IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

המלצה לקורסים באוניברסיטה ?

שלומות, בימים האחרונים הלכתי לאוניברסיטת בן גוריון והאוניברסיטה הפתוחה ולקחתי תוכניות לימודים, אני הייתי רוצה להרשם לסמסטר הקרוב (ב'),עכשיו השאלה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 22-02-10, 23:01   #1 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

ברירת מחדל המלצה לקורסים באוניברסיטה ?

שלומות,
בימים האחרונים הלכתי לאוניברסיטת בן גוריון והאוניברסיטה הפתוחה ולקחתי תוכניות לימודים,
אני הייתי רוצה להרשם לסמסטר הקרוב (ב'),עכשיו השאלה לאיזה קורס.
הלכתי לייעוץ פרטי ולצערי רק הצלחתי להתלבט עוד יותר,כי לכל מקצוע יש את היתרונות והחסרונות שלו.
בעקרון ההתלבטות הרצינית כרגע היא בין שלושה נושאים :
פיזיקה (תאורטית)
מדעי המחשב
הנדסת תוכנה (שלא בדיוק הבנתי אם זה מקצוע לתואר בפני עצמו או נכלל במדעי המחשב),
המליצו לי לעשות קורס אחד מכל אחד כדי לבדוק מה יותר מתאים לי,אבל לדעתי זה די בזבוז כסף (קורס יחיד = כמעט 2500 ש"ח אחרי כל ההוצאות,קצת יותר עם דמי הרשמה ראשוניים),
משער שמשהו עבר פה כמה קורסים באחד מהמקצועות,
אולי אפשר לשמוע חוות דעת ? (מה יתן לי תואר באותו מקצוע ולאיזה סוג של עבודה,משכורת).
אני מאוד אוהב ומסוקרן משני הנושאים,השאלה מה יפתח לי יותר דלתות בעתיד,אם בכלל.

אשמח לשמוע הערות,טענות,מענות,וכל סוג של חוות דעת.
אלפי תודות.
ישן 22-02-10, 23:04   #2 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

פיזיקה תאורטית = אם יש לך מוח לזה
מדעי המחשב = הבסיס להכל
הנדסת תוכנה = התמקדות בתוכנה

אישית, עשיתי כבר סימסטר של מדעי המחשב של בר אילן (שמיעה חופשית במכללה אצלי)
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-02-10, 23:25   #3 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

ראיתי את החומר לפיזיקה,לא משהו שאני נבהל ממנו,מה שכן - כשאני מסתכל על עצמי עם תואר ראשון בפיזיקה תאורטית אני לא כ"כ רואה מה הולך הלאה,
חוץ מכמובן שאני רוכש המון ידע ופיתוח חשיבה,לאיזה עבודה זה יכול להוביל אותי ? מורה/מרצה ? משהו אומר לי שההכנסה לא הכי גדולה ביחס להוצאות.

מדעי המחשב - משהו אומר לי שאני יודע את רוב החומר וזה לא הולך לחדש לי הרבה,או משהו שלא הכי יתרום לי בסופו של דבר.

הנדסת תוכנה זה נחמד מאוד,יש לי חיבה וידע קודם יחסית גדול,הייתי רוצה לשמוע קצת דעות על המקצוע.

תודה על התגובה יעקב.
ישן 22-02-10, 23:34   #4 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

הנדסת תוכנה זה חלק מהתואר שאני עושה בהנדסת מערכות מידע (במקרה גם נרשם מחר בבוקר )
מדעי המחשב זה תואר כללי, אבל תלוי בקורסים שתבחר תהיה לך "התמחות" בתחום ספציפי אפשר להגיד
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
ישן 23-02-10, 0:48   #5 (קישור ישיר)
IO Networking

לפקולטה לפיזיקה מאוד קל להתקבל. קל בערך באותה מידה שקשה לסיים
הנדסת תוכנה = תואר במתמטיקה עם קצת לוגיקה וכו'. מסלול לא פשוט בכלל. את המסלול של מדעי המחשב בבן גוריון אני לא כל כך מכיר... אישית אני לומד הנדסה כימית בפתוחה
ישן 23-02-10, 1:00   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של raziel1981

אני לא יכול לאמר יותר מדי על קורסים בהנדסת תוכנה וכו' למרות שעשיתי איזה קורס יסודי בשקר כלשהו בתכנות לשפת C. אבל זה פשוט לא ליגה בכלל עם ללמוד את המקצועות האלה ברצינות. מצד שני עם פיסיקה יש לי יחסית הרבה נסיון. תואר בפיסיקה זה כן פותח אפשרויות של עבודה, כמו באינטל, אלביט וכו' (בפרט אם אתה בכיוון של אלקטרואופטיקה) וזה באמת ג'ובים טובים. אבל התואר עצמו ק-ש-ה. כמה קשה...יחסית לכל שאר התארים במדעים שאני מכיר או שאני מכיר חברים שלי שהלכו ללמוד אותם, מאוד קשה. מצד שני, זה תפיסת עולם, זה ראש אחר, זה באמת להבין איך דברים עובדים ברמת המיקרו והמאקרו. אני אישית במבט לאחור הייתי עושה תואר ראשון בפיסיקה ולא בכימיה כמו שעשיתי. אפשרות נוספת עם תואר בפיסיקה - להמשיך לחיים אקדמאיים בין עם זה בביואינפורמטיקה, ביופיסיקה או ביולוגיה מתמטית שכל אלה תחומים עם הרבה פוטנציאל בשנים שיבואו (בועת הביוטק עם שמעת עליה). או במחקר של נאנוטכנולוגיה או במחקר של משהו מהתחומים של אלקטרואופטיקה (שכבר ציינתי מקודם). בכיוונים האלה אני מכיר מספיק אנשים שהמשיכו הלאה לתואר שני ושלישי ואני יכול לאמר בוודאות שהם כולם מאוד מרוצים מהעבודה/מחקר שלהם (אולי לא כולם מתים על המנחים שלהם אבל זה לא באמת בעיה אחרת).

עם יש שאלות אני אשמח לענות לך בפרטי.
CPU:Intel Core i7 3770k@4.2GHz Mobo:Asrock Z77 Extreme 4 RAM:2x8GB Corsair Vengeance 1600MHz GFX:Gigabyte 970GTX G1 4GB OS:Win7 Pro@Samsung 840 Evo 250GB Storage:WD1003FZEX,Samsung HD204UI,Seagate 7200.11 2GB, Hitachi Travelstar 7K1000 1TB Display:Dell U2412M Case:Corsair 540R PSU:Enermax Revolution 950W Peripherals: Logitech G930,Razer Onza,TT Meka G1,TT Black
ביקורות: nMedia HTPC 8000;Asus e35m1-m pro פרוייקט: Obelisk V2 (תודה לאלמוג על הלוגו),Overlord
raziel1981 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 23-02-10, 7:28   #7 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

אפשר לקחת את אינטל כדוגמה (למרות שאני לא בונה על זה),
עברתי כרגע על מדור ה"דרושים" של אינטל,
הרוב שם קשור להנסאות כלשהי וחלק אחר קשור לארכיטקטורה,לא רואה ביקוש לפיזיקאי.
אני אשמח אם תוכל להסביר למה הנדסות תוכנה/מדעי המחשב הם מקצועות שלא רציניים אם ללמוד אותם ברצינות.
לפי מה שראיתי - מפתחים בחברות קטנות - גדולות מקבלים משכורת מכובדת מאוד.

אגב מאיר,אני תוצר "אלקטרונאי" מחיל האוויר (תיכון - צבא),אני חושב שחלק ממה שלומדים שם יהיה לי מאוד מוכר.
ישן 23-02-10, 8:46   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

הבעיה במדעי המחשב שיש יותר מדי עם התואר הזה היום
ויותר קשה למצוא משרה, כל על כל משרה יש יותר אנשים
Crucial M4 128GB + 6TB
Cooler Master 690II Advanced, SeaSonic S12II 620W
Asus Xonar Essence ST, MicroLab X16, Sennheiser HD598
Samsung Galaxy Note 3
RoNeN :P לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-02-10, 10:01   #9 (קישור ישיר)
IO Rookie

הנדסת תוכנה בבן-גוריון זה בגדול שנתיים ראשונות עם מדעי המחשב ומתמטיקה ואח"כ די הרבה עם הנדסת מערכות מידע.
הלימודים הם ברמה גבוהה מאוד, צריך להשקיע המון.
באופן אישי, אם אתה רוצה להיות מתכנת, הייתי ממליץ לך לחסוך שנה של לימודים וללמוד מדעי המחשב!... ההבדל העיקרי בין התארים זאת השנה הרביעית של הפרויקט גמר.
carmy לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-02-10, 16:02   #10 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

תואר ראשון במדעי המחשב נותן לי פתחים לתכנות לפי מה שהבנתי (שפה ספציפית/משהו כללי?) ?
ישן 23-02-10, 16:18   #11 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

תואר ראשון במדעי המחשב מכיל בתוכו תכנות... תלוי באוניברסיטה מה בדיוק תלמד. חפש בסיליבוס שלהם
ישן 23-02-10, 16:51   #12 (קישור ישיר)
IO Networking

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dany_74q צפה בהודעה
אפשר לקחת את אינטל כדוגמה (למרות שאני לא בונה על זה),
עברתי כרגע על מדור ה"דרושים" של אינטל,
הרוב שם קשור להנסאות כלשהי וחלק אחר קשור לארכיטקטורה,לא רואה ביקוש לפיזיקאי.
אני אשמח אם תוכל להסביר למה הנדסות תוכנה/מדעי המחשב הם מקצועות שלא רציניים אם ללמוד אותם ברצינות.
לפי מה שראיתי - מפתחים בחברות קטנות - גדולות מקבלים משכורת מכובדת מאוד.

אגב מאיר,אני תוצר "אלקטרונאי" מחיל האוויר (תיכון - צבא),אני חושב שחלק ממה שלומדים שם יהיה לי מאוד מוכר.
אני בספק אם תכיר משהו אחרי קורסי המבוא. אבל זה בסדר, ככה זה באוניברסיטה, בשלב מסויים מרימים את הלסת מהרצפה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא