IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

למה אני גאה להיות יהודי

סמית' אין שום חשש כזה. מה שכתבתי היה לא בשביל לומר אם יש אלוקים או לא. הנושא הוא למה אני ...
נושא נעול

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-10-09, 17:04   #31 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

סמית' אין שום חשש כזה. מה שכתבתי היה לא בשביל לומר אם יש אלוקים או לא.
הנושא הוא למה אני שמח שאני יהודי. ולא משהו אחר.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
לא רק שאני לא קונה את זה, אני נגד הלך מחשבה כזה.
הקטע של "אנחנו יותר טובים" הוא הבסיס והמוצא לחצי מהצרות בעולם הזה.
אתה יהודי ומשוכנע שמה שכתבת זה נכון, ולכן משוכנע שיותר טוב להיות יהודי.
מוחמד הוא מוסלמי, מבחינתו הגרסה שלו היא הנכונה ושלך היא הזיוף, ולכן הוא משוכנע שיותר טוב להיות מוסלמי.
ג'ון הוא נוצרי, מבחינתו הגרסה שלו היא הנכונה ושל מוחמד/שלך היא הזיוף, ולכן הוא משוכנע שיותר טוב להיות נוצרי.

אין אמת אחת מוצקה שניתנת להוכחה באופן בלתי ניתן להפרכה, ולכן הויכוח הדבילי הזה ימשך, כנראה עד שחצי מהאנושות תיכחד.
כשאתה אומר שאין אמת אחת מוצקה, תראה את הכותל המערבי, הוא קיים כהוכחה שהיה בית מקדש, ובעניין בית מקדש כהוכחה תקרא פעם מה עשו שם.
בעניין לדעת אמת מוצקה בעניין הנוצרים והמוסלמים יש ספר שנקרא "ספר הכוזרי" זה ספר שכולל בתוכו את הסיפור כולו של היהדות הנצרות והאיסלאם, כולל פילוסופים ודיונים רבים (זה לא לפורום)
אבל לומר שאין אפשרות לדעת, זה רק מחוסר עניין לקרוא על הנושא...
גם לגויים ניתנה אפשרות להתחבר וכך זה קרה, זה לא אומר שזה דיון על דת.

עכשיו לנושא, אתם לא אוהבים שאתם יהודים?

נערך לאחרונה על ידי Tal Raz, 16-10-09 בשעה 17:12.
Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 17:13   #32 (קישור ישיר)
IO Folding Captain

סמל האישי של Dj-L@g0la5

טל, אני גם גאה להיות יהודי (גם אם אני לא שומר מצוות).
הבעיה היא שיש הרבה שטויות שרשמת.
כמו שפיקה אמר, אין דבר כזה "אני יהודי, אז אני יותר טוב". כל אדם חושב שהדת שלו הכי טובה.
ומי אתה שתגיד שמה שאדם מאמין בו הוא "מפוברק. חיקוי.." כמו שרשמת בסוף ההודעה שלך?
הקוראן לא נכתב בגלל שנאת יהודים (לפי מה שאני יודע). המוסלמים הקיצוניים הם אלו שמפרשים את הכתוב ככה.

שכל אדם יחייה כראות עיניו. יאמין במה שהוא חושב לנכון.
רק חבל שהאמונה הזאת גורמת לכל הרבה מלחמות והרוגים.

Join us to help the World get BETTER - IOPanel-WCG Team | HowTo: Install the Client ; Connect remotely to the Client
Dj-L@g0la5 לא מחובר  
ישן 16-10-09, 17:23   #33 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Tal Raz צפה בהודעה
כשאתה אומר שאין אמת אחת מוצקה, תראה את הכותל המערבי, הוא קיים כהוכחה שהיה בית מקדש, ובעניין בית מקדש כהוכחה תקרא פעם מה עשו שם.
בעניין לדעת אמת מוצקה בעניין הנוצרים והמוסלמים יש ספר שנקרא "ספר הכוזרי" זה ספר שכולל בתוכו את הסיפור כולו של היהדות הנצרות והאיסלאם, כולל פילוסופים ודיונים רבים (זה לא לפורום)
אבל לומר שאין אפשרות לדעת, זה רק מחוסר עניין לקרוא על הנושא...
גם לגויים ניתנה אפשרות להתחבר וכך זה קרה, זה לא אומר שזה דיון על דת.

עכשיו לנושא, אתם לא אוהבים שאתם יהודים?
הכותל המערבי הוא קיר, לא יודעים של מה. הטענה היא שהוא היה אחד מהקירות החיצוניים של רחבת בית המקדש, אבל אין לטענה הזו ביסוס רציני נכון לרגע בו שורות אלו נכתבות.
ספר הכוזרי כולל בתוכו את הסיפור של היהדות הנצרות והאיסלאם כפי שסופר עפ"י אנשים. דבר כזה רחוק מלהיות אמת מוחלטת או אפילו רבע-מוצק, אי אפשר להתבסס על זה.
מבחינת היסוריה, יש הרבה מקומות בעולם עם היסטוריה מוצקה עתיקה בהרבה משלנו (לא, מצטער, התנ"ך הוא לא היסטוריה מוצקה. הדבר העתיק ביותר שקשור ליהדות הוא מגילות קומראן)
ובכלל, שפותח הת'רד אמר "גאה להיות יהודי", לא נראה לי שהוא התכוון לזה באספקט דתי- יהדות היא לא רק דת, יהדות היא גם עם, ואני חושב שאצל רוב חברי הפורום הקשר לדת היהודית רופף בהרבה מהקשר לעם היהודי.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר  
ישן 16-10-09, 17:24   #34 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

זה לא האמונה שגורמת לכל מיני מלחמות והרוגים, אמונה אמיתית לא מחנכת לרצח, אלא להפך!
אני לדוגמא חושב שלקחת את הדת ולהפוך אותה לדרך הריגה שיטתית של מי שלא שומר אותה זאת סכנה קיומית לכל רעיון האמונה האמיתית והנכונה. אני במקרה קראתי הרבה ספרים בתקופה שהתחזקתי קצת, ולא קראתי אף פעם בספר של יהודים שהם עשו מסעות רצח כמו באיסלאם או בנצרות שאם יש בנאדם שלא רוצה להתאסלם אז הורגים אותו... אנשים יצאו מפרופורציות! זה כלל לא קשור לאמונה בה' או בדרך הישרה שצריך ללכת בה, זה בדיוק על מה שדיברתי שהם עיוותו את הכל...

האמונה האמיתית היא טובה ומחייה, לא הורגת.
המוחות המעוותים של אנשים שעושים להם תורה משלהם מאפשרת להם ליצור מציאות של מלחמות דת. ללא שום קשר למצוות . זה לא תורה מסיני אחי...

בכל מקרה גם אני לא מושלם מבחינת מצוות, אבל אני שמח שאני יהודי כי אני מוצא את זה לנכון ומבין שזה טוב. מבלי לחשוב על מסעות רצח או לצאת להפגנות... אני חי את החיים שלי באמונה שלי. כמו שאמרתי מי שעושה אמונה בשביל להצדיק רצח , מגיע לו להירקב בכלא על דבר כזה.
זה נגד כל המוסכמויות .

אני שמח שאני יהודי בגלל שיש לי אפשרות ללמוד מה אסור ומה מותר לי בכדי שהמחשבה שלי לא תינזק מהגויים שיעשו הכל בשביל שהם ילמדו אותך איך לחיות... ובכדי שאני אשכח מה זה להיות יהודי...

אז צריך לשמור על זה זה הכל, יש לזה משמעות.

Pika007 :

אם אתה מסתכל על זה מבחינה מדעית, לעולם לא תוכל לממש אמונה מבחינה מדעית, אלא רק במעשה.
אם אדם מאמין בדבר כלשהוא, שום מדע לא יוכל לעצור אותו מלגלות את האמת שבאמונה. אם הוא מאמין.
ובהיסטוריה היו כל מיני אמונות כמו עבודה זרה, שזה היה עבודת אלילים פסל ואבן, זה כנגד כל יהדות.!
זה אסור לגמרי להשתחוות לאלילים, להם אפשר להסביר בצורה מדעית שהם מתפללים לפסל ואבן. זה כן!
אבל לאדם שמאמין במסורת של אלפי שנים (אחי אנחנו חיים פה כולה 20 וכמה שנים) המסורת קיימת כבר מעל 3000 שנה.

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 18:44   #35 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Invent

שלח הודעה דרך ICQ אל Invent

מסכים בכל מה שאמרת.
אני זוכר שאחד מהפורום אמר שעם ישראל גאונים שנשלטים ע"י טיפשים.

אבל לדעתי לפחות כל האירועים האימוים שהצגת פה קרו בגלל חטאים שאנחנו היהודים עשינו.

E8500 @ 4.2 Ghz| TT V1 | Biostar Tpower I45 | OCZ 4GB DDR2 800Mhz Reaper HPC @ 884Mhz| ATI 4850X2 With 2 Enrmax fans | Corsair HX620 | Creative X-fi XtremeGamer 7.1 | NZXT Tempest

Logitech X-540 | Logitech G5 | Logitech G15 | Samsung 2053BW

Invent לא מחובר  
ישן 16-10-09, 18:45   #36 (קישור ישיר)
IO Networking

ציטוט:
תראה, כתוב אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני, אני יודע שלא כולם ניצן הורביץ, אבל יש לציין שהשמאל הוא זה שרוצה שלום עם הערבים גם לתת להם שטחים, ומבחינתי מבלי לפגוע באף אחד אני אומר את זה, שהדעה של השמאל כיום כמו שרואים אותה היום, לא מאפשרת לנו להיות אמיתיים עם המצב של הטרור בארץ ובעולם, לפי מה שהבנתי, כל הזמן השמאל רוצה להלשין על המתנחלים, כל הזמן בא להסית את הרעיון של הציונות, ודובק בלהיות חבר קרוב של הערבים...
לכן, בתור ישראלי ובתור אדם עם דעה, אני בוחר בלהיות לטובת ישראל, אני לא יודע איך אתה רואה את השמאל של היום, אבל אולי תספר לנו? מה הדעה שלך לגבי הארץ? מה צריך לעשות לדעתך?
אם יש לך שלום מובטח בעד שטחים - מצדי תתן את כל הגולן. חבל שזה לא המצב, וכן צריך להיות ריאלים יותר.
ישן 16-10-09, 18:58   #37 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

מה לא שמעת שהם רוצים את כל המדינה? נראה לך שאנחנו נחייה פה בגבולות 67? אתה לא קולט שהם רוצים להקטין אותנו ולהרוג אותנו? שלום לא יהיה בדרך כזאת...
הם הרי כל פעם שאנחנו "סוחבים" את ההחלטות שלהם, מגדפים את ישראל ואומרים שישלחו מחבלים מתאבדים! אתה בטוח שאם אלה אתה רוצה שלום? כי לפי מה שנראה , הם שולטים בעולם הערבי כיום...
אתה רוצה ריאליזם? תילחם בהם

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 19:04   #38 (קישור ישיר)
IO Networking

נכון, שכחתי שהשמדה כוללת היא הפתרון הסופי. GET REAL.
ישן 16-10-09, 19:23   #39 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אתה מאמין שיכולים להשמיד אותנו? פחחח
אנחנו לא יכולים להיות מושמדים
לכן צריך להילחם!
יש לנו פצצת אטום ואנחנו מעצמה אתה חושב שאנחנו מיקרונזיה?
יש לנו צבא בין החזקים בעולם וחיל אוויר עם הרבה היסטוריה! אנחנו חזקים מאוד אם אתה לא יודע... בתור מ"פ אני לא יודע על מה אתה מפקד אבל חסר לך הרבה הרבה בנושא הזה...

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 19:30   #40 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

ישראל היא לא מעצמה,גם אף פעם לא הייתה.
ישראל מעולה בכמה תחומים ספציפיים,אבל זה לא עושה אותה מעצמה.
ישן 16-10-09, 19:36   #41 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

תארו לכם, מה יקרה אם מדינה ערבית אחת תשתולל עלינו ותצא נגדנו למלחמה עקובה מדם
בסוף היא תקבל פצצת אטום על הראש.!

אז לא, אנחנו לא מעצמה, זה גפרור...

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 19:43   #42 (קישור ישיר)
IO Pro

לא שזה משנה אם אתה "מעצמה" או לא מבחינת העתיד שלך. מעולם לא היתה מעצמה שלא נפלה או השתנה משמעותית אחרי כמה מאות שנים לכל היותר.
זה לפעמים קורה גם בעקבות פעולות "קטנות" של אנשים "קטנים". ועל כל זה נוסף שאי אפשר לצפות כלום בעניין הזה.

Tal Raz, אני מסכים עם מה שאמרו לך - אתה לוקח כאקסיומה שהיהדות נכונה (שאלוהים נתן את התורה לעם העברי וכו') ומשם אתה "מוכיח" שהתנ"ך הוא "עובדה" ומשם זה ממשיך.
אבל אין לזה באמת בסיס. אני לא אומר כדי לעצבן חלילה. גם לי אין לי אמונה גדולה כזאת שאני יכול לבסס. לא חושב שמישהו מבינינו יכול.
אני לא חושב שצריך, גם.

אגב, אם כבר מדברים על מה שהדת מחנכת אליו - כאמור, זה תלוי בפרשנויות ובאנשים. הפרשנות העיקרית של הזרמים המסורתיים - ההלכה אומרת באופן גורף דברים כמו שהומו-סקסואליות (למשל) היא מחלה שצריך לרפא בכל אמצעי. זה במקרה הטוב.
אני לא מדבר כבר על מה שיקרה ביום הדין..

דוקא, אם קראת את הדברים והמעשים של ישו עצמו (אני לא מדבר על זרם מסויים בנצרות) אתה תגלה שבלי קשר לכמה אתה רוצה ללעוג לו, הוא עשה שינוי והשינוי שהוא ניסה לעשות היה לכיוון שלום בין בני אדם, חופשי מחוקים של אדמה.
הנצרות איבדה את הדרך די מהר שזה באמת חבל כי יכלה להיות אימפריה רומית שלמה של היפים(-
eddr666 לא מחובר  
ישן 16-10-09, 20:05   #43 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

הסיכוי שישראל תותקף ותושמד הוא אפסי... כל הדיבורים שלהם זה שקרים, וגם דו"ח גולדסטון לא ישנה כלום, חכו תראו איך זה ישתנה עוד כמה זמן...
ומה לחזור לגבולות 67 יתנו לנו שלום?
הם אמרו שהם רוצים את בירתם ירושלים, שהחיזבאללה והחמאס יוותרו על זה? נראה לכם?

Tal Raz לא מחובר  
ישן 16-10-09, 20:09   #44 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של TrueLook

ציטוט:
אני אגיד לך למה אני שמח שאני יהודי ולא גוי (מוסלמי או נוצרי או לא יהודי)

1. היהודים קיבלו תורה מהר סיני וה' נתן את הלוחות ביד משה שהיה הנביא הגדול ביותר באנושות, והתורה ניתנה לעם ישראל העם שלנו. ולא לשום עם אחר. אנחנו המקוריים!

2. ה' נשבע רק לאברהם יצחק ויעקב שיתן להם את הארץ המובטחת, ארץ ישראל.
אם הייתי גר במקום אחר, ולא הייתי מכיר את ישראל, היה לי חור בהשכלה.

3. הנוצרים מאמינים באדם, בישו, והם בדו סיפור שמריה נשארה בתולה אחרי שהיא ילדה אותו...
אין מצב שתינוק שיצא מ"שם" לא יקרע לה את קרום הבתולין. ובכלל הם שיכתבו את התורה שלנו, The Bible והוסיפו את הברית החדשה בזמן שכתוב בתורה שלנו "לא תוסיפו ולא תגרעו ממנו" (מהתורה)

המוסלמים מאמינים בנביא שבא אחרי הנצרות בכלל, והנביא הזה שנא את היהודים בגלל שבתקופה ההיא הייתה מלחמת דת בין היהדות לאיסלאם, ובכלל מוחמד יצר את האיסלאם על מנת להקים כת משלו שלא קיבלה שום תורה מסיני... וזה עוד יותר "לא תוסיפו ולא תגרעו ממנו"... הם הגויים
והוא עיוות את תורת ישראל ועשה תורה משלו, שלא ניתנה מהר סיני, והתורה הזאת נכתבה בגלל שנאה ליהודים... לא מתוך אהבת ה' לאיסלאם... "ה' לא ימיר דתו לעולמים" אז מוחמד עשה את זה בעצמו...

4. בתור יהודי, עשו לי ברית מילה, וזה מצווה שעושים לתינוק עוד לפני שיש לו דעה בכלל...
והמוסלמים גם כן מלים את עצמם בגלל שה' ציווה את אברהם, ממנו יצא ישמעאל ויצחק, שני הפכים, שני עמים... ויצחק עבר את עקדת יצחק וממנו יצא יעקב אבינו, לא מישמעל...

5. משה רבנו היה יהודי! תורת ישראל היא תורת משה, היא תורה נהדרת! אמיתית! טובה!
המוסלמים והנוצרים הם תואם IBM בהשוואה לעם היהודי... אנחנו מצווים בתרי"ג מצוות והם לא...

6. דוד המלך היה יהודי, אליהו הנביא היה יהודי, כל הגיבורים האמיתיים היו יהודים, ובגלל שהם היו מחוברים לאלוקים אז הם ניצחו בכל המלחמות.

יש הבדל גדול בין היהודים לשאר הגויים, אבל זה לא אומר שכיום זה כזה נראה מושלם כמו בספר כי זה לא, אז לפחות כיהודי אני יכול לעקוב אחרי מה שמותר לי ומה שאסור לי כמו ענייני כשרות, ולהיזהר בנידה בכדי לא להיטמא, כי זה קשור למחשבה ולהלך המחשבה...

באיסלאם ובנצרות זה הכל מפוברק. חיקוי..
א' חבל שאתה כותב בלי לדעת על מה אתה מדבר,
הנוצרים מאמינים באלוקים בדיוק כמונו וכנ"ל המוסמלמים,בקוראן המוסלמים קוראים על זה שהעם היהודי הוא העם הנבחר ומכאן באה כל השנאה שלהם
ב' אנחנו מקוריים? מה אתה בן 5?
ג' אל תדבר על מה שהנוצרים מאמינים לפני שקראת את הברית החדשה,דבר שאסור ליהודים לעשות,
כל אמונה קל להפריך בצורה הזו,אני יגיד לך "איזה טיפש הוא חושב שהאלוקים שלו ייצר את העולם בשישה ימים"
ד' "אנחנו מצווים בתרי"ג מצוות" מה כל כך טוב בזה?,אנחנו צריכים לעשות את כל המצוות האלו הגויים צריכים לעשות בערך 5 מצוות,זה יתרון בשבילם..
5 "אז לפחות כיהודי אני יכול לעקוב אחרי מה שמותר לי ומה שאסור לי " WTF? מה אתה חשוב שלנוצרים ולמוסלמים אין חוקים בתורה שלהם?
ו' "באיסלאם ובנצרות זה הכל מפוברק. חיקוי" שוב מה אתה בן 5? מה חיקוי?
ישן 16-10-09, 20:24   #45 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אין צורך לומר שאני בן 5 כי עברתי 23 שנה פלוס 5 אז תרגע...
דבר שני למדתי על מה שאני מדבר, אני לא מדבר מתוך חוסר ניסיון אז תרגע..

א. המוסלמים מאמינים בקוראן, זה לא התנ"ך ולא דומה לתנ"ך אז איך זה בדיוק דומה לאמונה שלנו? הם מתפללים 5 פעמים ביום ואנחנו 3, הצומות שלהם שונים משלנו, ויש להם חגים שונים לגמרי משלנו...

ב. אנחנו היהודים קיבלנו תורה ראשונים, ויחידים מה'. כל שאר הגויים קיבלו מנביאי השקר שלהם שאחד מהם היה יהודי (ישו) והשני היה מסוכסך עם יהודים (מוחמד). הם שינו את התורה שקיבלנו ממשה.. אתה מבין?

ג. מה פתאום אסור להוכיח? כתוב "הוכח תוכיח את עמיתך ולא תישא עליו חטא"... אתה הוא זה שלא מלומד סלח לי בלי להעליב... הברית החדשה זה תוספות לתנ"ך עם סיפורים ששונים לגמרי מהתנ"ך. לא היו ולא נבראו...

ד. מה זאת אומרת מה טוב בזה? אתה יודע מהי משמעות המצווה? אם כן חלוק איתנו מה זה מצווה? ולמה עושים אותה?
היתרון הוא שלנו, ככל שאתה עושה יותר מצוות ככה אתה מרוויח יותר שכר לעולם הבא, ומתנקה מטומאות..

ה. החוקים שלהם באו מן החוקים שלנו, זה מה שאני בא להסביר לך (ראה, מקוריות)

ו. ושוב, אתה לא מבין שהם לקחו את התורה שלנו ושינו בה דברים? ותמנע מהדיבורים על ילד בן 5 בסדר?

דבר נוסף שאני חייב לומר זה שסתינו מנושא השיחה לגמרי, ועל כן אני יכתוב עוד כמה מילים קשורות לנושא.

אני אוהב את היהודים כי נולדתי יהודי, מי שהוא יהודי והוא לא מסתכל מהו מוצאו (כמו אינדיאני שמכחיש שהוא אינדיאני) אז יש פה חוסר בהשכלה, לתייג יהדות או ישראליות זה לא חוכמה.

Tal Raz לא מחובר  
נושא נעול

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא