IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

צומת דרכים, צריך לקבל החלטה.

היי, אז למי שכבר הספיק להכיר אותי מהזמן הקצר שאני נמצא פה יודע שאני בן 21, לומד כרגע לפסיכומטרי. לא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-01-10, 16:41   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל צומת דרכים, צריך לקבל החלטה.

היי,

אז למי שכבר הספיק להכיר אותי מהזמן הקצר שאני נמצא פה יודע שאני בן 21, לומד כרגע לפסיכומטרי.
לא ממש החלטתי מה אני רוצה ללמוד, אבל עד השנה הבאה אני כבר מקווה שאני אדע איזה תואר מתאים לי ללמוד.
עד לפני כמה חודשים הייתי בטוח שאני הולך ללמוד מדעי המחשב או הנדסת חשמל, לא כי זה מעניין אותי, אלא כי יש בזה הרבה עבודה ושכר התחלתי גבוה. לא עצרתי לבדוק אם זה מעניין אותי. היום אני מבין שאני לא רוצה ללמוד את זה כי זה נושא שדי משעמם אותי, וגם אם יש בזה משכורת טובה, זה לא מצדיק עבודה משעממת.

תחום הלימודים שהכי מעניין אותי הוא פילוסופיה, אבל זה תואר שאין ממש מה לעשות איתו. למעשה, כמעט כל תואר ממדעי החברה הוא רק תואר, והוא לא מוביל למקצוע מסויים אחרי הלימודים.
תחומים כמו משפטים, אדריכלות, ראיית חשבון ומדעים (למשל, כימיה, ביוטכנולוגיה וכו') הם תחומים שמכוונים למקצועות ספציפיים אבל אני לא מגלה עניין רב בתחומים האלה.

דווקא מה שמעניין אותי זה לא משהו שיש מה לעשות איתו, לכן אני נמצא בבעיה, כי אני לא ידוע איך למצוא לעצמי קריירה שתתאים לכישורים שלי.

אני יודע שתואר הוא רק תואר, ואין מתאם בין השכלה למשכורת, אבל עדיין בלי תואר קשה להתקבל לעבודה ראשונה (לאחר מכן זה רק האופי והניסיון), ולפעמים קידום בתפקיד מסויים מחייב תואר למי שאין.

Morphine לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-01-10, 16:44   #2 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

מה עם פסיכולוגיה?

וקודם כל תפריד בין מדעי המחשב לבין הנדסת חשמל ... הנדסת חשמל זה מיקצוע מאוד קשה ושוחק ולא כולם מיתקבלים אליו כנ"ל לגבי ביוטכנולוגיה. זה שאתה רוצה הכל טוב ויפה אבל זה לא אומר שייקבלו אותך

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-01-10, 16:52   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Juiced צפה בהודעה
מה עם פסיכולוגיה?

וקודם כל תפריד בין מדעי המחשב לבין הנדסת חשמל ... הנדסת חשמל זה מיקצוע מאוד קשה ושוחק ולא כולם מיתקבלים אליו כנ"ל לגבי ביוטכנולוגיה. זה שאתה רוצה הכל טוב ויפה אבל זה לא אומר שייקבלו אותך
פסיכולוגיה זה תחום מרתק ואני אישית מאוד מתעניין בזה. אבל עדיין, עם תואר ראשון שנמשך 3 שנים אין ממה מה לעשות, וגם עם תואר שני שזה עוד שנתיים קשה למצוא תעסוקה. רק אחרי סטאז' של כמה זמן (עוד שנתיים אם אני לא טועה) אפשר לקבל הסמכה רשמית ולהתחיל לגבות 300 ש''ח לשעה.
ארוך מדי, וגם אם התחום מעניין, לעבוד כפסיכולוג שזה לא מה שהייתי רוצה לעשות.

השוני בין מדעי המחשב להנדסת חשמל ברור לי. הנקודה היא שמקצוע שמוביל לעולם ההייטק לא מעניין אותי. (במקרה הזה-שניהם).
ישן 13-01-10, 18:21   #4 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

שמע , כולם רוצים לעבוד במשהוא שהם אוהבים לעשות ולקבל אחלה כסף על זה אבל זה לא עולם מושלם.

לפי הסטטיסטיקה רק איזה 10%-15% אוהבים את העבודה שלהם וזה לא כולל את אלו שמרוצים מהשכר שלהם.

קיצר , עצה לחיים לך תילמד מה שאתה אוהב ומה שמעניין אותך אולי פילוספיה נישמע מעניין מהצד אבל לך תידע איך זה יהיה בשעור ואם ביכלל יעניין אותך מה אפלטון וסוקרטס חשבו ואמרו לפני 3 אלף שנים ... ולעבור על כל המיסמכים והספרים האלו ... להיבחן על זה ...

בסופו של דבר זה מגיע לדבר אחד אתה בנאדם תכני או לוגי? ... כי המיקצועות שאתה מציג סותרים את עצמם גם מי בחינת כמות לימוד וגם מי בחינת משכורת

MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
ישן 13-01-10, 18:31   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
שמע , כולם רוצים לעבוד במשהוא שהם אוהבים לעשות ולקבל אחלה כסף על זה אבל זה לא עולם מושלם.

לפי הסטטיסטיקה רק איזה 10%-15% אוהבים את העבודה שלהם וזה לא כולל את אלו שמרוצים מהשכר שלהם.

קיצר , עצה לחיים לך תילמד מה שאתה אוהב ומה שמעניין אותך אולי פילוספיה נישמע מעניין מהצד אבל לך תידע איך זה יהיה בשעור ואם ביכלל יעניין אותך מה אפלטון וסוקרטס חשבו ואמרו לפני 3 אלף שנים ... ולעבור על כל המיסמכים והספרים האלו ... להיבחן על זה ...

בסופו של דבר זה מגיע לדבר אחד אתה בנאדם תכני או לוגי? ... כי המיקצועות שאתה מציג סותרים את עצמם גם מי בחינת כמות לימוד וגם מי בחינת משכורת
שכר גבוה זה משהו שחשוב לי, אבל חשוב לי גם עבודה מהנה, כזו שכיף לקום אליה בבוקר.
יצא לי לדבר קצת עם מהנדסי תוכנה, היו כאלה שאומרים שזו עבודה משעממת ביותר והם עובדים בה רק כי המשכורת מאפשרת להם איכות חיים גבוהה.

אם אני בן אדם טכני או לוגי? לא ממש מבין את השאלה כי בן טכני הוא בן אדם לוגי. הייתי אומר שאני יותר הומאני מאשר ריאלי, כלומר, אני אוהב נושאים שקשורים ליחסים בין בני אדם, סוציולוגיה וחקר התרבות. פחות מעניין אותי פיזיקה ומתמטיקה.
ישן 13-01-10, 18:39   #6 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

מיקצוע תכני - מהנדס חשמל , ביוטכנולוגיה , כימיה ואולי אפילו תוכנה , פסיכאטר וכו' ...
מיקצוע לוגי - פיסכולוג , מדעי המדינה , משפטים , עובד סוציאלי ... המממ מה עוד ... לא זוכר

ציטוט:
אני אוהב נושאים שקשורים ליחסים בין בני אדם, סוציולוגיה וחקר התרבות
נישמע כמו לימודי אנתרופולגיה יתאימו לך

MSI X58A-GD65
קישור פירסומי
ישן 13-01-10, 18:41   #7 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
מיקצוע תכני - מהנדס חשמל , ביוטכנולוגיה , כימיה ואולי אפילו תוכנה , פסיכאטר וכו' ...
מיקצוע לוגי - פיסכולוג , מדעי המדינה , משפטים , עובד סוציאלי ... המממ מה עוד ... לא זוכר

נישמע כמו לימודי אנתרופולגיה יתאימו לך
אם כך, אני בן אדם לוגי לחלוטין
ברור שלימודי אנתרופולוגיה יתאימו לי, השאלה היא במה אוכל לעסוק לאחר סיום התואר?
ישן 13-01-10, 18:53   #8 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

אחרי בדיקה קצרה , "אנתרופולגיה" מדעי ההיתנהות והחברה תוכל לימצוא עבודה לרוב בכוח אדם , יועץ ההשמה , בוחן ולא איזה חוקר תרבויות אבודות מי טעם NG שנישלח לחקור שבט שהרגע היתגלה באמזונס
דרושים "מדעי" and "ההתנהגות" | עבודה "מדעי" and "ההתנהגות" | דרושים חינם

MSI X58A-GD65
ישן 13-01-10, 18:57   #9 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
אחרי בדיקה קצרה , "אנתרופולגיה" מדעי ההיתנהות והחברה תוכל לימצוא עבודה לרוב בכוח אדם , יועץ ההשמה , בוחן ולא איזה חוקר תרבויות אבודות מי טעם NG שנישלח לחקור שבט אבוד באמזונס
דרושים "מדעי" and "ההתנהגות" | עבודה "מדעי" and "ההתנהגות" | דרושים חינם
אני יודע, והעבודות האלה נשמעות לי די משעממות ולא רציניות.
אני רואה שהאשכול הזה הפך לשיחה ביני לבינך בלבד, אין פה עוד אנשים שעברו את ההתלבטות הזו בעבר?

מה אתה עושה בחיים אחי?
ישן 13-01-10, 19:11   #10 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

אני סתם מחסנאי מעפן בחברת הייטק קטנה או כמו שאני אוהב ליקרוא לזה "מחסנאי תכני במחסן ממוחשב" ... כולנו בצומת דרכים ... בדיוק עכשיו אני מתחיל קורס "מנהל רשתות ואבטחת מידע" (MCITP) ... אני אוהב מחשבים וכל מה שקשור אליהם אבל בלי להיות יותר מידיי קיצוני (מדעי המחשב) ... וזה התחלה נחמדה לכיוון אבטחת מידע ושאר ירקות ... וסתם איזה היתקדמות בחיים ...

שמע אחי אני מאמין שאתה בחור רציני ויש לך בגרות ואני מתאר לעצמי שממש הישתחררתה מהצבא וישר התחלתה פיסכומטרי ... אני בדיוק ההפך ... הכי חשוב על תיהיה לחוץ בזמן! על תנסה להיות חלק מהמירוץ הזה , זה בסדר גמור אם תוריד את קצב הריצה שלך ותעלם לקהל ומישם אלוהים יודע לאן , על תלחיץ את עצמך , על תנסה להוכיח למישהוא משהוא ... מה עוד יש שם? קיצר על תיהיה MAIN STREAM ... תיהיה מקורי ונאמן לעצמך ולא עוד הזה רובוט מעפן בלי דמיון ...

MSI X58A-GD65
ישן 14-01-10, 1:37   #11 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של S-man

ציטוט:
מה עם פסיכולוגיה?

הנדסת חשמל זה מקצוע פשוט להבנה ברגע שאתה מבין את כללי המשחק הבסיסיים,בלי בסיס לא תדע מי נגד מי ועל מה אתה מסתכל,אבל ברגע שתדע מה כל איבר במעגל חשמלי אומר,כל אחד יכול להסתדר עם זה... אפשר ללמד קוף הנדסת חשמל זה לא מקצוע מסובך...
ישן 14-01-10, 1:42   #12 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Quntix

שלח הודעה דרך MSN אל Quntix

ציטוט:
פורסם במקור על ידי S-man צפה בהודעה
הנדסת חשמל זה מקצוע פשוט להבנה ברגע שאתה מבין את כללי המשחק הבסיסיים,בלי בסיס לא תדע מי נגד מי ועל מה אתה מסתכל,אבל ברגע שתדע מה כל איבר במעגל חשמלי אומר,כל אחד יכול להסתדר עם זה... אפשר ללמד קוף הנדסת חשמל זה לא מקצוע מסובך...

וכל מילה נוספת לתאר את מה שהסמיילים האלה תיארו, מיותרת.

Quntix לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 2:08   #13 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי S-man צפה בהודעה
אשכרה אחת התגובות היותר מטומטמות ששמעתי.
DonpatatoN לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא