IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > קירור אוויר
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

קירור אוויר עזרה בנושאי גופי קירור אוויר, התקנה והתאמה ללוח האם ולמחשב , מאווררים , גלריית קירורים , קירורים מומלצים , גופי קירור לכרטיסי מסך וערכות שבבים.

אוברקלוקינג וקירור : קירור אוויר

רוצה לנקות את ה Heatsink של ה Mugen II וגם לעשות LAPPING לתושבת של הקירור

שלום לכולם ובוקר טוב! שמתי לב לטמפרטורות של אנשים , במיוחד אלה שיש להם קירורים של NOCTUA טמפרטורות במאמץ שלא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 12-04-10, 10:31   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

ברירת מחדל רוצה לנקות את ה Heatsink של ה Mugen II וגם לעשות LAPPING לתושבת של הקירור

שלום לכולם ובוקר טוב!
שמתי לב לטמפרטורות של אנשים , במיוחד אלה שיש להם קירורים של NOCTUA
טמפרטורות במאמץ שלא עוברות את ה 60c , או "משהו לא הגיוני הטמפרטורות שלי על 60c במאמץ"
ובכן, הלוואי שלי היו טמפרטורות כאלה במאמץ ויש לי הרגשה שאני צריך לעשות למוגן II שלי שידרוג, אם לא לקנות קירור של NOCTUA...
בעיקרון יש לי את הקירור הזה כבר יותר משנה. ואני רוצה לעשות שידרוג רציני לקירורים שלי, שזה כולל את הכרטיס מסך, ואת הקירור למעבד. ואני צריך את עזרתכם, הצעות שלכם לגבי השידרוג.

אז עוד לפני שאני מחליף קירור למעבד, אני רוצה לנסות לשייף אותו שיהיה מבריק וחלק, שלא יהיו שריטות או הבדלי גובה למיניהם, וגם כן אני רוצה לעשות את זה על הקירור של הכרטיס מסך שלי משני הצדדים
1. אני צריך טיפים איך לשייף ולהבריק את הנחושת של הגופי קירור, והאם כדאי לעשות זאת גם על המעבד?

ואני רוצה לנקות את הצלעות קירור של המוגן 2 שלי, במה אני צריך לטבול אותם? (יש לציין שאני רוצה לטבול אותם בחומר כל שהוא ולא רק להשתמש בספריי אוויר שכן הוא לא מנקה יסודית, ועדיין יש לי גושי אבק על הנחושת של הגוף קירור שאי אפשר לנקות, ואני רוצה משהו בסגנון נקיון לפסח .

אני הולך גם לקנות משחה טרמית MX-2 30 גרם, אני יודע שאני אצטרך הרבה כי אני אשתמש בזה די הרבה עם כל הניסויים האחרונים שלי .. וגם משום שאין למשחה הזאת Curing Time... ואומרים שהיא מעולה. אז היא בהחלט תתאים גם לכרטיס מסך...

2. אני צריך הסבר איך אני עושה LAPPING כמו שצריך, ואיפה אני יכול למצוא את החומרים?
המלצות יתקבלו בברכה

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-04-10, 11:53   #2 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

טל הLAPPING לא מומלץ מבחינתי כי זה רק יפריע למשחה לשבת כמו שצריך, גם בהוראות של נוקטואה (שכולם אוהבים) וכן היה לי אותו ועכשיו יש לי מוגן 2(החלפות)
- רשום שזה מחוספס בשביל שהמשחה תשאר ולא תצא, אז בשביל מה לתקן משהו שנועד להיות ככה?
ותאמין לי שאין כזה דבר מעבד שלא עובר את השישים מעלות במאמץ, כולם מגיעים ל85 מעלות בערך אחרי LINPACK/LINX וכו' - כשהמעבד בOC מקסימאלי. ומי שאומר שלא, או שמשקר או שלא מבין בזה או שלא נתן מספיק VOLTAGE ולא סיים לבדוק מבחני יציבות ביחד עם הכרטיס מסך. לפעמים אפשר להאיץ וכביכול המעבד סוחב הכל, אבל לא מפעילים LLC ואז יש קריסות, אלא אם יש לך לוח של EVGA CLASSIFIED שמסוגל ללא LLC.
ישן 12-04-10, 12:16   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

לא נראה לי שזה בגלל שהמשחה צריכה להישאר שם, אין הבדל במעיכה של המשחה , המשחה נמעכת גם ככה כך שזה לא כ"כ שייך , העניין ב Lapping הוא שלא יהיו שריטות על הנחושת לפי מה שהבנתי, כך יהיה מגע טוב יותר בין המעבד לקירור, וכמו כן ההעברה הטרמית תהיה טובה יותר. כך או כך זה הכל נמעך.

אחי, משהו פה לא מסתדר לי בדקתי את המוגן 2 שלי על סטוק במתחי סטוק עם 2 מאווררים.
אחרי פחות מחמש דקות הטמפרטורה התייצבה משהו על 74c מעלות ופה זה גרם לי לחשוב שמשהו פה חייב שיפור, לא יודע מה, מצידי להחליף גוף קירור, אבל לפני כן למצוא את הבעיה.
כשאני מפעיל LINX בתדר 4.2GHZ במתח 1.42 למשל ישר אחרי 3 שניות אני מגיע ל 100c בכל הליבות... ובכלל זה נשמע לי מופרך כל הסיפור כי אנשים כותבים שיש להם 85c במאמץ מלא, ולי יש עוד 15 מעלות ..........

לכן אני רוצה לעשות LAPPING, לנקות את הצלעות קירור מכל אבק, ואפילו לעשות MOD מאלומיניום ל GTX295 עם פד תרמי (איפה מוצאים)? שיוריד כמה מעלות מהכרטיס...

הצעות יתקבלו בברכה...

ישן 12-04-10, 12:19   #4 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

לאפינג למעבד מסיר אחריות... תזכור את זה
זכוכית (עדיפות בגלל שהמשטח ישר מאוד) תמצא אצל כל זגג
ניירות לטש תמצא בACE וכו', למרות שאני ממליץ לחפש חנות יעודית (אני קניתי בת"א בחנות לצורפות)

ניקוי גוף קירור? אתה לא טובל בכלום, ספרי אוויר ושואב אבק עם ראש דק מנקה לך הכל
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-04-10, 13:15   #5 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של TheWolf

למי אתה רוצה לעשות לאפינג? לMUGEN או למעבד? ל MUGEN יש תושבת בפוליש מראה, לא נראה לי שיש למה לעשות לזה לאפינג, אולי למעבד אם כבר. שיפור של 15 מעלות? אל תבנה על זה בכלל.
נראה לי אם כבר שהטמפרטורה הגבוהה נובעת מוולטאג' גבוה למעבד, האם יכול להיות?
מה הטמפרטורה במנוחה, כמה בעומס של PRIME וכמה בעומס של LINX/IBT/OCCT LINPACK?
המוגן 2 מקרר מצויין, יש לי אותו מורכב על המחשב שלי ונותן תוצאות טובות, אוורור טוב תמיד חשוב גם כן.
TheWolf לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-04-10, 13:41   #6 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

TAL RAZ רשום במפורש שהשטח מגע לא חלק לגמרי על מנת שהמשחה לא תנזל - שתשאר במקומה, הם לא יודעים מה הם עושים?, באמת קשה להם ללטש? - להפך. התהליך המיוחד שנוקטואה מעבירים על המשטח עולה יותר מליטוש פשוט, זה ליטוש מיוחד ברמה שיהיו חורים קטנים בשביל המשחה שתשאר במקום.
מהניסיון שלי במשטחים חלקים באמת המשחה מחליקה וחבל... אגב, אם המשחה תחליק וייכנסו לשם גרגירי אבק\חול וכו' אז אתה מבין שזה לא טוב, בכוונה זה בנוי ככה, תאמין לי שהחברות מסוגלות לשים לך גם משטח חלק כמו מראה, העניין הוא שזה לא סתם, אז למה לתקן (ולשבור) כשמשהו בנוי היטב?
משטח חלק לגמרי - לא יחזיק שום משחה במקום.. פשוט לא! למה? כי לא ישאר עבורה מקום.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 12-04-10 בשעה 13:46.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 12-04-10, 13:50   #7 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

בעולם שכולו טוב ואתה מצליח לבצע ליטוש מושלם... אתה לא צריך שום משחה
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-04-10, 13:57   #8 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

ציטוט:
פורסם במקור על ידי iakovl צפה בהודעה
בעולם שכולו טוב ואתה מצליח לבצע ליטוש מושלם... אתה לא צריך שום משחה
נכון, בעולם שכולו טוב לא יהיה אבק, לא נמות ולא ייפלו מאיתנו חתיכות עור קטנות בכל רגע.. לא נצטרך גם לאכול ורק נזיין כל היום , סליחה נעשה אהבה.
ישן 12-04-10, 14:07   #9 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

לפי מה שאני יודע צריך להיות כמה שיותר מגע בין הגוף קירור למעבד, המטרה של המשחה היא לגשר בין הגוף קירור למעבד במקומות שאין מגע מלא ולכן יש חשיבות למוליכות החום שלה כך שאין סיבה שמשחה תשב במקום אלא רק תישאר במקומות שהם לא ישרים בצורה מושלמת מצד המעבד\heatsink.
לגבי הטמפרוטורה שהגעת (74 מעלות), אתה מתכוון במאמץ או ב idle? אם בזמן עבודה רגילה אז זאת לא טמפרטורה הגיונית, תבדוק שהגוף קירור יושב כמו שצריך על המעבד, אפילו תעקם מעט כלפי מעלה את התושבת כך שיווצר יותר לחץ על המעבד (לא יותר מידיי שלא יפגע הלוח), ותנסה להחליף גם גריז טרמי לסוג אחר, אולי שלך "מקולקל" או משהו.
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-04-10, 8:05   #10 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

טוב חברים! אני רוצה לומר תודה על התגובות קודם כל
Iakovl תודה רבה על המידע על איך עושים LAPPING .
הבנאדם הזה די הסביר מה עושים ואני בהחלט אשקול אם לעשות, כשהאחריות על המעבד תתפוגג לה, או כשיבוא לי קריזה אחד מהשתיים...

Wolf99 המוגן 2 באמת קירור מעולה, רק שמשום מה אצלי היו טמפרטורות די גבוהות, גם בגלל המתח, וגם בגלל המשחה הטרמית... וגם אבק, וגם איוורור במארז, ולא יודע אפילו אולי היה כדאי ללחוץ את הרגליים של הגוף קירור למטה ואז עוד להבריג, מה שעשיתי בהמשך...

Doscape אל תדאג אני לא הולך לעשות LAPPING לגוף קירור לבינתיים. ושיהיה כמה חריצים בגוף קירור שיש... מבחינתי זה גם כן בסדר .

gmmaster ה 74c מעלות היו לאחר הבדיקת מאמץ... משהו כאן לא היה תקין אצלי, וסידרתי אחושילינג את זה

בוא נתחיל:

התחלתי בהנחה שאני חייב שיהיה לי בבית משחה טרמית, ולא אחת שתיגמר לי ואז אני ארוץ לקנות עוד אחת, ולכן קפצתי לזיגזג , וקניתי משחה טרמית MX-2 שמכילה 30gr גרם!.
בדרך נדלקתי על איזה מאורר קטנצ'יק וחשבתי שאולי יהיה לו שימוש, אז קניתי אותו בתוספת 19 שקל

האנשים בחנות היו ממש נחמדים, השירות אחלה - חזרתי הביתה מרוצה.

שאלתי את עצמי, איפה מתחילים? מה צריך לעשות? מה לעשות ומה לא לעשות?
אז החלטתי קודם כל לפרק את המוגן II ואיתו גם כן את כל הכבלים והבלאגנים, ואת הלוח אם.

זה היה המצב של הגוף קירור אחרי הפירוק הראשוני.

פשוט מאובק!
אז ניגשתי אותו לאמבטיה, וניקיתי ממנו את האבק בעזרת מברשת מכחול כזאת , ולאחר מכן השתמשתי בספרי אוויר, ובשביל להשלים את הניקוי, פצירה (ברזל דק) לנקות שאריות שנתקעו על ה Heatpipes .

כמובן שלפני כן ניקיתי את המשחה הטרמית הקודמת, עם אלכוהול 95%
הציפוי של המוגן II שלי הוא לא נחושת בגימור מראה, אלא ניקל בגימור מעפן
תמונה

אני לא יודע אם הסימנים שיש על הניקל הם טובים או לא טובים, מה שבטוח זה שזה סוג של פגם ביצור או נזק מקרי שלא קשור אליי עוד לפני שרכשתי אותו. בכל מקרה משחה טרמית אמורה לפתור את הבעיה הזאת.

את המשחה הטרמית שמתי בכמות קטנה, ובלי מריחות עם כרטיס או משהו כזה, אלא פשוט שכבה דקה שתספיק לכסות את המעבד, ושלא יהיה יותר מדי משחה כך שזה לא יהיה אפקטיבי...

אם כבר דיברתי על לא אפקטיבי - הנה תמונות של לפני ואחרי של המאווררים, הם צוברים הרבה אבק, ונקיתי אותם אם אותו אלכוהול 95% שעבד מצויין על רוב החומרה שהייתה צריכה לעבור ניקוי...

לאחר מכן החלטתי לפרק את ה GTX 295 שלי שוב בפעם השלישית!
אך הפעם אני שם MX-2 ולא Arctic Silver 5
ההבדלים ביניהם הם עצומים, ה AS5 נהייתה דביקה ומלכלכת מאוד, ממש צמיגית, ונראה שהיא בכלל לא עשתה את העבודה, וממש אני לא מרוצה ממנה, לעומת ה MX-2 שהיא פחות צמיגית, יותר נוחה לשימוש ולפי המבדקים גם טובה יותר מ AS5. כך שהיא המשחה האולטימטיבית גם למעבדים וגם לכרטיסי מסך, בדקתי ותכף אני אדווח את התוצאות.

לאחר 4 שעות של סידורים, פירוקים, פיהוקים, ברגים שנופלים על הרצפה 100 פעם
סיימתי להרכיב את שני מפלצות הקירור, והדלקתי את המערכת!!!!

מכיוון של MX-2 אין פאקטור כזה שנקרא Curing Time שזה בעצם הזמן מאז ששמים אותו עד שהמשחה "נתפסת". המשחה החלה לעבוד מיד! והקירור התחיל להראות תוצאות!

לפני המשחה והסידור והכל:
תוצאות במתח 1.425V על 4.2GHZ
בדיקה ב LINX, טמפרטורות עולות תוך מספר שניות מעטות ל 100c ונתקעות שם ללא עליה או ירידה. מאכזב , חבל על הזמן. טמפרטורות ב IDLE 60c לא פחות... במשחקים 70c-85c....

אחרי המשחה והסידור והכל:
תוצאות במתח 1.425V על 4.2GHZ
בדיקה ב LINX, טמפרטורות קופצות ל 85c מעלות ועולות לאט, לא עוברות את ה 92c במתח הזה, פשוט נהדר! טמפרטורות ב IDLE 38c מעלות ולאחר בדיקת מאמץ נשארות בטווח ה 50c-54c.
במשחקים הטמפרטורות בין 60c-74c .
לאחר שמפסיקים את המשחק, הטמפרטורות יורדות ל 54c מעלות חזרה... איזה נחמד...

בתדר סטוק עוד לא בדקתי, אבל זה בטוח יותר טוב ממקודם!.

ועכשיו ניגש ל GTX 295:

לפני החלפת המשחה ולפני הסידור והכל:

ללא אוברקלוק, טמפרטורה במצב IDLE של הכרטיס הייתה 60c-69c במקרה הכי טוב.
כשהייתי משחק BATTLEFIELD BAD COMPANY 2 הטמפרטורה הייתה מגיעה תוך כמה דקות משחק ל 105c והייתה עוצרת שם, אז כבר כנראה הכרטיס התחיל להתעסק עם להוריד קצת מתח בשביל לא לעשות יותר מדי בטמפרטורות, בכל מקרה היו מקרים שהייתי מגיע גם ל 107c-108c ואף בבדיקת מאמץ ממושכת ל 112c מעלות.
כשהכרטיס היה עובר את ה 115c הוא פשוט היה נתקע, וריסט היה פותר את זה.
רק בדיקת מאמץ ממושכת הייתה גורמת לכרטיס לרתוח ככה, וזה היה מעל ומעבר לטמפרטורות הרציונליות.
לאחר המשחק, הכרטיס היה ממשיך לרתוח עוד כמה זמן עד שהיה נרגע, והטמפרטורות לא היו חוזרות ל 69c אלא ל 75c ושם זה היה נשאר עד שהייתי מכבה את המחשב, ומדליק מחדש לאחר שהכל היה מתקרר... בכל מקרה זה חם. על הכרטיס הזה אפשר לטגן ביצה! ואני מתכוון ברצינות .

לאחר החלפת המשחה ואחרי הסידור ניקוי האבק והכל:

הטמפרטורות התחילו מ 40c לכרטיס במצב IDLE גן עדן עלי אדמות!
במשחקים הטמפרטורה לא עולה מעל 85c מעלות! זהו הישג של 20c פחות!
לאחר שהכרטיס התחמם, כשהוא חוזר למצב התקררות הוא מתייצב על 53c-55c שזה חלום בהקיץ
ומעכשיו יהיה אפשר לעשות לו אוברקלוק כמו שצריך!

הנה תמונה של המארז + סידור הכבלים בצורה מקסימלית (המארז מוגבל בסידור כבלים אז זה מה שאפשר לסדר)

אתם רואים כאן 2 מאווררים רצפתיים שמוציאים את החום מתחתית המארז, ומהצלעות של ה GTX 295 החוצה מן המארז, כך שלא יצטבר חום אל תוך המארז וישפיע על הכל.
עוד אפשר לראות מאוורר שפועל על 1200RPM-1600RPM שמכניס אוויר קר אל תוך המארז, תוך כדי שהוא מקרר את הזכרונות, וגם מכניס אוויר קר אל הצלעות קירור של המוגן II.
שיניתי את הסטאפ של המאווררים בשביל ליצור יעילות מקסימלית, ובשביל לנצל את המאווררים כמו שצריך.
לכן יש לי עוד מאוורר על המוגן ששואב אוויר ומקרר את הצלעות, ועוד מאוורר שמוציא אוויר אל מחוץ למארז.

יש פה בעצם סירקולציה מושלמת של אוויר, נכנס אוויר קר אל תוך המארז, יש מאוורים להארדיסקים שלא ציינתי מקודם, והוצאת אוויר חם מהמעבד ומהכרטיס מסך החוצה.

פלוס בונוס קטן - מאוורר קטן שמקרר את אחורי הליבה של ה GTX 295 שמחובר לבקר מאווררים
הנקודות הלבנות בצידי המאוורר איפה שהחורים זה צמר גפן ששמתי בשביל שהמאוורר יהיה מעל ההלחמות של ה PCB של המעבד, ובכך שיקרר מבלי לעשות רעש כל שהוא, או למנוע תזוזה של המאוורר - קומבינה מוצלחת לחלוטין.

וזה בעצם יושב על הליבה, ומעביר את החום אל המוגן , והמאוורר של המוגן מושך את כל האוויר מהצלעות קירור, החוצה אל מחוץ למארז. דבר כזה אי אפשר למצוא בחו"ל

ולסיום, יש על הדלת הצדדית מאוורר שמוציא את כל האוויר החם של ה GTX295 החוצה
מבפנים עוזרים לו 2 מאווררים שמאיצים כל חום לא להישאר בפנים המארז.

מקווה שנהנתם, סוף סוף מצאתי פתרון לבעיות החום שלי.

ישן 14-04-10, 20:19   #11 (קישור ישיר)
IO Member

לא רוצה לדבר שטויות או משהו אבל המאוורר 230 על הדלת שלך הוא הפוך [= עשיתה שהוא יוציא אוויר במקום שהוא יכניס זה כנראה הבעיה לחום, יש לי בדיוק אותו מארז כך שאני יודע על מה אני מדבר :P המדבקה אמורה להיות בצד השני

הוכחה: http://www.virtual-hideout.net/revie.../images/00.jpg
יותר ברור: http://www.thinkcomputers.org/review...rmor_mx/10.jpg
כ.מסך: Power color HD5850
קירור לכ.מסך: Accelero Twin Turbo
כונן קשיח: SEAGATE 500GB
ספק כח: TOUGH POWER 600W
מארז:Thermaltake Armor+MX VH8000BWS
לוח אם: Asus P5Q P45
זכרונות: G.Skill 1066mhz 5-5-5-15
UrKiller לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-04-10, 20:32   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

זה לא בדיוק נכון שהוא הפוך, הוא אכן מחוץ למארז , אבל זה בגלל שהמוגן 2 גדול מדי והמאוורר לא נכנס
אז הטכנאי החליט לשים לי אותו בשקית במקום לדחוף אותו בכוח לבפנים, מה שלא היה עוזר...
אז חשבתי מה לעשות , בסוף החלטתי פשוט להתקין אותו מבחוץ שיוציא את האוויר מהמארז.
תגיד אצלך זה מכניס אוויר למארז?
אני חושב שזה יכניס מלא אבק למארז ככה... בעיקרון זה לא מה שגורם להתחממות כי כמו שאתה רואה די פתרתי את הבעיה.

תבדוק ותאמר לי אם אצלך הוא מכניס אוויר , וכמה אבק זה מכניס
המאווררים שמכניסים אוויר אל תוך המארז אצלי הם המאווררים של ההארדיסקים, ועוד מאורר 1600 אחד שהתקנתי ידנית, אבל הם מקדימה של המארז, ועוברים פילטר אבק.

למאוורר ה 230 אין פילטר, זאת אומרת הוא מכניס מלא אבק יחד איתו, כמה שזה מקרר והכל לא הייתי אומר שזה הכי יעיל, וכשזה מוציא אוויר החוצה זה טוב לי כי כל החום יוצא החוצה בעצם...
תסתכל על הכרטיס מסך תראה שיש לו צלעות כאלה בצד, הוא מוציא חלק מהחום לשם
יוצא איפה שאת כל החום הזה צריך לשאוב החוצה, ולא להכניס שוב פנימה - הטמפרטורות שלי עכשיו נמוכות יותר, עשיתי בדיקת מאמץ ל 4.32 (BCLK 206) ועברתי ב LINX 20 מחזורים .
אני אדווח לאן אני אגיע עם האוברקלוק בהמשך כי הטמפרטורות ירדו פלאים..!

ישן 14-04-10, 20:39   #13 (קישור ישיר)
IO Member

אצלי הוא מכניס כמובן וכמות האבק היא נורמלית העיקר שיהיה רוח קרירה... איך אתה חושב שאנשים עם איזה 10 מאווררים במארז מסתדרים?
כ.מסך: Power color HD5850
קירור לכ.מסך: Accelero Twin Turbo
כונן קשיח: SEAGATE 500GB
ספק כח: TOUGH POWER 600W
מארז:Thermaltake Armor+MX VH8000BWS
לוח אם: Asus P5Q P45
זכרונות: G.Skill 1066mhz 5-5-5-15
UrKiller לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-04-10, 20:50   #14 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

לי יש 9 מאווררים כך שזה די קרוב ל 10...
ובתמונות שהבאת קצת לא ברור העניין, אבל מצאתי תמונה אחרת ואכן אתה צודק זה מכניס אוויר למארז.

בינתיים זה לא יוצר יותר מדי חום, אלא מוציא חום מהמארז, אני גם לא בטוח שזה יהיה יותר יעיל אם זה יהיה אצלי בכיוון הכנסת האוויר, כי אז כל הסטאפ אצלי ישתנה, ולא יהיה פתרון מהיר לחום שיוצא מה GTX295 , מה שטוב פה זה שהוא שואב את החום החוצה. וכל מה שנכנס פנימה אצלי עובר דרך פילטר, כך שאין מלא אבק במארז, יש איזה פתח אמנם שאני צריך לסגור, הלמעלה של המארז איפה שהספק כוח יש שם סתם חורים בלי איוורור וזה מכניס אבל מלמעלה, אז פשוט שמתי שם איזה בד דק שימנע מאבק להיכנס מלמעלה....

אני חושב על לקנות פילטרים ולשים במקומות כאלה כך שבכלל לא יכנס אבק למארז.
אם למישהו יש המלצה טובה לפילטרים אני אשמח לשמוע.

ישן 14-04-10, 21:13   #15 (קישור ישיר)
IO Member

יש לי שאלה, איפה ראית מישהו עם OC עד 4.0 עם I7 על 60 מעלות במאמץ?
זה בלתי הגיוני עם קירור אוויר.
DeZire לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא