IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע כל נושא הקשור לרמקולים , אוזניות , כרטיסי קול , מערכות סטריאו , מגברים ומערכות קולנוע ביתי

ציוד היקפי : כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע

רוצה להכנס לשוק הויניל (Vinyl) - המלצות?

היום הוזמנתי לבית של חבר לארוחת ערב,במהלך הערב הוא הראה לי את אוסף תליטי הויניל שלו והשמיע לי כמה, מדובר ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-02-10, 0:57   #1 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

ברירת מחדל רוצה להכנס לשוק הויניל (Vinyl) - המלצות?

היום הוזמנתי לבית של חבר לארוחת ערב,במהלך הערב הוא הראה לי את אוסף תליטי הויניל שלו והשמיע לי כמה,
מדובר על אוסף ענקי,ארונות,מכל מיני שנים וכל מיני נגנים,פונוגראפים/גראמופונים,משהו מטורף..
חשבתי על להכנס גם לשוק הויניל,מוכרים תקליטורים באיביי במחירי זנות,1-20$ אם מדובר על תקליטור רגיל ולא עותק מיוחד/חתום כלשהו.
לא יודע אם משהו מבין בתחום - אבל אם כן הייתי שמח להמלצה על נגן,לא חייב להיות "High end",רק שיתמוך בתקליטורים בגודל 7",10" ו12" (אם אפשרי את שלושתם).
בנוסף הייתי רוצה לשמוע דעות,אם שווה להכנס לשוק שהוא יחסית ישן,אם השוק נשמר טוב או כבר בדרך למות וכו'..
היום השמיעו לי כמה תקליטורים של אוזי אוזבורן,נשמע תענוג,משהו יודע מה האיכות הנמדדת לויניל (rpm לפי מה שאני מבין) ?
לפי מציאות ברשת על ריפים של ויניל מדובר על 24bit 96Khz.
ישן 15-02-10, 1:04   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

האמת שיש לך כמה ישנים וטובים מאוד.

היום מוכרים גם פטיפונים "דיגיטליים" חדשים - הם קוראים את התקליט ומשמיעים דיגיטלית.
אבל כל הישנים יעשו עבודה מצויינת. גם זה יש בישראל וגם באיביי
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-02-10, 1:09   #3 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

אין מדידה ממשית לאיכות של תקליטי וניל, שכן זו צורת הקלטה אנלוגית לחלוטין. המהירויות זה לא קשור לאיכות, אלא לאורך הדיסק.
שהטכנולוגיה התפתחה קצת ולמדו איך להקליט באופן צפוף יותר על התקליטים, נוספו מהירויות סיבוב איטיות יותר, והאורך השמיש של כל תקליט גדל.
אתה מחפש גרמופון בעיצוב עתיק או משהו או שלא איכפת לך שיהיה מוצר מודרני ורק ינגן תקליטים כמו שצריך?
בעיקרון, כמו כל מה שקשור באודיאו, ההמלצה הכללית היא להעיף מבט לכיוון מוצרים מגרמניה ויפן...
פטיפון מודרני טוב ואיכותי של סוני עולה בסביבות ה 1500 שקל.

eddr- פטיפון לא יכול להיות דיגיטלי, זה די הורס את כל הנקודה. העובדה שאין המרה מאנלוגי לדיגיטלי (וחזרה לאנלוגי ברמקולים...) היא חלק מסוד האיכות של תקליטי ויניל.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-02-10, 1:28   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

Pika007 - האיכות של תקליטי ויניל זה פשוט בסוג הצליל, והאי - המרה הוא לא העניין היחיד שם.
בכלאופן, לא הסברתי את עצמי הכי טוב - יש פטיפונים עם יציאות דיגיטליות למקרה שאתה צריך. הם לא חסרים יציאות אנלוגיות רגילות.
אתה יכול לראות באתרים, כמו Marantz וכאלה
ישן 15-02-10, 1:29   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אהההה... אנלוג זה עולם אחר, נתון למחט ולתקליט ויש שמע איכותי כי זה אנלוגי.
אבל איכויות אתה גם יכול לקבל עם כרטיס קול איכותי עם אקולייזר ואפקטים ו Frequency bit rate shift בשביל לשחק עם הקצב של השיר וכו'.
בד"כ רזולוצית 24bit ו 32bit הם רזולוציות גבוהות שמשמשות בעיקר בעולם הסאונד למקור
זה אולי יותר איכותי ב 24bit אבל לרוב זה משמש בעריכת מיקס ומאסטרינג כיוון שיש יותר רזולוציה אפשר לשחק עם הווליום של הערוצים ולקבל יותר דיוק
אבל כשמייצאים את המודל של ה 24bit 192khz זה ל-דיסק הפורמט יקבע על 16bit על 44.100 שזה בעצם ה Bitrate שנהוג להשתמש בו היום.

כמובן שכיום בדיגיטל אפשר למצוא קימפרוס איכויות Lossness MP3 וכו' אני לא מתכוון לפורמטים כאלה שגם נמצאים על אותו bitrate ועל אותו תדר, האיכות נהרסת כשמקמפרסים כידוע
אני לא מדבר על זה, אלא על התוצר המקורי, שהוא 16bit על 44.100khz שהורד מ 24bit 192khz זה איכותי אם יש לך מערכת טובה או כרטיס קול איכותי, בד"כ הכי איכותי יהיה הורדה ל Wav ללא שום הורדה באיכות...

מנסיון שלי (בתור בוגר בי"ס לסאונד) לשמוע מוזיקה רק Bitrate של 24bit זה אולי איכותי בעריכה, אבל בענין של השוואה גם 16bit איכותי עושה את העבודה..

נערך לאחרונה על ידי Tal Raz, 15-02-10 בשעה 1:41.
Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-02-10, 1:39   #6 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddr666 צפה בהודעה
Pika007 - האיכות של תקליטי ויניל זה פשוט בסוג הצליל, והאי - המרה הוא לא העניין היחיד שם.
בכלאופן, לא הסברתי את עצמי הכי טוב - יש פטיפונים עם יציאות דיגיטליות למקרה שאתה צריך. הם לא חסרים יציאות אנלוגיות רגילות.
אתה יכול לראות באתרים, כמו Marantz וכאלה
שים לב היטב לפוסט הקודם שלי- כתבתי בבירור שזו חלק מהסיבה בלבד.
ולגבי יציאה דיגיטלית בפטיפון- סבבה, פונקציונליות, אבל רק אני חושב שזה סתם מוזר ועדיף כבר לחבר את זה, גם אם מדובר למגבר/רסיבר, דרך PL פשוט? האיכות תצא ככה תכל'ס יותר טובה...
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 15-02-10, 1:44   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

אתה צודק - אמורה לצאת טובה יותר. כמה שפחות המרות באמצע זה אמור להיות טוב יותר (בכלאופן, בציוד כזה)
ישן 15-02-10, 3:33   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

שלח הודעה דרך ICQ אל Ancient1 שלח הודעה דרך SKype אל Ancient1

יש לי איזה 150 תקליטים, רוק , מתקדם, קלאסי , כל מיני , עם DUAL 1219
ואני רוצה להפטר מהכל
Ancient1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-02-10, 8:01   #9 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
אין מדידה ממשית לאיכות של תקליטי וניל, שכן זו צורת הקלטה אנלוגית לחלוטין. המהירויות זה לא קשור לאיכות, אלא לאורך הדיסק.
שהטכנולוגיה התפתחה קצת ולמדו איך להקליט באופן צפוף יותר על התקליטים, נוספו מהירויות סיבוב איטיות יותר, והאורך השמיש של כל תקליט גדל.
אתה מחפש גרמופון בעיצוב עתיק או משהו או שלא איכפת לך שיהיה מוצר מודרני ורק ינגן תקליטים כמו שצריך?
בעיקרון, כמו כל מה שקשור באודיאו, ההמלצה הכללית היא להעיף מבט לכיוון מוצרים מגרמניה ויפן...
פטיפון מודרני טוב ואיכותי של סוני עולה בסביבות ה 1500 שקל.

eddr- פטיפון לא יכול להיות דיגיטלי, זה די הורס את כל הנקודה. העובדה שאין המרה מאנלוגי לדיגיטלי (וחזרה לאנלוגי ברמקולים...) היא חלק מסוד האיכות של תקליטי ויניל.
לא כ"כ משנה,אבל די בטוח שאם אני אכנס לעסק הזה אני אקנה גם אחד בעיצוב עתיק,שכן הם נראים מדהים.
כרגע העדפה למוצר מודרני עם אחריות.
מה ההבדל בין השווקים של גרמופונים ? איכות בנייה,מחט,צליל ?

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא