IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

VIA SATA RAID - שאלה עקרונית

שלום לכולם יש לי לוח אם של MSI ועליו מותקן הבקר הנ"ל. התקנתי RAID 1 ונראה שהוא עובד בסדר (הייתי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 06-10-09, 10:28   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל VIA SATA RAID - שאלה עקרונית

שלום לכולם

יש לי לוח אם של MSI ועליו מותקן הבקר הנ"ל. התקנתי RAID 1 ונראה שהוא עובד בסדר (הייתי צריך להתקין דרייבירים ב-XP אבל זה הסתדר).

אחרי ההתקנה המוצלחת כיביתי את המחשב, ניתקתי את אחד הכוננים שמחובר למערך והפעלתי שוב את המחשב. להפתעתי המחשב עשה BOOT בצורה מלאה, ורק כאשר הפעלתי את תכנת-העזר של הבקר כדי לראות סטטוס, היא כתבה שהמערך "שבור".

השאלה היא - איך אפשר לגרום למחשב "לצעוק" חזק שהמערך נשבר או שיש תקלה אחרת?
בחוברת המצורפת עם הלוח רואים שבמקרה של תקלה אז באמת יש מסך ששואל אותך מה ברצונך לעשות - האם מישהו מבין למה הוא לא מופיע אצלי?

(העניין די עקרוני בשבילי מכיוון שמדובר במחשב שמפעילה אותו מזכירה משך כל השבוע, ואני רוצה שהיא תוכל להמשיך לעבוד במקרה של כשל אבל שהיא תדע שיש תקלה מסויימת ותביא אותה לידיעתי).

תודה למשיבים, והמשך חג שמייח!
shmil.t לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-10-09, 10:34   #2 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

הכל עבד כמו שהוא אמור לעבוד, ברייד 1 המחשב שלך ממשיך לעבוד כאילו כלום לא קרה

לגבי "לצעוק" זה כבר אמור להיות פונקציה של תוכנת הבקר שלך, אי אפשר לעשות יותר מדי עם זה
אמרת גם שאתה משתמש בבקר רייד שהוא לא הבקר של הלוח אם אז נושא ה"חוברת של הלוח" לא קשור אליך.
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-10-09, 10:36   #3 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

אתה עובד עם התוכנה של אינטל ובקר המטריקס ?
אם כן, נסה להוסיף אותה ל SATRTUP, לדעתי היא אמורה להקפיץ לך הודעה כזאת שהיא נפתחת.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-10-09, 10:40   #4 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

cupra לפי הכותרת ולפי מה שהוא אמר הוא משתמש בבקר FAKE RAID מבוסס VIA שמותקן על המחשב ולא על המובנה של הלוח
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-10-09, 20:52   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

שלום ותודה על התשובות!

מדובר על בקר On board בלוח של MSI, והתכנה שמנטרת אותו נקראת Raid Via Sata Tool.

האם יש בשוק תכנות "גנריות" שיכולות לנטר את עבודת הבקר? אני צריך תכנה קלה ככל האפשר...

שוב תודה!
ישן 06-10-09, 20:58   #6 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

המערך נשבר מפני שהפעלת את המערכת כאשר כונן אחד מנותק מהרייד.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 06-10-09 בשעה 21:04.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 06-10-09, 22:34   #7 (קישור ישיר)
IO Rookie

היי doscape - תודה על התגובה.

ברור לי שהמערך נשבר כי הפעלתי רק עם כונן אחד. זו הייתה הכוונה שלי - בסך הכל רציתי לראות כיצד הבקר מתריע לך שהמערך נשבר. מכיוון שמדובר על בקר אינטגרלי מהלוח אם הייתי בטוח שבשלב הבדיקה העצמית (POST) תקפוץ התראה שלא תאפשר לי להמשיך ל-BOOT רגיל מבלי לאשר כי אני יודע שהמערך נשבר.
כפי שכתבתי למעלה, למרות שהמערך נשבר, המערכת עלתה כרגיל (כמצופה ממנה) וההתראה היחידה שקיבלתי קפצה רק כאשר הפעלתי את תכנת הניהול של הבקר שנקראת VIA RAID TOOL. כל מה שרציתי לדעת זה אם קיימת איזושהי אפליקציה אחרת (מעין Monitor) שתפעל ב-System tray ותיתן חיווי שכל מפעיל יוכל לשים לב אליו.

בחוברת ההתקנה של הלוח יש פרק אודות שימוש בבקר ה-Raid, ושם יש צילום של מסך שמאפשר לך לבחור בין Boot בצורה רגילה לכיבוי המחשב וכו'. קיוויתי שהמסך הזה יקפוץ כאשר אני מנתק את אחד הכוננים. אגב, עדיין לא הבנתי מדוע הוא אינו קופץ?

אני מצרף קישור לחוברת התקנה של הלוח (פה מפורט על לוח מעט שונה, העקרון זהה):
ftp://europe.asrock.com/manual/raid/....0/English.pdf

תודות רבות לכולם!
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא