IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מעבדי INTEL ולוחות אם
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מעבדי INTEL ולוחות אם מעבדי ולוחות אם מבוססי אינטל , ייעוץ לפני קניה , תמיכה טכנית, השוואת מעבדים ולוחות אם

חומרה : מעבדי INTEL ולוחות אם

core i5 750 לעומת amd, או אינטל אחר, - מולטיטסקינג.

נמצא בתהליכי בנייה של מערכת המיועדת לשימוש רב תכליתי (משחקים ברמה בינונית) . הדגש המרכזי שחשוב לי הוא עבודה מהירה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 22-01-10, 17:12   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל core i5 750 לעומת amd, או אינטל אחר, - מולטיטסקינג.

נמצא בתהליכי בנייה של מערכת המיועדת לשימוש רב תכליתי (משחקים ברמה בינונית) .
הדגש המרכזי שחשוב לי הוא עבודה מהירה ככל הניתן במצבי מולטיטסקינג.
שונא שזה מתחיל להאט כשאני עובד על הרבה משימות במקביל.
הייתי די סגור על מערך מבוסס על ה- i5 750.
חברים/אנשים מנסים לשכנע אותי ללכת על amd 955,965 למשל.
עברתי על לא מעט בנצ'ים, מאמרים וכו'.
כמובן שיש מלחמת עולם ביו שני הנ"ל, בין חובבי amd לאינטל.
בגדול אין פער תהומי בין ה- 750ל - 965 למשל.
במקומות רבים טוענים שה-965 טוב יותר במשחקים וה-750 לשימושים האחרים ולמולטי , ובמקומות אחרים זה יכול גם להתהפך.
לדוגמה מספר מקומות.(ניסיתי להתרכז בנושא שמעניין אותי, לא בכולם הוא מופרד).

bit-tech.net | Review - Intel Core i5 and Core i7 Lynnfield review

AnandTech: i5 / P55 Lab Update - Now with more numbers

כאן ה- 750 נותן נוקאאוט לאחרים, נראה לי קצת מוגזם.

http://www.bit-tech.net/hardware/cpu...0-cpu-review/7

http://www.computerbase.de/artikel/h...formancerating

http://www.lostcircuits.com/mambo//i...63&Itemi d=42

http://ixbtlabs.com/articles3/cpu/in...ga1156-p4.html

ויש עוד לא מעט בנושא.
יש הטוענים כמובן שאתרים מסויימים מוטים לאחד מהצדדים.
על דבר אחד אין ויכוח, ההספק הגבוה בהרבה שצורך ה-965 למשל, ביחס ל-750 ,ואני מניח שזה משפיע גם על החום, דבר שהוא יתרון ענק ל-750.(מה עוד שאני מנסה לבנות מערכת שקטת עבודה ).
היתרונות שמציינים בפני על ה- 965, או amd אחר , הם שהשילוב של מעבד+לוח , זול יותר, זה נכון.
ושאופק השידרוג בamd, בהנחה שהולכים על תושבת am3 הוא טוב יותר, או כלכלי יותר, לעתיד.(הכוונה שמעבדים חדשים יעבדו עם אותו לוח).

לסיכום, מה מתוך הנ"ל, או מעבד אחר , יתן לי את התוצאה הטובה ביותר לאי האטה במצבים של רב משימות?
קראתי שהייפר טרידינג, הקיים למשל במעבדי 6xx, ולא קיים ב-750, מוסיף למולטיטסקינג, אבל מהתוצאות שראיתי בבנצ'ים, עדיין ה-750 טוב מהם.

מאחד הקישורים שהבאתי:

The vast majority of our benchmarks are single task events
We start by opening two instances of Internet Explorer 8.0 each with six tabs opened to flash intensive websites followed by Adobe Reader 9.1 with a rather large PDF document open, and iTunes 8 blaring the music selection of the day loudly. We then open two instances of Lightwave 3D 9.6 with our standard animation, Cinema 4D R11 with the benchmark scene, Microsoft Excel and Word 2007 with large documents, and finally Photoshop CS4 x64 with our test image.

אז מה שאני עושה הוא לא אחד לאחד מה שהם ניסו שם, אבל חלק כן , ונוספים משלי, שלא צויינו שם, בו זמנית.

נערך לאחרונה על ידי rock, 22-01-10 בשעה 17:37.
rock לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-01-10, 17:42   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

מה זה מולטי טאסקינג אצלך?

זה שכמה חלונות אקספלורר פתוחים ביחד זה לא כזה מולטי טאסקינג של מעבד. אם אתה מריץ תוכנות כבדות זה סיפור אחר.
יכול להיות שהאיטיות שאתה מרגיש זה מסיבות אחרות - צ'יפסט ישן, או דיסק קשיח שמתאמץ (שזה גורם לאיטיות רצינית. כמו כשאנטי וירוס עושה עבודה כבדה)
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-01-10, 18:09   #3 (קישור ישיר)
IO Member

ברור לי שהיום ההאטה נובעת בעיקר ממה שציינת , רכיבם קצת חלשים .
אבל לא זו הייתה השאלה. אני מסתכל קדימה ועובדה שגם במקומות שהבאתי, בוחינים את המעבדים החדשים למשימות, שחלק גדול מהן גם אני עושה.
לא מדובר רק בכמה חלונות. וממה שהבנתי, הרבה פעולות שאינן באקסטרים של הכבדות עדיין מצטברות יחד למעמס על המערכת.

למשל, במקביל:
המון חלונות, צפיה בקליפים במקביל, העלאת קבצי מוסיקה/וידאו לאתרים/בלוגים שלי , תוכנות כיווץ, אדובי, שיחות וידאו ,הורדות מהנט, העלאת תמונות ממצלמה, עריכה גרפית של תמונות, צריבה, העברת קבצים העברת קבצים כבדים (לדיסק חיצוני או למקום אחר), גיבוי וכו', iTunes, אופיס למיניהם, סרטי hd , כאשר כאמור במקביל עובדים דברים, שימוש בכרטיס טלויזיה , ואולי שכחתי מספר דברים.
כל זה תוך שלפעמים משחק רץ ברקע.
ויתכן שגם יתפתחו נוספים בהמשך.

נערך לאחרונה על ידי rock, 22-01-10 בשעה 18:20.
ישן 22-01-10, 18:18   #4 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ננסה לעשות לך מעט סדר..

* אם לא אכפת לך מיכולת OC ומחום ההבדלים בין PHII 965 לI5 750 לא ממש יהיו מורגשים.
* אם כן מעניין אותך יכולת OC אחרי OC לשניהם ה I5 בליגה אחרת.
* אם מעניין אותך שקט (כמו שאמרתה) ה I5 קר בהרבה ויכול להיות גם גופים שקטים ואפילו פאסיביים.

* הייפר טרידינג מדמה ליבה נוספת, בI7 860 יש 4 ליבות שמדמות עבודה של 8 ב6X0 יש שתי ליבות שמדמות עבודה של 4.
טובה ככל שהשיטה הזו תהיה (לפעמים 20% שיפור לפעמים כלום) הדמיה של של 4 ליבות מ2 לא תהיה טובה יותר מ4 ליבות אמיתיות.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-01-10, 18:22   #5 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

כמו בנושא הHDD
ROCK, מולטי טאסקינג אמיתי לא מתחרש אצלך במחשב, שום דבר שאתה עושה לא מצריך את כל הכוח של המעבד... קידוד של וידאו למשל הוא דבר רצחני מבחינת המעבד במיוחד עם תוכנות שיכולות לנצל את כל הליבות
לעומת זאת הורדה מהאינטרנט היא לא פעולה כבדה, היא לא מפריעה למחשב כמעט

אם אתה עושה הכל כשעוד משחקים ברקע אז זה כבר בעיה כי ברגע שיש תוכנות/משחקים שיודעים לנצל את כל הליבות אתה בבעיה בכל מקרה
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-01-10, 18:25   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

מה שRTR אמר++
ולגבי המולטי-טרדינג ועבודה מהנה - נסה לנתח מה בדיוק אתה עושה.
נסה להגיע למצב שבו אתה מרגיש לא נוח עם המערכת הנוכחית שלך ותביט בtask manager ותראה אם הוא מתאמץ.
נסה להבין אם באמת יש עבודה במקביל רצינית.
בדוק אם אתה עובד הרבה עם הדיסק הקשיח.

אם העניין הוא בעיקר דיסק קשיח, אז כדאי לך לעשות איזה מערך קטן.

אגב, יש דברים שלא כלכך תלויים בך, כמו היעילות של מערכת הפעלה.
קישור פירסומי
ישן 22-01-10, 18:41   #7 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי RTR צפה בהודעה
ננסה לעשות לך מעט סדר..

* אם לא אכפת לך מיכולת OC ומחום ההבדלים בין PHII 965 לI5 750 לא ממש יהיו מורגשים.
* אם כן מעניין אותך יכולת OC אחרי OC לשניהם ה I5 בליגה אחרת.
* אם מעניין אותך שקט (כמו שאמרתה) ה I5 קר בהרבה ויכול להיות גם גופים שקטים ואפילו פאסיביים.

* הייפר טרידינג מדמה ליבה נוספת, בI7 860 יש 4 ליבות שמדמות עבודה של 8 ב6X0 יש שתי ליבות שמדמות עבודה של 4.
טובה ככל שהשיטה הזו תהיה (לפעמים 20% שיפור לפעמים כלום) הדמיה של של 4 ליבות מ2 לא תהיה טובה יותר מ4 ליבות אמיתיות.
כן איכפת לי מחום.
פחות מ-oc.(מה הכוונה אגב- OC אחרי OC?).
גם אני, ממה שקראתי יודע שההבדלים ביניהם, לי, כמעט ולא יורגשו.
אלא שברוב הבנצ'ים מתרכזים בדברים שקצת פחות קריטיים לי, כגון משחקים כבדים וכו'.
באחד המקומות שהבאתי כאן, אכן ה-750 , עם oc ל- 4.1 ,הוא ליגה אחרת, כדבריך.
ה- i7 860 הוא מעבר להכל עבורי (תקציב, צרכים, אני בטוח שגם ה-750 הוא עבורי קצת מעבר לצרכים, אבל עדיין בתחום הסביר שאני מוכן להשקיע).
תודה על ההסבר של הדמיית הליבות.
זה מסביר למה באמת ה-750 יותר טוב יותר מה- 6X0, גם בתחום הזה, למרות ההיפרטרידינג.
אם אסכם את הניתוח שלך, אז לנושא שהצגתי, לא אראה הבדל בין שניהם (או בין מעבד אחר?) ואז נשאר לי לבחור משיקול החום/אנרגיה.
אחד היתרונות הנוספים במערכת ה- amd הזו, לא מאד קריטי, הוא נושא ה- usb/sata3.0 ששם הבנתי הוא לא מוריד את ה- x16 בחריץ ה- pci-e ,נניח לכרטיס הגראפי.
וגם, מה שציינתי על אפשרויות השידרוג?
ישן 22-01-10, 18:45   #8 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי iakovl צפה בהודעה
כמו בנושא הHDD
ROCK, מולטי טאסקינג אמיתי לא מתחרש אצלך במחשב, שום דבר שאתה עושה לא מצריך את כל הכוח של המעבד... קידוד של וידאו למשל הוא דבר רצחני מבחינת המעבד במיוחד עם תוכנות שיכולות לנצל את כל הליבות
לעומת זאת הורדה מהאינטרנט היא לא פעולה כבדה, היא לא מפריעה למחשב כמעט

אם אתה עושה הכל כשעוד משחקים ברקע אז זה כבר בעיה כי ברגע שיש תוכנות/משחקים שיודעים לנצל את כל הליבות אתה בבעיה בכל מקרה
ראשית, כמו שכתבתי, נעשים דברים ברקע כשבמקביל רצים משחקים.
אני מנסה להחליט בין שני המעבדים, או שלישי, כשהנושא הזה הוא חשוב לי במיוחד ועשוי גם להתפתח.
ישן 22-01-10, 18:50   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

אז למה 955 וכאלה? בשביל עוד 200MHZ? אם כבר חסכון בכסף (במקום בחשמל) אז 925/945. עוד כמה מאות מגה-הרצים לא מה שיהפכו את העולם לשונה.

אתה גם יכול לעבוד יותר יעיל, פשוט. אם אתה פותח משחקי FLASH ברקע, זה יכול להיות מאוד לא יעיל, פשוט בגלל שהפלאש עדיין לא משתמש בכרטיסי מסך כראוי, וגם משום שהמתכנתים הרבה פעמים בזבזניים במשאבים
ישן 22-01-10, 18:54   #10 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddr666 צפה בהודעה
מה שRTR אמר++
ולגבי המולטי-טרדינג ועבודה מהנה - נסה לנתח מה בדיוק אתה עושה.
נסה להגיע למצב שבו אתה מרגיש לא נוח עם המערכת הנוכחית שלך ותביט בtask manager ותראה אם הוא מתאמץ.
נסה להבין אם באמת יש עבודה במקביל רצינית.
בדוק אם אתה עובד הרבה עם הדיסק הקשיח.

אם העניין הוא בעיקר דיסק קשיח, אז כדאי לך לעשות איזה מערך קטן.

אגב, יש דברים שלא כלכך תלויים בך, כמו היעילות של מערכת הפעלה.
תראו , אני לא מתיימר להיות מומחה.
אני חושש שהבדיקה שאעשה היום לא תהיה כל כך רלבנטית, אם כן , אז תקן אותי.
כי היום יש לי מחשב חלש יחסית שמאט הרבה מאד.(למרות שיש בו זיכרון לא קטן , 3 גיגה, ושעבדתי בו גם פעם עם מערך כוננים רייד 0- אולי בגלל זה אני נתפס במעבד).
אני בודק את הנושא למערכת החדשה שאני עומד לקנות.
על נושא מערכי הכונן הקשיח כבר עברתי לאחרונה בטראד אחר.
אילו פעולות למשל הן עבודה רבה עם הדיסק הקשיח?
חלק מהפעולות שאני עושה ומאיטות לא קשורות למיטב הבנתי למערכת ההפעלה, אם כי יש בדבריך בנושא.
ישן 22-01-10, 18:55   #11 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

rock, אין צורך ב2 פוסטים נפרדים מה גם שזה לא חוקי. תענה בתגובה אחת על 2 הדברים (לא חובה גם לצטט אותנו כל פעם)

בקיצור, קח את ה750 בראש שקט וזהו
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
ישן 22-01-10, 19:04   #12 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
פורסם במקור על ידי rock צפה בהודעה
(מה הכוונה אגב- OC אחרי OC?).
מתנצל, היה אמור להיות פסיק אחרי הOC הראשון.
"אם כן מעניין אותך יכולת OC, אחרי OC לשניהם ה I5 בליגה אחרת."

ציטוט:
פורסם במקור על ידי rock צפה בהודעה
.
אם אסכם את הניתוח שלך, אז לנושא שהצגתי, לא אראה הבדל בין שניהם (או בין מעבד אחר?) ואז נשאר לי לבחור משיקול החום/אנרגיה.
בין שניהם.
מעבדים אחרים זה תלוי בשימושים, ולפי השימושים שלך לדעתי יהיה הבדל עם מעבדים חלשים יותר.
חלשים הכוונה כפולי/משולשי ליבה או מרובעים חלשים כמו Q8X00 או אטלון 630, לא 945/955.

לגבי SATA3 או USB3 כרגע זה לא יותר מבדיחה כל עוד זה לא משולב בגשר הדרומי אלא נעשה ע"י שבב חיצוני.
הUSB עוד איכשהו בסדר אבל זה יכול להיות ע"י כרטיס PCI ולא משולב בלוח, לא ההיתי בוחר מערכת ע"פ זה.

לגבי אפשרויות שידרוג, אני לא ממש עקבתי מה צפוי ל1156 אבל היא חדשה יותר מה AM3..
הדור הבא של אינטל "הגשר" אמור להיות ל1366 ואפשרי שיהיה מאוחר יותר גם ל1156, אבל זה ממש לא אומר שזה יתאים ללוחות קיימים.
(כמו שהיה עם הקונרו ו775..)

ראיתי משהו לגבי זה שהמעבדים הבאים של AMD יתמכו בלוחות קיימים ?
אני לא, אבל אני לא ממש עוקב אחרי תוכניות העתיד של AMD.

נערך לאחרונה על ידי RTR, 22-01-10 בשעה 19:13.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-01-10, 19:08   #13 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

לגבי השידרוגים... הסוקטים של אינטל יהיו בנתיים הLGA 1156 LGA 1366
הסוקט האחרון של AMD הוא הAM3 שגם ככה תומך כמה דורות אחורה והוא די חדש, אין עדיין שום תוכניות לשדרג אותו
ישן 22-01-10, 19:09   #14 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddr666 צפה בהודעה
אז למה 955 וכאלה? בשביל עוד 200MHZ? אם כבר חסכון בכסף (במקום בחשמל) אז 925/945. עוד כמה מאות מגה-הרצים לא מה שיהפכו את העולם לשונה.
איזה יתרון אתה רואה בהם?
נכון, קצת זולים יותר(100-150שח עומת -750, אוקי , נכון, עם לוח זה יותר), לא פחות צורכים/מתחממים, וביצועים פחות טובים.

אתה גם יכול לעבוד יותר יעיל, פשוט. אם אתה פותח משחקי FLASH ברקע, זה יכול להיות מאוד לא יעיל, פשוט בגלל שהפלאש עדיין לא משתמש בכרטיסי מסך כראוי, וגם משום שהמתכנתים הרבה פעמים בזבזניים במשאבים- לפעמים יש אילוצים, לך תגיד לילד, אל תשחק עכשיו, כי אני מריץ ברקע דברים.
בוא נשאל את זה ככה, איזה חיסרון אתם רואים ברכישת ה-750 עבורי , למעט שהוא קצת יקר יותר, בשילוב עם לוח ?
ישן 22-01-10, 19:10   #15 (קישור ישיר)
IO Pro

כלום. רק המחיר.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא