IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > מחשבים ומה שמסביב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ומה שמסביב כאן תוכלו לפרסם נושאים הקשורים בצורה כלשהי למחשבים , אך לא מצאתם היכן לפרסם אותם בפורומים השונים

דבר חופשי : מחשבים ומה שמסביב

מה החומר החיוני שטכנאי מחשבים או איש מכירות בחנות חומרה רצינית אמור להכיר בע"פ?

נניח שטכנאי מחשבים מסוים רוצה לעבוד בחנות חומרה רצינית כמו פנדה, נועה מחשבים, אייבורי, KSP וכו'. מהו החומר החיוני שהוא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-10-09, 0:52   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל מה החומר החיוני שטכנאי מחשבים או איש מכירות בחנות חומרה רצינית אמור להכיר בע"פ?

נניח שטכנאי מחשבים מסוים רוצה לעבוד בחנות חומרה רצינית כמו פנדה, נועה מחשבים, אייבורי, KSP וכו'. מהו החומר החיוני שהוא צריך להכיר בע"פ? האם חייבים לשאול אותו בראיון עבודה על כל פיפס שרק מי שקורא באתרי חומה במשך 24 שעות ביממה יידע בע"פ, או שגם אפשר לשאול על דברים חיוניים ובסיסיים?

אם מוזמנים לתת דוגמאות אישיות.
drorhazan לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-09, 1:37   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

דוגמא אישית הייתי בריאיון עבודה לפני יומיים
שאלו אותי שאלות על אחוזים במתמטיקה למשל כמה זה 30% מ 70 (את זה מומלץ מאוד לדעת)
שאלו אותי על לוח אם , מה אני רואה בו, והאם אני רואה אם יש שם תקלות שרואים בעיניים.
אתה צריך לתת שמות של מעבדים שאתה מכיר, וכמו כן איזה סוקטים אתה מכיר.
גם כן שאלו אותי שאלות על איזה Chipsets אני מכיר...
איזה מעבדים אתה מכיר, חלק מהשאלות הם בכתב וחלק בע"פ...
אח"כ שואלים שאלות שקשורות ללקוחות שמגיעים עצבניים למשרד ומספרים לך שהם כבר 3 פעמים הביאו את המחשב לתיקון וכל פעם יש בעיה אחרת והם רוצים מחשב חדש , איך תגיב ומה תענה ללקוח.
הם ישאלו אותך שאלות לגבי הידע המקצועי שלך, מה אתה יכול לספר להם...
בעיקרון כל שאלה שאתה צריך לענות להם צריכה להיות בביטחון , זאת אומרת שאתה יודע על מה מדובר, ושאתה מראה שאתה מקצועי, בראיון שואלים כל מיני שאלות, לא בעייתיות מדי, אתה פשוט צריך לומר מה שאתה יודע, תהיה אמיתי, זרוק ידע, ואל תדבר על דברים שאתה לא מבין בהם, אלא רק מה שאתה מבין, ישאלו אותך למשל אם עשית פסיכומטרי, אם עשית אז תגיד כן, ואם לא, אז תגיד לא, כי אם תגיד שעשית ולא באמת עשית, אז ישאלו אותך שאלות מהפסיכומטרי. ואז כשלא תוכל לענות להם במקרה ואתה לא יודע, אז זה קצת יהיה פאדיחה . לכן תאמר רק את האמת.

אל תהיה אף פעם בטוח שתתקבל לעבודה, אלא תעשה הכל בשביל להיות הכי טוב בראיון עבודה
אתמול הודיעו לי שלא התקבלתי, ולא מפרטים, כנראה שבא מישהו שהיה לו יתרון עליי, ולקחו אותו... אל תתבאס מראיונות עבודה, יש עוד מלא אפשרויות בחיים. תבוא עם ביטחון ותענה על השאלות כמו שאתה מכיר.

ואל תחשוש, דבר אמת ותהיה אמין. זה הכי חשוב.
בהצלחה

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-09, 1:50   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה רבה על המידע, אבל מה הקשר לפסיכומטרי? לא חייבים פסיכומטרי על מנת לעבוד במעבדה מסוימת.
drorhazan לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-09, 7:56   #4 (קישור ישיר)
IOne X

סמל האישי של 1immortal

את כל השירים של ביאליק , ואת כל הטבלה של משקלים סגוליים והסימולים של היסודות הכימיים , בלי זה שום חנות רצינית לא תיקח אותך לעבודה .

עקבו אחר IOPanel בTwitter
1immortal לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-09, 9:28   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

ציטוט:
פורסם במקור על ידי drorhazan צפה בהודעה
תודה רבה על המידע, אבל מה הקשר לפסיכומטרי? לא חייבים פסיכומטרי על מנת לעבוד במעבדה מסוימת.
הם שאלו אותי על פסיכומטרי בלי שום קשר, יכולים לשאול אותך גם אם יש לך בגרות מלאה...
הם שואלים אותך דברים כאלה בשביל לדעת את רמת ההשכלה שלך, למרות שזה לא קשור לטכנאות מחשבים ישירות... בוא נגיד שיכול להיות שבגלל שאני לא עשיתי פסיכומטרי , ומישהו אחר שעשה פסיכומטרי , אותו קיבלו לעבודה והעדיפו אותו עליי, למה? כי יש לו עוד פלוס אחד...

בכל מקרה, בקשר לשירים של ביאליק, אל תעז לומר שאתה מכיר שירים של ביאליק שלא יגידו שאתה לא עדכני
ובקשר לטבלה של המשקלים הסגוליים, תאמר ששנאת את המורה לכימיה
אלא אם כן אהבת אותו

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-09, 19:45   #6 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

ציטוט:
פורסם במקור על ידי 1immortal צפה בהודעה
את כל השירים של ביאליק , ואת כל הטבלה של משקלים סגוליים והסימולים של היסודות הכימיים , בלי זה שום חנות רצינית לא תיקח אותך לעבודה .
אם יש "כאלה" אז איפה הם?
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 19-10-09, 2:19   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של alex.turovsky

שלח הודעה דרך MSN אל alex.turovsky

למה אתם צוחקים עליו ?! כן זה דרור אבל גם לו מגיע לדעת.

- מה מצפים מטכנאי ? שידע את כל סוגי התקלות האפשריות ושידע לתקן אותן. כמו כן שיידע את כל סוגי הלוחות והרכיבים למחשבים שיש בשוק כדי להרכיב נכון את כל סוגי החומרה שהלקוח יכול לרצות להזמין. מה שחסר, לומדים במקום.
- מה מצפים ממוכר? לדעת את כל החומרה שקיימת בשוק כולל הבדלים כדי לדעת ולהסביר ללקוח הבדלים בין X ל-Y.

הפתרון?
- כדי לדעת על חומרה חדשה ומה בכלל קיים בשוק עלייך לקרוא יומיומית בכל אתרי המחשבים בעברית ובאנגלית את החדשות
- כדי לדעת למכור עלייך לקרוא ביקורות באתרים הנ"ל כדי לדעת איזו מערכת עדיפה על פני השנייה ולהפגין ידע מול הלקוח או להראות לו את הביקורת בעת הצורך (מכור טוב שומר אצלו לינקים כדי להראות ללקוח בשעת צרה) ככה אני עשיתי לפחות כשעבדתי בגיבור ועוד...
- כדי לדעת לתקן מחשבים, עלייך להתחיל להרכיב מאפס חלקי מחשב, לקרוא את המדריכים שמגיעים עם החלקים או מדריכי וידאו ברשת או מדריכים בביקורות ברשת או מדריכי התקנה באתר היצרן של כל רכיב ולהרכיב את זה לבד. פשוט צריך לקנות חומרה והרבה אם אין לך מקום לרכוש בו את הניסיון הזה.

ושתדע בראיון עבודה לטכנאים במקום שמכבד את עצמו, ייתנו לך מפרט ביד שלקוח כלשהו הזמין הרגע ויגידו לך, הנה מעבדה וקופסאות של חלקים - תרכיב ! כאשר עוקבים אחרייך מהצד איך אתה מטפל במארז, איך אתה שם את לוח האם על השולחן ואיך אתה עובד עם ציוד. האם אתה זהיר ומכירחוקי בסיס כמו חשמל סטטי וכדומה (לא לגעת ישר בחלקים מבלי לגעת במארז קודם כדי לפרוק חשמל סטטי ולא לשרוף/להזיק לשבבים על רכיב כולשהו מהתפרקות המטען החשמלי בגופך).

וזו כל התורה על רגל אחת.

MCP,MCDST,MCTS,MCITP | Technical Support Engineer | מקום III בארץ בקטגוריית שיפור ביצועי מחשב באליפות Vgames האחרונה
מדריכים: איך להכין כבל רשת
ביקורות: כונן OCZ SSD|צורב Asus 2014L1T | לא משטח, שטיח לעכבר !
כתבות: LightScribe - תולדות מאיצי התלת מימד - המחשב שלי - לימוד בתמונות - אנציקלופדיית מארזים 2009
נושאים שכדאי לכם לקרוא: כרטיס המסך החדש של Intel -קופסה לגיבוי חיצוני עם RAID 1 - פרוייקט Voodoo 5 -

נערך לאחרונה על ידי alex.turovsky, 19-10-09 בשעה 2:26.
alex.turovsky לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא