IOPanel

חזור   IOPanel > IOPanel > חדשות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

חדשות חדשות מעולם המחשבים , חומרה , תוכנה , ציוד היקפי , משחקים , מחשבים ניידים, גאדג'טים וטכנולוגיה

IOPanel : חדשות

MSI משיקה רשמית את לוח ה Big Bang Fuzion עם שבב ה Hydra 200

לפני כחצי שנה חשפנו לראשונה אב טיפוס של לוח האם מבית MSI מסדרת ה BigBang המכיל שבב ניסיוני מסדרת ה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-02-10, 19:42   #1 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

חדשות MSI משיקה רשמית את לוח ה Big Bang Fuzion עם שבב ה Hydra 200

לפני כחצי שנה חשפנו לראשונה אב טיפוס של לוח האם מבית MSI מסדרת ה BigBang המכיל
שבב ניסיוני מסדרת ה Hydra 200 של הסטארט-אפ הישראלי Lucid. על אופן פעולת השבב
הרחבנו בעבר במאמר נפרד, אך נזכיר שמטרת השבב באופן כללי היא לתקשר בין כל ההתקנים
הגראפיים הנמצאים על פני לוח האם, כלומר לאפשר עבודת מערכים מרובי כרטיסי מסך

של כל היצרניות, או\ואם נפשט את המשפט עוד יותר - לאפשר עבודה במערך מרובה כרטיסים עם קומבינציות כרטיסי מסך
של NVIDIA ו\או ATI יחדיו. מאז החשיפה שלנו הכריזה MSI על סדרת לוחות ה BigBang באופן רשמי, עם דגש על
לוח ה Big Bang Fuzion שהוא הגרסא הראשונה והיחידה בעולם כרגע שעובדת עם השבב המדובר של חברת Lucid.

מעט יותר מחודש אחרי ההכרזה הרשמית של לוח האם, ה Big Bang Fuzion מושק באופן רשמי ויהיה זמין לרכישה
באופו מיידי, צעד תקדימי בעולם החומרה וזאת בשל הניסיונות והמאמצים הגדולים של Nvidia ו Ati לטרפד את השקת
לוח האם הראשון המשתמש בשבב חיצוני שלא שייך להן, ומסוגל לפגוע בהכנסותיהן. כמו כן ההשקה הרשמית
מביאה איתה את התשובה לחלק מהמבקרים שטענו שהשבב לא עובד, או לא מספק ביצועים מספיקים, שכן ההשקה
הרשמית מהווה כמעט בוודאות הוכחה נגדית מוצקת.

הנתונים הטכניים של לוח ה Big Bang Fuzion כוללים את ערכת השבבים P55 של Intel התואמת לכל סדרות המעבדים
החדשות המתבססות על תושבת ה LGA 1156, ארבעה חריצי זיכרונות DDR3-2133, עשרה יציאות SATA 3.0, שני
יציאות eSATA, יציאת FireWire ושני כרטיסי רשת Gigabit. בנוסף יזכה הלוח לטכנולוגיות נוספות של MSI כדוגמאת
הקבלים איכותיים, הזנת מתח של שמונה פאזות למעבד, יחידת קירור SuperPipe, כפתור המהרה (OC) יעודי, פאנל
ניטור והמהרה חיצוני וכרטיס קול תומך EAX ADVANCED HD 5.0 המתחבר לחריץ Pci Express X1.

נחזור לשוני העיקרי של לוח ה Big Bang Fuzion - תמיכה במערכים מרובים של כרטיסי מסך, הכוללים קומבינציות שונות.
הלוח מכיל שלושה חריצי Pci Express X16 המאפשרים עבודה עם כרטיסי המסך של Nvidia ו\או Ati ברמות שונות, הקומבינציה
מחולקת לשלושה מצבים:
  • N-MODE - קיצור של Nvidia - כולל תמיכה בכרטיסי מסך בעלי השבבים של Nvidia בלבד, לדוגמא:
    לשוק הביצועיסטי ישולבו שני כרטיסי Geforce GTX 285
    לשוק התקציבי יותר ישולב כרטיס שוק ביניים גבוה כמו Geforce GTX 260 ביחד עם כרטיס תקציבי יחסית כמו ה Geforce 250
  • A-MODE - קיצור של Ati - כולל תמיכה בכרטיסי מסך בעלי השבבים של Ati בלבד, לדוגמא:
    לשוק הביצועיסטי ישולב כרטיס ה Radeon HD 5850 ביחד עם כרטיס ה Radeon HD 5770
    לשוק התקציבי יותר ישולבו כרטיסי ה Radeon HD 4890 עם Radeon HD 4770
  • X-MODE - כולל תמיכה בכרטיסי מסך בעלי השבבים של Ati ושל Nvidia יחדיו, לדוגמא:
    לשוק הביצועיסטי ישולב כרטיס ה Radeon HD 5850 ביחד עם כרטיס ה Geforce GTX 285
    לשוק הגבוה ישולבו כרטיסי ה Geforce GTX 260 עם Radeon HD 5770
לא נכתב מידע על חוסר התמיכה בכרטיסים עם יכולת תמיכה שונה בכרטיסי ה DirectX, לדוגמא סדרת כרטיסי
ה Radeon 5000 התומכים ב DirectX 11 בשילוב עם כרטיס בעל תמיכה ביישומי DirectX 10.1, לכן ניתן
להעריך ששילוב כזה אפשרי, אך לא יהיה אפקטיבי בעתיד שנרצה להריץ יישומים מתקדמים התומכים ב DirectX 11.
תלות נוספת היא בדריוור שתואם מערך משולב X-MODE רק במערכת ההפעלה Windows 7, בעוד מערכת ההפעלה
הקודמת Vista תוכל לעבוד בשילוב כרטיסים של אותה יצרנית A או N בשילוב עם הדריוורים של Nvidia או ATI.
יש לשים לב לרשימת הכרטיסים הנתמכים המופיעים בטבלאות המצורפות.

לוח ה Big Bang Fuzion יחשב לאחד מלוחות האם היקרים לתושבת ה LGA 1156, מחירו יהיה כ 370$

למידע נוסף על שבב ה Hydra 200 של Lucid

לחשיפה העולמית הראשונה של לוח ה BigBang ושבב ה Hydra 200

למידע על סדרת לוחות ה BigBang של MSI

מקור: tcmagazine
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-10, 20:39   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של ab_box

ראיתי את הביצועים שלו בביקורת ולא התלהבתי כ"כ, הוא נופל מCF וSLI אבל מה שכן היתרון שלו הוא שאפשר לשלב גם NVIDIA וגם ATI

Rig: Intel Core i5 2400 @ 3.8Ghz|GB Z77-D3H
|G.Skill 4GB 1333MHZ CL9| Sapphire Radeon R9 280X Dual-X |SeaSonic M12II 620W| CoolerMaster HAF932 + NZXT SENTRY LX |Samsung T220P Monitor| Plantronics Gamecom 777 Gaming HeadSet
Smartphone: Samsung Galaxy Note II OS: Android 4.4.2
ab_box לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-10, 21:39   #3 (קישור ישיר)
IO Member

נראה מעניין צריך לראות את הביצועים בזמן אמת
במצב X-MODE אני מאוד מעוניין לראות את זה......
wavz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-10, 21:51   #4 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

נשמע לי מאוד מיותר, גם אני לא יודע עד כמה טוב יעבוד הדרייבר במצב של x mode, סבבה שאפשר לשלב חומרה וח"ח על התוצר הישראלי... אבל האם התוכנה פה לא תעשה בעיות ? מקווה שלא.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-10, 0:42   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

שלח הודעה דרך ICQ אל dorisa שלח הודעה דרך MSN אל dorisa

כתוב בכתבה שזה יוצא לתושבת LGA 1156, ויש לי תושבת LGA 1366 שמתאימה לCORE I7, אני לא רוצה לרדת באיכות לתושבת 1156
אוףףףףףף עד שמוציאים משהו עם רעיון טוב לא יכלו לחשוב עד הסוף? תושבות 1156 שייכות לעבר היום הכל 1366. שום מוצר לא מושלם, תמיד יש פאקים.
dorisa לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-10, 0:46   #6 (קישור ישיר)
oR.
IO Pro

סמל האישי של oR.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CocainHore צפה בהודעה
נשמע לי מאוד מיותר, גם אני לא יודע עד כמה טוב יעבוד הדרייבר במצב של x mode, סבבה שאפשר לשלב חומרה וח"ח על התוצר הישראלי... אבל האם התוכנה פה לא תעשה בעיות ? מקווה שלא.
למה מיותר? יכול לחסוך הרבה כאב ראש וכסף.
נגיד עכשיו החברה המובילה בשוק היא ATI, אז אתה קונה כרטיס של ATI.
עכשיו עברו שנתיים ונוידיה מובילה כרגע בשוק ואתה רוצה כרטיס שלהם, אז אתה קונה ומשלב בין השתיים במקום לזרוק אחד לפח כמו מה שקורה עכשיו.
אתה גם מקבל יותר ביצועים וגם "סוחב" עם הכרטיס הישן שלך ליותר זמן בלי סתם לזרוק אותו לפח.
התחלה של מהפכה נחמדה, רק נקווה שזה יתפתח וכמו שאמרת שהדריברים לא יגבילו וכו'
קישור פירסומי
ישן 09-02-10, 1:02   #7 (קישור ישיר)
IO Rookie

שלח הודעה דרך ICQ אל dorisa שלח הודעה דרך MSN אל dorisa

קריאה קצרה כאן MSI מרחיבה את סדרת ה BIG BANG
מעלה שיהיה לוח אם כזה לערכת שבבים X58 של אינטל וייקרא XPOWER
dorisa לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-02-10, 10:02   #8 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

שלח הודעה דרך MSN אל Mr.Fridge

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dorisa צפה בהודעה
כתוב בכתבה שזה יוצא לתושבת LGA 1156, ויש לי תושבת LGA 1366 שמתאימה לCORE I7, אני לא רוצה לרדת באיכות לתושבת 1156
אוףףףףףף עד שמוציאים משהו עם רעיון טוב לא יכלו לחשוב עד הסוף? תושבות 1156 שייכות לעבר היום הכל 1366. שום מוצר לא מושלם, תמיד יש פאקים.
לא יודע כמה שמת לב, אבל 1156 יותר חדש מ1366...
מלבד זאת, שi7 870 נותן ביצועים טובים יותר (ללא המהרה) מאשר i7 920...
גם לי יש 1366, וזה גם יהיה הלוח של המעבד מליון ליבות החדש של אינטל, אבל רוב השוק פונה היום דבקא ל-1156.

כל הכבוד לוסיד! הגיע הזמן שהם יצאו עם משהוא סוף סוף רשמית.
אם לא היה לי כבר מחשב מפלצת, אולי הייתי שוקל לקנות אחד כזה.
עכשיו הבעיה הרצינית היא שMSI זה של אייבורי ואני לא ממש סובל אותם
ישן 09-02-10, 20:43   #9 (קישור ישיר)
IO Member

גם P45 יצא אחרי X48 ועדיין היה חלש ממנו, אז?

מה גם שיוצא במרץ בנוסף למעבד ה6 ליבות (שיהיה I7 לX58/1366), הI7 930 שיהיה במהירות סטוק של 2.88Ghz שיעלה כמו ה920 ובעצם יחליף אותו (ה920 אמור לצאת מיצור שזה יקרה), ככה שהוא לא יפול מה860, אם לא יעבור אותו (לא סגור על זה אם הוא יהיה 45 או 32 NM).

הכל עניין של תקציב וצרכים.

גם לי יש X58 עם 920 ואני לא מתחרט לרגע... (בתור אחד שיש לו עוד מחשב בבית עם P55 וI7 860, של אחותי לצרכי עיצוב ותיב"ם).
Rahav לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא