IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

כמה שאלות כלליות לגביי תעודת בגרות ופסיכומטרי

משהו שדיי מטריד אותי בתקופה האחרונה שלפני תחילת השנה"ל. עד כמה ממוצע הבגרויות יכול להשפיע לי על העתיד במקרה שאני ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 25-08-09, 21:23   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Vainles

ברירת מחדל כמה שאלות כלליות לגביי תעודת בגרות ופסיכומטרי

משהו שדיי מטריד אותי בתקופה האחרונה שלפני תחילת השנה"ל.
עד כמה ממוצע הבגרויות יכול להשפיע לי על העתיד במקרה שאני ארצה ללמוד מקצוע מסוים שקשור במיחשוב באוניברסיטה או במכללה.
זאת אומרת מהו ממוצע בגרויות שנחשב טוב/מספק ללימודים מסוג הנ"ל?
עד כמה חשובה רמת המתמטיקה בתעודת הבגרות למקצועות הקשורים במחשבים?
מהם יותר חשוב ממוצע בגרויות או מס' יחידות לימוד?
האם הפסיכומטרי בעל השפעה רבה מזו של תעודת הבגרות או שמה שניהם חשובים במידה זהה?
Vainles לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-08-09, 0:30   #2 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

מצטרף לשאלות, לא נתנו לנו הסבר בבית הספר, ככה שאני לא יודע בדיוק מה זה מה, למה וכמה, בכל מקרה אני מניח שאתה שואל בכדי לדעת אם להשקיע או לא? אם כן, תמיד כדי להשקיע בתיכון כי זה רק יועיל מאשר יזיק, וגם יש לך ידע כללי נוסף
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-08-09, 0:53   #3 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

זה תלוי איפה מה אתה רוצה לילמוד ... כניראה אתה תכוון גבוה ותיצתרך לעשות מכינה להיתקבל ללימודים

לדוגמה: יש לי חבר עם ממוצע בגרויות 85+ או 90+ ופסיכומטרי 650+ ... הוא עכשיו במכינה בתכניון בשביל להיתקבל ללימודי הנדסת תוכנה

אז כן תעודת בגרות עם ממוצע גבוה מאוד מומלץ , פסיכומטרי גם

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-08-09, 1:49   #4 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של bamba12

תראה, בעיקרון הבגרות כן משפיע ומשפיעה דיי הרבה, אני עושה קורס בלחמן עכשיו ולפי מה שאמרו לי שם בגרות והפסיכומטרי הם 50-50, אני לא בטוח שזה בדיוק ככה אבל מה שבטוח הבגרות משפיעה.
תראה זה מאוד תלוי במקצוע שאתה רוצה, אם אתה רוצה מקצוע ברמה גבוהה כמו רפואה או תוארה בהנדסת חשמל ופיסיקה אתה צריך פסיכומטרי בסביבות ה-700 וממוצע בגרות מעל 100 (כן, מעל 100). מקצוע כמו מדעי המחשב תוכל להסתדר עם ציונים יותר נמוכים כמו פסיכומטרי בסביבות ה-600 ובגרות בסביבות ה-90-100.
אני ממליץ לך ללכת לאתרים של האוניברסיטאות, כתוב שם ספי קבלה ויש שם מחשבונים לחשב שכלול של בגרות ופסיכומטרי(סכם) ככה שתוכל לראות כמה אתה צריך לכל מקצוע
ככל שהבגרות שלך גבוהה יותר כך הפסיכומטרי יכול להיות נמוך יותר ולהפך ככה שכדאי לך להשקיע.

עכשיו, בקשר למקצועות שכדאי לך ללמוד, בעיקרון במקצועות של מדעים מדוייקים נותנים עדיפות למי שלומד מתמטיקה, פיסיקה, מדעי המחשב וכו', אבל עדיין, זה לא חשוב כמו ממוצע הבגרויות.
בנוסף לכך אם לא תעשה מתמטיקה 5 יחידות או אנגלית 5 יחידות או פיסיקה יש מקצועות שבשבילם תצטרך להשלים את זה.

בקשר למה יותר חשוב-יחידות או ציון- זה לא זה או זה, ככל שמספר היחידות גבוהה יותר כך אתה מקבל בונוס גבוה יותר ואז הממוצע שלך עולה- למקצוע חמש יחידות אתה מקבל בונוס 20 נק' חוץ ממתמטיקה ואנגלית שבהם אתה מקבל בונוס של 25 נק' וב4 יחידות בונוס של 12.5 נק'.
בנוסף לכך, בממוצע הציון שלך מוכפל במספר היחידות, כלומר אם קיבלת 100 במתמתיקה 5 יחידות, בציון זה יוכפל ב-5 לעומת ספרות למשל שהציון הזה יוכפל ב-2.

עכשיו בעיקרון אם אתה רוצה להיות מכוסה לכל המקצועות שלא תצטרך לעשות מכינה, אז תלמד 5 יח"ל מתמטיקה, אנגלית ופיסיקה ותשתדל להוציא ציונים גבוההים (כמובן שזה מה שאתה צריך לשאוף אליו, לא כולם יכולים לעשות את זה וזה דיי קשה).

לסיכום אני אגיד לך מה שהמכנכת שלי אמרה לי בכיתה ט'- כדי להצליח אתה צריך להשקיע, זה יכול להיות השקעה במהלך התיכון או השקעה מרוכזת יותר אחרי התיכון/אחרי הצבא, זה החלטה שלך.
bamba12 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-08-09, 2:26   #5 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

מה שאמרו לך שם בלחמן, ובכלליות, זה רק רבע נכון.
כן, רצוי שיהיה ממוצע טוב של פסיכומטרי עם בגרויות, אבל מצד שני... עם פסיכומטרי 730 ומעלה לדוגמה, אתה יכול לעשות מהתעודת בגרות מטוס נייר. כל עוד יש לך אחת, עם פסיכומטרי גבוה מספיק יקבלו אותך לכל מקום.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-08-09, 2:46   #6 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של bamba12

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
מה שאמרו לך שם בלחמן, ובכלליות, זה רק רבע נכון.
כן, רצוי שיהיה ממוצע טוב של פסיכומטרי עם בגרויות, אבל מצד שני... עם פסיכומטרי 730 ומעלה לדוגמה, אתה יכול לעשות מהתעודת בגרות מטוס נייר. כל עוד יש לך אחת, עם פסיכומטרי גבוה מספיק יקבלו אותך לכל מקום.
קודם כל זה לא ממש נכון, למקצועות הממש גבוהים כמו רפואה אתה עדיין צריך בגרות גבוהה גם עם פסיכומטרי גבוהה.
דבר שני מי שלא משקיע כל כך בבגרויות ולא מקבל ציונים גבוהים מידי אין לו הרבה סיכויים לקבל ציון כמו 730, זה פשוט ציון מטורף! אני לא יודע אם עשית קרוס, או עשית פסיכומטרי פעם אבל לפני שאתה עושה את זה אתה חושב שפסיכומטרי זה קל ו700 זה סתם, אחרי שאתה מתחיל את הקורס אתה מבין שזה לא קל בכלל, זה מאוד קשה לקבל 700 ומעלה.
קישור פירסומי
ישן 26-08-09, 13:50   #7 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Vainles

דבר ראשון לא שאלתי כדי לדעת אם להשקיע או לא, אני יודע עד כמה חשוב להשקיע אבל להבין יותר
טוב מה הרקע של תעודת הבגרות ומה הם הצעדים הבאים עוזרים לך להבין יותר טוב את החשיבות.
אני עולה ליב' וממוצע יבש שעשיתי על הבגרויות הביא אותי ל80 בלי בונוסים או דברים כאלו ואחרים.
5 יחידות במתמטיקה אני כבר לא יעשה, לא פיסיקה ומדעי המחשב.
אבל בכל זאת כתבתי באשכול שאני מעוניין ללמוד תחום אחד מידי רבים שעוסק במיחשוב אולי גם תוכנה.
ולשאלה שלי מה זה מכינה? זה תרום לימודים לפני אוניברסיטה ופסיכומטרי כדי לשפר בגרויות?
והאם ממוצע כמו 80 עד 85 יכול להגביל אותי באוניברסיטה? איך יכול להיות שצריך ממוצע כל כך גבוהה כמו 95 ו100? או שיש איזה קאץ' עם כל עניין הבונוסים והיחידות זה כפול זה לא ממש הבנתי.
ישן 26-08-09, 14:37   #8 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

נראה לי שהממוצע כולל בונוסים, כלומר אם יש לך ממוצע 80 בבגרות 5 יחידות אז בעצם יש לך 105, אחותי קיבלה ממוצע בגרויות 115 משהו מפחיד אש
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-08-09, 14:58   #9 (קישור ישיר)
IO Rigs

סמל האישי של Proteous

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
עם פסיכומטרי 730 ומעלה לדוגמה, אתה יכול לעשות מהתעודת בגרות מטוס נייר. כל עוד יש לך אחת, עם פסיכומטרי גבוה מספיק יקבלו אותך לכל מקום.
לא בדיוק אבל בערך בים באם בום ....
יש הרבה מקצועות שגם עם פסיכומטרי 800 לא תוכל להתקבל אם הבגרות שלך היא רק בנונית.
ראה ערך רפואה \ רפואת שיניים \ קוגניציה \ תארים כפולים של חשמל פיסיקה \ אולי אפילו הנדסה ביו רפואית...

אגב פסיכומטרי של 730 שמור לאחוז דיי נמוך באוכלוסיה ככה שזה ממש אבל ממש ממש לא פשוט להוציא כזה ציון. 5 אחוז באוכלוסיה עוברים את סף ה700 ורק 2 אחוז עוברים את סף ה740 - 750.

H7C Desire : [ROM-AOSP GRH78] Oxygen v2.0-RC6 GingerBread 2.3.1
Proteous לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-08-09, 15:00   #10 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bamba12 צפה בהודעה
קודם כל זה לא ממש נכון, למקצועות הממש גבוהים כמו רפואה אתה עדיין צריך בגרות גבוהה גם עם פסיכומטרי גבוהה.
דבר שני מי שלא משקיע כל כך בבגרויות ולא מקבל ציונים גבוהים מידי אין לו הרבה סיכויים לקבל ציון כמו 730, זה פשוט ציון מטורף! אני לא יודע אם עשית קרוס, או עשית פסיכומטרי פעם אבל לפני שאתה עושה את זה אתה חושב שפסיכומטרי זה קל ו700 זה סתם, אחרי שאתה מתחיל את הקורס אתה מבין שזה לא קל בכלל, זה מאוד קשה לקבל 700 ומעלה.
יש הרבה מאוד אנשים שאוכלים קש בבי"ס בגלל זבל של מורים, המגנים מורידים להם את ממוצע הבגרויות, ואז מתפלאים שהם מפציצים בפסיכומטרי.
סתם לדוגמה, המגן שלי במתמטיקה דפק לי לחלוטין את הבגרות- יש ביניהם הפרש של כמעט 40 נקודות, וגם הבי"ס וגם משרד החינוך לא הסכימו לבטל לי אותו.
רפואה זה מקצוע מאוד יוצא דופן, דרישות הקבלה מוגזמות, גם ביחס לשאר העולם, ולא ממש דיברתי על רפואה/הנדסה מתקדמת, מן הסתם דרוש ציון גבוה גם במקצוע עצמו בבגרות, וגם בפסיכומטרי. אני מדבר על מקצועות ה "מיינסטרים"- כלכלה ומנהל, מדעי המחשב, פסיכולוגיה/סוציולוגיה ושאר ירקות.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 26-08-09, 16:57   #11 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של bamba12

Vainles
אם אתה רוצה ללמוד מדעי המחשב זה אפשרי מאוד אם ממוצע של 80-85 בלי בונוסים ולא אמור ממש להגביל אותך (כמובן שזה לא בטוח, תלוי אם במקצועות של ה-5/4 יחידות קיבלת ציונים גבוהים). אתה פשוט תצטרך פסיכומטרי גבוהה יותר ממישהו שקיבל ממוצע 100+ בבגרויות, כמובן שלא תצטרך משהו בסביבות ה-700+, בשביל מדעי המחשב אני מעריך שיספיק לך בסביבות ה-600 -625 (שוב פעם, הערכה שלי, אני ממש לא בטוח בזה), אבל שוב פעם אני ממליץ לך להיכנס לאתרים של האוניברסיטאות השונות ולראות ספי קבל, תוכל לקבל שם את כל הידע בהתאם לציונים הספציפיים שלך.

בקשר לאיך מקבלים ממוצעים מעל 100 אין "קאץ'", תראה, אם למשל אתה מקבל 100 במתמטיקה 5 יחידות אז עם בונוס יש לך 125 ב-5 יחידות, זה אומר שקיבלת 125x5 אז זה מה שמפאשר לקבל ממוצעים כאלה גבוהים.

Pika007
ברור שיש כאלה ויש כאלה, לכל כלל יש יוצא מן הכלל, אבל ציון כמו 730 שמור לבערך 3% מהאוכלוסייה, והאוכלוסייה הזאת היא בדרך כלל חרשנית בטירוף, ואם אתה חרשן בטירוף אז אתה כנראה תצליח בלימודים בתיכון.

בקשר לזה שרפואה זה יוצא דופן זה ברור, אני דיברתי באופן עקרוני, אנשים ששואפים לקבל 730 הם אלו שהולכים למקצועות כמו רפואה או הנדסה גבוהה, מי ששואף למקצועות "מיינסטרים" כמו מדעי המחשב, סוציולוגיה וכו' פשוט לא צריך לשאוף ל-730 זה לא ייתן לו שום דבר, פשוט בזבוז של השקעה.
במקצועות "מיינסטירים" יספיקו ציוני "מיינסטרים" שזה אומר 550-650 וממוצע בגרויות סביר+.
ישן 26-08-09, 19:13   #12 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Vainles

כמה מרוויחים היום במקצועות המיינסטרים הנ"ל? הדרישות נשמעות ממש מגוחכות.
מדעי המחשב, אילו מקצועות בדיוק כוללים בקטגוריה הזאת?
ישן 26-08-09, 19:38   #13 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bamba12 צפה בהודעה
Vainles
Pika007
ברור שיש כאלה ויש כאלה, לכל כלל יש יוצא מן הכלל, אבל ציון כמו 730 שמור לבערך 3% מהאוכלוסייה, והאוכלוסייה הזאת היא בדרך כלל חרשנית בטירוף, ואם אתה חרשן בטירוף אז אתה כנראה תצליח בלימודים בתיכון.
צא מתבנית המחשבה הזו, זה פשוט לא נכון. ציונים גבוהים כאלו בפסיכומטרי מקבלים אנשים עם דרך מחשבה מסוימת וראש שפועל בצורה מסוימת, זה לא חרישה נטו, בכלל. הרמה של השאלות בפסיכומטרי לא ממש גבוהה (להוציא עברית, ששם אני לא מבין מה לעזאזל דוחפים מילים שלא שמענו ולא נשמע עליהן יותר לעולם, ולמה לעזאזל דוחפים דברים בארמית בקטגוריה "עברית"... )
בלי הגבלת זמן ואם שמים בצד את החלק של עברית, כל אדם יכול להוציא ציון מלא, בהנחה שהוא סיים כתה י' (לא, אפילו לא י"ב...) ולא ישן 10 שנים בכתה.
כל הנקודה היא הזמן והלחץ, מי שיודע איך להתנהל תחת לחץ, יודע לארגן את עצמו, ויש לו יכולת לעשות חישובים בראש/לזכור כמה דברים במקביל- יקבל ציון גבוה.
מי שלא ניחן ביכולות האלו ולא מצליח לבנות אותן קצת בזמן הלימוד- לא משנה כמה יחרוש, ציון גבוה הוא לא יקבל.

vainles- זה משתנה, ובטווח ענק. סטודנט לכלכלה ומנהל יכול להיתקע כמנהל זוטר בחברה כזו או אחרת ולהרוויח בינוני, ויכול גם להמשיך לראיית חשבון ולסיים כמנכ"ל באיזו חברה. חוץ מהתואר והידע, צריך גם קצת יוזמה בחיים.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 26-08-09, 19:40   #14 (קישור ישיר)
DXM
IO Member

מה אתה מסתבך, כנס לאתר של אחת מהאוניברסיטאות (חיפה, עברית, בר אילן, בן גוריון תל אביב או טכניון), שם אתה הולך למועמדים וסיכויי קבלה, תקיש ציוני בגרות משוערים, וציון פסיכו' ותראה למה אתה יכול להתקבל. אגב לא בכל הואניברסיטאות תקבל אותו סכם עבור אותם ציונים.
DXM לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא