IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

[עזרה] דעות לגבי ח"יר והנדסה קרבית

לאחר סיום יב' לפני כשבוע קיבלתי השבוע את המנילה ( הקרבית ) שלי, עכשיו אחרי חשיבה ממושכת הבנתי שמה שבראש ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 22-06-09, 13:56   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל [עזרה] דעות לגבי ח"יר והנדסה קרבית

לאחר סיום יב' לפני כשבוע קיבלתי השבוע את המנילה (הקרבית) שלי, עכשיו אחרי חשיבה ממושכת הבנתי שמה שבראש סדר העדיפויות שלי הוא חי"ר לכיוון לפלוגת החה"ן (פלוגת הנדסה) (מקווה שבחטיבת גבעתי חטיבת גבעתי) והנדסה קרבית (לא מכוון ליהלום אבל מתכוון לעשות את הגיבוש).

רציתי בעיקרון לקבל דעות על הנדסה קרבית - סוגי הפעילות, התפקידים שלהם בגדודים (לא מתכוון לאב"ך וכו' אלא מקצועות כמו מיקוש או פירוק פצצות) השוני בין הגדודים, עד כמה הם באמת בחזית ומבחינה מבצעית עד כמה היא מעניינת ואם יש לה תפקיד גדול בלחימה עצמה כגון התקלויות וכו', ובנוסף לכך כמובן תנאי הבא"ח (בסיס אימון חטיבתי)

אני אשמח לקבל את החוות דעת מאנשים ששרתו שם או יש להם קרובים שהיו שם.

בנוסף לזה חוות דעת לגבי חטיבת גבעתי אני אקבל בשמחה.
dorlt לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-06-09, 14:58   #2 (קישור ישיר)
IO Member

אחי ממה שאני יודע סיירת הנדסה קרבית (יהלום) לקחה חלק מעוד גדול בעופרת יצוקה- הם אלה שפירקו את כול המטענים. והם אלה שהיו תמיד במנהרות. היו להם מלא התקלויות גם במנהרות וגם מחוצה לה. אם אני זוכר נכון הם היו הראשונים שניתקלו בחוליית מחבלים. חחחח הם היו חמישה חיילים של יהלום שנתקלו בחולייה של 15 מחבלים והם הורידו אותם אחד אחד כמו זבובים. הם תותחים אחי!. לגבי הנדסה קרבית (לא יהלום) לא נראה לי יש לך מה לחפש כול כך כי לפי מה שהבנתי אתה מחפש קרבי. הנדסה קרבית זה לא הדבר הכי קרבי...הם גם לא נחשבים לכאלה גדולים. הנדסה קרבית לא נימצאת בחזית. סיירת יהלום כן!.לגביי גבעתי אני לא הכי שפיץ. אבל כן הם נימצאים בחזית. הם בדרך כלל נימצאים בעזה בגבול. אבל על תשכח שזה תמיד מתחלף כול 3-4 חודשים בערך. פעם זה גבעתי, אחרי זה זה צנחנים, אחרי זה זה גולני.......תמיד מתחלף. אבל אני מאמין שאתה תעשה תחישובים שלך ותחליט מה יותר טוב לך. אני במקומך מנסה גם ללכת לדברים אחרים (גולני,צנחנים,סיירת גולני, דובדבן,סיירת אגוז....) לגביי התנאים- אם אתה בסוף מחליט שבאלך לנסות את יהלום אז תדע שהתנאים שלהם הם בשמיים! מין הסתם שהם בשמיים אחי הם סיירת...לא סתם חטיבה. לגביי הנדסה קרבית רגילה תהיי בטוח שהתנאים לא משו...תהנה!
סיון לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-06-09, 15:57   #3 (קישור ישיר)
IO Member

ממה שאני דווקא כן הבנתי זה שהנדסה קרבית היא כן בחזית כל הזמן ובייחוד הגדודים מהסיבה העיקרית שהם הפתרונות למכשולים בדרך, למשל במלחמת לבנון השנייה גדוד מחץ היה יותר קדימה מגדוד של נח"ל ושל שיריון ואפילו ניקה כמה כפרים. הציפיות שלי הן לא להגיע ליהל"ם אלא רק לנסות להגיע לשם לא חשוב לי, רציתי לדעת איך הגדודים בהשוואה לגדודים של גבעתי גולני וכו'.
עוד משהו אמרו לי שעדיף לא ללכת להנדסה קרבית כי אני יכול להיתקע בגדוד צמ"ה (נהגי בולדוזרים) וזה משהו שאני ממש לא רוצה להגיע לשם.

AS - אין שום סיבה לצטט הודעה מעלייך.

נערך לאחרונה על ידי AgentSmith, 22-06-09 בשעה 16:40.
ישן 22-06-09, 19:31   #4 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של adiboxer

דור, מענים?

קודם כל מזל טוב וכל הכבוד על ההחלטה להתגייס לחיל קרבי....
כמה הערות לגבי התגובה של סיון, במלחמה כמו במלחמה כולם נלחמים!!! אין כאן עניין של יהלום נתקלו 10 פעמים והנדסה נתקלו 5! שוב במלחמה כמו במלחמה תצא לשטח, תצא למבצע אתה תיתקל.
אז על תיקח מצב מלחמה כפרמטר, כי אתה לא תהיה 3 שנים במצב מלחמה... במהלך השירות "הרגיל" (לא במלחמה או מבצע מיוחד) העניין של התקלות עם מחבלים זה רק "מזל"... יהיה לך "מזל" תפגוש יותר מחבלים מאחרים, לא יהיה לך לא תפגוש.

לגבי מה שאמר סיון על חילוף בגזרות בין החטיבות כל 3-4 חודשים, לא מכיר! שירתתי בגבעתי ואני לא זוכר שמישהו החליף אותנו בעזה, היו גדודים נוספים מחטיבות אחרות, אבל בנוסף אלינו אף פעם לא במקום... אולי זה השתנה אולי אני כבר לא זוכר טוב... אם אני טועה תתקנו אותי בכיף... לפי דעתי גם היום רצועת עזה שייכת לגבעתי, בזמני הייתי מכיר את הרצועה בעל פה.

פעילות מבצעית סדירה לא יודע לעדכן אותך לגבי יחידות אחרות, בתקופתי תמיד היה אקשן ברצועה!

לגבי הבאח של גבעתי: מסריח! (כמה כיף יכול להיות במקום שאתה רץ ועושה פקלים 16 שעות ביום) לא זוכר יותר מידי לגבי מתקנים, הבנתי גם שהיום כולם ישנים במבנים אז כנראה שכמה דברים השתנו. אבל בכיף! אם החבר'ה טובים הכל יהיה בסדר....

שיהיה קל! ותשמור על עצמך!
ישן 22-06-09, 20:49   #5 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של cybias

שלח הודעה דרך ICQ אל cybias שלח הודעה דרך MSN אל cybias

כמו כל חטיבה - עדיפות להגיע ליחידות הקטנות הפנימיות (יהלום או יעל [צמ"ה לא כדאי]) ולא הגדודים.
אם כבר חי"ר - גולני,גבעתי,צנחנים עדיף, חטיבות מבוססות הרבה יותר עם 'הקצאות' טובות יותר בכל התחומים.
בסיס האימונים המרכזי של החיל נקרא בהל"צ ואת אחד מהמקומות הנידחים (ליד אילת) והיותר גרועים בצה"ל (לפחות בזמני -2002)

לא בא להטיף לך נגד החיל אבל מציע שתבסס את ההחלטות על עובדות ורצונות אישיים שלך מהצבא.
כי סה"כ להתגייס זו לא חוכמה - זו תקופת שירות של 3 שנים, הפעל שיקול דעת.

קרבי זה הכי, אחי.
BFG 8800 GTS OC
Win7 Ultimate
cybias לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-06-09, 21:27   #6 (קישור ישיר)
IO Member

תודה על התגובות של כולם, החלטתי לסמן את החי"ר (חטיבת גבעתי 5 וגולני 4) בעדיפות ראשונה, הנדסה קרבית עדיפות שנייה ושיריון (חטיבת 188) העדפה שלישית, נשאר רק לקוות שצה"ל יתן לי אחת מהשתיים הראשונות.
אגב אין כמו גבעתי ולקבל "תבור" תוצרת הארץ אה? =]

אגב adiboxer איפה שירתת בגבעתי? באחת מיחידות הגדס"ר או בגדוד מסויים?

נערך לאחרונה על ידי dorlt, 22-06-09 בשעה 21:40.
קישור פירסומי
ישן 22-06-09, 21:29   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tik-Tak

העיניין על ההחלפות זה חדש יחסית
Tik-Tak לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-06-09, 21:38   #8 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של adiboxer

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dorlt צפה בהודעה
תודה על התגובות של כולם, החלטתי לסמן את החי"ר (חטיבת גבעתי 5 וגולני 4) בעדיפות ראשונה, הנדסה קרבית עדיפות שנייה ושיריון (חטיבת 188) העדפה שלישית, נשאר רק לקוות שצה"ל יתן לי אחת מהשתיים הראשונות.
אגב אין כמו גבעתי ולקבל "תבור" תוצרת הארץ אה? =]

אם אתה ממש אבל ממש לא מעוניין שריון וסימנת אותו באפשרויות רק כי לא היה לך משהו אחר אפשרי, אז כדי שתמחק אותו לגמרי , לצה"ל יש נטייה לשלוח לחיל שהוא לא הכי מבוקש (שריון, תותחנים וכו') כאלו שסימנו את החיל גם באפשרויות האחרונות.
זה מה שעשו לי... סימנתי גיבעתי ראשון, תותחנים אחרון (רק כי היה צריך לרשום משהו ואי אפשר לרשום גיבעתי פעמיים) יום ראשון בבקום ויאללה תעלה לאוטובוס לכיוון שיבטה (הבא"ח של תותחנים), היה באסה.. במיוחד העניין שהייתי צריך לריב ולצעוק על כולם ביום הראשון שלי בצה"ל... מצטייר כחייל בעייתי משהו

נ.ב.
אם בסופו של דבר אתה מגיע לגבעתי... המלצה הכי חמה שיש- אל תפספס את הגיבוש לסיירות, תיתן שם הכל, אני יודע שזה קשה אבל אל תישבר.... לא חשוב להגיע ראשון העיקר להראות שאתה יודע לעבוד בצוות ושאתה לא נשבר גם כשקשה. סיירות= הכי הרבה פינוקים, הקצאות הכי טובות, יציאות הכי טובות, מבצעים הכי טובים. הבנת את הרעיון.
ישן 22-06-09, 21:49   #9 (קישור ישיר)
IO Member

יש לי עוד אפשרות לשנות, העניין הוא שההתלבטות שלי היא בין שיריון לתותחנים כי שיריון זה מקום שעוד לדעתי אני יותר אתעניין בו כי אתה מתפעל טנק והכל ונמצא בחזית (אני יודע שזה נשמע רמבו וזה ירד לי אבל כל מקרה..) ותותחנים פשוט יכולים לדפוק אותך בתפקיד על הפנים למשך השירות אלא אם עברתי גיבוש מורן או "מנתץ" (MLRS)..
אמרת שהיית בגבעתי לא? כי הבנתי מהתגובה השנייה שהגעת לתותחנים.

AS - אל תצטט הודעה מעלייך, זאת פעם שנייה שאני מעיר.

נערך לאחרונה על ידי AgentSmith, 22-06-09 בשעה 23:24.
ישן 23-06-09, 20:14   #10 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של adiboxer

בבקום רצו שאני יתגייס לתותחנים, אבל כמו שרשמתי התחלתי לצעוק ולריב עם כולם עד שהסכימו שאני יתגייס לגבעתי.
ישן 24-06-09, 14:42   #11 (קישור ישיר)
IO Member

לא עברת את השלב של המעצר? או שאחרי כמה צעקות הסכימו לך?

בעיקרון ככה סימנתי את המנילה שלי

חי"ר(רצון-5) העדפה ראשונה
חיל הנדסה(רצון-2) העדפה שנייה
תותחנים (רצון-1) העדפה שלישית.

או שעדיף לי בכלל לא לשים את תותחנים אפילו בשלישית אלא מוד"ש או משהו כזה כי יכולים לתקוע אותי בתותחנים?

(בחי"ר סימנתי גבעתי הכי גבוה), מה הסיכויים שלי לפי המנילה להגיע לחי"ר?

נערך לאחרונה על ידי dorlt, 24-06-09 בשעה 14:51.
ישן 25-06-09, 1:47   #12 (קישור ישיר)
IO Games

סמל האישי של TOMER.G

שלח הודעה דרך MSN אל TOMER.G

בדיוק כמו שadiboxer אמר לך, אם תסמן ככה אתה תגיע לתותחנים, אולי להנדסה.
עם סימון כזה לא תגיע לחי"ר. נראה שככה זה פועל, מעט מאוד מתגייסים רוצים להגיע לתותחנים או להנדסה,
אז כשמתגייס מסמן אותם לא משנה איפה, זה מה שהוא יקבל.

TOMER.G לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-06-09, 14:41   #13 (קישור ישיר)
IO Member

החלפתי את התותחנים במודיעין שדה, חיל עם ביקוש גדול יותר לפרופלים היותר נמוכים, אבל זה עדיין נותן לי סיכוי גבוה להגיע להנדסה קרבית, אבל מה נשנשאר לעשות זה לקוות
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא