IOPanel

חזור   IOPanel > סלולר, טאבלטים, טכנולוגיה וגאדג'טים > אייפון, אייפד, iOS, אפל
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אייפון, אייפד, iOS, אפל מכשירי iPhone, מכשירי iPad, אביזרים, אפליקציות, Jailbreak, Unlock, תמיכה טכנית , מדריכים ועוד ...

סלולר, טאבלטים, טכנולוגיה וגאדג'טים : אייפון, אייפד, iOS, אפל

מתלבט בין הנוקיה 5800 לאייפון

ציטוט: פורסם במקור על ידי AnarchyE בכל אופן בקשר למכשירים: נוקיה 5800 - אל תתקרב! פלאפון מסורבל,עבה,איטי,מסך נגיעה גרוע,מערכת הפעלה(סימביאן) ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-12-09, 4:02   #46 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי AnarchyE צפה בהודעה
בכל אופן בקשר למכשירים:
נוקיה 5800 - אל תתקרב!
פלאפון מסורבל,עבה,איטי,מסך נגיעה גרוע,מערכת הפעלה(סימביאן) ישנה ומציקה.
לחבר שלי היה את הפלאפון הזה,ובאמת שהוא גרוע..
המסך נגיעה שלו הרבה פעמים לא קולט,המשחקים שיש אפשרות להוריד לו בגרפיקה ממש גרועה,ובכלל זה פשוט פלאפון גרוע!
.
אני לא אכנס למכשיר נגד מכשיר, אבל באמת, השטויות שנאמרות פה זה משהו....
"מסורבל"- מאיזו בחינה? איך מכשיר מגע -כלשהו- יכול להיות מסורבל?
"עבה"- כן, הוא עבה. אבל לא הייתי מגזים, לא מדובר בבלוק. סה"כ ב 3 מ"מ עבה יותר מאייפון 3G. ומצד שני, הוא קצר יותר, צר יותר, וקל יותר.
"איטי"- עכשיו פה..... לא. אלא אם יצא לך להשתמש בגרסה כלשהי לפני 21.0.1, שפתחו את ההגבלה על המעבד (לפני- 364MHZ,אסון, המכשיר היה איטי בטירוף. אחרי- 434MHZ, המכשיר זורם ונוח לשימוש, הבדלי שמים וארץ)
סימביאן "ישנה ומציקה"?
סימביאן 9.4 V5 חדשה יותר מה OSX של האייפון, תבדוק מה שאתה פולט לדפי הפורום לפני שזה נפלט..... ואני לא יודע מה מציק בה, אלא אם אייקונים לא עובדים בשבילך.
מסך המגע שלו מצוין, לא מפספס שום לחיצות, ומגיב יפה גם לגרירה/גלילה. אם אתה מנסה להשתמש בו כמו באייפון, בטח שהוא לא יגיב אותו דבר- מדובר במסך רזיסטיבי, לא קפסטיבי. הוא פועל על לחץ, לא על מוליכות חשמלית. חלק מהאנשים טוענים שזה פחות טוב כי לא כל נגיעונת הכי קלה על המסך נרשמת, חלק טוענים שזה עדיף כי אפשר לקבל ככה "פידבק" מהמכשיר. בהקלדה על המקלדת הוירטואלית, בכל מקרה, מסך רזיסטיבי עדיף, הסבירות שתלחץ על 2 מקשים במקביל בטעות נמוכה בהרבה.

לגבי משחקים- לנוקיה 5800 אין מאיץ תלת מימד בכלל, והוא מסתמך נטו על המעבד. זה חד וחלק לא מכשיר למשחקים, אפילו משחקי JAVA בתלת מימד יקרטעו עליו.

נוקיה 5800, למה כן-
-זול ביחס לתמורה
-מגיע מאובזר מאוד
-איכות מצוינת של נגן המוזיקה
-ספיקר מהאיכותיים שקיימים, גם בדיבור וגם למוזיקה
-יכולת פיענוח וידאו מדהימה, המכשיר מפענח בכיף H264 של 2mbps ויותר. ברגע שיצא core player לסימביאן גרסה 5, כמעט ולא יהיה צורך להמיר וידאו למכשיר, פשוט זורקים הכל פנימה. גם כרגע, עבודת הקידוד קלה בהרבה, כי אין צורך בדחיסה רצינית.
-מסך ברזולוציה גבוהה מאוד, נוח באינטרנט.

למה לא-
-המצלמה זבל בתמונות סטילס (מה שדי הזוי, בהתחשב בעובדה שאיכות הוידאו מצוינת)
-אין מאיץ תלת מימד בכלל. לא מכשיר למשחקים, חד וחלק.
-דפדפן בינוני, אבל זה בסדר, יש opera.

חוץ מזה, איך לעזאזל אנשים מוצאים מקום להשוואה בין אייפון ל 5800, שהאחד עולה פי 2.5 מהשני.....
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-12-09, 10:57   #47 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

פיקה סיכם את זה יפה,
אבל אני חייב לא להסכים עם המקלדת - אני מקליד 50-60 מילים פר דקה באיפון ללא טעויות,
במסך מגע resistive יהיה קשה יותר לעשות את התהליך.
אם אתה טועה בכמה מקשים לרוב הspell corrector יתקן אותך.
ישן 19-12-09, 11:34   #48 (קישור ישיר)
IO Member

אני אסכם והוסיף על 2 התגובות האחרונות:

אייפון:
- אם אתה לא חושש לנפילות, כי אם נפל זה יכול לעלות לך ב 1000 ש"ח + שבוע וחצי המתנה למכשיר כדי שישלחו אותו לתיקון בחו"ל.
- מכשיר מדהים מבחינת יכולות, לא ניתן להשוואה מול מכשירים שעולים חצי ממנו.

5800:
- ישנם משחקים מעולים, כנס לIPMART FORUM ותוכל למצא מאות משחקים, הוא גם מתעדכן כל יום במשחקים ותוכנות חדשות, המשחקים לא יגיעו לרמת הגרפיקה של האייפון אבל הם יכולים
לספק הנאה מצויינת.

סיכום:
- אם אתה חייל, עדיף כמובן ללכת על מכשיר שלא תצטרך ללכת איתו עטוף בצמר-גפן כדי שחלילה לא יפגע ולכן האייפון לא מתאים לחיילים, גם כל תיקון יעלה לך הון.
- עם ה5800 לא תיצטרך לדאוג יותר מידי, האחריות בחברה הסלולרית תכסה את כל הפגיעות.
- כטלפון לך על ה5800 או אני ממליץ כבר על N85 או N86 מאשר על ה 5800.
- איך שלא תבדוק את זה, האייפון עולה פי 2 והחומרה שלו שווה בהתאם אז אל תצפה ממכשירים אחרים שיתנו לך את אותה התמורה.

בהצלחה.
ישן 19-12-09, 11:39   #49 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

motioz - הגזמת לגמרי עם הנפילות,האיפונים שלי נפלו סביב ה40 פעם כל אחד ולא יצאו עם שריטה,
שום צמר גפן עטוף,האיפון מאוד קשיח וצריך פגיעה בזווית ובכח מאוד מדויקים כדי לפגום משהו.
ישן 19-12-09, 12:36   #50 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של Bounty_Hunter

שלח הודעה דרך MSN אל Bounty_Hunter

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dany_74q צפה בהודעה
motioz - הגזמת לגמרי עם הנפילות,האיפונים שלי נפלו סביב ה40 פעם כל אחד ולא יצאו עם שריטה,
שום צמר גפן עטוף,האיפון מאוד קשיח וצריך פגיעה בזווית ובכח מאוד מדויקים כדי לפגום משהו.
אני חושב שהוא התכוון לעובדה שאין אחריות בכלל מחברות הסלולר, זה אומר שאם משהו קורה, החל מבעיות של פגיעה פיזית ועד כל בעיה (אפילו בעיה מהיצרן) תצרוך ממנו תיקון שעולה 250$ ולוקח מינימום שבועיים
Bounty_Hunter לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-12-09, 12:43   #51 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

זה גם לא מדויק,
בעיה עם התוכנה = Restore,עובד תמיד אלא אם מעובד אלא אם זה פגיעה חומרתית.
פגיעה חומרתית/פיזית - שולחים לאורנג' שמביאה את זה למעבדה בישראל (כן,נפתחת מעבדה רשמית של אפל,אפל לא מקבלת איפונים שלא נקנה באותו סניף=אין מדובר על שירות בין לאומי).
יהיה להם מחיר על כל מה שקורה במכשיר,תסכים איתי שלהחליף מקרופון תקול לא יעלה 250$.
בעצם אין חלק שעולה 250$ באיפון,לא יודע למה הבאת מחיר כזה - עלות כל החומרה באיפון הוא 180$ - לא יקרה מצב מנפילה שכל החלקים יפגמו,בלתי אפשרי לדעתי.
ישן 19-12-09, 13:41   #52 (קישור ישיר)
IO Member

כמובן שאני לא מצפה שהאייפון יהיה כמו הנוקיה...מין הסתם הוא הרבה יותר טוב ממנו בלי להשוות בכלל...
לגבי הצבא:אני נמצא בתותחנים,אבל אני תומך לחימה(גו'בניק כאילו) שם...אז אני לא נמצא בשטח בכלל...יותר בצורה משרדית הכל מתנהל
מה שאני לא מבין זה למה עושים מהמשחקים של הנוקיה זבל גמור כאילו?
ודרך אגב:אמרתי להורים שלי את המחיר של האייפון כבר לחודש שייצא לי לשלם עליו והם כבר אמרו שזה יקר חחח...אני מקווה שתיהיה איזשהי ירידה של המחיר שלו בעוד שלושה חודשים ככה...או שלא יקרה?
חן מונטג לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-12-09, 14:07   #53 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

משחקים הם פונקציה של יכולת, אם המכשיר לא יכול הרבה אז אי אפשר לתכנת בשבילו יותר מדי... למרות שכמה כבר תשחק עם הפלאפון שלך? (כמו כל דבר אחר אחרי שבוע ההתלהבות יורדת)

לגבי האיפון, כמו שאמרנו לך אלף פעם, אנחנו לא יודעים מה יהיה איתו מבחינת מחיר למרות שלכולנו די ברור שהוא ירד ככל הנראה
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-12-09, 14:45   #54 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי iakovl צפה בהודעה
משחקים הם פונקציה של יכולת, אם המכשיר לא יכול הרבה אז אי אפשר לתכנת בשבילו יותר מדי... למרות שכמה כבר תשחק עם הפלאפון שלך? (כמו כל דבר אחר אחרי שבוע ההתלהבות יורדת)

לגבי האיפון, כמו שאמרנו לך אלף פעם, אנחנו לא יודעים מה יהיה איתו מבחינת מחיר למרות שלכולנו די ברור שהוא ירד ככל הנראה
השבוע כשהייתי בקניון, עברתי ליד דוכן של סלקום, אף אחד לא היה שם...
אז שאלתי כמה שאלות לגבי האייפון, הנציג שהיה שם אמר לי "כל החבילות של האייפון יקרות ולא משתלמות...", הוא לא ניסה אפילו לשכנע אותי, למרות שהראתי לו עניין במכשיר, זה אומר
דבר או שניים לגבי המכירות שלהם, אני מאמין שתוך שלושה חודשים המחיר של האייפון יהיה משתלם הרבה יותר.
ישן 19-12-09, 15:23   #55 (קישור ישיר)
gal
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
"עבה"- כן, הוא עבה. אבל לא הייתי מגזים, לא מדובר בבלוק. סה"כ ב 3 מ"מ עבה יותר מאייפון 3G. ומצד שני, הוא קצר יותר, צר יותר, וקל יותר.
"איטי"- עכשיו פה..... לא. אלא אם יצא לך להשתמש בגרסה כלשהי לפני 21.0.1, שפתחו את ההגבלה על המעבד (לפני- 364MHZ,אסון, המכשיר היה איטי בטירוף. אחרי- 434MHZ, המכשיר זורם ונוח לשימוש, הבדלי שמים וארץ)
סימביאן "ישנה ומציקה"?
סימביאן 9.4 V5 חדשה יותר מה OSX של האייפון, תבדוק מה שאתה פולט לדפי הפורום לפני שזה נפלט..... ואני לא יודע מה מציק בה, אלא אם אייקונים לא עובדים בשבילך.
מסך המגע שלו מצוין, לא מפספס שום לחיצות, ומגיב יפה גם לגרירה/גלילה. אם אתה מנסה להשתמש בו כמו באייפון, בטח שהוא לא יגיב אותו דבר- מדובר במסך רזיסטיבי, לא קפסטיבי. הוא פועל על לחץ, לא על מוליכות חשמלית. חלק מהאנשים טוענים שזה פחות טוב כי לא כל נגיעונת הכי קלה על המסך נרשמת, חלק טוענים שזה עדיף כי אפשר לקבל ככה "פידבק" מהמכשיר. בהקלדה על המקלדת הוירטואלית, בכל מקרה, מסך רזיסטיבי עדיף, הסבירות שתלחץ על 2 מקשים במקביל בטעות נמוכה בהרבה.

לגבי משחקים- לנוקיה 5800 אין מאיץ תלת מימד בכלל, והוא מסתמך נטו על המעבד. זה חד וחלק לא מכשיר למשחקים, אפילו משחקי JAVA בתלת מימד יקרטעו עליו.

נוקיה 5800, למה כן-
-זול ביחס לתמורה
-מגיע מאובזר מאוד
-יכולת פיענוח וידאו מדהימה, המכשיר מפענח בכיף H264 של 2mbps ויותר. ברגע שיצא core player לסימביאן גרסה 5, כמעט ולא יהיה צורך להמיר וידאו למכשיר, פשוט זורקים הכל פנימה. גם כרגע, עבודת הקידוד קלה בהרבה, כי אין צורך בדחיסה רצינית.

למה לא-

חוץ מזה, איך לעזאזל אנשים מוצאים מקום להשוואה בין אייפון ל 5800, שהאחד עולה פי 2.5 מהשני.....
חחחחחחחחחח ספיקר איכותי הצחקת אותי
160g
kingston ddr2 3.5GB 800
ATI 4830
CORSAIR HX520W
gal לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-12-09, 15:30   #56 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

תגובה מלומדת ומפורטת, אני בטוח שכל מי שקורא יחכים מההסברים המדויקים שסיפקת.
אם יש לך טענות לגבי מצבו של הספיקר, שלח מייל ל GSMARENA ו DAPREVIEW, או לצורך העניין, כל אתר סלולר/גאדג'טים בעולם, שהכריז שהספיקר פשוט מוצלח.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-12-09, 16:27   #57 (קישור ישיר)
IO Member

טוב בתקווה שהמחיר שלו יירד ואני אוכל לרכוש אותו,ואם לא ארכוש את ה5800
האם העובדה שב5800 יש סימיביאן הופכת אותו לסמארטפון?
חן מונטג לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-12-09, 16:49   #58 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

ציטוט:
פורסם במקור על ידי חן מונטג צפה בהודעה
האם העובדה שב5800 יש סימיביאן הופכת אותו לסמארטפון?
אפשר להגיד את זה
כל מערכת (אנדרואיד,סימביאן,WM) היא בגדול מגדירה את המכשיר כסמארטפון
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-12-09, 16:55   #59 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

ההגדרה של סמארט-פון לא מגיעה בדיוק ממערכת ההפעלה,אלא מהפונקציות והיכולות שלו -
שאמורות להיות קרובות/דומות ליכולות של מחשב (אין ממש הגדרה/תקן מיוחד לסמארטפון).
אפשר בהחלט לקרוא ל5800 XM סמארט פון.
ישן 19-12-09, 17:17   #60 (קישור ישיר)
IO Pro

שלח הודעה דרך MSN אל AnarchyE

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
סימביאן "ישנה ומציקה"?

נוקיה 5800, למה כן-
-זול ביחס לתמורה
-מגיע מאובזר מאוד

למה לא-

שטויות? אני סה"כ אומר את דעתי,ואת ההתנסות שלי עם המכשיר.
אני לא יודע איזה גירסה היה לחבר שלי,אבל הייתי עם הפלאפון שלו משהו כמו שעתיים ומשם הסקתי את המסקנות שרשמתי,ואני אגיב לדברים שאמרת:

מסורבל - מסורבל מבחינת מערכת ההפעלה שלו,סימביאן בלשון המעטה מערכת הפעלה נוראית.
ומה הקשר בין זה שיש סימביאן בגירסה חדשה לבין זה שהיא מערכת הפעלה לא נוחה וגרועה?
אי אפשר להשוות אותה למערכת הפעלה של אייפון מבחינת הנוחות ומבחינת הרבה דברים אחרים.
ושוב אני מדבר מנסיון,כי כמו שאמרתי היה לפני זה נוקיה N95 8GB משהו כמו שנה.

בקשר לעובי,לא משנה מה שתגיד המכשיר עבה,לא בלוק,אבל עבה מאוד ולא הכי יפה בלשון המעטה.
נכון שמבחינת שאר המימדים שלו הוא קטן יותר מהאייפון,אבל זה בגלל שלאיפון יש מסך גדול יותר.

איטי - כן המכשיר שאני התנסתי בו היה איטי בצורה מחרידה,ושוב כמו שאמרתי אין לי מושג באיזה גירסה המכשיר היה.

מסך נגיעה - שוב כמו שאמרתי,מסך נגיעה גרוע..לא השוואתי אותו לאייפון כי אז לא היה לי אייפון אז לא ידעתי איך מרגיש המסך הנגיעה שלו.
אבל הרבה פעמים שניסיתי ללחוץ על דברים הם לא נלחצו,הגלגלת שלו לא קולטת הרבה פעמים,ושוב כמו שאמרתי - מסך נגיעה גרוע!
AnarchyE לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא