IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

שאלה למי שמשתמש ב SSD... זה באמת שווה?

היי, אני קצת מבולבל בקשר לכונני SSD... מצד אחד אני שומע אנשים שאומרים שזה הבדל של שמים וארץ להשתמש במחשב ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 26-01-10, 18:07   #1 (קישור ישיר)
ziv
IO Member

סמל האישי של ziv

ברירת מחדל שאלה למי שמשתמש ב SSD... זה באמת שווה?

היי, אני קצת מבולבל בקשר לכונני SSD...
מצד אחד אני שומע אנשים שאומרים שזה הבדל של שמים וארץ להשתמש במחשב עם SSD
ולהשתמש עם מחשב עם דיסק קשיח לא SSD...
מצד שני יש אנשים וגם זה נראה בחלק מה BENCHMARKS ( כמו ב HWZONE )...
שיש רק הבדל נגיד של 3 שניות שהוינדוס עולה ואולי 2 שניות טעינה יותר מהירות במשחק כמו
CRYSIS למשל...
אפילו קראתי תגובה של כמה אנשים שמכרו את ה SSD ואמרו שחבל שהם קנו כי זה לא מה שהם ציפו לו בכלל.
אז לפני שאני מוציא 1200 שקל על הכונן של אינטל... מה אני אמור לצפות מה SSD?
האם שווה לי בכלל להשקיע את הסכום הזה בכונן הזה?
מישהו שיש לו יכול לספר קצת על החויות שלו האם זה באמת שווה את הסכום? ( כונן יחד לא RAID ).

השימושים שלי במחשב הם לרוב משחקים ומידול בתלת מימד.
תודה.
ziv לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-01-10, 19:15   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של sunken

שלח הודעה דרך SKype אל sunken

תראה. SSD לנייד זה הדבר!
לגבי מחשב נייח זה קצת אחרת. כי אם אתה מכין לך RAID 0 נחמד
עם הארדיסקים 32MB בCACHE אתה תקבל ביצועים סבבה לגמרי.
הייתרון הגדול של הכוננים SSD זה בזמני הגישה הרנדומלים.
כלומר. כשאתה פותח פיירפוקס. הוא קורא לך קבצים של 50K ושל 500K.
ופתאום של 2 מגה. לכן כל תוכנה שרצה למעשה הכונן הקשיח צריך לטעון אותה מכמה מקומות שונים בפלטה ובגלל שכל קובץ הוא בגודל אחר זה מאט אותו. לעומת זאת ב SSD כל המידע זמין במכה אחת כי הוא לא צריך לחכות לסיבוב של הדיסק. אין את הקטע של הפרגמנטציה או מידע שזמין יותר מהר כי הוא נמצא בתחילת הכונן (פיזית בסוף).
אם כל מערכת ההפעלה הייתה מורכבת מקובץ אחד גדול. לא היה שום ייתרון ב SSD. ולמעשה בכתיבה רצופה כלומר קובץ גדול יש אפילו ייתרון לקשיחים רגילים בתצורות שונות. אם מדובר על דיסק קשיח מכני אחד לעומת SSD.
אתה תרגיש בהחלט את הביצועים. אני יכול להגיד לך שעכשיו הנייד שלי עולה ב 14 שניות לעומת איזה 40 עם כונן רגיל. וההבדלים האלו מעצימים ככל שאתה מעמיס תוכנות על המחשב.
אני אסכם את זה ככה. אם אתה רוצה לחפור כנס לאתר של ANANDTECH תקרא כמה כתבות שלו על SSD ואני מבטיח לך שאתה תשתכנע.
אם אתה רוצה את השורה התחתונה. אני באופן אישי חושב שזה יותר בקטע של מותרות כי ת'כלס אתה מוותר פה על שטח אכסון עצום בתמורה לביצועים. ביצועים שמתבטאים יותר בעבודה השוטפת של המחשב MULTITASKING וכדומה. ולאוו דווקא בטעינה של קבצים גדולים.
איפה תרגיש את זה? בזמני תגובה של המחשב. אפילו שהמחשב הנייד שלי עם מעבד ULV האופיס נפתח מבלי לחכות שניה אתה לוחץ ואתה בפנים.
במחשב הנייח שקצת הרבה הרבה יותר חזק מכל שאר הבחינות חוץ מהדיסק קשיח לוקח לו פי 2 זמן. בקיצור לא קונים את זה בשביל שהווינדוס יעלה ב 20 שניות במקום 30 ולא קונים את זה בשביל זה שקרייסיס יטען שלבים בחצי זמן. הייתרון הגדול זה המהירות תגובה של המחשב שתקבל בעבודה שוטפת רק תיזהר לא להתרגל כי כל מחשב אחר שתיגע בלי SSD ירגיש לך כמו צב.
sunken לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-01-10, 19:41   #3 (קישור ישיר)
PPF
IO Member

יתרון נוסף שלו הוא חסכון בחשמל ופליטת חום מזערית.
לי אישית יש כונן SSD (ולא בגלל שאני באמת צריך את זה פשוט קיבלתי את זה ברבע מחיר) והמחשב אכן עובד מעולה וזמני התגובה מהירים פי כמה. אני מרגיש את ההבדל בין כונן HDD רגיל לבין ה-SSD. אם יש לך צורך בזה באמת וזה ישפר לך משמעותית את הביצועים אז כדאי.
לפי דעתי כדאי לך לקנות את ה-SSD החדש של אינטל ב500 שקל (40 GB נפח) ופשוט תתקין בו רק תוכנות ומערכת הפעלה ואת שאר הקבצים תשים ב-HDD נוסף כמו שאני עשיתי.

Mac mini (Late 2012), MacBook Air (13-inch, Early 2015), iPhone 4s, iPhone 5s, iPhone 7, iPod touch (4th generation), Apple TV (4th generation), iPod nano (4th generation), iPad mini with Retina Display
PPF לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-01-10, 21:32   #4 (קישור ישיר)
ziv
IO Member

סמל האישי של ziv

הבנתי תודה רבה על תשובות... בנתיים יש לי 2 כוננים עם 32 מגה קאש... אז נדחה את הקניה.
בכל זאת 1200 שקל לא הולכים ברגל... שיירד קצת המחיר אז בהחלט נקנה.
ziv לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-01-10, 19:28   #5 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

שלח הודעה דרך MSN אל Mr.Fridge

יש לי SSD של אינטל 80GB, השקעתי בו הרבה כסף, אבל זה הכרחי למפלצת שבניתי...
שמע, WINDOWS מעולם לא היה מהר יותר. מדובר על זמנים כל כך קצרים שאתה שוכח שהמחשב טוען בכלל...

אתה צודק, ברוב המקרים מדובר על 3-4 שניות... תעצור רגע ותספור 3-4 שניות ותראה שלקזז אותם זה הבדל עצום!
העליה של הווינדוס משתפרת, ביחוד אחרי שאתה כבר עושה Log-in הוא מעלה את כל ה6000 תכנות שיש לך בTRAY תוך שניות.
אמר לי אדם חכם שקנה SSD "יש לי מחשב מפלצת בבית, ולא האמנתי לדעת כמה הדיסק קשיח זה צוואר בקבוק של המחשב", אני הייתי מקשיב לו

יש לי שני כוננים במחשבף אחד 80GB למערכת הפעלה ותכנות שוטפות, ועוד אחד 320GB 7200 רגיל שעליו אני מתקין משחקים ומוסיקה וכו'.
על מה שיושב בכונן הרגיל אני לא מרגיש הבדל מיוחד, אבל מה שנמצא בכונן C פשוט עף, לא להאמין.

בנוסף, קניתי אחד גם בשביל אבא שלי (יש לו X61 יד שניה) כי המחשב שלו לא זז, וראו איזה פלא, יש לו מטוס עכשיו! רק חבל שהוא עובד עם XP כי ל-7 יש תכונות מיוחדות לניצול SSD, זה נקרא Native Vommand Queing שמאפשר לשלוח הרבה יותר פקודות לכונן, הרבה יותר מהר (ה-SSD יכול לעמוד בזה). סה"כ, זה משפר את הביצועים ברמה שלא הכרת.
כנתון בסיסי:
דיסק קשיח BLACK של WD מספק מהירות קריאה של עד 60 מגה בשניה. SSD אינטל מספק מהירות קריאה של עד 210 מגה בשניה. מה אתה אומר, יש הבדל?

ממליץ בחוםף שווה כל שקל ושקל. זמן עבודה של שעתיים מצטמצם לשעה וחצי עד שעה, מדהים. האנטרנט עף, הכל עף...
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא