IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

בבקשה המלצה לנייד 13" מארה"ב. מחיר עד 900$.אופיס,סרטים,אינטרנט.דגש על ניידות .

שלום, חבר נסע לארה"ב ומבקש לקנות משם נייד קטן ושימושי לצרכיו. הוא סטודנט. ההנחיה הכי חשובה שהייתה לו מבחינתו היא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-06-09, 4:41   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל בבקשה המלצה לנייד 13" מארה"ב. מחיר עד 900$.אופיס,סרטים,אינטרנט.דגש על ניידות .

שלום,
חבר נסע לארה"ב ומבקש לקנות משם נייד קטן ושימושי לצרכיו. הוא סטודנט.
ההנחיה הכי חשובה שהייתה לו מבחינתו היא שהוא רוצה להרגיש שמחשב נייד. לזרוק לתיק ולא להרגיש שהוא סוחב איתו מחשב.כלומר השיקולים המנחים הם משקל,גודל,זמן סוללה ושאר אספקטי הניידות.

* מטרות המחשב: עבודות משרדיות (אינטרנט ואופיס), צפיה בסרטים,ואם פעם בשנה יצטרך לפתוח פוטושופ או SOLID WORKS שהוא לא ישבוק חיים (מבין שזה לא הייעוד, לא מצפה לביצועי עבודה שישתוו למחשב שולחני)

* גודל המסך: מקסימום 13 אינץ'. חשוב שיהיה קטן, אבל שעדיין יהיה ניתן לעבוד עליו.
* מעבד: אני מניח שבגדלים כאלו מדובר על ATOM ? אין לי שום שמץ של מושג עליו. איזה דגם מהיר מספיק? מאיזה להמנע?
* זכרון : ההגיון הבריא ישר צועק 4 ג'יגה. אבל יש צורך בהם? הרי במילא הוא יריץ עליו XP (ולא XP64 זה לא משהו שהייתי מפיל עליו-על החבר,לא על המחשב). עדיפות ל4 ג'יגה.-אם יש תובנות בעניין,נא שתפו.
* משקל רצוי: אני לא כל כך יודע מה המשקלים שנחשבים לקלים/כבדים היום. 200 גר' לפה או לשם לא ישנו. שיהיה קל. מחזיר שוב להנחיה העיקרית-שהמחשב יהיה יצדיק את תואר ה"ניידות".
* זמן סוללה: ארוך כמה שיותר. 6 תאים.
* יציאות מיוחדות (DVI,HDM ). HDMI לא חייב. DVI רצוי מאוד .
* קישוריות: בלוטות', WIFI , כל העסק..
* גודל מינימלי של כונן קשיח: 120 לפחות (עם עדיפות ל160 ומעלה)
* צורב DVD: כן
מסך מגע: אמממ לא יודע, גימיק מגניב- אבל אם בשמו נצטרך לוותר על דברים אחרים אז בספק.
* האם נדרשת אחריות בינלאומית: כן , וכאן ארצה שתחדדו לי למה לשים לב.
הוא מעוניין באחריות של 3 שנים.
* העדפה לחברה: DELL . הבחור שמע DELL ועל זה הוא מדבר. אני לא מנוסה ומאורע במה קורה בשוק הניידים אז אין לי עמדה אחרת להציג. אם יש תובנות אחרות עם נימוק אשמח אם תאירו את עיניי כדי שאוכל להאיר את עיניו בהתאמה. (לדוגמה דגם מסוים ספציפי של חברה אחרת שמוכר כאיכותי יותר)
*נא להביא דגמים ספציפיים בהמלצות אם ניתן. כמו כן לינק לקניה (לאיסוף בNEW YORK ) יעזור מאוד .

תודה מראש,
שמעון.
shimmi1982 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-06-09, 8:38   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

ניידות זאת בעיה, שתדע לך. על זה עולם הניידים נלחם עכשיו.
ATOM לא חובה. למרות שלאינטרנט וכאלה - זאת אופציה מצויינת וחוסכת כסף והרבה חשמל.
לגבי זכרון - אין צורך ב4GB, במיוחד משום כשאתה מנסה לחסוך בחשמל, אתה רוצה (גם) פחות סטיקים של זכרון. לא רואה סיבה מיוחדת ל4GB בשביל מחשב אינטרנט. עם זאת, אפשר.
אבל לפני שמתחילים בסקירה של כל הדגמים, צריך להבין שבמחשבים דקים כאלה בדרך כלל אין DVD וכאלה דברים, כי הם מוסיפים הרבה למשקל.

900$ זה לא מעט, אבל זה ממש תלוי מה אתה רוצה. יש כמה שכבר יצא לי לחקור בעצמי-
DELL:
יש Dell Vostro 1320 ששוקל לא יותר מ 1.9KG ויש בו כל מה שתרצה וכנראה יותר (כולל סוללה גדולה, אחריות בארץ אם בא לך, מעבד חסכוני בחשמל וכו').
יש גם את ה Mini v12 ששוקל פחות מ 1.3KG בא עם מסך 12 אינצ' ועוד כל מיני תוספות. מעבד ATOM.
XPS M1330 וStudio XPS 13.
בדרך כלל המחירים שאתה רואה הם יותר נמוכים בפועל עם כל מיני קופונים.

2. יש MSI X340. הם הולכים על השוק של ה Macbook Air רק יותר זול. מסך 13.3אינצ'. מחשב דקיק וקל.

זהו בינתיים. יש עוד, אבל אחרכך
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-06-09, 15:54   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

אוקיי , תודה רבה, בוא נתמקד על סמך הדברים שאמרת:

אז מעבד: ATOM -כי אני מבין שהוא יתרום לזמן הסוללה. (אני לא מכיר את המעבד הזה, אני מניח שהוא מעין "מוחלש" ... האם יבצע תפקודים יומיומיים בלי בעיה? או שיגביל את המחשב לאינטרנט סרטים ואופיס נטו?).

זכרון- צודק, לא חשבתי על עניין החשמל. ירדנו מ4 ג'יגה. 2 ג'יגה יספיק די והותר לXP.

DVD - הכרחי לגמרי.

לצורך העניין נבהיר שהוא אמנם רוצה מחשב דק וקל- אבל לא ברמה קיצונית כמו AIR של APPLE שהדקות שלו באה על חשבון היותו פונקציונלי כמחשב. לכן על דברים כמו DVD אפשר להתפשר בעובי/משקל(כמובן כמה שפחות).

גודל מסך 12/13 "אינץ'. לא פחות (כדי שעדיין יהיה ניתן לעבוד עליו ולא להתייחס אליו כצעצוע) ולא יותר (שוב, עניין הניידות)

בדקתי את הדגמים שהצעת בחנויות בארץ, הם יקרים משמעותית. אני מבין שבחו"ל זה יותר זול, אבל בכמה ? (אפשרי אולי לתת לי לינק לחנות אינטרנטית אמינה בחו"ל שכבר בה אחפש את המחירים הרלוונטיים?) ..

-קופונים, אני חדש בעסק, איך זה עובד?

אמממ, עוד דגמים לבדוק?

תודה.
ישן 05-06-09, 21:05   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

יש עוד הרבה דגמים. חברות טובות כמו Sony ו Toshiba שאחד היתרונות שלהן הוא כנראה המסך המצויין. אני לא מבין בזה יותר מדי וצריך לקרוא ביקורות על המסכים. אתה מכיר את השמות האלה מהטלוויזיות.

בקשר לDELL וקופונים. העניין עם DELL זה שהם משווקים חזק - יש להם כמעט כל הזמן קופונים משמעותיים ואתה יכול לרכוש דרך אתר האינטרנט שלהם (כנס לDELL ארה"ב וחפש בלשוניות Laptops או משהו כזה). בנוסף, האתר יחסית מאוד נוח ואתה יכול להוסיף ולהוריד הרבה אפשרויות למחשב הנייד שלך ולקנפג אותו ברמה גבוהה.
לא רק זה, אלא שאם אתה רוכש אחריות מורחבת (זה נקרא NBD אצלם) ולא משנה לכמה שנים - יש לך אחריות בכל נקודות השירות שלהם בעולם גם על החלקים וגם על העבודה. זה יתרון עצום למי שזה אכפת לו.

קופונים - יש גם באתר שלהם וגם באתרים שמרכזים לך קופונים של הרבה מאוד חברות בארה"ב, כמו Techbatgains וכו'. דוגמא:
כנס לSearch - discount computer cheap digital camera cheap ipod discount laptop וחפש "vostro"
שזה לא דגם חתיכי, אבל בעל תמורה גבוהה למחיר ותסתכל על כמה מהדגמים שמופיעים שם, כמו ה 1320 וה 1520 (13 ו15 אינצ' בהתאמה).
50$ הנחה. במקרה הם גם הורידו את המחירים של המחשבים האלה ב300$ בערך.
http://www.dpbolvw.net/click-227502-...id=166106-n-20
פחות מ1.9KG. יש הנחה של 50$ נוספים. למשל. יש עוד מחשבים, אל תהיה נעול.
קופון זה פשוט מחרוזת כלשהי שאתה מכניס באתרים של החברות. אם יש לך חשבון בארה"ב לפעמים יש עוד הנחות.

כמובן שבכל אופן כדאי ושווה לבדוק בכמה וכמה מקומות וגם כדאי לבדוק קופונים של כמה וכמה חברות. כמה שיותר ככל שהסבלנות מתירה לך.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-06-09, 22:49   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

אוקיי , תודה, סגרת לי את הפינה הזו.

דגמים מומלצים ? מישהו?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא