IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

לימודים גבוהים בארה"ב

שלום אני כרגע משרת בצבא ונותר לי עוד שנתיים לאחר הצבא בעז"ה אני אהיה מעוניין לעבור לארה"ב בשביל לימודים גבוהים ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-06-09, 22:00   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל לימודים גבוהים בארה"ב

שלום
אני כרגע משרת בצבא ונותר לי עוד שנתיים
לאחר הצבא בעז"ה אני אהיה מעוניין לעבור לארה"ב בשביל לימודים גבוהים בשאיפה למוסדות היוקרתיים.
ברצוני לקבל עצות מכם בעניין תנאי הקבלהתמבחנים שיש לעשות וכיצד ניתן להתכונן אליהם.
שמעתי על SAT וSAT 2 וקצת סדר בראש יעזור לי מאוד.
תודה ויום טוב
נ"ב
ברשותי אזרחות אמריקאית.
ישן 17-06-09, 22:09   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של WEREWOLF

אני לא מאמין שתקבל פה תשובות שונות מאלה שקיבלת כבר בפורום השני
WEREWOLF לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-06-09, 22:20   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של S-man

חשוב שתזכור דבר אחד שכל התעודת בגרות וכל החרטא מבית הספר נחשב לנייר טואלט בארה''ב,כלום שהשגת בארץ לא נחשבות לכלום בארה''ב,אלא אם כן זה תואר מהאונברסיטה שזה תופס בכמעט כל מקום.

התנאים לקבלה לאוניברסיטאות בארה''ב הם לפי מבחני פסיכומטרי(SAT),תעשה אחד תראה כמה תקבל ותגש להתקבל...

אגב לאיזה אוניברסיטאות חשבת לנסות להתקבל?
ישן 17-06-09, 23:32   #4 (קישור ישיר)
IO Networking

הSAT וSAT2 (שיותר מוכוונת לתחום שאותו תלמד) דיי קלות. למעשה ניתן ללמוד אל הבחינות לבד עם ספרים ייעודיים בלי יותר מדי קשיים.
הבעיה הכי גדולה שלך היא להתקבל - בתור סטודנט זר, יכול להיות שתרצה מלגה כלכלית מהמוסד שבו אתה רוצה ללמוד, מה שמקשה עליך להתקבל משמעותית. אם לא תבקש מלגה, הסיכוי שלך להתקבל יגדל... אבל יהיה לך הרבה יותר יקר לסיים תואר.
ישן 18-06-09, 1:00   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של TrueLook

קודם תעשה לעצמך רשימה של הקולג'ים שתיהיה מעוניין בהם ותבדוק אם בכלל יש לך כסף בשביל לסיים תואר
התשלום לשנה בקולג' ממוצע בארצות הברית,מדגיש ממוצע לא יוקרתי,הוא 60-50 אלף דולר בשנה
3 שנים לתואר 150K-180K דולר....
בגלל שאתה מישראל והסיכוי שההורים שלך עשו לך קרן חיסכון לקולג' שואף לאפס[לקולג' לא לדירה או חתונה] אז אתה תיהיה חייב להגיש בקשה למלגה
והסיכוי שלך להתקבל יורד בצורה דרסטית,
עכשיו זה תלוי לאן אתה רוצה להתקבל איזו מלגה אתה מקווה לקבל,יש מלגות שדרכם אתה משלם פחות אבל עדין לא מתקבל בחינם
ככה שזה נורא בעייתי להתקבל למוסדות יוקרתים בחו"ל

בכל מקרה אם אין לך ציונים ממש גבוהים ו\או קורות חיים מרשימים אין סיבה מיוחדת שתקבל מלגה מלאה
ישן 18-06-09, 1:11   #6 (קישור ישיר)
IO Member

תודה על התגובות אשמח אם כל מי שמגיב כאן יסביר מהיכן המידע שנותן כדי שאני לא סתם יסתמך על שמועות בעניין החשוב הזה.
אני עדיין בצבא חסר לי עוד שנתיים ואני רוצה לדעת מה אוכל לעשות עד אז כדי לקדם אותי למעמד כמו להתחיל ללמוד לSAT.אם למישהו יש הצעות לספרים ספציפיים שיציע.
דבר שני, אני שמעתי שדווקא האונ' היוקרתיות מציעות הרבה סיוע כלכלי למשפחות בעל מעמד ממוצע והמדינה אף נותנת הלוואות ללא ריבית למטרות כגון לימודים אקדמאים!
ישן 18-06-09, 2:56   #7 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TrueLook צפה בהודעה
התשלום לשנה בקולג' ממוצע בארצות הברית,מדגיש ממוצע לא יוקרתי,הוא 60-50 אלף דולר בשנה
3 שנים לתואר 150K-180K דולר....
מלאה
אני לא יודע מאיפה לעזאזל הבאת את המחירים ההזויים והמנותקים מהמציאות האלו, אם זה באמת היה ככה, איך לעזאזל נראה לך יש לכל משפחה בארה"ב כסף לשלוח את הילדים לקולג'?
שים לב, המחירים בסטנפורד-
Tuition and Fees
אני מניח שבאמת שאין צורך להזכיר אפילו שבאוניברסיטות פחות "נחשבות" (כמו הלאומיות שגם נחשבות טובות, אוניברסיטת קולומביה וכו') המחירים יותר נמוכים.
רק המסלולים היקרים ביותר (בעיקר רפואה מתקדמת והתמחות) עלולים להגיע ל 30-35 אלף דולר. עדיין רחוק מ 60 אלף לשנה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-06-09, 10:01   #8 (קישור ישיר)
IO Rigs

סמל האישי של Proteous

^ אתה לא מדייק , שנת לימודים בקארנל יכולה בקלות להגיע ל45 אלף בשנה , שלוש שנים זה 135 אלף ככה שהבחור שם באמת קצת הגזים אבל לא היה כזה רחוק ....
אבל כן אלה באמת מספרי קצה ...

H7C Desire : [ROM-AOSP GRH78] Oxygen v2.0-RC6 GingerBread 2.3.1
Proteous לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-06-09, 10:21   #9 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

עורכות דין בהרווארד גם עולה 45K $ בשנה ... ביגלל זה יש מילגות

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-06-09, 10:33   #10 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של ANDREY12341

תלוי מה אתה גם רוצה ללמוד,אם זה הנדסה אז זה או פה בטכניון שזה 9K NIS לשנה,או בארה"ב שהמחירים לאזרחים יכולים להגיע ל40K USD בשנה.

בהרבה יותר משתלם ללמוד פה מאשר שם.
ANDREY12341 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-06-09, 17:07   #11 (קישור ישיר)
IO Member

הכל שאלה של איפה אתה רוצה להמשיך את החיים שלך
חוצמזה שהחוויה שונה לגמרי.
ציטוט:
דבר שני, אני שמעתי שדווקא האונ' היוקרתיות מציעות הרבה סיוע כלכלי למשפחות בעל מעמד ממוצע והמדינה אף נותנת הלוואות ללא ריבית למטרות כגון לימודים אקדמאים!
ישן 18-06-09, 18:51   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של TrueLook

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
אני לא יודע מאיפה לעזאזל הבאת את המחירים ההזויים והמנותקים מהמציאות האלו, אם זה באמת היה ככה, איך לעזאזל נראה לך יש לכל משפחה בארה"ב כסף לשלוח את הילדים לקולג'?
שים לב, המחירים בסטנפורד-
Tuition and Fees
אני מניח שבאמת שאין צורך להזכיר אפילו שבאוניברסיטות פחות "נחשבות" (כמו הלאומיות שגם נחשבות טובות, אוניברסיטת קולומביה וכו') המחירים יותר נמוכים.
רק המסלולים היקרים ביותר (בעיקר רפואה מתקדמת והתמחות) עלולים להגיע ל 30-35 אלף דולר. עדיין רחוק מ 60 אלף לשנה.
כי הם מרוויחים יותר כסף ממשפחות בארץ הבתים שלהם+מכוניות וכל זה עולים גרושים,
דודים שלי משלמים לבצפר 10 אלף דולר בשנה על כל ילד,ויש להם ארבע ילדים,40 אלף דולר בשנה
בזמן שבארץ יש את חוק חינוך חובה ואתה לא משלם לבצפר שקל

הלינק שהבאת מראה את המחיר ללימודים,אתה גם צריך לגור בקולג' שזה אומר דירה+מזון+ביטוח+שמירה+צרכים בסיסים כמו מקלחות שירותים מיטה מחשב טלוויזיות בכל חדר וכן הלאה
המחיר של מגורים בקולג' הוא גבוהה בטירוף מהסיבה שהם איכותיים מאוד וככה גם החדרים שלהם וכל מה שנמצא בחדרים שלהם
כנס לאתר של הרוורד ותראה את החדרי מגורים שלהם....בישראל אין אפילו בתים כאלה...

אני שאלתי את דודים שלי כשהם היו בארץ כמה עולה שנת לימודים בהרוורד,רוצה לנחש?...באזור ה100 אלף דולר..

מן הסתם אם הוא יטוס לארצות הברית וילמד באוניברסיטה באיזה חור הוא ישלם כלום כסף אבל אז מה הטעם לטוס לארצות הברית?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Juiced צפה בהודעה
עורכות דין בהרווארד גם עולה 45K $ בשנה ... ביגלל זה יש מילגות
שוב 45K אולי בלי מגורים...

ואגב כל מה שאתם מדברים על מלגות,
האוניברסיטות הנחשבות בארצות הברית כמו ייל,הרוורד,פרינסטון,פן בכלל לא מקבלות תלמידים שקיבלו ציון אחד מתחת ל100 בחיים שלהם
אני מדבר ברצינות כדי להתקבל לאחת האוניברסיטאות האלו צריך מאיות בכל הבגרויות בכל המבחנים
צריך קורות חיים שזה אומר אם אתם יודעים לנגן בכלי כלשהו,אם התנדבתם איפשהו,פרטים על ההורים שלכם על המשפחה
וזה רק כדי להתקבל...כשאתם מדברים על מלגות זה אומר כישרונות מטורפים בדברים מסויימים
למשל נער שאלוף בספורט כלשהו וזכה בעשרות מדליות וגביעים עוד לפני שהוא סיים את בצפר
הוא יכול לקבל מלגה לאוניברסיטה בגלל שככה הוא נכנס לנבחרת בצפר ומייצג את האוניברסיטה

מלגה זה לאו דווקא ציונים גבוהים אלא יכולות גבוהות,אגב אנשים שמקבלים ציון מושלם בSAT
ומציגים ציונים מרשימים יכולים לקבל מלגות מלאות לאוניבריסטאות יוקרתיות[וביכולים אני מתכוון שקיים סיכוי לא קטן שהם יקבלו את המלגה]
ישן 18-06-09, 18:53   #13 (קישור ישיר)
IO Rigs

סמל האישי של Proteous

תשמע בתור מישהו שלומד בחול , אני יכול להגיד לך מנסיון שהחיים בחול מכניסים אותך לפרספקטיבה שונה לגמרי...
ולגבי המחירים בהחלט לא זול העסק , אני חי באירופה ולכן אני יכול להגיד לך מה קורה כאן , מה קורה בארהב זאת כבר סוגייה טיפה שונה.

H7C Desire : [ROM-AOSP GRH78] Oxygen v2.0-RC6 GingerBread 2.3.1
Proteous לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-06-09, 16:02   #14 (קישור ישיר)
IO Member

קראתי בלינק הבא:
MIT Admissions: Standardized Test Requirements
שסטודנטים זרים צריכים לעשות TOFEL וSAT של 2 מקצועות.האם זה אומר שאין צורך בSAT הרגיל?!
ושאלה שנייה, אני אזרח ארה"ב אבל גר בישראל וגם למדתי כאן. מה שונה בתנאי הקבלה וכל הפרוצדורות האלה ביני ובין סטודנט זר?
תודה ויום טוב

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא