IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > מדפסות, מקלדות, עכברים, ידיות משחק, הגאים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מדפסות, מקלדות, עכברים, ידיות משחק, הגאים ייעוץ לפני קניה ופתרון בעיות טכניות של מדפסות , מקלדות , עכברים , ציוד היקפי , הגאים וג'ויסטיקים ומוצרים לגיימרים.

ציוד היקפי : מדפסות, מקלדות, עכברים, ידיות משחק, הגאים

השוואה- Logitech G5 vs Logitech G9

שלום לכולם D: מכיוון שראיתי המון אנשים ששואלים איזה עכבר גיימרים כדי להם לקנות החלטתי לעשות השוואה בין שתי עכברים ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-10-09, 22:23   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Holygun

ברירת מחדל השוואה- Logitech G5 vs Logitech G9

שלום לכולם D:
מכיוון שראיתי המון אנשים ששואלים איזה עכבר גיימרים כדי להם לקנות החלטתי לעשות השוואה בין שתי עכברים שיש לי ניסיון איתם.

היה לי עכבר Logitech G5 במשך קצת יותר משנה וחצי אבל כיוון שהוא נהרס החלטתי להשתדרג לעכבר Logitech G9.
שתי העכברים האלה הם שני עכברי הגיימרים הכי נחשבים של Logitech (לדעתי לפחות, ואני חושב שרוב האנשים יסכימו איתי).

אז נתחיל מתמונה של שני העכברים:
http://up161.siz.co.il/up1/mii3zjwy42my.jpg
(מימין G5 וערכת המשקולות שלו, משמאל G9 וערכת המשקולות שלו)

חשוב לציין שעכבר הG5 שלי הוא Battlefield Edition אבל אין שום הבדל בינו לבין גירסאת הREV2
שנימכרת היום ברוב המקומות חוץ ממספר הכפתורים הצדדיים.
בREV2 יש שתי כפתורים צדדיים בדיוק כמו בG9 ככה שלמספר הכפתורים על העכברים אין משקל בשיקולי הקנייה.

כמה תכונות בסיסיות:
G5 מגיע למהירות מקסימלית של 2000 DPI ויש לו 5 מצבי מהירות שניתן לשנות בעזרת כפתורי המהירות (+) ו-(-) שנימצאים מתחת לגלגלת כמו שניתן לראות בתמונה.
G9 מגיע למהירות מקסימלית של 3200 DPI וגם לו 5 מצבי מהירות שניתן לשנות בעזרת כפתורי ה-(+) ו-(-) שמעל לצג הלדים שלו.

הדרייברים בG5 ובG9 שונים לגמרי כאשר בדרייבר של הG9 יש הרבה יותר אפשרויות כגון קביעת פרופילים לתוכנות שונות במחשב
(פרופיל למשחקים, פרופיל לתוכנות עריכה, פרופיל לעבודה רגילה במחשב ועוד פרופילים לכל דבר שתירצו).
בכל פרופיל ניתן לקבוע את המהירות במצבים בשונים (עד 5 מצבים שניתן לקבוע כמה מצבים יש בכל פרופיל 1-5),
צבע הלדים, כאשר הצבעים הבסיסיים הם: כתום, אדום, ורוד, ירוק, תכלת וכחול אך לכל צבע יש כמה גוונים שתוכלו לבחור בניהם. יש לציין שבG5 צבע הלדים היחיד האפשרי הוא כתום.

החלפת הפרופילים בG9 נעשית ב2 דרכים לבחירתכם:
דרך אחת היא אוטומטית, כלומר שאתם מגדירים בדרייבר מספר תוכנות או משחקים לפרופיל מסויים וכל פעם שתיכנסו לתוכנות או משחקים אלה הפרופיל ישתנה.
כלומר שאם הגדרתי את המשחק קרייסיס לפרופיל מסויים בצבע כחול והצבע שאיתו אני עובד בעבודה רציפה הוא ירוק,
אז ברגע שתיכנסו למשחק קרייסיס תוכלו לראות שצע הלדים על העכבר הופך לכחול והמהירויות בכל מצב משתנות לפי מה שהגדרתם.
דרך שניה היא בצורה ידנית, ברגע שתירצו להחליף פרופיל תצטרכו ללחוץ על כפתור שנימצא בתחתית העכבר ובו-זמנית ללחוץ
על אחד מהכפתורים (+) או (-) לשינוי המהירות עד שתגיעו לפרופיל המבוקש.

לגלגלת בG5 ישנם שתי מצבים, גלילה למעלה ולמטה וגם לצדדים.
הגלילה לצדדים נעשית ע"י דחיפת הגלגלת לצד המבוקש ומקרוב ניתן לראות שיש לה קצת מקום תזוזה לצדדים.

גם בG9 ישנם שני המצבים האלה אך בנוסף לגלגלת יש עוד תכונה מיוחדת, הגלגלת יכולה להיות כמו רוב העכברים:
עם קליקים קטנים בכל תזוזה שלה למעלה או למטה או שהיו יכולה להיות חלקה לגמרי, כלומר שעם תגלגלו אותה למעלה או למטה,
ותרימו את האצבע היא תמשיך להסתובב עד שיגמר לה הכל בלי שום קליקים שיעצרו אותה.
החלפה בין כל אחד מהמצבים נעשית באמצעות כפתור שנימצא בבסיס העכבר.

תמונה של בסיסי העכברים:
אדום- כפתור הפרופילים.
כחול- כפתור הגלגלת.
http://up158.siz.co.il/up3/2vmgulymtzlt.jpg

הG5 מגיע בצורה אחת שאינה ניתנת לשינוי, בחלק של הטפט חלק לגמרי אך החלק שמסביבו הוא חלק-מחוספס ונוח מאוד לדעתי.
לG9 לעומתו יש שתי גריפים: אחד מחוספס ואחד חלק.
ניתן להגיד שהמשטח שמסביב לטפט בG5 הוא הכלאה בין שתיהם.
שתי המשטחים הם פחות או יותר באותה צורה וההבדל היחיד המשמעותי שמצאתי שניהם הוא המרקם.
שני הגריפים גם באותו גודל פחות או יותר ככה שאני לא יודע למה רושמים שאחד מהם מתאים לידיים יותר קטנות ואחד לידיים יותר גדולות.
אבל אל תיבהלו, אתם לא חייבים להשתמש רק באחד, במידה ותחליטו שהגריפ החלק יותר נוח לעבודה רציפה והגריפ המחוספס יותר נוח למשחקים לא תיהיה כל בעיה.
ההחלפה בין הגריפים לוקחת 3-4 והיא פשוטה ביותר.
כבר בפעם השניה שהרכבתי את הגריפים הפעולה לא לקחה יותר מ4 שניות כולל הורדה של הגריפ שכבר היה על העכבר.
בכל מקרה לדוגמא משתמש רק בגריפ החלק גם למשחקים של שעות ארוכות ולא חובה בכלל להשתמש בשתיהם.

תמונה של העכבר בלי גריפ:
http://up162.siz.co.il/up3/zyjymtzhjnom.jpg
תמונה של שתי הגריפים:
http://up156.siz.co.il/up3/z1juyhfntdig.jpg

בG9 וגם בG5 יש מקום למשקולות שמקבלים בקופסא ביחד עם העכברים.
אין הרבה מה להשוות פה אין טוב ורע רק לציין,
שהמשקולות בG5 ניכנסות לחריץ בבסיס העכבר והמשקולות בG9 ניכנסות לחריץ שנימצא מתחת לגריפ בחלקו העליון של העכבר.

תמונה של מקום המשקולות בG9:
http://up161.siz.co.il/up3/mmjn5qd0ge3u.jpg

אני יודע שנוחות היא מרכיב מכריע בבחירת העכבר אז תנו לי לסכם בכלליות:
בתור התחלה, שתי העכברים נוחים מאוד ולא משנה איזה עכבר תיקנו בסופו של דבר אתם תרגישו שלמים עם עצמכם.
בתור מי שהשתמש שנה וחצי בG5 המעבר היה קצת קשה.
הצורה של שני העברים היא בלי ספק שונה. ועוד פעם אני יגיד זה לא אומר שאחד מהם פחות נוח,
זה פשוט שונה. אבל אחרי בסך הכל יומיים של שימוש בG9 הוא מדהים בנוחותו,
בדיוק כמו שהרגשתי עם הG5. הכל עניין של הרגל.
עכשיו לדוגמא שאני מניח את היד על הG5 הוא מרגיש לי פתאום נורא מוזר,
בדיוק כמו שהG9 הרגיש לי שהחזקתי אותו בפעם הראשונה.

לסיכום:
מי שקונה עכבר גיימרים לראשונה לאחר שהשתמש בעכבר פשוט או כל עכבר שהוא לא הG5,
אני ממליץ לו בחום ללכת לפי נתונים יבשים ולקנות את הG9, מכיוון שלא התרגל לצורה של הG5 וללא ספק אם מוציאים את מרכיב הנוחות מהמשוואה הG9 לוקח בגדול:
DPI יותר גבוה, החלפת צבע הלד, פרופילים, החלפת מצב הגלגלת ועוד ועוד ועוד.
גם למי שהשתמש כבר בG5 ומחפש עכבר חדש מכל סיבה שהיא אני ממליץ על הG9,
נכון בהתחלה זה טיפה מוזר ופחות נוח אבל אחרי כמה ימים של שימוש הוא יהיה נוח בדיוק כמו שהG5 היה לכם,
ואם תרגישו את הG5 עוד פעם לאחר שתתרגלו לG9 גם הוא ירגיש לכם נורא מוזר.

מקווה מאוד שעזרתי ;]
GA-EX38-DS4 || INTEL Q9550 2.83GHz || GTX275 || 4096MB 4x1GB DDR2 800MHz CL 4-4-4-12 || CROSAIR 550W VX || CoolerMaster 690 || TT V1 || Logitech G9 || Dell U2211H || Samsung F3 500GB || Seagate 7200.12 500GB

נערך לאחרונה על ידי Holygun, 05-10-09 בשעה 23:46.
Holygun לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-10-09, 23:43   #2 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של The_MG

שלח הודעה דרך MSN אל The_MG

יפה מאוד!
רק תיקון קטן-
"
G5 מגיע למהירות מקסימלית של 2000 DPI ויש לו 3 מצבי מהירות שניתן לשנות בעזרת כפתורי המהירות (+) ו-(-) שנימצאים מתחת לגלגלת כמו שניתן לראות בתמונה.
G9 מגיע למהירות מקסימלית של 3200 DPI ויש לו 5 מצבי מהירות שניתן לשנות בעזרת כפתורי ה-(+) ו-(-) שמעל לצג הלדים שלו."

ל G5 יש גם 5 מצבים, צריך פשוט לאפשר את זה בדריברים (ורואים אותם על ה"צג" של העבר כ2 מנורות, זאת אומרת נורה אמצעית ועליונה זה מהירות מספר 4 ותחתונה ואמצעים זה ה 2).

camera: nikon d7000 , nikon 105mm f/2.8g af-s micro, nikon 35mm af-s f/1.8g, sigma 10-20mm f/3.5

HTC ONE X: rom=AOSP JB 4.1.1, kernal=FAUX 4b08
The_MG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-10-09, 23:45   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Holygun

אמממ באמת?
מוזר בחיים לא ראיתי את האפשרות הזאת Oo
נתקן תודה ;]
GA-EX38-DS4 || INTEL Q9550 2.83GHz || GTX275 || 4096MB 4x1GB DDR2 800MHz CL 4-4-4-12 || CROSAIR 550W VX || CoolerMaster 690 || TT V1 || Logitech G9 || Dell U2211H || Samsung F3 500GB || Seagate 7200.12 500GB
Holygun לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא