IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע כל נושא הקשור לרמקולים , אוזניות , כרטיסי קול , מערכות סטריאו , מגברים ומערכות קולנוע ביתי

ציוד היקפי : כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע

המלצה לכרטיס קול ,מוזיקה נטו.

שלום לכולם, יש לי כרגע כרטיס קול מובנה בלוח אם ASUS P5KC. רמקולים HARMAN KARDON SOUNDSTICKS 2 ואוזניות HD465. אם ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-02-10, 12:21   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל המלצה לכרטיס קול ,מוזיקה נטו.

שלום לכולם,

יש לי כרגע כרטיס קול מובנה בלוח אם ASUS P5KC. רמקולים HARMAN KARDON SOUNDSTICKS 2 ואוזניות HD465.

אם אני אשדרג את הכרטיס קול ל ASUS XONAR D2X, יהיה הבדל משמעותי ומורגש מבחינת איכות שמע באוזניות וברמקולים מהכרטיס המובנה שלי? שוב השימושים הם נטו למוזיקה ובקושי למשחקים. שווה לי לשדרג או שלא יהיה הבדל משמעותי?

אם יש לכם המלצה לכרטיס טוב יותר עד 700 שקל אני אשמח.

תודה.
BlaBla לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-02-10, 12:45   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

המובנה שיש שם הוא ה 883 של רילטק. שהוא הכי גרוע מהחדשים שלהם.

כן - עם רמקולים כמו שלך (וגם באוזניות כמובן) תשמע הבדל שאמור להיות משמעותי. אלא אם כן אין לך שום שמיעה מוסיקלית בכלל.

מה שכן, אתה צריך להבין את היחס בין כרטיס קול לרמקולים. כרטיס קול ב 700 ש"ח זה כרטיס קול שגם עם רמקולים של כמה אלפי ש"ח כנראה שלא באמת תוציא ממנו הכל.
מה שאתה צריך זה audigy2 משומש (אמור למצוא ב 50-100ש"ח), לא SE, או מהפשוטים ביותר של קרייטיב/אסוס.
קרייטיב - xtremeGamer שזה הכי פשוט שלהם (XtremeAudio זה לא באמת X-Fi וגם יש לו צ'יפים מיושנים).
אסוס - הכי פשוט שלהם, Asus Xonar D1/DX (ההבדל ביניהם הוא בתושבת אליה הם מתחברים).

ההבדלים בין הקרייטיב והאסוס במבחינת מוסיקה זה בפועל רק באופי של הצליל. למרות שטכנית האסוס יותר מדוייק, אתה לא תשמע את זה וגם בביקורות הוא לא תמיד יותר מדוייק.
לי יש את האסוס DX כי אני יותר אוהב את הצליל שלו (יותר עמוק, באופן כללי). גם הקרייטיב טובים.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-02-10, 12:52   #3 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddr666 צפה בהודעה
המובנה שיש שם הוא ה 883 של רילטק. שהוא הכי גרוע מהחדשים שלהם.

כן - עם רמקולים כמו שלך (וגם באוזניות כמובן) תשמע הבדל שאמור להיות משמעותי. אלא אם כן אין לך שום שמיעה מוסיקלית בכלל.

מה שכן, אתה צריך להבין את היחס בין כרטיס קול לרמקולים. כרטיס קול ב 700 ש"ח זה כרטיס קול שגם עם רמקולים של כמה אלפי ש"ח כנראה שלא באמת תוציא ממנו הכל.
מה שאתה צריך זה audigy2 משומש (אמור למצוא ב 50-100ש"ח), לא SE, או מהפשוטים ביותר של קרייטיב/אסוס.
קרייטיב - xtremeGamer שזה הכי פשוט שלהם (XtremeAudio זה לא באמת X-Fi וגם יש לו צ'יפים מיושנים).
אסוס - הכי פשוט שלהם, Asus Xonar D1/DX (ההבדל ביניהם הוא בתושבת אליה הם מתחברים).

ההבדלים בין הקרייטיב והאסוס במבחינת מוסיקה זה בפועל רק באופי של הצליל. למרות שטכנית האסוס יותר מדוייק, אתה לא תשמע את זה וגם בביקורות הוא לא תמיד יותר מדוייק.
לי יש את האסוס DX כי אני יותר אוהב את הצליל שלו (יותר עמוק, באופן כללי). גם הקרייטיב טובים.
לא מסכים, אם הוא רוצה להנות ממוזיקה ומסרטים [ למשל ] לא חושב שכרטיס ב 50 שקל ישפר לו את החוויה. הוא יכול לקנות קרייטיב טיטניום באיזור ה 400 שקל ולהנות ממנו זה אני כן מסכים.

לי היה creative Live בזמנו במחשב הישן, ואני רוצה להגיד לך שהאיכות נופלת בהמון מהכרטיס של חבר שלי שהוא הטיטניום הרגיל למשל שעלה לו 450 שקל במבצע. זה לא נכון מה שאתה אומר לפחות לדעתי האישית אני שומע הבדל
ברור בין הכרטיסי קול של ה 150 שקל, לכן גם בחרתי את מה שבחרתי ולא לקחתי כרטיס בסכום כזה. ויש לי רמקולים עוד יותר טובים מההרמן קרדון.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-02-10, 12:57   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

מה זה קשור לחושב או לא.

ה creative live זה מה שהיה עוד לפני ה audigy הראשון. ה Audigy2 היה קפיצה באיכות יחסית לaudigy ומאז הם עדיין משתמשים באותם ממירים, כולל הטיטניום.
זה שחבר שלך קנה טיטניום במינימום 500 ש"ח זה משהו אחד, אבל זה לא אומר שזה מה שהוא היה צריך לעשות.
לי יש ניסיון עם רמקולים של 3000ש"ח (וגם ב400, ו 800 כמו שיש לפותח הדיון) בכרטיסי הקול הבאים: 883, audigy2,xtremeGamer,ElitePro, Asus DX
אם אני שמעתי קפיצה באיכות, אז כל אחד אמור לשמוע.

מה Audigy2 ל X-Fi אין קפיצה משמעותית או כמעט בכלל לא יחסית לחלק מהכרטיסים. אתה יכול לקרוא ביקורות ואתה מוזמן לנסות.

בכלאופן, אם הוא רוצה חדש למוסיקה הייתי הולך על ה Asus D1,DX, אם הוא מוכן גם יד2, אז יש אופציות יותר חכמות.
ישן 05-02-10, 13:04   #5 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אתה לא יודע שעם EDDR666 לא מתווכחים על כ.קול?
לדעתי CREATIVE XTREME GAMER גם יעשה את העבודה מעולה.
רק תבדוק איזה חיבור פנוי יש לך בלוח אם, אם אתה צריך PCI או PCI EXPRESS, כמו שהוא אמר, ברמקולים שלך לא תרגיש בהבדל בכרטיס מעבר לAUDIGY2, בגלל זה הצעתי את הXTREME GAMER אם אתה מתעקש על משהו יותר "חדיש".
ישן 05-02-10, 13:05   #6 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

אני שומע אחרת כנראה ממך
שומע הבדל עצום בין הקריאטיב שלי לבין האסוס של חבר שלי, אני למשל חושב שהקריאטיב נשמע הרבה יותר חותך ואמיתי, בסרטים במוזיקה ובמשחקים ולשנינו יש סט רמקולים למחשב שנחשב איכותי ואותו אחד [ בחתימה ].

שמיעה זה לא כמו בדיקות של כרטיסי מסך לא ממש יעזור לי אם אני יקרא ביקורות, אני ממש לא אהבתי את האסוסים ולכן קניתי מה שאהבתי. על כל מקרה אני חושב שהוא עושה טעות אם הוא קונה כרטיס משומש ב 50-100 שקל זה הכול... שיהיה לך בהצלחה [ לפותח הדיון ].
קישור פירסומי
ישן 05-02-10, 13:20   #7 (קישור ישיר)
IO Rookie

כרטיס קול משומש אני לא אקנה. יש לי סניף KSP קרוב לבית אז אעדיף לקנות משם. אם תוכלו לתת לי המלצה משם לכרטיס קול שיענה על הדרישות שלי אני אשמח.

מהם בעצם ההבדלים בין Creative X-Fi Titanium לבין DX2 לבין Asus Xonar D1 ומה אתם ממליצים לי לקחת? בכל מני פיצ'רים מיותרים אני לא אשתמש אני מחפש כרטיס פשוט לשמיעת מוזיקה באיכות גבוהה.
ישן 05-02-10, 13:43   #8 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BlaBla צפה בהודעה
כרטיס קול משומש אני לא אקנה. יש לי סניף KSP קרוב לבית אז אעדיף לקנות משם. אם תוכלו לתת לי המלצה משם לכרטיס קול שיענה על הדרישות שלי אני אשמח.

מהם בעצם ההבדלים בין Creative X-Fi Titanium לבין DX2 לבין Asus Xonar D1 ומה אתם ממליצים לי לקחת? בכל מני פיצ'רים מיותרים אני לא אשתמש אני מחפש כרטיס פשוט לשמיעת מוזיקה באיכות גבוהה.
לפי האינטרנט ורוב האנשים אז האסוס יותר מתאים וטוב למוזיקה.
טעם אישי שלי - קריאטיב, שמע אותם קודם ותחליט..
ישן 05-02-10, 13:50   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

CocainHore, אתה צודק לגמרי שהשמיעה היא לא אותו הדבר.

אבל כמו שאתה יודע, יש עניינים סובייקטיבים ויש עניינים אובייקטיבים.

יש כמות של ביקורות עם audigy2 וX-Fi ואסוס. ה audigy2 כמעט באותה רמה מבחינת דיוק לאוזן אנושית. גם אם אתה אמן.
האסוס לפעמים יותר מדוייק ולפעמים פחות. ה X-Fi נחשב עליון מבחינת סרטים ומשחקים, בפרט משחקים. ה audigy2 נחשב מאוד קרוב אליו.

ההבדלים שאתה שומע בינך ובין חבר שלך מאוד סביר להניח שזה קשור בעיקר להגדרות. הקריסטלייזר של קרייטיב גורם לך לחשוב שהצליל "יותר חותך", אבל עם זאת הוא בהחלט פחות מדוייק. למעשה, עם רמקולים כמו שלך זה אפילו דופק את הצליל.

טוב, יותר מדי דיבורים.

לפותח הדיון - כרצונך. הכרטיס שאני הייתי הולך עליו במקרה כזה הD1 שעכשיו אני רואה במבצע:
http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=ashdod1&cat=195
ישן 05-02-10, 14:00   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:

יש כמות של ביקורות עם audigy2 וX-Fi ואסוס. ה audigy2 כמעט באותה רמה מבחינת דיוק לאוזן אנושית. גם אם אתה אמן.
האסוס לפעמים יותר מדוייק ולפעמים פחות. ה X-Fi נחשב עליון מבחינת סרטים ומשחקים, בפרט משחקים. ה audigy2 נחשב מאוד קרוב אליו.

ההבדלים שאתה שומע בינך ובין חבר שלך מאוד סביר להניח שזה קשור בעיקר להגדרות. הקריסטלייזר של קרייטיב גורם לך לחשוב שהצליל "יותר חותך", אבל עם זאת הוא בהחלט פחות מדוייק. למעשה, עם רמקולים כמו שלך זה אפילו דופק את הצליל.

טוב, יותר מדי דיבורים.

לפותח הדיון - כרצונך. הכרטיס שאני הייתי הולך עליו במקרה כזה הD1 שעכשיו אני רואה במבצע:
Ksp | חנות מחשבים אשדוד אשקלון
תודה על העזרה אני כנראה אקח אותו יחסית זול וממה שקראתי בביקורות הוא מספק את הסחורה.
ישן 05-02-10, 22:00   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

עד כמה שאני יודע Creative משתמשים באותם DAC מאז ה Audigy2 ועד כרטיסי ה x-fi של היום.
למרות שהם נשמעים סבבה לגמרי, אם אתה כבר הולך להוציא סכום אז לך על חברות שמוציאות כרטיסי קול עם מקודדים יותר איכותיים.
ESI Julia עולה 800 שקל ולדעתי זה אחלה כרטיס קול.
יש גם את M-Audio Audiophile 192 אבל הוא יקר יותר ולאו דווקא נותן יותר מה ESI.

בהצלחה
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-02-10, 22:07   #12 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

ציטוט:

טוב, יותר מדי דיבורים.

http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=ashdod1&cat=195
קצת סטינו מהדיון אבל סתם בשביל שתדע... לא התעסקתי בכלל עם ההגדרות מעבר לסידור נכון של התדרים שזה נתתי לבן דוד שלי לעשות שהוא סאונדמן מקצועי. הקריסטלייזר בכלל לא פועל אצלי.... אין צורך בזה.
ישן 05-02-10, 23:08   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

תודה לאל שהוא לא פועל.
זה דוקא לא סטיה מהנושא כי הדברים האלה הם חלק מהמאפיינים של כרטיס קול שמשפיעים מאוד.

הקריסטלייזר הוא על הפנים, פשוט ככה.
ישן 05-02-10, 23:56   #14 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

ציטוט:
תודה לאל שהוא לא פועל.
זה דוקא לא סטיה מהנושא כי הדברים האלה הם חלק מהמאפיינים של כרטיס קול שמשפיעים מאוד.

הקריסטלייזר הוא על הפנים, פשוט ככה.
לא אחי התכוונתי כי הבן אדם כולה שאל על כרטיס קול ודיברנו קצת מסביב
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא