IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > מסכים ותצוגה
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מסכים ותצוגה עומדים לקנות מסך חדש ? טלוויזיה חדשה ? פלמה או LCD ? פאנלים , בהירות , ניגודיות , זמן תגובה ועוד - זה המקום

ציוד היקפי : מסכים ותצוגה

DELL WA2209 מול LG W2220P

שלום חברים יקרים, אני מתכננן לקנות מסך. כבר הייתי סגור על הדל 2209wa אבל לאחר קריאת ביקורות רבות לגבי המסך ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-02-10, 15:05   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל DELL WA2209 מול LG W2220P

שלום חברים יקרים,

אני מתכננן לקנות מסך. כבר הייתי סגור על הדל 2209wa אבל לאחר קריאת ביקורות רבות לגבי המסך הבנתי שיש בעיה של צפיה במסך בחושך עקב בהירות גבוהה מדי דבר שיכול לבוא לידי ביטוי בעיקר בצפיית סרטים.

לכן אני מתלבט אם לקנות את הLG לו יש את אותו הפאנל וה"בעיה" הנ"ל אינה באה לידי ביטוי במסך של LG.

הבנתי שהדל בא מכויל טוב יותר מהקופסא, אבל למרות שאין לי מושג בעניין אני בטוח שאני אסתדר עם שינוי ההגדרות או הכיול של הLG.
יתרון נוסף של הLG זה חיבור HDMI.

לעומתו היתרונות של הדל הם יציאות USB מחיר נמוך יותר. לדעתי המסך גם נראה קצת יותר טוב, ואני יותר אוהב את המותג DELL.

אני גם יודע שאת הדל מפסיקים לייצר אבל זה לא מהווה יישיו מבחינתי.

אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי לקבל החלטה כי אני עדיין עם מסך CRT בן 7 שנים.

כמו כן צירפתי לעיונכם 2 ביקורות שמצאתי על המסכים.

שאלה נוספת: האם יש משהו שקנה באייבורי ויכול לציין אם מקבלים REV A01?

תודה על העזרה וחוות הדעת שלכם

LG Flatron W2220P - DigitalVersus

Dell 2209WA - DigitalVersus

נערך לאחרונה על ידי roeyboy, 18-02-10 בשעה 15:44.
roeyboy לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-10, 15:21   #2 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

לדעתי המסכים זהים לגמרי ... מימה שקראתי LG היא החברה שפיתחה את פאנל E-IPS ואני משאר לעצמי ש-DELL שכרו את קבוצת הפיתוח של LG שייפתחו להם פאנל IPS זול ... אז ברגע שניגמר החוזה עם LG .. LG יכולה לייצר מסכים מישל עצמה עם הפאנל הנ"ל .. ו-DELL לא יכולה לייצר יותר 2209WA

לדעתי עדיף לקחת את ה-LG ביגלל האחריות

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-10, 15:28   #3 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של The_MG

שלח הודעה דרך MSN אל The_MG

זה לא קשור במיוחד, את ה IPS עצמו פיתחו פיליפס או היטאצ'י לפני הרבה זמן ועדיין יש תמיכה לכל אותם מסכים שלא שלהם.
אני משער שדל פשוט קונה פאנלים מחברות ולא אמורה להיות שום בעיה עם האחריות.
לדעתי לך על היותר זול.

camera: nikon d7000 , nikon 105mm f/2.8g af-s micro, nikon 35mm af-s f/1.8g, sigma 10-20mm f/3.5

HTC ONE X: rom=AOSP JB 4.1.1, kernal=FAUX 4b08
The_MG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-10, 15:43   #4 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

דל לא שכרה שום צוות פיתוח, הם הפסיקו למכור את המסך כיוון שהנ"ל פגע במחירות המסכים האחרים שלה בקטגוריה ובקטגוריות גבוהות יותר ובשורה התחתונה המסך גרם בעקיפין ליותר הפסד מרווח.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-10, 15:50   #5 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The_MG צפה בהודעה
זה לא קשור במיוחד, את ה IPS עצמו פיתחו פיליפס או היטאצ'י לפני הרבה זמן ועדיין יש תמיכה לכל אותם מסכים שלא שלהם.
אני משער שדל פשוט קונה פאנלים מחברות ולא אמורה להיות שום בעיה עם האחריות.
לדעתי לך על היותר זול.
נכון , ואת ה-E-IPS גירסא זולה של IPS פיתחה LG

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DR-EVIL צפה בהודעה
דל לא שכרה שום צוות פיתוח, הם הפסיקו למכור את המסך כיוון שהנ"ל פגע במחירות המסכים האחרים שלה בקטגוריה ובקטגוריות גבוהות יותר ובשורה התחתונה המסך גרם בעקיפין ליותר הפסד מרווח.
ולכן אמרתי שאני רק משאר , גם אני קראתי את כל הכתבות האלו (שלדעתי זה תירוצים , כי אף חברה לא תחשוף את הליכי הייצור שלה ו-DELL סה"כ תאגיד ענק שבנוי ברובו מי קבלני מישנה) ... זה פשוט נוח מידיי שברגע ש-DELL מפסיקה לייצר את ה-2209WA פיתאום LG מתחילה לייצר מסך זהה ... ואת תכנולוגיית ה-E-IPS מחזיקה רק LG

אני קצת מכיר איך השוק הזה עובד

MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
ישן 18-02-10, 15:50   #6 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

LG = PHILIPS - בייצור הפאנלים זה אותה חברה משותפת, הפאנלים שלהם נקראים LPL שזה בעצם LG-PHILIPS
ישן 18-02-10, 16:10   #7 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

וואלה , והיטאצי איך שהוא קשורים למיפעל הזה?

MSI X58A-GD65
ישן 18-02-10, 16:15   #8 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של The_MG

Super-IPS S-IPS 2001 LG.Philips remains as one of the main manufacturers of panels based on Hitachi Super-IPS.

זאת אומרת המפתח זה היטאצ'י אבל המייצר הוא LG-PHILIPS

camera: nikon d7000 , nikon 105mm f/2.8g af-s micro, nikon 35mm af-s f/1.8g, sigma 10-20mm f/3.5

ישן 18-02-10, 16:17   #9 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

HITACHI מייצרים לא רק פאנלים, אלא גם חלקים
Hitachi Chemical Co. America, Ltd. [products]
HEDUS Products - LCDs, HiQ Technology, Liquid Crystal Displays
מדובר בחברת ענק עם כמה חטיבות בסגנון LG/SAMSUNG
תראו מה שקורה בשוק הזה, זה שאותו המסך יכול להגיע עם פאנל מחברות שונות, למשל LG לאוו דווקא מייצרים את כל הפאנלים שלהם בעצמם, לעתים הם נאלצים לרכוש מAUO על מנת לא "לפגר" באספקה, אותו הדבר סמסונג וכולם ככה, גם DELL של פעם ה 2007WFP נמכר בזמנו עם פאנלים S-IPS וגם עם S-PVA. מה שכן להכניס פאנל TN מסכן במקום זה כבר הבדל גדול, אותו הדבר E-IPS, זה פאנל TN לכל דבר, אולי קצת יותר איכותי, אבל עדיין זה לא IPS/VA
ציטוט מהאתר של היטאצ'י:
ציטוט:
Hitachi LCD FAQ
  1. Where are your LCD products manufactured? We manufacture various LCD products in Japan, Taiwan, and China. All TFT panels are manufactured in each of these locations. The STN, FSTN, and CSTN panels are manufactured solely in Taiwan.
  2. What regions does HED(US) sell its LCD products into? HED(US) is responsible for all LCD sales into both North and South America. Hitachi Ltd. has additional offices in Europe, Asia, and Australia to support customers located in those regions.
  3. What is your standard lead time? The standard lead time for our products is 12 to 14 weeks from date of order.
  4. What channels does HED(US) use to sell its products? HED(US) sells its LCD panels through both direct and distribution sales channels. Authorized sales reps in your state will help you to find the best way to receive Hitachi's panels. You can obtain a list of sales representatives and distributors in your local area on this website.
  5. Does Hitachi manufacture semi-custom or custom LCD panels? Yes we do. Within certain quantity and value limitations, Hitachi can manufacture any type of semi-custom or custom LCD that you would like. If you are interested in this type of product solution, please contact your local sales rep for assistance.
  6. What does it mean if I can't find the part I'm interested in on the product lineup sheet? Typically, this will mean one of two things. Either the product you're looking into has been discontinued, or it is a semi-custom or custom LCD that is sold to a specific customer. You can check a listing of discontinued panels on this website. Typically, there will be a replacement part on our standard product lineup that will fit your current opportunity. If you are looking for a character module, Hitachi has ceased production of those a few years ago. If the part is semi-custom or custom, you will need to go back through the OEM or an authorized OEM repair shop to find the panel(s) you need.
  7. Does Hitachi sell replacement notebook PC or monitor panels? All of the panels we sell to OEM's for notebook PC or monitor usage are custom. We are unable to sell these panels to anyone besides the OEM. If you need a replacement for a Hitachi panel in a notebook PC or monitor, please contact the OEM directly or look for an authorized OEM repair shop.
  8. What is included with a Hitachi LCD? All Hitachi LCD's include the LCD glass, drivers, data connectors, touchscreens (optional), and timing controllers.
  9. What do I need to hook up to the Hitachi LCD in order for it to work? Typically, you will need a graphics controller (may include touchpanel controller) and power inverter (if CFL backlight only).
  10. Can I drive a LCD panel directly from my computer's analog RGB port? You will not be able to do this with one of our LCD panels. You will need a LCD controller to take signals from your computer and convert them to the form required by the LCD module.
  11. What is the difference between monochrome STN and FSTN panels? STN stands for Super Twisted Nematic and the FSTN stands for Film Super Twisted Nematic. The film is a contrast enhancing film applied to some monochrome panels to increase contrast performance.
  12. Does HED(US) perform any type of LCD repair? As of right now, HED(US) does not currently repair any LCD panels.
ישן 18-02-10, 16:20   #10 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של The_MG

ממש ממש ממש לא...
E IPS זה IPS לכל דבר, השוני היחיד הוא בתאורה שגורם להוזלה משמעותית של הפאנל:
"Enhanced IPS E-IPS 2009 Wider aperture for light transmission, enabling theuse of lower-power, cheaper backlights. Improves diagonal viewing angle and further reduce response time to 5ms."

ישן 18-02-10, 16:23   #11 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The_MG צפה בהודעה
ממש ממש ממש לא...
E IPS זה IPS לכל דבר, השוני היחיד הוא בתאורה שגורם להוזלה משמעותית של הפאנל:
"Enhanced IPS E-IPS 2009 Wider aperture for light transmission, enabling theuse of lower-power, cheaper backlights. Improves diagonal viewing angle and further reduce response time to 5ms."
שמע הם יכולים לספר מה שהם רוצים, אני ראיתי במו עיניי את המסך, ישבתי עליו שבוע, זה לא IPS, אני יושב בבית על 2 מסכי S-IPS וה E-IPS זה אולי טיפה יותר טוב מ TN אבל הוא בהחלט לא מרגיש כמו IPS אמיתי בקטע של הזוויות, אלא כמו TN, גם בגווני השתקפות הצבעים...... אז שלא יספרו לאף אחד סיפורים. לא אמרתי שE-IPS לא יותר טוב מTN, הוא יותר טוב, אבל זה לא IPS אמיתי, זה ממש כמו TN עם זוויות טיפה יותר טובות.
ישן 18-02-10, 17:17   #12 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

^
לא צריכים לספר סיפורים אני רואה את זה במו עיני, לאחותי יש את ה2209WA החדש (כמעט ולא מכויל) לי 24" H-IPS פיליפס -טיפה איכותי יותר מS-IPS, אישית לא מרגיש בשינויים יותר מידי גדולים כמו שכבודו מתאר, הזוית צפיה היא אותה זוית בשניהם.
יש הבדלים נראים לעין בבירור, אבל לא ברמה שאתה מתאר.
בתכלס מי עובד עם מסך בזוית על 170 מעלות?...
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-10, 17:35   #13 (קישור ישיר)
IO Pro

אנשים לא עובדים ב 170 בעצמם, אבל יש לזה יתרונות במקרים שיושבים מספר אנשים ביחד. זה משהו די נפוץ בכל מיני מקרים לימודיים, למשל.
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-10, 17:54   #14 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של freesoul27

ציטוט:
פורסם במקור על ידי roeyboy צפה בהודעה
שלום חברים יקרים,

אני מתכננן לקנות מסך. כבר הייתי סגור על הדל 2209wa אבל לאחר קריאת ביקורות רבות לגבי המסך הבנתי שיש בעיה של צפיה במסך בחושך עקב בהירות גבוהה מדי דבר שיכול לבוא לידי ביטוי בעיקר בצפיית סרטים.
אני ראיתי כבר המון סרטים וסדרות על DELL בחושך ולא ראיתי שום בעיה עקב בהירות גבוהה
freesoul27 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-10, 21:35   #15 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי freesoul27 צפה בהודעה
אני ראיתי כבר המון סרטים וסדרות על DELL בחושך ולא ראיתי שום בעיה עקב בהירות גבוהה
מצוין אני נוטה בכל זאת ללכת על הדל, למרות שלפי הביקורות שהעלתי נראה שהLG לפי הבדיקה יותר טוב..

אבל האמת קשה לדעת אם לא רואים בעיניים.
roeyboy לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא