IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

מתלבט בין קשיח 1 טרה לבין 2 500 ברייד 0 , + עצת גיבוי

שמע, אני מציג נתונים בסופו של דבר... אני בעצמי לא משתמש ברייד הזה...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-01-10, 2:14   #31 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

שמע, אני מציג נתונים בסופו של דבר... אני בעצמי לא משתמש ברייד הזה
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-01-10, 12:05   #32 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ביצוע raid0 בתוך המחשב לא ישפר את זמני העתקת הקבצים מכרטיס הזכרון של המצלמה.
מה שמאט אותך פה הוא מהירות ה USB, ולא של הדיסק הקשיח.

כדי שבאמת תרגיש את השיפור של raid0 אתה צריך לעשות למשל את הדברים הבאים במקביל:
1. העתקת קובץ מהמצלמה.
2. פתיחת קובץ גדול ב photoshop
3. הרצת איחוד סרטונים לאחד.

אם תבצע את שלושת אלו במקביל על דיסק אחד ועל raid0, אתה אכן תקבל שיפור מהירות.

לעומת זאת אם תעשה רק את סעיף 1 (העתקה) בלבד, אז זה לא ירוץ יותר מהר על raid0 מאשר על דיסק קשיח יחיד.

תבין.
כשאתה מעתיק משהו מכרטיס זכרון, בהנחה שאתה עובד ב usb2, אתה מקבל מקסימום 60MB/s (התקן של usb2. אם זה usb1 אז הוא כמעט מחצית מכך).
דיסק קשיח אחד, נותן לך יותר.
כך שבעיקרון, על הנייר, מה שמאט אותך הוא לא הקשיח, אלא ה usb.

זוג דיסקים ב raid0 יתן לך שיפור אמיתי רק כאשר אתה צריך באמת multi-tasking בביצוע קריאה/כתיבה של קבצים.
eyal_ma לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-01-10, 15:48   #33 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי iakovl צפה בהודעה
שמע, אני מציג נתונים בסופו של דבר... אני בעצמי לא משתמש ברייד הזה
טוב לדעת .
משיקולים של קריסה/סיכון לפגיעה במידע?
שמע אני חושב שירדתי מנושא רייד 0, יותר מדי ריסקי למישהו כמוני שלא מומחה טכני, גם לא בתוכנה.
עכשיו על מנת לסגור את הפרשה, אני מנסה לתקוף מהצד השני(ומעריך את סבלנותכם).
האם כדאי לי ללכת על רייד 1?
לצורך הדיון נטו, נעזוב כרגע את הגדלת העלות שבזה.
הבנתי שמלבד הביטחון למידע ויכולת להמשך עבודה, אם הולך דיסק אחד, ושיחזור קל יחסית כאשר מחזירים דיסק חדש, יש גם מהירות כתיבה מהירה קצת יותר לעומת עבודה ללא רייד.
מצד שני יש ירידה במהירות הקריאה.
מה דעתך על הנושא? (כל הריידים האחרים , 5 וכו', לא בשבילי, ההחלטה כרגע היא בין 1 לכלום)
תודה.
rock לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-01-10, 16:25   #34 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

אין פה שחור או לבן, לכן אין תשובה אחת שהיא נכונה.
כמו שיעקב הסביר בתחילת הטראד ההבדל הוא בין שרידות (רייד 1) לגיבוי.
בהמשך לזה: אם החומר אותו אתה רוצה לשמור קריטי ודרושה עבודה רציפה גם במידה ודיסק קשיח
אחד יקרוס - לך על רייד 1. אם החומר חשוב לך, אבל השרידות לא קריטית - קנה 2 דיסקים, ופשוט
תגבה את החומר החשוב על שני הדיסקים (חשוב שהחומר יהיה בשני הכוננים). מבחינה סטטיסטית
הסיכוי ששני הכוננים יהרסו בו זמנית שואף לאפס, וזאת צורת גיבוי יחסית בטוחה.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-01-10, 16:26   #35 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal_ma צפה בהודעה
ביצוע raid0 בתוך המחשב לא ישפר את זמני העתקת הקבצים מכרטיס הזכרון של המצלמה.
מה שמאט אותך פה הוא מהירות ה USB, ולא של הדיסק הקשיח.

כדי שבאמת תרגיש את השיפור של raid0 אתה צריך לעשות למשל את הדברים הבאים במקביל:
1. העתקת קובץ מהמצלמה.
2. פתיחת קובץ גדול ב photoshop
3. הרצת איחוד סרטונים לאחד.

אם תבצע את שלושת אלו במקביל על דיסק אחד ועל raid0, אתה אכן תקבל שיפור מהירות.

לעומת זאת אם תעשה רק את סעיף 1 (העתקה) בלבד, אז זה לא ירוץ יותר מהר על raid0 מאשר על דיסק קשיח יחיד.

תבין.
כשאתה מעתיק משהו מכרטיס זכרון, בהנחה שאתה עובד ב usb2, אתה מקבל מקסימום 60MB/s (התקן של usb2. אם זה usb1 אז הוא כמעט מחצית מכך).
דיסק קשיח אחד, נותן לך יותר.
כך שבעיקרון, על הנייר, מה שמאט אותך הוא לא הקשיח, אלא ה usb.

זוג דיסקים ב raid0 יתן לך שיפור אמיתי רק כאשר אתה צריך באמת multi-tasking בביצוע קריאה/כתיבה של קבצים.
תיארתי לעצמי שמה שמגביל זה מהירות ה-usb.
אמנם זה היה רק נושא צדדי לנושא הראשי, אבל אם כבר,אז איך אוכל לזרז את הההעברה הזו למחשב מכרטיס הזיכרון?
קורא מהיר יותר?
חיבור ישירות למחשב?
בכל מקרה זה עדיין יעבור דרך היו אס בי, לא?
אולי e-sata ?

לנושא הרייד 0, תראה הסיבה שבאמת משכה אותי בנושא הוא המולטיטסקינג.
אני עושה המון דברים במקביל והיום זה מאט לי ממש את המחשב ומחרפן אותי (טוב, המחשב הזה ישן ועומד להתחלף בקרוב מאד ), אבל לא יודע אם זה בהגדרה שאתה תכוון.
למשל:
המון חלונות, צפיה בקליפים במקביל, העלאת קבצי מוסיקה/וידאו לאתרים/בלוגים שלי , תוכנות כיווץ, שיחות סקייפ/וידאו ,הורדות מהנט, העלאת תמונות ממצלמה, לפעמים עריכה גרפית של תמונות, צריבה, העברת מידע לדיסק חיצוני, סרטי hd (אם זה דרך הכונן האופטי, או מקובץ במחשב, או ישירות מהנט), כאשר כאמור במקביל עובדים דברים,
צפיה ב- טיוי באמצעות כרטיס טלויזיה תוך כדי עבודה במחשב, ואולי שכחתי מספר דברים.
כל זה תוך עיסוק במקביל באופיס, הדפסות וכו'.
משחקים, כרגע לילדים , גיל 9 , ותוך כדי משחקים חלק מהיישומים הנ"ל גם עובדים במקביל.
יש לי התחושה שרייד 0 כן יתן שיפור מסוים בנ"ל, אבל כאמור, החשש לסיכונים איתו מפחיד אותי, אין לי כוח להתעסק עם תקלות מהסוג .
ישן 21-01-10, 16:45   #36 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cupra צפה בהודעה
אין פה שחור או לבן, לכן אין תשובה אחת שהיא נכונה.
כמו שיעקב הסביר בתחילת הטראד ההבדל הוא בין שרידות (רייד 1) לגיבוי.
בהמשך לזה: אם החומר אותו אתה רוצה לשמור קריטי ודרושה עבודה רציפה גם במידה ודיסק קשיח
אחד יקרוס - לך על רייד 1. אם החומר חשוב לך, אבל השרידות לא קריטית - קנה 2 דיסקים, ופשוט
תגבה את החומר החשוב על שני הדיסקים (חשוב שהחומר יהיה בשני הכוננים). מבחינה סטטיסטית
הסיכוי ששני הכוננים יהרסו בו זמנית שואף לאפס, וזאת צורת גיבוי יחסית בטוחה.
נושא השרידות , לא קריטי במונחים של "אסון" (אם כוונתך הייתה, עד כמה זה קריטי לי להישאר פרק זמן מסוים ללא מחשב עובד).
יתכן ויהיה לי גם מחשב גיבוי, לפחות בהתחלה.
השאלה עד כמה רייד 1 יוריד לי ממהירות הביצועים ביישומים השונים?
ובהנחה שאוכל לחיות עם האופציה השנייה, השאלה אם אתה מציע אותה בגלל סיבה זו של ירידה בביצועים, או בגלל נושא העלויות ?

לאופציה השנייה. אני מניח שאתה מתכוון לשני כוננים , ללא רייד בכלל.
כלומר שהחומר יגובה בדרך כל שהיא בשניהם?
אולי לא הבנתי אותך.
אם כן, אז במובן מסוים אני מעדיף לעשות משהו כמעט דומה.
כלומר, דיסק אחד פנימי לעבודה הכוללת ודיסק חיצוני לגיבויים.
נכון , זה לא אותו הדבר, כי זה תלוי באיזו תדירות אעביר את החומר לחיצוני.
אבל כפי שאמרתי, החומר הקריטי לי ביותר הוא צילומים, ולגביו אוכל להיות ערני יותר לגיבויים.
בכך, פחות רעש, חום, אנרגיה וכו' בפנים.
את החיצוני שקלתי בכלל לחבר לחשמל רק בעת הצורך.
יתרון נוסף בו , הוא הניידות.
קישור פירסומי
ישן 21-01-10, 17:38   #37 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

הקורא כרטיסים - הפתרון הוא שימוש בקורא טוב יותר, חוץ מזה אין הרבה שאתה יכול לעשות

הרייד - שמע, מולטי טאסקינג או לא מולטי... תגביל את כמות הפעולות שאתה עושה בו זמנית, מהתיאור שלך אין לי מושג איך אפשר לעשות הכל בו זמנית

רייד 1 לא מוריד ביצועים, אין סיבה שהוא יוריד ביצועים.

שימוש ב2 כוננים ללא רייד אומר שאתה עובד על כונן א' וכונן ב' משמש לגיבוי של כונן א'
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
ישן 21-01-10, 21:19   #38 (קישור ישיר)
IO Member

תראה, אני לא עושה את כל מה שציינתי בו זמנית.
כל פעם קבוצה מסויימת מהם, אבל אלו צרכי השימוש שלי ולכן אני מחפש מערכת שתיתן לי מזה ככל הניתן.
אני מבין, שמלבד הכונן, גם למעבד ולזיכרונות השפעה על מולטיטסקינג.
קראתי בכל המקומות שרייד 1 מוריד ממהירות הקריאה.
אמרתם לי באיזה מקרה כדאי ללכת על מה, בין רייד 1 ל- ללא רייד, אבל לא כל כך פירטתם את הנימוקים, למשל כש-cupra מציע לי באילו תנאים על מה ללכת, בין השניים, לא ברור לי זה- "אם אתה מציע אותה בגלל סיבה זו של ירידה בביצועים, או בגלל נושא העלויות ?" (הכוונה לעצה לא ללכת על רייד 1 , אלא על כונן גיבויים, אם נושא השרידות לא קריטי).

ולגבי הגיבוי, יש יתרון לכונן פנימי לכך, לעומת חיצוני ? בכך שהוא עושה את זה כל הזמן, בזמן אמיתי?
ישן 21-01-10, 21:36   #39 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

אוקי, אני חושב שאתה כבר מבולבל יותר מדי
רייד 1 אולי מוריד מהמהירות אבל בצורה זניחה לחלוטין
הנימוקים? אמרנו את הנימוקים, אתה צריך להבין מה בדיוק אתה צריך

בכל מקרה אתה קונה יהיו לך 2 קשיחים, אופציה אחת היא לעשות רייד 1 איתם אופציה שניה היא להשתמש באחד מהם לגיבוי.

היתרון של כונן פנימי קיים רק במקרה של שימוש בכונן חיצוני בחיבור USB במידה והחיצוני הוא ESATA אז אין הבדל בינהם, גיבוי לא מתרחש בזמן אמת אלא כשאתה קובע.
ישן 21-01-10, 22:59   #40 (קישור ישיר)
IO Member

אתה צודק.
ראשית אבהיר, אני לא קונה בכל מקרה שני דיסקים פנימיים.
אני צריך להחליט עכשיו אם לקנות שניים או אחד, זה העניין.
אחרת, כמו שאמרת, יכולתי להחליט בהמשך.
ולכן ההחלטה כרגע תגביל אותי בהמשך (אין לי כוונה לקנות עוד דיסק טרה, אם אחליט אחר כך שאני רוצה רייד).

אני שוקל לקנות, בהתאם להחלטות כאן, דיסק גיבוי/איחסון חיצוני.

בנוגע למה שאני צריך. בתחילה חיפשתי יותר מהירות, וכתבתי לאיזה צרכים, אבל נבהלתי ממה שקראתי על רייד 0.
אחר כך בדקתי אולי רייד 1, לצורך שרידות.
אם אלך לפי מה ש cupra ואתה אמרתם, אז כמו שכתבתי, אני לא במצב שעצירת מחשב לתיקון, היא אסון עבורי.
יכול להיות שהפיתרון הוא באמת עבודה עם דיסק אחד ללא רייד, עם גיבוי.
הייתי רוצה אבל לשמוע את דעתך בנושא, לאור הבנת הצרכים שלי, אם אתה חושב שהכיוון שלי שגוי ואני כן צריך לבחור ברייד.

אגב דיסק 1 של טרה יהיה איטי יותר מדיסק 1 של 500, זמני גישה וכו' ?

במקרה של שני דיסקים פנימיים, כשאחד הוא לגיבוי, מה קורה עם הדיסק הפנימי הנוסף כשהוא לא במוד של גיבוי?
הוא מסתבוב, מרעיש, צורך חשמל, מתחמם?
בנוגע למהירות החיצני לעומת הפנימי, אם זה usb או e-sata , יודע.
נראה לי שהגיבויים שלי יהיו אחת לכמה זמן, למשל העברת תמונות שצילמתי וכו'.
אז החיסרון בחיצוני, אם הוא לא יהיה e-sata, יהיה שהעברת המידע תהיה קצת איטית יותר, זה הכל ,לא?
אגב, להעברה ב- e-sata צריך שהלוח יתמוך בזה, או שאני טועה?

אגב, זה רלוונטי עבורי? (אומרים שם מינימום שני דיסקים):

RAID 1+0: mirrored sets in a striped set (minimum two disks but more commonly four disks to take advantage of speed benefits; even number of disks) provided fault tolerance and improved performance but increases complexity.

נערך לאחרונה על ידי rock, 21-01-10 בשעה 23:07.
ישן 21-01-10, 23:14   #41 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

לדעתי במקרה שלך הכי קל ופשוט זה להשתמש בקשיח בודד + קשיחי חיצוני (או פנימי) לצורך גיבוי מלא וחלקי (IMG של המערכת פעם בשבוע נגיד, וגיבוי של קבצים חשובים פעם ביום)

קשיח של טרה לא איטי יותר מקשיח של 500

בקשר לקשיח הפנימי השני שהוא לא בשימוש, אפשר להגדיר לו לכבות את עצמו ושידלק רק לפי צורך

חיצוניים הם בעלי רקורד לא הכי טוב מבחינת אמינות, וזה לא שהקשיח שבחיצוני עושה בעיות אלא הבקר שלו המארז החיצוני לרוב.

אם יש לך בלוח SATA אתה יכול לקנות (או לקבל אם מארז חיצוני) מתאם SATA לESATA וזהו בגדול, רק צריך להגדיר בביוס את הנושא.

רייד 10 (ידוע גם כ1+0) לא רלוונטי לך, ואני לא יודע איך בדיוק אפשר לבצע אותו עם 2 קשיחים, מדובר בשילוב של רייד 0 ורייד 1 שאמור להיות עם מינימום 4 קשיחים
ישן 21-01-10, 23:39   #42 (קישור ישיר)
IO Member

נראה לי שאלך על זה(שיקול נוסף לכך הוא שרייד בכל זאת דורש איזו הבנה וזהירות בהתעסקות איתו).
אני רק צריך להחליט אם גיבוי חיצוני או פנימי.

שמעתי על בעיית האמינות של החיצוניים, לכן, כהגנה,תכננתי אולי להוציא אותו לגמרי מהחשמל, כשהוא לא בשימוש, ברור שזאת לא הגנה מושלמת.
תראה גם דיסקים פנימיים כבר נדפקו לנו במשפחה.
משום מה היה נדמה לי שדיסק חיצוני, מוגן יותר, במיוחד בשיטה שתכננתי לעבוד איתו, הוא לא מושפע ממה שקורה במחשב.
וגם נייד.
אבל לאור הנתונים שהבאת, אני עכשיו באמת שוקל אם לא עדיף פנימי לגיבוי.
לא ידעתי שאפשר להגדיר , לפי דבריך, שהוא בעצם "לא קיים" כשאני לא צריך אותו לגיבוי, וכן, לא צריך להתעסק עם אי סטה שכמובן מייקר .
לגבי הלוח, אני עומד לקנות חדש p55a גיגהבייט (בעצם את הכל אני מתכנן חדש) נדמה לי שיש להם גרסה עם יציאת אי סאטה מובניית, אבל יקר יותר, אבדוק.

לגבי ה- 1+0 הם מבדילים שם בינו לבין 0+1, שבו הם אומרים מינימום 4 דיסקים.
אבל אתה אומר שזה לא רלוונטי עבורי.
  • RAID 0+1: striped sets in a mirrored set (minimum four disks; even number of disks) provides fault tolerance and improved performance but increases complexity. The key difference from RAID 1+0 is that RAID 0+1 creates a second striped set to mirror a primary striped set. The array continues to operate with one or more drives failed in the same mirror set, but if drives fail on both sides of the mirror the data on the RAID system is lost.
  • RAID 1+0: mirrored sets in a striped set (minimum two disks but more commonly four disks to take advantage of speed benefits; even number of disks) provides fault tolerance and improved performance but increases complexity.

נערך לאחרונה על ידי rock, 21-01-10 בשעה 23:45.
ישן 21-01-10, 23:54   #43 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

10 ו01 הם אותו דבר בעיקרון רק שיש הבדל בקדימות של הרייד
רייד 10

רייד 01
ישן 22-01-10, 0:05   #44 (קישור ישיר)
IO Member

אתה בטוח שזה לא חביות חומר נפץ?
טוב, נושא הרייד מאחורינו.
אם אתה מוכן, בוא תנסה לעזור לי לסגור גם את נושא הגיבוי.
בנוגע לפנימי/חיצוני.
מה לדעתך עדיף, בהתאם למה שתיארתי למעלה?
ישן 22-01-10, 0:09   #45 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

לדעתי, הכי נוח וזול זה לקחת קשיח פנימי כגיבוי

אבל! אם אתה רוצה שיהיה גם נייד ותוכל להעביר ממקום למקום אז קח חיצוני עם עדיפות לESATA
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא