IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > תוכנה ומערכות הפעלה > תיכנות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תיכנות פורום בנושאי תיכנות , פיתוח אתרים , שפות תיכנות , אפליקציות סלולר וטאבלטים.

תוכנה ומערכות הפעלה : תיכנות

שאלה לגבי מסלולי לימוד של תכנות

אלא אם כן אתה ממש תותח בתוכנה, אני חושב לפי מצב השוק הישראלי - מהנדס יש לו עדיפות. לדעתי עדיף ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-12-09, 22:21   #16 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

אלא אם כן אתה ממש תותח בתוכנה, אני חושב לפי מצב השוק הישראלי - מהנדס יש לו עדיפות.
לדעתי עדיף לך ללמוד הנדסת תוכנה במקום נחשב ולא לעשות קורסים מקצועיים, אני למשל מתחיל ללמוד את זה במרץ במקום שנחשב טוב מאוד [ אורט בראודה כרמיאל ] ולא כי בא לי לקרוע את עצמי 4 שנים אלא כי אחי הגדול למד שם והגיע רחוק מאוד בתחום אחר בכלל [ אבטחת מידע ]. הקטע שיש לי קומבינות אבל אני צריך לסיים תואר... ואם אתה לא שפיץ על עדיף ללכת על בטוח.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-12-09, 22:25   #17 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddr666 צפה בהודעה
VanHalen, לא צריך תואר ראשון בשביל לפתח מנועים כבדים (לא יודע למה התכוונת, אבל אני לוקח בראש כל מיני אפשרויות).
גם מתכנת טוב עם רצון יכול לעשות את העבודה.

עם השאר אני מסכים
רשמית לא צריך כלום, אבל בלי שום ידע מבוסס ונרחב באלגוריתמים ומתמתיקה אף אחד לא יקח יקח אותך ברצינות.

אני מדבר על מנועים מבוססי אלגוריתמים, כמו מנועים גרפאיים, פיתוח אלגורתימים של בינה מלאכותית, ליבות של אפליצקיות כבדות וכו'
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-12-09, 22:33   #18 (קישור ישיר)
IO Pro

אני מבין לגמרי מה אתה אומר, אני פשוט לא חושב שזה נכון תמיד.
יש מספיק קוד פתוח במנועים גרפיים שנבנה פשוט על ידי אנשים שאוהבים לעשות את זה.

עם כל הכבוד למה שלומדים בתואר הראשון, זה לא שאתה הולך ומפתח עכשיו טורים וגרדיאנטים לבנייה של מנועים גרפים. בשביל זה קיימת ספרות מקצועית של דברים בדוקים.
אם אתה מדבר על משרה ולאן יקחו ולא יקחו אותך, זה נכון שגוגל למשל מפרסמים שהם צריכים תואר שני ומעלה עם עדיפות לדוק' במתמטיק/מדעי המחשב, אבל אם אתה בן אדם כשרוני שיודע גם ללמוד לבד (כלומר, לאו דוקא במסגרת ממסדית) ויכול להוכיח להם שהם רוצים אותך - הם יקחו אותך.
רוב המקומות בתחום הזה הם לא סגורים, דוקא בתחומים שאתה מתאר.
תואר ראשון גם לא נותן לך ידע מבוסס באלגו' או מתמטיקה. הוא נותן בסיס.

אבל לרוב אתה צודק בקשר למשרה.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-12-09, 22:37   #19 (קישור ישיר)
IO Rookie

האמת היא עכשיו אני די מבולבל ומתלבט
מצד אחד אני מאוד רוצה את זה אבל אני מתחיל לחשוב אולי כל המסלולים בכל הבתי ספר האלו לא שווים כלום ?
אין מסלול טוב ומקיף שהוא לא לתואר ?

אני אני שומע על הרבה אנשים אצל חבר שלי בעבודה (עובד בהייטק) שהם מ-8200 והם ברמה גבוהה מאוד
מה הם בדיוק למדו ? הם לא למדו לתואר
RavivRavR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-12-09, 22:42   #20 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

ציטוט:
אני מבין לגמרי מה אתה אומר, אני פשוט לא חושב שזה נכון תמיד.
יש מספיק קוד פתוח במנועים גרפיים שנבנה פשוט על ידי אנשים שאוהבים לעשות את זה.

עם כל הכבוד למה שלומדים בתואר הראשון, זה לא שאתה הולך ומפתח עכשיו טורים וגרדיאנטים לבנייה של מנועים גרפים. בשביל זה קיימת ספרות מקצועית של דברים בדוקים.
אם אתה מדבר על משרה ולאן יקחו ולא יקחו אותך, זה נכון שגוגל למשל מפרסמים שהם צריכים תואר שני ומעלה עם עדיפות לדוק' במתמטיק/מדעי המחשב, אבל אם אתה בן אדם כשרוני שיודע גם ללמוד לבד (כלומר, לאו דוקא במסגרת ממסדית) ויכול להוכיח להם שהם רוצים אותך - הם יקחו אותך.
רוב המקומות בתחום הזה הם לא סגורים, דוקא בתחומים שאתה מתאר.
תואר ראשון גם לא נותן לך ידע מבוסס באלגו' או מתמטיקה. הוא נותן בסיס.

אבל לרוב אתה צודק בקשר למשרה.
אתה טועה בהרבה דברים שרשמת.
אני יודע איך השוק עובד, ולפני שתבין על מה אני מדבר - אמרתי לך מי שתותח ויכול להוכיח את זה שהוא תותח ברמה אז מילא... מקרים מיוחדים יש אני מדבר ברמת בכלל.

נספר לך סיפור קטן ומהיר : אחי הגדול סיים תואר בבראודה כרמיאל כמהנדס תוכנה בתקופה שזה היה המקצוע עם הרף הכי גבוה בטכניון מעל רפואה, והסכם שלו היה כל כך גבולי שלא היה לו כוח להתעסק עם ביוקרטיה והוא התפשר על אורט בראודה.

הוא סיים תואר בגיל 24 [ בגיל שאני בו היום ] ומיד התחיל ללמוד עצמאית ספרים של סיסקו אם זה אומר לך משהו חברה בסדר גודל של אינטל אולי אפילו קצת יותר גדולים מהם. אחי סיים מבחנים בגרמניה ואנגליה והיה אחד הראשונים בארץ שהיה להם את כל התארים של סיסקו.

עכשיו המשכורת שלו, ומה הוא עושה לא רלוונטי מה שאני מנסה לספר לך זה שאחי מתעסק בתחום הזה יום-יום ורואה על ימין ועל שמאל אנשים מעולים ומצוינים שלא יכולים להתקבל לעבודות אפילו תחתיו בגלל הדרישות הנוקשות בעיקר בחברות הגדולות.

אני לא מדבר איתך על : קומבינות \ מזל \ אנשים שיצא להם להוכיח את עצמם אלא מדבר איתך שוב בכללי... אם אתה חושב רחוק ובטוח לך ללמוד תואר במקום נחשב ומשם תתפתח לתחומים שמעניינים אותך, אל תבזבז זמן ותחשוב שההזדמנות תנתן לך כי יש לך יכולת למידה עצמית.
ישן 07-12-09, 22:58   #21 (קישור ישיר)
IO Pro

מה זה בכלל קשור למה שכתבתי?

אני עם ניסיון אישי בתחום של כמעט חמש שנים אחרי התואר.
אני מכיר אנשים תותחים בלי תואר שמתקבלים לעבודות טובות (גם 20-25) ואני מכיר גם אנשים עם תואר ראשון עם ממוצע ציונים רגיל ובלי ניסיון שגם מתקבלים.
מצד שני, אני מכיר גם כאלה שיותר קשה להם.

אני לא יודע איפה אחיך עובד ומה הוא עושה. בהרבה חברות יש יותר מועמדים ממשרות ובהרבה מקרים הרבה אנשים טובים שלא מתקבלים פשוט כי אין מקום.
וכן, יכולת לימוד עצמית שווה המון. גם באונ', וגם מחוצה לה. תראה מה יאמרו לך כשתגיד שהיית חלק מבנייה של פרוייקט בקוד פתוח. זה הרבה יותר מרשים כשאתה עושה עצמאית מבלי שיהיה מישהו שיושב לך על הראש ואומר לך מה לעשות.

ולעניין, RavivRavR - המסלולים האלה שווים מהסיבות שכתבתי לך. זאת עדיין תעודה, וזה כן לימוד. אם אתה מוסיף על זה לימוד עצמי וידע, זה שווה הרבה. משם אתה יכול להתחיל להיכנס לעניינים ולהתחיל לעבוד גם בתור חסר ניסיון וללמוד.
אם אתה יודע לעבוד, אתה תצליח בסיכוי גבוה.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 07-12-09, 23:06   #22 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

ציטוט:
מה זה בכלל קשור למה שכתבתי?

אני עם ניסיון אישי בתחום של כמעט חמש שנים אחרי התואר.
אני מכיר אנשים תותחים בלי תואר שמתקבלים לעבודות טובות (גם 20-25) ואני מכיר גם אנשים עם תואר ראשון עם ממוצע ציונים רגיל ובלי ניסיון שגם מתקבלים.
מצד שני, אני מכיר גם כאלה שיותר קשה להם.

אני לא יודע איפה אחיך עובד ומה הוא עושה. בהרבה חברות יש יותר מועמדים ממשרות ובהרבה מקרים הרבה אנשים טובים שלא מתקבלים פשוט כי אין מקום.
וכן, יכולת לימוד עצמית שווה המון. גם באונ', וגם מחוצה לה. תראה מה יאמרו לך כשתגיד שהיית חלק מבנייה של פרוייקט בקוד פתוח. זה הרבה יותר מרשים כשאתה עושה עצמאית מבלי שיהיה מישהו שיושב לך על הראש ואומר לך מה לעשות.

ולעניין, RavivRavR - המסלולים האלה שווים מהסיבות שכתבתי לך. זאת עדיין תעודה, וזה כן לימוד. אם אתה מוסיף על זה לימוד עצמי וידע, זה שווה הרבה. משם אתה יכול להתחיל להיכנס לעניינים ולהתחיל לעבוד גם בתור חסר ניסיון וללמוד.
אם אתה יודע לעבוד, אתה תצליח בסיכוי גבוה.
ניסיון מעשי לא חלק מהדיון בכלל.... ניסיון תופס יותר מתואר ומלימודים בחלק מהמקרים.
לא דיברתי לרגע על ניסיון, ודיברתי לזה שפתח את הדיון לא קישרתי שזה לא אתה
ישן 07-12-09, 23:08   #23 (קישור ישיר)
IO Rookie

אוקיי תודה רבה לכם על התגובות
RavivRavR לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא