IOPanel

חזור   IOPanel > IOPanel > ביקורות - מערכת ישנה
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ביקורות - מערכת ישנה ביקורות מקיפות ומקצועיות בעברית על מוצרי חומרה , מחשבים , ניידים , פתרונות קירור וציוד היקפי

IOPanel : ביקורות - מערכת ישנה

Inno3D ION 330

Inno3D iChill Nvidia ION Atom N330 Inno3D Atom 330 ION - מבוא פ לטפורמת ה Atom הופכת לנפוצה יותר ויותר, ...
Closed Review

קישור חוזר הגדרות ביקורת אפשרויות הצגת נושא
<!-- google_ad_section_start -->Inno3D ION 330<!-- google_ad_section_end -->
Inno3D ION 330
Atom על סטרואידים
פורסם על ידי MarioMan
19-12-09
ברירת מחדל מבוא ומפרט טכני

Inno3D iChill Nvidia ION Atom N330
Inno3D Atom 330 ION - מבוא

פלטפורמת ה Atom הופכת לנפוצה יותר ויותר, אמירה זו היא כבר עובדה גמורה, בעיקר בגלל המעמד העולה וגובר
בתחום הניידים הזעירים המכונים נטבוקים, אך גם בזכות "ההסבה" שעברו המערכות הזעירות בשוק הבייתי ובעיקרו
מערכות הנטופים. אחת המסקנות העיקריות בכל הנוגע להסבת מערכות ה Atom לשוק הביתי קשורה ליתרונות ולחסרונות
שבו, כך שאם קראתם את הביקורת שלנו על מערכת ה FitPC 2 המתבססת על סדרת מעבדי ה Z החסכוניים בפליטת
חום וצריכת הספק מצד אחד, אך מצד שני לוקה בחסר בכל הנוגע לעבודה בריבוי יישומים ומתאימה את עצמה כמתאימה
יותר למשתמשים בסיסיים שרוב השימושים שלהם במערכת המחשב מתרכזים בעיקר בגלישה וקריאת הודעות דואר אלקטרוני.
הגרסא השולחנית של Intel למערכות ה Atom זכתה בשדרוג היכולות, בעיקר בזכות השימוש במעבד החזק ביותר בסדרה
ה Atom, ה 330 כפול הליבות (בתוספת של שני ליבות לוגיות בעזרת טכנולוגית ה Hyper Threading) המתבססת על לוח
האם D945GCLF2 (ע"ש ערכת השבבים המצורפת של Intel), אך עדיין לצד היתרון הגדול בדמות העלות הכלכלית הנמוכה,
היא הותאמה בעיקר למשתמשי השוק הנמוך, עם רף ביצועים נמוך אל מול המחשבים השולחניים התקציביים, ונחשבת כמערכת
משנית בבית.

שלושת היתרונות הבולטים במערכות המבוססות Atom השולחני הם פליטת חום וצריכת הספק נמוכה, מבנה פיזי קטן
(תקן ה Mini ITX) ועלות כלכלית נמוכה יחסית, אלו יכולים היו להפוך את מערכות ה Atom לאחד המועמדים העיקריים
תיאורטית לבניית מערכות סלוניות ?(HTPC) זעירות, אולם תיאוריה ומציאות לחוד, בעיקר בגלל החיסרון הבולט בדמות
תמיכה חומרתית בניגון סרטים בפרדה גבוה (High-definition) שנבעה בעיקר מהשימוש בכרטיס המסך המובנה של
Intel בדגם ה GMA950 הנחשב למיושן יחסית, העדר חריצי הרחבה לשימושים בכרטיס מסך חיצוני, או להרחבות נוספות
כגון אנטנת Wi-Fi, הגבלה לחריץ זיכרון יחידי ומספר מוגבל של התקני אכסון SATA המשתמשים להתקני מדיה פנימיים.

חברות הצד השלישי והשותפות של Intel בהפצת לוחות האם, בשיתוף עם חברת Nvidia החליטו ל"הקים את הכפפה"
וליצור גרסא נוספת ומשופרת בשם ION (ע"ש ערכת השבבים של Nvidia עליה נרחיב בהמשך) המתבססת על טכנולוגית
ה Atom, וכזו שתפצה על כל החסרונות הבולטים של הגרסא השולחנית למעבדים הזעירים שיכללו ערכת שבבים חדשים
בעלת כרטיס גראפי עם תמיכה בפיענוח חומרה בסרטים בהפרדה גבוהה, כרטיס אל חוטי Wifi מובנה, יותר חריצי זיכרון והתקני
מולטימדיה, ספק כח בתצורה של שנאי חשמלי. נציין שהמהלך לא היה פשוט, שכן Intel ניסתה למנוע את שילוב ערכת
השבבים של Nvidia עם המעבד הנייד שלה, וזאת כדי למנוע תחרות מול מערכות השוק הנמוך של החברה, וכדי לבסס
את כל המערכות הביתיות מבוססות ה Atom על המלאי הגדול של ערכות השבבים הוותיקות.

בסקירה היום נתמקד בלוח ה ION מסדרת ה Ichill של Inno3d המתמקדת בעיקרה במוצרי חומרה בעלי יחידות קירור
ייחודיות של חברות ידועות בדמות Arctic Cooling ,Xstriker, Zalman ו Zerotherm. שוק לוחות ה ION כיום מורכב
בעיקרו מחברה אחת לייצור המערכות, זוהי Pc-Partner או בשמה החדש המשווק תחת המותג Zotec. ה ION של חברת
Inno3D זהה לחלוטין למעט האריזה וסמלי המותג, כך שאת הסקירה היום בהחלט ניתן להשליך על יתר מערכות ה ION
הנוספים הנמצאים בשוק שמיוצרות על ידי יצרניות לוחות אם אחרות. את מרב הביקורת ננסה להתייחס למערכות ה ION על
ייעודם העיקרי - למערכת ה HTPC התופסות פופולאריות רבה בעולם, וה ION, בעיקר בזכות גודלו הפיזי ופליטת החום הנמוכה,
הופך לאחד המועמדים המובלים למערכות האלו.

Inno3D Atom 330 ION - מפרט טכני

מערכות ה ION מתבססות על לוח אם בתקן ה Mini-ITX במידות של 17x17 סנטימטרים, בדומה לגרסת ה D945GCLF2
של Intel, גם המעבד זהה, ה N330 שנחשב לחזק ביותר של Intel מסדרת ה Atom, כשהוא כולל צמד ליבות פיזיות
N270 הכוללות את טכנולוגית ה Hyper Threading המדמה שני ליבות לוגיות נוספות. מעבד ה N330 עובד כמו יתר
מעבדי ה Atom בסדרה בתדר של 1.6GHZ, כשכל ליבה מקבלת זיכרון מטמון ברמה שניה של 512kb. הליך הייצור
של הליבות הוא 45 ננומטר, ופליטת החום וההספק עובדים על 8 וואט בלבד בזמן מנוחה, אך למרות זאת הוא מתאפיין
בתמיכה מלאה בכל סטי הפקודות ממעבדי ה Core 2 כשהוא מולחם לתושבת ה 437BGA.

עד כה הדמיון של מערכת ה ION לפלטפורמה המקבילה של Intel, אך השוני הגדול נמצא דווקא בערכת השבבים, בעוד
ש Intel בחרה להשתמש בערכת השבבים הישנה 945 בשילוב עם הגשר הדרומי ICH7 בעיקר כדי "להיפתר" ממלאים
גדולים של ערכת שבבים וותיקה, ה ION משתמש בערכת השבבים MCP7A ION של Nvidia המאפשרת עבודה עם
כמות זיכרון גדולה יותר, חריצי הרחיבה ואפיקים רחבים המאפשרים שימוש בכרטיס רשת אל חוטי (בתקן N) לצד השינוי
המשמעותי בדמות כרטיס מסך בעל יכולות לתמיכה חומרתית בהרצת תכני HD.

אחת השאלה העיקריות שנובעות משיפור הביצועים היא מדוע Intel עצמה לא בחרה להשתמש בערכת שבבים מתקדמת
יותר (דוגמאת ה 965) ? התשובה החד משמעית לא ידועה, אך ככל הנראה מדובר בשיקולים כלכליים, והרצון לשייך
את מערכות המחשב המתבססות על מעבדי ה Atom דווקא לנטופים ונטבוקים - כלומר כמערכת מחשב משנית, כזאת
שלא תפגע המכירות המערכות הבייתיות של החברה. עד כמה ההבדל משמעותי ? נצא לבדוק.
פורסם על ידי
סמל האישי של MarioMan
נציג - C.E.C
שלח הודעה דרך MSN אל MarioMan

תוכן עניינים
<< <    עמוד הבא: אריזה ובאנדל (עמוד 1 מ 9 )    >  >>
על ידי dany_74q ב 19-12-09, 22:25

ביקורת פנטסתית ביותר,9 עמודים של ידע והנאה ברמה גבוהה מאוד.
המון תודות MarioMan.
דבר אחד קצת הציק לי ואני חייב לשאול -
למה MPC HC ?
אני רואה שהקובץ היה M2TS,אז או שלקחת אותו מבפני תיקיית/image הBD,או שזה BD RIP (מה שלא נראה לי לפי הmbps הגבוה),
אני יודע שאין המון חשיבות,אבל לדעתי עדיף להשתמש בPowerDVD/totalmedia theatre ולהפעיל את התוכן עם התפריטים,לכוון Audio כמו שצריך וכו'..
על ידי alior220 ב 20-12-09, 4:29

היידד. הרבה תודות על הסקירה המשובחת - אופציה נהדרת ל HTPC שלי.
על ידי LiorDrZ ב 20-12-09, 10:10

ביקורת נהדרת תודה רבה.
על ידי RoNeN :P ב 20-12-09, 22:41

אחלה של ביקורת נהנתי לקרוא
ובאמת נשמע אחלה של דבר
אבל שאלה כללית כמה המערכות ATOM הזולות יותר עולות?
היתרון של זאת זה הפענוח וזה שהיא באה עם סוג של ספק כוח... שחוסך דיי הרבה כסף
על ידי iakovl ב 20-12-09, 22:49

זה לא חוסך יותר מדי.... תאמין לי
לוח ATOM רגיל היום = 450
לוח ION עם מעבד 330 (לא לקחת 230) עולה ~ 1000
ולוח עם ספק עולה בערך 200 יותר
על ידי NarKo ב 20-12-09, 23:06

אחלה ביקורת, המון מידע מועיל
על ידי AlderaaN ב 21-12-09, 14:44
כל הכבוד

איכות.

תודה רבה MarioMan, על ההשקעה, הזמן והרצון לשתף בידע.

בברכה,
שמוליק
על ידי tamos' ב 23-12-09, 16:35

אחלה סקירה.
יש לדעתי צורך לציין שמערכת מחשב רגילה(זאת אומרת לא מבוססת אטום), לפעמים יכולה לתת תמורה יותר טובה מהאטום.
על ידי Proteous ב 23-12-09, 16:38

^ מן הסתם .. אבל הפואנטה פה זה הגודל והמחיר ...
על ידי MarioMan ב 23-12-09, 21:48

MPC-HC נבחרה כיוון שאני משתמש בה בשגרה עבור כל תוכן שאינו BD מלא ובנוסף עבור תכני BD אשר מגיעים במקור ללא תרגום עברי (הרוב). בעצם, במקום לבצע Remuxing מחדש לסרט כאשר מכניסים בו את התרגום העברי (כמו שנהוג בסצינת ה-DVDR הישראלית למי שבעניין) אני יכול לפתוח את התקיה של הסרט עם MPC-HC, והתוכנה תנגן אוטומטית את ה-Playlist של הסרט עצמו ותאפשר להוסיף תרגום חיצוני.

עבור תכני BD מלאים שכוללים תרגום עברי, אני משתמש ב-TotalMediaTheatre 3.

לאחרונה TMT3 עושה לי בעיות של Banding פה ושם - זה כנראה נגרם מדיוק (Precision) לא משהו של האצת החומרה של ATI או של הקודק של TMT3 (נוטה לתלות את האשמה ב-ATI כיוון שגם עם הקודק של MPC-HC במצב האצת חומרה התופעה זהה) - צריך לראות מה נסגר עם זה.

האמת אני רוצה להביא איזה ION אחד לחדר השינה אבל אני קצר בכסף כרגע, אז במקום זה אני עם סטרימר NMT (ה-ISTAR Mini HD 1.3) שבא לי לבעוט בו כל פעם שאני רוצה להתחיל לראות סרט - הניווט כל כך א-י-ט-י !!! לעשות שלום עם הפלסטינאים אפשר יותר מהר מאשר להתחיל צפיה בסרט עם הדבר הזה.
Closed Review

הגדרות ביקורת
אפשרויות הצגת נושא