרונות שלנו (המתח הסטנדרטי הוא 1.8V).
i(G)MCH OverVoltage Control- המתח המסופק לגשר הצפוני בלוח. כמו שהזכרתי קודם, ה-FSB הוא האחראי
להעברת המידע בין המעבד לגשר הצפוני (North Bridge = NB), מאחר ותדר ה-FSB גבוה מן הרגיל יש צורך להעלות מתח
גם ל-NB על מנת שיוכל לקבל ולשלוח מידע למעבד בצורה תקינה.
CPU Voltage Control - המתח המסופק למעבד שלנו.
* FSB OverVoltage Control - המתח המסופק ל-FSB.
העלאת המתח לגשר הצפוני היא הגורם המשפיע יותר בכל הנוגע לאספקת המתחים הנדרשת ללוח, לכן יש מעט חילוקי דעות
לגבי הפונקציה הזו.
חלק אומרים שאפשר להשאיר את הפונקציה הזו על Normal לאורך כל תהליך האוברקלוק.
יש האומרים שצריך להתייחס לפונקציה הזו רק כשעוברים את ה-400MHz ב-FSB.
ויש המעדיפים להעלות את המתח ל-FSB ביחד עם המתח לגשר הצפוני (לדוגמא, אם נקבע לגשר הצפוני 0.2V+ אז נקבע גם
ל-FSB העלאה של 0.2V+).
אני אישית מעדיף להשאיר את הפונקציה הזו על Normal ורק כשעוברים את ה-400MHz להעלות מתח גם ל-FSB ב-0.1V+.
קודם כל, את המתח לזכרונות שלנו (DDR2 OverVoltage Control) אפשר לקבוע כבר בתחילת התהליך על 2.1V
שזה המתח המקסימלי הבטוח לזכרונות מסוג DDR2. ה-BIOS של לוחות GB מתוכנת לעבוד ע"פ העלאות קבועות של מתחים
(0.1+, 0.2+, 0.3+ וכו') לכן על מנת לקבוע את המתח לזכרונות על 2.1V אנו צריכים לבחור באפשרות של 0.3+.
ציינתי קודם שהמתח הסטנדרטי לזכרונות הוא 1.8V אז החישוב המתקבל הוא: 1.8V + 0.3V = 2.1V
את ההעלאת המתחים הזו לזכרונות חיוני לבצע כבר מלכתחילה על מנת שהזכרונות לא יהוו עבורנו הגבלה בעת ביצוע האוברקלוק.
שוב אני מזכיר, עם העלאת ה-FSB עולה גם תדר הזכרונות וכשתדר הזכרונות גדל מעבר לתדר המקורי שלו, נדרשת העלאת
מתחים. אם נקבע מראש את המתח לזכרונות על 2.1V אנחנו נוכל להעלות FSB בלי לדאוג להעלאת מתחים לזכרונות לאחר
שעברנו את התדר המקורי שלהם. הזכרונות לא יהוו הגבלה.
אפשרי לקבוע את המתח לזכרונות גם על 2.2V אבל זה נדרש במצבים קיצוניים, פחות מומלץ ועלול לקצר את אורך חיי הזכרונות.
יש לזכור, צריך להתחשב בסוג הזיכרונות ובאיכות שלהם, שהרי אם הם יעבדו על תדר גבוה ממה שהם יכולים, תיווצר אי-יציבות
למרות המתח שקבענו. מדובר פה בהגבלה מתדר הזכרונות.
דוגמא: זכרונות G.Skill 800MHz CL4 מסדרת PI יכולים לעמוד בתדר של 1066MHz! (עם מתח של 2.2V)
זאת הודות לשבב הנמצא בזכרונות, מפזרי החום שעליהם והתזמון הנמוך. אלו הסיבות מדוע סדרת ה-PI של G.Skill נחשבת
מצויינת לאוברקלוק!
זכרונות 800MHz אחרים, בעלי תכונות שונות מאלו שציינתי, לא יוכלו לעמוד בתדר גבוה שכזה (בין אם זה שבב פחות טוב,
טמפ' גבוהות עקב מחסור בקירור או תזמון התחלתי גבוה). צריך להתחשב בכל אלו כשעושים אוברקלוק.
טוב, אז סיימנו עם הזכרונות עכשיו צריך לטפל במתח למעבד ובמתח ללוח.
את מה משנים קודם?
אז כשנתקלים באי-יציבות לפני העלאת מתחים ראשונה, אפשר להעלות את המתח לגשר הצפוני ב-0.1V+
(להזכירכם הפונקציה הזו ב-BIOS נקראת: i(G)MCH OverVoltage Control)
ולאחר מכן להעלות מתח למעבד בקפיצה הקטנה ביותר שהלוח מאפשר.
אחרי שביצענו את העלאת המתחים, אנו שומרים את ההגדרות ב-BIOS ויוצאים. אם המחשב עשה POST (נכנס לווינדוס)
זה כבר טוב ועכשיו צריך לבצע בדיקת מאמץ כדי לבדוק שהמעבד שלנו אכן עובד בצורה תקינה גם תחת מאמץ.
בשלב זה אני ממליץ לעשות בדיקה של שעה, ככל שהאוברקלוק יגדל כך גם צריך לגדול משך הזמן של בדיקות המאמץ.
במידה והמחשב קורס/קופא בזמן בדיקת המאמץ זה אומר שעדיין לא מסופק מספיק מתח למעבד שלנו, אז נחזור ל-BIOS
ושוב נעלה מתח למעבד בקפיצה הקטנה ביותר שהלוח מאפשר. שוב, לשמור את ההגדרות ב-BIOS ולבצע בדיקת מאמץ חוזרת
עד שהמערכת תתייצב לגמרי ובדיקת המאמץ תסתיים בהצלחה.
במידה והמחשב לא עשה POST, כנסו שוב ל-BIOS ותעלו מתח למעבד בקפיצות הקטנות ביותר עד שיהיה POST ועד שהמערכת
תעבור בהצלחה בדיקת מאמץ של שעה לפחות.
המשכתם את האוברקלוק הלאה?
תעלו מתח למעבד בקפיצות קטנות עד שתיתקלו באי-יציבות למרות העלאת המתחים למעבד, זה הסימן שצריך להעלות שוב
מתח לגשר הצפוני. נעלה את המתח ל-NB ל-0.2V+.
זכרו, יש גם את האפשרות להעלות מתח ל-FSB. במידה ונתקלתם באי-יציבות בעת בדיקת מאמץ, או שהמחשב לא עושה POST,
תעלו את המתח ל-FSB בקפיצה אחת.

קרדיט לפורום אחר
פה לא ראית ישי הסבר על מתחים
אם יש סליחה

Gigabyte GA-MA78G-DS3H v1.0

Mushkin DDR2 4GB 800Mhz

Hd3200

Stock cooling
BlackNet לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא