IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > ספקי כח, מארזים ומודינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ספקי כח, מארזים ומודינג מארזים למחשב , ספקי כח , מערכות אל פסק , התאמת ספק למפרט , מודינג וגלריית מארזים.

ציוד היקפי : ספקי כח, מארזים ומודינג

כמה שאלות על ה HAF932

אולי חבר שלי יקנה אותו, הוא מאוד התלהב מהגודל והאיוורור במארז.. ויש לו כמה שאלות שגם אותי מעניינות: 1. המחשב ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-08-09, 0:13   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל כמה שאלות על ה HAF932

אולי חבר שלי יקנה אותו, הוא מאוד התלהב מהגודל והאיוורור במארז..
ויש לו כמה שאלות שגם אותי מעניינות:
1. המחשב יהיה עם HAF932 וספק SeaSonic 550W HT, זה לא ספק מודרלי, האם יהיה אפשר לעשות סידור כבלים יפה במארז למרות שהספק לא מודרלי?והאם יש סיכון שאולי הכבלים של הספק לא יהיו מספיק ארוכים לעבור בחורים וכל זה או משהו?יכול להיות דבר כזה?
לפי איך שהבנתי זה מארז מעולה לסידור כבלים..
2. איפה עדיף לשים את הספק, למעלה או למטה?
3. האם זה חיסרון גדול שאין פילטרים לאבק?למישהו פה יש את המארז ויכול להגיד כל כמה זמן בערך הוא מנקה אבק?
כי אם כל שבוע-שבועיים זה ממש מבאס..אם כל 3-4 שבועות זה סבבה לגמרי וזאת לא עבודה שאמורה להיות קשה או לקחת הרבה זמן..
4. האם המארז הזה נחשב ל Tool Less? יש בו הרבה פיצ'רים ודברים שלא מצריכים עבודה עם כלים?

תודה מראש לעוזרים
Or4more לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-09, 12:47   #2 (קישור ישיר)
IO Rookie

המארז הזה מאוד גבוה, כך שבהחלט יתכן שכבלים לא יגיעו.
מאוד קל לסדר כבלים, אין קשר לספק מודולרי או לא, בכל מקרה צריך לנתב את הכבל.
בספק מודולרי פשוט לא נשארים עם כבלים מיותרים.
בספק רגיל, אתה יכול לדחוף את כל הכבלים המיותרים, דרך הפתחים לאחורי הפלטה של לוח האם.

לגבי איפה עדיף, למעלה או למטה. עדיף למטה, רוב הפתחים לכבלים למטה וגם הספק מקבל אוויר נקי מחוץ למארז, על ידי פתחים בתחתית, במקום לשאוב אויר חם מהמעבד בהתקנה עליונה.

לגבי אבק, זה תלוי בכמות האבק בחדר. אף אחד לא יוכל לחזות כל כמה זמן צריך לנקות.
המארז הזה אכן נוטה יותר לצבור אבק הרבה יותר מאשר מארז רגיל.
אני מנקה פעם בחודשיים בערך.
Martok לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-09, 13:02   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של TrueLook

לי יש את המארז ואני מאוד מרוצה ממנו
לגבי האורך של הכבלים אין לי מושג תלוי בכבלים ובצורה שהחבר שלך יבחר לסדר אותם
אישית אצלי ביקשתי שהוא יהיה למטה כי אם אתה שם אותו למעלה אז אתה צריך לשים את המאוורר העליון למטה ולדעתי הוא ניהיה פחות אפקטיבי
אישית המארז לא מתלכלך לי יותר מידי,אבל לא היה לי מארז עם פילטרים שאני יכול להשוות את זה אליו
מה שכן אני מנקה את המארז חפיף כל חודש-חודש וחצי אבל מצד שני החדר שלי עובר ניקוי כל שבוע
והמחשב נמצא על השולחן שגם עליו אני שומר נקי,ככה שכמו שMartok אמר זה תלוי בכמות האבק בחדר שלך
ישן 02-08-09, 13:14   #4 (קישור ישיר)
IO Member

אוקיי תודה לכם, בגלל שיש לכם את המארז אז רציתי לשמוע דעה ממכם לגבי הנוחות עבודה איתו..קל לעבוד איתו?נחשב ל Tool less?

ושאלה אחרונה, הAntec 902 מתחרה ראוי שלו מבחינת קירור?כי ראיתי שלאנטק יש פילטרים לאבק נשלפים כאלה בכל המאווררים
ישן 02-08-09, 13:26   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Or4more צפה בהודעה
אוקיי תודה לכם, בגלל שיש לכם את המארז אז רציתי לשמוע דעה ממכם לגבי הנוחות עבודה איתו..קל לעבוד איתו?נחשב ל Tool less?

ושאלה אחרונה, הAntec 902 מתחרה ראוי שלו מבחינת קירור?כי ראיתי שלאנטק יש פילטרים לאבק נשלפים כאלה בכל המאווררים
האנטק לא full tower.

חוץ מזה, לדעתי הוא הרבה יותר טוב ואיכותי מהHAF
Intel Core i5 760 @ 4.0GHz -Custom WC System w/EK Supreme HF CU Ni // Heatkiller GPUX² LT - Gigabyte P55A-UD5 - GSkill Ripjaws 12GB @ 1600 cl9 - Sapphire HD6850 X2 CFX @ 950/1100 - Samsung 840 EVO 250GB & Seagate Barracuda.12 500GB RAID0 - Seasonic M12D 750W - LianLi A71B
Intel C2D E6550 - Noctua U12P- MSI P6n-SLI v2 - OCZ 4GB @933 - Palit HD4850 - Seagate 500GB - CM eXpower 500 - CM 334
Samsung T260HD - JBL Creature II - Logitech G15 - Logitech G700S
SGNote II // Cowon S9 w/Fiio E17 - Shure SE215 - BeyerDynamic DTX501p - AKG Q701
1nfiNity לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-09, 13:53   #6 (קישור ישיר)
IO Member

אתה יכול להסביר במה הוא יותר איכותי?
איך הוא מבחינת קירור ביחס ל HAF?כי הבנתי שרמת הקירור של ה HAF ממש ממש טובה
הHAF עולה 35 שקל יותר ממנו..אז מי יותר שווה?כעיקרון לא נורא שהוא לא FULL TOWER..
חשוב שיהיה מקרר טוב אבל באמת טוב, רעש סטנרדטי - לא שקט קיצוני כמו הP182 אבל שלא יהיה רועש ומעצבן כזה, סידור כבלים איכותי, ופילטרים שזה יתרון ל902..

הא ורציתי לשאול, נכון בHAF יש בצד מאוורר 230MM שבמקומו אפשר לשים 4 של 120MM, אז אם משאירים שם את המאוורר 230MM אפשר לשים 4 מסנני אבק של 120MM ואז זה כאילו יהיה כמו פילטר אבק גדול ל 230MM?
אני לא מוצא בשום מקום פילטר למאוורר 230MM

נערך לאחרונה על ידי Or4more, 02-08-09 בשעה 14:01.
קישור פירסומי
ישן 02-08-09, 19:30   #7 (קישור ישיר)
IO Member

בקשר לפילטר ענק לא יודע אם יעזור כי הקטע שאין מקום(!!) לפילטר לפי מה שהבנתי כי לא תיכננו את זה
אולי תדביק אותו חיצונית וזה יסדר את זה
אבל הבעיה היותר גדולה זה המאורר הקידמי הוא זה שיכנס יותר אבק לפי דעתי כי הוא יותר קרוב לריצפה וכמובן לאבק
הבנתי ממישהו ששם את המארז גבוה על שולחן וככה סידר את בעיית הפילטרים בעיקרון מצביע לך ליבדוק את האפשרות
מקווה שעזרתי
Bonkers לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-09, 20:01   #8 (קישור ישיר)
IO Member

הוא לא יכול לשים את זה על השולחן אין מקום..
יש גם את ה STORM SNIPER שדומה לו ויש לו פילטרים אבל הבנתי שמבחינת קירור ה HAF טוב יותר ולסניפר אין מאוורר בצד או משהו לא?
ישן 04-08-09, 0:57   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של mickeyp

לא תוכל לשים 4 פילטרים כי החורים לברגים שונים (אלא אם תקדח דרך הפילטר וזה ישב קצת רופף). ה-HAF הוא מארז שכל מטרתו היא מקסימום אוויר. הוא יותר קר מהאנטק לדעתי.
יש בו המון מקום ואחלה אופציות לסידור של כבלים, גם ללא ספק מודולארי אתה מכוסה פלוס. העבודה היא ללא כלים לחלוטין, אין סיכוי שתמצא חומרה שלא נכנסת שם.
אין פילטרים, וגם יהיה רעיון ממש לא טוב לשים פילטרים:
הרעיון ב-HAF הוא מקסימום זרימת אוויר ומינימום רעש, זה מתבצע על ידי שימוש במאווררים גדולים במיוחד שמספקים 110CFM ב-700RPM. הרעש שנוצר מהם הוא מינימאלי והם מזיזים המון אוויר יחסית. החסרון בהם הוא לחץ סטאטי נמוך - מה שאומר שאם יש גריל צפוף, רשת, הרבה כבלים או פילטר האוויר פשוט לא יחדור אותם ותקבל משהוא בסגנון 30CFM - ממש לא high air flow.
בבסיס תכנון ה-HAF קונספציה שפילטרים פוגעים באיוורור, ושהם מונעים מאבק להיכנס למערכת על ידי כך שהם צוברים אותו בעצמם. יוצא מכך שאם אתה לא מנקה אבק אז אתה יכול לבחור בין מחשב מאוורר ומאובק למחשב נקי ו"חנוק". אם אתה כן מנקה אבק אז אתה יכול לבחור בין מחשב עם איוורר בינוני וניקוי קל לבין מחשב עם איוורר מאסיבי וניקוי מסובך יותר. ה-HAF מיועד למי שרוצה אוויר ומוכן להקריב מיכל ספריי לחץ אוויר פעם בחודש.
My HAF:

mickeyp לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-08-09, 1:08   #10 (קישור ישיר)
IO Member

תודה על ההסבר חבר!
אבל, אני לא חושב שהאנטק נחשב למארז חנוק, עם זאת הוא נחשב נקי למדי!
חבר שלי מאוד מתעניין בHAF וגם אני, העיצוב יפה יותר, האוורר נראה טוב יותר, הסידור כבלים נראה קל למדי לפי REVIEW ביוטיוב שראיתי..
אבל..מה זה מיכל ספרי לחץ אוויר?!
את המארז הג'נרי שלי אני מנקה פעם בחודש תוך 7 דקות לכל היותר עם פאן פשוט לשיער..זה פשוט מעיף את האבק וזהו המחשב נקי..פה העניין יותר מסובך או משהו?
ישן 04-08-09, 3:36   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של mickeyp

ציטוט:
תודה על ההסבר חבר!
אבל, אני לא חושב שהאנטק נחשב למארז חנוק, עם זאת הוא נחשב נקי למדי!
חבר שלי מאוד מתעניין בHAF וגם אני, העיצוב יפה יותר, האוורר נראה טוב יותר, הסידור כבלים נראה קל למדי לפי REVIEW ביוטיוב שראיתי..
אבל..מה זה מיכל ספרי לחץ אוויר?!
את המארז הג'נרי שלי אני מנקה פעם בחודש תוך 7 דקות לכל היותר עם פאן פשוט לשיער..זה פשוט מעיף את האבק וזהו המחשב נקי..פה העניין יותר מסובך או משהו?
ספריי לחץ אוויר זה כמו ספריי צבע לגרפיטי בלי הצבע ובלי הגרפיטי, רק אוויר. פן יעשה את העבודה (בלי חימום כמובן!) אבל הספריי יותר נוח לי כי הוא מגיע לכל מקום ויש לו צינורית פלסטיק שאפשר ממש להכניס אותה לתוך גופי קירור, גם יותר חזק. עולה בערך 40 ש"ח ומספיק לשניים שלושה סיבובים יסודיים מאוד. סיבוב יסודי אצלי זה בערך 20 דקות עבודה ואני עובר על כל חריץ וכל גוף קירור בתוך המארז הענק הזה ועם כל החומרה שיש לי בפנים.
נכון, האנטק לא "חנוק", אבל בהשוואה ל-HAF...
לומר את האמת, כמות האוויר שמזיז ה-HAF רק רלוונטית לך אם אתה מחזיק מערכת מאוד מאוד רצינית עם OC, אפשר להתפשר על פחות בכיף אם אתה לא ב-extreme של הקירור אוויר.
אם אני אספור לרגע את כמות המאווררים שמסתובבים לי כרגע במחשב (כולל המארז וגופי הקירור השונים) אני מגיע ל-11....

ישן 04-08-09, 14:21   #12 (קישור ישיר)
IO Member

חבר שלי הולך לקנות מערכת של פנום 2 או Q9550 אבל ללא OC ברגע זה..
הוא רוצה פשוט שהמארז יהיה מרווח, מאוורר היטב היטב, שקט ונוח לסידור כבלים..
משהו קצת יותר על רמה מה CM590/690..והHAF עונה על כל הדרישות

אתה יודע אם ל HAF922 יש פילטרים?
ישן 04-08-09, 15:01   #13 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
חבר שלי הולך לקנות מערכת של פנום 2 או Q9550 אבל ללא OC ברגע זה..
הוא רוצה פשוט שהמארז יהיה מרווח, מאוורר היטב היטב, שקט ונוח לסידור כבלים..
משהו קצת יותר על רמה מה CM590/690..והHAF עונה על כל הדרישות

אתה יודע אם ל HAF922 יש פילטרים?
לפי מה שאני זוכר יש לו פילטרים מקדימה.
DeZire לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-08-09, 15:56   #14 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

מקווה שיום יבוא ויפסיקו עם השיגעון המיותר הזה של מאוורר 2X0MM, זה פשוט לא יעיל ולא נכון.

932:
bit-tech.net | Review - Cooler Master HAF 932

:922
bit-tech.net | Review - Cooler Master HAF 922 Review

שימו לב לGS1000 (רק 4 מאווררי 120MM עם פילטרים), LIANLI-P50 אותו דבר וHiper Osiris עם 3 מאווררי 120 בלבד.

מאוד יעיל...
ובטח גם שווה מחסור בפילטרים.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-08-09, 20:53   #15 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של mickeyp

דבר ראשון ל-HAF אין שום פילטרים בוודאות ומעבר לכל ספק.
דבר שני, בוא נחסוך דיונים מפרכים שלא לצורך:
החבר שלך לפי התיאור שמסרת לא צריך HAF, אם הוא אוהב אותו אז שיקח וזהו.
אם אתה מעוניין להשוות מול מארזים אחרים, לקבל המלצות נוספות או לשאול כל דבר אחר נשמח לעזור, בהצלחה ותמסור לו שיתחדש הבחור!

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא