IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

למה אני גאה להיות יהודי

ציטוט: פורסם במקור על ידי TrueLook כי בדור הקודם זה היה "טוב למות בעד ארצנו" אנשים היו גאים לשרת בצבא ...
נושא נעול

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-10-09, 23:09   #16 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TrueLook צפה בהודעה
כי בדור הקודם זה היה "טוב למות בעד ארצנו" אנשים היו גאים לשרת בצבא ביחידות קרביות,
אנשים נלחמו כדי להגיע ליחידות קרביות
והיום בדור שלנו זה הגישה היא "למה שאני ישרת את המדינה 3 שנים? אני חייב להם משהו?"
או לחלופין להמציא בעיות מפגרות ולשבת כל היום על כסא מתחת למזגן ולהגיש קפה.

פיקה הבעיה היא שלא אנחנו מתחילים את המלחמות,הכוונה פה היא שלא משנה מי רוצה להשמיד אותנו אנחנו מנצחים אותו
אנחנו לא מתחילים מלחמות אנחנו מנצחים מלחמות
יש משהו במה שאמרת, נקודה טובה, אבל כשחושבים על זה, יש גם צדק בדברים שלהם! הרי המדינה מושטת על אותם אנשים מושחתים שלא בדיוק רוצים את טובתנו, אלא את כספנו, להגן עליהם זה לא בדיוק חלומו של כל בן אדם, פעם ההגנה על המולדת כביכול היה שווה את המאמץ, המדינה הייתה שונה לגמרי, אבל כמו שאמרתי, הכל עניין של התפתחות
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר  
ישן 16-10-09, 0:10   #17 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אוקיי.
אני מבין ממה שפיקה כתב , שנמאס לו לראות את המדינה שלנו "הולכת ומתדרדרת", עזבו רגע את נושא הפרסי נובל וכל החארטות האלה שקשורים לשלום (מילא כימיה או כלכלה)

בעולם תמיד היו משברים, תמיד היו מלחמות, ותמיד היו אוייבים. אנחנו תמיד צריכים לשמור על המורל, גם בקטעים הכי קשים והכי לוחצים, זה קיים בכל דור ודור, ואנחנו נולדנו בערך בשנות ה 80', אם לא ה 90 המוקדמות, וכמובן שעברנו מלחמות עקובות מדם, והצלחנו לנצח את כל אוייבינו, ובגדול! מבחינתי שום דבר לא השתנה, אלא רק החלטות הממשלה והעולם, מכיוון שהקודמים בממשלה כגון יצחק רבין, וכמו אריאל שרון, ואולמרט הביאו את המציאות להיות וותרנית מבחינת שטחים (עבור שלום) ולא קיבלנו שום שלום, עלינו להתנהג אחרת! אבל על העם יש מחוייבות לשמור על המורל ולא להחליט שנמאס לנו, אלא לעבוד על עצמנו שלא ניכנס לחששות ונאבד אמון בעצמנו וכל הזמן נסתכל איזה ממשלה מפגרת יש לנו ואיזה אופוזיציה דפוקה , בכלל לפי התורה כל הפורענות שבאה לידי ישראל, זה רק בגלל שישראל עושה צרות בתוכה... גם מבחינת חטאים.. אבל לא נרחיב בנושא מהבחינה שמה שרציתי לכתוב הוא לאו דווקא דתי.

מכיוון שאנחנו חיים בעולם משתנה, עלינו להתמזג איתו בצורה הטובה ביותר תוך שמירה על האינטרסים שלנו, בין אם האינטרסים הביטחוניים לבין האינטרסים של שמירת הארץ, ולבין האינטרס של העם, אבל גם אם העם מחליט שהוא מורד בממשלה, ואפילו ציפי לבני עושה גהנום לביבי. עלינו להבין שכל הפורענות הזאת היא זמנית לחלוטין, זאת משום שאין דבר שנשאר קבוע לעולמים בין בני אדם... ועלינו ללמוד איך להעביר את הרעה הזאת מעצמנו! לא להיכנס לפוליטיקה, לא להיכנס למחלוקות מיותרות בנושאים אלו, רק לשמור על המדינה שלנו, ללא שום וויתורים וללא שום נתינת שטחים עבור שלום, כי הערבים תמיד ירצו עוד! כולל את ירושלים שלנו, ומכיוון שיש לנו דעה נוספת בארץ שהיא שמאלנית, והיא עוכרת ישראל! אז גם האופוזיציה חוגגת על ביבי, וגם "העתיד של מדינת ישראל" מוסבר בצורה מיופייפת ע"י בני האדם האינטרסנטים הללו, והם מאמינים שזה יתן שלום, ע"י ויתורים, ע"י שטחים, וע"י נתינת קרקעות...
ומכיוון שאני רואה את זה ברור שכשנתנו להם את גוש קטיף, ובכלל את נווה דקלים ואת האיזורים הללו, שום דבר לא יצא מזה, ושלום? זובי של שלום, דו"ח גולדסטון עדיין מרחף מעל ראשנו, הערבים כבר החליטו להכליל שכל ישראל חיילים! ושכל חייל רוצה להרוג כמה שיותר ילדים בשביל הסיפוק שלו שהוא הרג ילדים במבצע עופרת יצוקה. ופה רואים שאין להם שום סיכוי להיות בראש אחד איתנו, אלא צריך להילחם בהם, ולא לתת להם נשימה אחת (לא מדבר על ילדים) אלא להכות בחמאס ובכל אוייבנו גם אם זה יעלה לנו בכמה קורבנות... כרגע אף אחד לא עושה את זה, משום שכל העולם מקבל "פרס נובל" לשום מקום.. ולמה לא מתקיפים את אירן? משום שגם "גולדסטון" צריך לקבל פרס נובל על המשפט שהוא עשה עם ישראל, כל זאת עבור ה"שלום" המזוייף והסרקסטי של חברי הכנסת הערבים שמקבלים את כספי המיסים שלנו וכל תפקידם בכנסת הוא להתנגד לציונות, ולהתנגד לערכים חברתיים בין ישראלים לישראלים ע"י מעטה של רצון אמיתי עלק לשלום...

עליי הם לא עבדו, ועליכם?
לדעתי, אני מאמין שהממשלה שלנו צריכה להתפקח, אין מצב שחברי כנסת ערבים יהיו בכנסת.
זאת כנסת ישראל, ואין דבר כזה "ערבי ישראלי", זה או ערבי, או ישראלי.
זה שהוא גר בישראל זה דבר אחד, דבר שני זה שכל רצונו הוא להכריז על אינטיפאדות בגלל ש"כבשנו אותם"...

שימו לב איזה שח מט הם שמו לנו מבפנים
יש משפט שאומר "מהרסיך ומחרביך ממך יצאו" (מישראל, ערבים, שמאלנים)....

בכל מקרה, לערבים האלה אין רצון לשלום, כל מה שהם רוצים זה לראות את ישראל מפסידה.
פראייר מי שלא רואה את זה. ואסור לתת לזה להצליח!
לכן , אין שום שלום, אין שום כלום, לא מוכרים, לא קונים מהם. זה שלום מצויין, שיחיו בשלום עם עצמם קודם, אח"כ שינסו לרמות אותנו שוב!

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 0:28   #18 (קישור ישיר)
IO Member

בקשר לפרסי נובל, הוא כתב בכותרת "למה אני גאה להיות יהודי" ולא למה אני גאה להיות ישראלי, אז אל תקשרו את זה שהמדינה שלנו לא משקיעה בדברים האלה, כי ידוע כבר שהמדינה שלנו מפגרת בדברים האלה..
אבל תסתכלו על אחוז היהודים שזכו בפרס נובל לעומת אחוז האוכלוסייה שהיהודים מהווים מכלל העולם - היהודים בהחלט תופסים חלק נכבד מאוד
לדעתי, ואין לי מושג למה זה ככה ואיך זה ככה, היהודים זו הדת הכי חכמה - ואני לא בא להגיד שכל השאר טמבלים(טוב נו, אולי המוסלמים קצת, אבל שוב לא כולם) - היהודים באמת חכמים..וגם לא כל היהודים..אבל אחוז היהודים החכמים לדעתי הכי גבוה! יש במה להתגאות!
Or4more לא מחובר  
ישן 16-10-09, 0:48   #19 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

ציטוט:
אני חייב להגיד, בתור תושב ואזרח ישראלי-
עד כמה שחינכו אותי בבית לאהבת המולדת, עד כמה שדואגים להזכיר לי כל יום איזו מדינה "נפלאה" זו, ועד כמה שניסיתי ואני עדיין מנסה (אפילו בכוח) לאהוב את המדינה הזו- כבר קשה לי. מספר הדברים שאני יכול להציג פה כחיוביים פוחת מיום ליום. זה לא משהו בלתי הפיך, אבל נכון לעכשיו- המגמה היא שלילית.
Same here,אבל אני כבר לא מנסה.
לפי איך שהמצב הפרטי שלי כרגע הולך עד אמצע שנה הבאה אני אהיה בארה"ב.
בתור אחד שלא מאמין בדת בכלל אני לא רואה סיבה להתגאות בזה שאני נחשב מדת כזו או אחרת,אבל כן-היו ויש השגים.
אני לא יכול להגיד שאני גאה מזה שכתוב לי במסמכים "יהודי",רק תיוג לדעתי ולא יותר מזה.
להגיד שאני גאה שאני ישראלי,נולדתי בישראל ושהמשפחה שלי הגיע לפה-אני לא יכול,
משנה לשנה אני מבין שיותר טוב במקומות אחרים.
ישן 16-10-09, 0:53   #20 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dany_74q צפה בהודעה
Same here,אבל אני כבר לא מנסה.
לפי איך שהמצב הפרטי שלי כרגע הולך עד אמצע שנה הבאה אני אהיה בארה"ב.
בתור אחד שלא מאמין בדת בכלל אני לא רואה סיבה להתגאות בזה שאני נחשב מדת כזו או אחרת,אבל כן-היו ויש השגים.
אני לא יכול להגיד שאני גאה מזה שכתוב לי במסמכים "יהודי",רק תיוג לדעתי ולא יותר מזה.
להגיד שאני גאה שאני ישראלי,נולדתי בישראל ושהמשפחה שלי הגיע לפה-אני לא יכול,
משנה לשנה אני מבין שיותר טוב במקומות אחרים.
אם אתה רוצה לעזוב כל כך מוקדם את ארץ זבת חלב ודבש... זה קשור לגלות
אנחנו חזרנו לארץ ישראל מהגלות, ואתה רוצה לברוח לגלות שוב?
אתה צריך להיות מאוד גאה שאתה יהודי, חשוב לכל אחד להכיר שהוא יהודי (מזרע יעקב)
אנחנו כולנו קשורים ליהדות בין עם זה בחגים היהודיים (שמקורם מהדת), וחשוב להכיר בזה שאתה יהודי, זה המקור שלך. אני למשל לא הייתי רוצה להיות מוסלמי!!! בחיים לא...

תודה רבה לך ה' שבראת אותי יהודי
אין יותר טוב מארץ ישראל

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 1:47   #21 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

בטח שיש, מכל בחינה אפשרית.
ומה הקטע של "לברוח" לגלות? עובדתית, יש פה הרבה מאוד הגבלות שלא קיימות במקומות אחרים, ולהרבה אנשים יהיה קשה להתקדם כאן בתחום שיהיה להם קל מאוד להתקדם במקום אחר.
בנוסף, הלך הרוח הישראלי הממוצע לא מתאים להרבה אנשים. מה לעשות.
אישית, אני לא מעודד אף אחד לעזוב את הארץ, אבל לא רואה סיבה למה לא לעשות את זה אם יש לזה השלכות חיוביות.
לגבי להיות יהודי ומה לא- זה לא משהו להתגאות בו וזה לא משהו להתבייש בו, זה פשוט ככה.
בנאדם צריך להיות בנאדם, לפני דת ולפני הכל.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר  
קישור פירסומי
ישן 16-10-09, 2:12   #22 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

איך אומרים, דרך ארץ קדמה לתורה."

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 2:50   #23 (קישור ישיר)
IO Networking

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Tal Raz צפה בהודעה
צריך לאהוב את ישראל, ולאהוב את עם ישראל ולהיות תמיד חיובי ולא נגד (ראו את הסרבנים, נטורי קרתא, שמאלנים, שמאלנים קיצוניים, וכל מי שרוצה לפגום באינטרסים של המדינה)
אני בעד להילחם בכל מי שרוצה להילחם בנו, ויותר מזה, אני חושב שלעשות שלום עם הפלסטינים כרגע זאת טעות פטאלית,! הם רוצים שבירתם תהיה ירושלים! עיר הקודש!!!!

אני מאמין שזה רק עניין של זמן עד שנכסח להם את הצורה, שום דבר לא נשאר קבוע I'll tell you that

וכל הכבוד לחבר שלך שרשם מה שהוא רשם בצורה הזאת. ישר כוח לכל אוהבי ישראל!
ממתי שמאלנים סותרים את האינטרסים של המדינה ? חוץ מזה שלמילה "שמאלני" יש יותר ממימד אחד - אני למשל שמאלני בכל מה שקשור לבטחון, אבל גם מאוד מאמין בשוק חופשי וקפיטליזם ולכן מהבחינה הזאת אני ימני. להבא תשתדל לא להכליל ולהבין שלא כל שמאלני הוא ניצן הורוביץ.
ישן 16-10-09, 3:23   #24 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

תראה, כתוב אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני, אני יודע שלא כולם ניצן הורביץ, אבל יש לציין שהשמאל הוא זה שרוצה שלום עם הערבים גם לתת להם שטחים, ומבחינתי מבלי לפגוע באף אחד אני אומר את זה, שהדעה של השמאל כיום כמו שרואים אותה היום, לא מאפשרת לנו להיות אמיתיים עם המצב של הטרור בארץ ובעולם, לפי מה שהבנתי, כל הזמן השמאל רוצה להלשין על המתנחלים, כל הזמן בא להסית את הרעיון של הציונות, ודובק בלהיות חבר קרוב של הערבים...
לכן, בתור ישראלי ובתור אדם עם דעה, אני בוחר בלהיות לטובת ישראל, אני לא יודע איך אתה רואה את השמאל של היום, אבל אולי תספר לנו? מה הדעה שלך לגבי הארץ? מה צריך לעשות לדעתך?

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 14:01   #25 (קישור ישיר)
IO Member

אני מסכים עם מה שנכתב כאן,עברנו המון טלאות עד שנהפכנו למדינה כמו שאנחנו היום,ולכן נצליח לעבור גם את מה שיהיה לנו בעתיד...
אבל,מצד שני אני שוקל עזיבה של המדינה אחרי השירות הצבאי,גם בגלל בעיות הביטחון שיש לנו כאן,וגם בגלל שהחינוך קורס,ותכלס אני לא רואה את העתיד שלי במדינה הזו וגם לא של הילדים שלי...
לגבי היהדות אין מצב שאני אשכח את היהדות,שזו הדת שנולדתי אליה,ואני חי ונושם אותה כבר 19.5 שנים
חן מונטג לא מחובר  
ישן 16-10-09, 16:03   #26 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Tal Raz צפה בהודעה
אנחנו חזרנו לארץ ישראל מהגלות, ואתה רוצה לברוח לגלות שוב?
אתה צריך להיות מאוד גאה שאתה יהודי, חשוב לכל אחד להכיר שהוא יהודי (מזרע יעקב)
אנחנו כולנו קשורים ליהדות בין עם זה בחגים היהודיים (שמקורם מהדת), וחשוב להכיר בזה שאתה יהודי, זה המקור שלך. אני למשל לא הייתי רוצה להיות מוסלמי!!! בחיים לא...

תודה רבה לך ה' שבראת אותי יהודי
אין יותר טוב מארץ ישראל
אתה יודע שאם הייתי מוסלמי היית אומר אחרת ש"חשוב להכיר בזה שאתה מוסלמי" ואם היית נוצרי היית אומר גם אחרת ש"שחשוב להכיר בזה שאתה נוצרי" זה הכל בא מגיל קטן מאז שנולדת מלמדים אותך ההורים האנשים שסביבך.
אני לא רוצה שתתחיל לחשוב שאני בעד ערבים או משהו כזה ואני גאה להיות יהודי אני רק אמרתי את הדעה שלי שנראית לי יותר הגיונית.
borislol1989 לא מחובר  
ישן 16-10-09, 16:54   #27 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

ציטוט:
פורסם במקור על ידי borislol1989 צפה בהודעה
אתה יודע שאם הייתי מוסלמי היית אומר אחרת ש"חשוב להכיר בזה שאתה מוסלמי" ואם היית נוצרי היית אומר גם אחרת ש"שחשוב להכיר בזה שאתה נוצרי" זה הכל בא מגיל קטן מאז שנולדת מלמדים אותך ההורים האנשים שסביבך.
אני לא רוצה שתתחיל לחשוב שאני בעד ערבים או משהו כזה ואני גאה להיות יהודי אני רק אמרתי את הדעה שלי שנראית לי יותר הגיונית.
אני אגיד לך למה אני שמח שאני יהודי ולא גוי (מוסלמי או נוצרי או לא יהודי)

1. היהודים קיבלו תורה מהר סיני וה' נתן את הלוחות ביד משה שהיה הנביא הגדול ביותר באנושות, והתורה ניתנה לעם ישראל העם שלנו. ולא לשום עם אחר. אנחנו המקוריים!

2. ה' נשבע רק לאברהם יצחק ויעקב שיתן להם את הארץ המובטחת, ארץ ישראל.
אם הייתי גר במקום אחר, ולא הייתי מכיר את ישראל, היה לי חור בהשכלה.

3. הנוצרים מאמינים באדם, בישו, והם בדו סיפור שמריה נשארה בתולה אחרי שהיא ילדה אותו...
אין מצב שתינוק שיצא מ"שם" לא יקרע לה את קרום הבתולין. ובכלל הם שיכתבו את התורה שלנו, The Bible והוסיפו את הברית החדשה בזמן שכתוב בתורה שלנו "לא תוסיפו ולא תגרעו ממנו" (מהתורה)

המוסלמים מאמינים בנביא שבא אחרי הנצרות בכלל, והנביא הזה שנא את היהודים בגלל שבתקופה ההיא הייתה מלחמת דת בין היהדות לאיסלאם, ובכלל מוחמד יצר את האיסלאם על מנת להקים כת משלו שלא קיבלה שום תורה מסיני... וזה עוד יותר "לא תוסיפו ולא תגרעו ממנו"... הם הגויים
והוא עיוות את תורת ישראל ועשה תורה משלו, שלא ניתנה מהר סיני, והתורה הזאת נכתבה בגלל שנאה ליהודים... לא מתוך אהבת ה' לאיסלאם... "ה' לא ימיר דתו לעולמים" אז מוחמד עשה את זה בעצמו...

4. בתור יהודי, עשו לי ברית מילה, וזה מצווה שעושים לתינוק עוד לפני שיש לו דעה בכלל...
והמוסלמים גם כן מלים את עצמם בגלל שה' ציווה את אברהם, ממנו יצא ישמעאל ויצחק, שני הפכים, שני עמים... ויצחק עבר את עקדת יצחק וממנו יצא יעקב אבינו, לא מישמעל...

5. משה רבנו היה יהודי! תורת ישראל היא תורת משה, היא תורה נהדרת! אמיתית! טובה!
המוסלמים והנוצרים הם תואם IBM בהשוואה לעם היהודי... אנחנו מצווים בתרי"ג מצוות והם לא...

6. דוד המלך היה יהודי, אליהו הנביא היה יהודי, כל הגיבורים האמיתיים היו יהודים, ובגלל שהם היו מחוברים לאלוקים אז הם ניצחו בכל המלחמות.

יש הבדל גדול בין היהודים לשאר הגויים, אבל זה לא אומר שכיום זה כזה נראה מושלם כמו בספר כי זה לא, אז לפחות כיהודי אני יכול לעקוב אחרי מה שמותר לי ומה שאסור לי כמו ענייני כשרות, ולהיזהר בנידה בכדי לא להיטמא, כי זה קשור למחשבה ולהלך המחשבה...

באיסלאם ובנצרות זה הכל מפוברק. חיקוי..

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 16:55   #28 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

וואו ניהיה לי "פאקניג" צמרמורת בגוף כשאני חושב על זה...
אבל זה טוב!
תודה רבה

"..ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה" - רבי עקיבא

http://www.youtube.com/watch?feature...v=83LQsJiz6Ac#!

http://www.aravrefael.net/
אתר לזיכוי הרבים.

tsrm לא מחובר  
ישן 16-10-09, 17:02   #29 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

אם הדיון הזה ימשיך להתדרדר לנושא דת\לאלוהים שלי יש יותר גדול\אחמדינג'אד הוא בכלל יהודי, הוא יינעל כמו רבים לפניו.
זה תלוי בכם.
ישן 16-10-09, 17:02   #30 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

לא רק שאני לא קונה את זה, אני נגד הלך מחשבה כזה.
הקטע של "אנחנו יותר טובים" הוא הבסיס והמוצא לחצי מהצרות בעולם הזה.
אתה יהודי ומשוכנע שמה שכתבת זה נכון, ולכן משוכנע שיותר טוב להיות יהודי.
מוחמד הוא מוסלמי, מבחינתו הגרסה שלו היא הנכונה ושלך היא הזיוף, ולכן הוא משוכנע שיותר טוב להיות מוסלמי.
ג'ון הוא נוצרי, מבחינתו הגרסה שלו היא הנכונה ושל מוחמד/שלך היא הזיוף, ולכן הוא משוכנע שיותר טוב להיות נוצרי.

אין אמת אחת מוצקה שניתנת להוכחה באופן בלתי ניתן להפרכה, ולכן הויכוח הדבילי הזה ימשך, כנראה עד שחצי מהאנושות תיכחד.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר  
נושא נעול

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא