IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

התקדמות בגראפיקה, מה בא קודם? (פוצל מפורום משחקים)

ציטוט: פורסם במקור על ידי eddr666 עם זאת, יש כאן עוד נקודה - גם אם אני רוצה את הגרפיקה הכי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-06-09, 15:42   #31 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddr666 צפה בהודעה
עם זאת, יש כאן עוד נקודה - גם אם אני רוצה את הגרפיקה הכי גבוהה ומוכן לשלם עליה יש כאן עדיין מן סוג של "זלזול" בצרכן במידה ואתה מפתח משחק/תוכנה שהם לא יעילים במידה כזו או אחרת כשאתה יכול כן להשקיע ביעילות וזה עולה לצרכן בעוד סכום רציני של כסף.
אני לא אומר שאני רוצה שכל המשחקים יאוחרו בשנה רק כדי שיעשו אותם יותר יעילים ב 10-20%, אבל יש כאן נקודה עדיין.
ולדעתי יש כאן סוג של זלזול במפתחים, כשכל בנאדם שני מרשה לעצמו לפקפק ביעילות של מנוע X או Y.
אתה יכול לקבוע שהמנוע בזבזני רק אם יש לך משחק עם גרפיקה דומה ויותר ביצועים באותו שטח ועומס של סצנה, יש אחד כזה היום בהשוואה לקריסיס ? לא.
אגב אל תקנו את "ההתיעלות" של קריסיס WH המנוע לא התיעל פשוט בחירה שונה של הגדרות פנימיות וכל מי שהתעסק עם הקובץ CONFIG של קריסיס יכול לראות את זה.

לדוגמה אתה לא יכול להגיד ש FC2 יעל יותר מקריסיס כי הוא פשוט ניראה פחות טוב ואם הרמת פרוט היתה עולה לא בטוח שהוא היה קל יותר.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alex.turovsky צפה בהודעה
הבאת ציטוט כבד אבל בעצם הרמת לי לנחתה
כי:
1) ארכיטקטורת המעבדים שהייתה אז X86 לא ייושמה נכון וה-LARRABEE שיוצא כעת הוא אותה ארכיטקטורה, עם אותם מעבדי פנטיום (פנטיום 1 כזכור לי) שיודבקו על גבי ה LB . למעשה אז כבר היה את מה שהיום ישתמשו בו אבל בדרך שונה.
החשיבה הגרפית התפתחה, לא בגלל המשחקים. עדיין אין משחקים שמנצלים 2 ליבות כמו שצריך כדי לקבל 200% ביצועים אז מה הקשר למשחקים ?

2) בטוח ש3DFX לא עשתה את המאיץ הראשון בגלל שהיה משחק שדרש את פיתוח המאיץ/עזר להאיץ את פיתוחו (אהא, משחק מילים ). הרי לא היו משחקים שבכלל הואצו תלת מימדית אז איך ע"פ דברייך כרטיסי מסך התפתחו בגלל המשחקים ולא ההיפך ? מעולם לא יצא משחק שתמך בהאצה תלת מימדית מבלי שהיה מאיץ תלת מימדי קודם וזה מוכיח אחת ולתמיד את הטענה שלי שמשחקים התפתחו בגלל שהשוק היה מלא בכרטיס מסך מתקדם ולא ההיפך. במקרה הנ"ל במאיצי VOODOO ואז הייתה להם קרקע פורייה להוציא לשוק משחקים שתמכו בהאצה תלת מימדית.
1. זו לא פעם ראשונה שאני אומר את זה וכניראה לא האחרונה, אתה קונה קצת בקלות מידיי את כל מה שקורה סביב הLARRABEE, יש עוד כ"כ הרבה סימניי שאלה סביב הכרטיס הזה.
אנחנו יודעים מעט למדיי על האכיטקטורה שלו או כמה היא קרובה לX86.

2. יש לך זיכרון קצר
היו מלא משחקים עם דרישה מינימלית למעבד/זיכרון כזה או אחר ודרישה מומלצת לאותו מעבד/זיכרון ותוספת שורה קטנה של "מאיץ גרפי".

פחות או יותר כמו תחילת חיהם של מאיצי הפיסיקה בימנו, יכול להעשות על מעבד אבל נעשה בצורה טובה יותר על כרטיס יעודי.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-09, 16:10   #32 (קישור ישיר)
IO Pro

לדעתי אלכס צודק ובזכות המאיצים הגרפים יש התקדמות בגראפיקת המשחקים ,צריך בסיס כדי שיהיה על מה לבנות.

בכללי לדעתי לא משתלם לקנות מחשב ב6-9K כי רוב החומרה מבוזבז (הגעתי למסקנה אחרי שעשית את הטעות) כי היא לא נמצאת בשימוש רוב הזמן וגם עם כן זה רק לזמן קצר של שבוע של משחק טוב או לעריכה וידיאו. רק למי שמתעסק בעריכה מקצועית על כל סוגיה יש באמת צורך במחשבים כאלו יקרים.
לדעתי יותר משלם לקנות קונסולה ואחרי 3-4 שנים לקנות מחשב ב4K אז למשוך את המחשב + הקונסולה עד לצאת קונסולה חדשה ואז הכל מתחלה.
זה לפחות מה שאני הולך לעשות בפעם הבא שיצאו הקונסולות הבאות ב2012 בערך.
SAAAAA לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-09, 16:37   #33 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי RTR צפה בהודעה
ולדעתי יש כאן סוג של זלזול במפתחים, כשכל בנאדם שני מרשה לעצמו לפקפק ביעילות של מנוע X או Y.
אתה יכול לקבוע שהמנוע בזבזני רק אם יש לך משחק עם גרפיקה דומה ויותר ביצועים באותו שטח ועומס של סצנה, יש אחד כזה היום בהשוואה לקריסיס ? לא.
אגב אל תקנו את "ההתיעלות" של קריסיס WH המנוע לא התיעל פשוט בחירה שונה של הגדרות פנימיות וכל מי שהתעסק עם הקובץ CONFIG של קריסיס יכול לראות את זה.

לדוגמה אתה לא יכול להגיד ש FC2 יעל יותר מקריסיס כי הוא פשוט ניראה פחות טוב ואם הרמת פרוט היתה עולה לא בטוח שהוא היה קל יותר.
שים לב שלא דיברתי על מנוע ספציפי, ובטח שאין לי מושג איך המנוע בנוי ואתה גם צודק בקשר לרמת הפירוט והשטחים.
דיברתי על הטענה הכללית שאפליקציות כבדות יותר מושכות את השוק קדימה וניסיתי להצביע על זה שיש כאן עוד עניין אחד לפחות והוא איכות המוצר. יש מספיק דוגמאות.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-09, 17:17   #34 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

אני חושב שאני מתחיל להבין על מה אתה מדבר, תמיד אפשר ליעל יותר ויותר ואולי אפשר לגרום לכל משחק או תוכנה להיות קלה יותר וטובה יותר.
בשוק התוכנה זה ממשיך שנים עם אין ספור גירסאות ועידכונים..
בשוק המשחקים לא יהיה ניצול ויעול של כזה כניראה לעולם, כי הפיתוח יראה כמו הפיתוח של duke nukem forever.

אני בטוח שאם היו יושבים על המנוע של קריסיס עוד שנה או שנתיים היו מיעלים אותו יותר והוא היה רץ טוב יותר על HD2900 או 8800 אבל למה ?
הרי הם יודעים שיצא לו GTX280 או 4870 שיתמודדו איתו ובינתיים אם ממשיכים את היעול ביחד עם עוד מתיחה בכמות הטקסטורות/פוליגונים/אפקטים למנוע חדש כי הם יודעים שיצא כרטיס שיהיה מסוגל לזה.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-09, 17:45   #35 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OxyGen צפה בהודעה
תגידו,
איך המפתחים בודקים משחקים חזקים מאוד כמו CRYSIS שדרש בזמן היציאה כל מיני מחשבים חזקים בטירוף?

יש להם מחשבים עם כמה כרטיסי מסך, מקוררים מעולה וכאלה?
החברה או הצוות שמפתח את המשחק הוא לא הצוות שמפתח את המנוע.
צריך לדעת לפתח מנועים יעילים. ומי שעובד על המנוע לפיתוח משחק צריך לדעת מה המגבלות שלו.

לדוגמא, אתה יכול לפתח מנוע שמיועד לעבוד על כרטיסים בינוניים עם למשל 10 אובייקטים בו זמנית. אבל אם המפתחים של המשחק החליטו שהם רוצים שם 20 אובייקטים בו זמנית אתה בבעיה.
זה לא אומר שאתה חייב מפלצת בשביל לפתח, להיפך, אתה צריך מספר מערכות, מהנמוכה ביותר עד לחזקה ביותר, בשביל לדעת מה המגבלה של כל מערכת וכמה אובייקטים היא מסוגלת לרנדר בו זמנית.
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-06-09, 18:39   #36 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי RTR צפה בהודעה
אני חושב שאני מתחיל להבין על מה אתה מדבר, תמיד אפשר ליעל יותר ויותר ואולי אפשר לגרום לכל משחק או תוכנה להיות קלה יותר וטובה יותר.
בשוק התוכנה זה ממשיך שנים עם אין ספור גירסאות ועידכונים..
בשוק המשחקים לא יהיה ניצול ויעול של כזה כניראה לעולם, כי הפיתוח יראה כמו הפיתוח של duke nukem forever.

אני בטוח שאם היו יושבים על המנוע של קריסיס עוד שנה או שנתיים היו מיעלים אותו יותר והוא היה רץ טוב יותר על HD2900 או 8800 אבל למה ?
הרי הם יודעים שיצא לו GTX280 או 4870 שיתמודדו איתו ובינתיים אם ממשיכים את היעול ביחד עם עוד מתיחה בכמות הטקסטורות/פוליגונים/אפקטים למנוע חדש כי הם יודעים שיצא כרטיס שיהיה מסוגל לזה.
תראה, משחקים זה צד אחד. בתוכנות כגון windows זה משהו אחר. ויכוחים כמו אלו סביב Vista הם קטנים לעומת מה שהיה בתקופת הטרום 2000 ואפילו XP.

לגבי המשחקים - אני לא יכול להגיד שום דבר לגבי משחק ספציפי, אני רק אומר שיכול להיות שיש כאן משהו שמזכיר זלזול, ולמה לייעל - כי אז הצרכן יוכל להשקיע סכום קטן יותר ולקבל יותר. זאת התחשבות שלא חייבת להיות קיימת, אמנם, אבל יש לה מקום כלשהו.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא