IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > קירור אוויר
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

קירור אוויר עזרה בנושאי גופי קירור אוויר, התקנה והתאמה ללוח האם ולמחשב , מאווררים , גלריית קירורים , קירורים מומלצים , גופי קירור לכרטיסי מסך וערכות שבבים.

אוברקלוקינג וקירור : קירור אוויר

לפני קנייה, האם Noctua NH-D14/NH-U12P SE2 יתאימו ללא בעיות ללוח-אם שלי? ועוד קושיות..

ציטוט: פורסם במקור על ידי RTR לכן אמרתי לך לשם לב שיש לך מקום מעל הלוח במארז שלך.. פעם אחרונה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-04-10, 18:02   #16 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של Energy.D

ציטוט:
פורסם במקור על ידי RTR צפה בהודעה
לכן אמרתי לך לשם לב שיש לך מקום מעל הלוח במארז שלך..
פעם אחרונה שהרכבתי מחשב במארז כזה היתה לפני שנתיים/שלוש וממה שאני זוכר אין הרבה מרווח בין הספק ללוח, יכול להיות גבולי עם NH-D14.
כמו שאמרת יש בערך 6ס''מ+/- בין קצה הספק לקצה המעבד (כמה צריך להיות לי בשביל SE2 או D14?). קשה להבין מהתמונות. גם לא בטוח כמה סלוטים כל אחד מהם מכסה בלוחות כמו שלי. למישהו יש מידע?
Energy.D לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-04-10, 18:19   #17 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

אתה צריך ס"מ- ס"מ וחצי מעל הלוח במקרה של הGB עם הNH-D14.
הרוחב שלו (אם מתיחסים אליו כמו בתמונה האחרונה) הוא 140MM וממה שראיתי המעבד באמצע, ככה שזה אמור להיות 7 ס"מ ממרכז המעבד.
U12P לא חורג מגודל הלוח.

לאיזה סלוטים אתה מתכוון ? זיכרון או PCI ?
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-04-10, 18:32   #18 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של Energy.D

ציטוט:
אתה צריך ס"מ- ס"מ וחצי מעל הלוח במקרה של הGB עם הNH-D14.
הרוחב שלו (אם מתיחסים אליו כמו בתמונה האחרונה) הוא 140MM וממה שראיתי המעבד באמצע, ככה שזה אמור להיות 7 ס"מ ממרכז המעבד.
U12P לא חורג מגודל הלוח.

לאיזה סלוטים אתה מתכוון ? זיכרון או PCI ?
בדקתי כרגע, יש 2.1 ס''מ בין קצה הספק לקצה הלוח; ובין מרכז המעבד לקצה הספק יש 8.5 ס''מ , נשמע שD14 מתאים. יכול באמת להיות? (מכאן אפשר להסיק גם ש SE2 יכנס שם? ו/או קירורים כמו Megahalems או Venomus X?)

*והתכוונתי כמובן לסלוטים של ה RAM. לPCI אין חלק במשחק חח.
ישן 15-04-10, 18:47   #19 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

סלוטים של הRAM רואים בברור בתמונה בתגובה 13, 2 הראשונים (0 ו1) מכוסים לחלוטין כשהבעיה היא עם סלוט 1 שבו אמור להיות אחד הרפטורים ע"פ מה שאמרתה בהתחלה.

אם אלו זכרונות זהים במפרט יכול להיות שאתה תוכל לשם את הקינגסטון ב0 ו1 ואת הרפטורים ב2/3 ועדיין לקבל דואל צאנל, שווה בדיקה.

לגבי ה PCI, אם יש לך כרטיס ארוך בסלוט X1 העליון יכולה להיות בעיה עם הNH-D14, עם הכרטיס מסך לא תהיה שום בעיה.
ישן 15-04-10, 19:04   #20 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של Energy.D

ציטוט:
סלוטים של הRAM רואים בברור בתמונה בתגובה 13, 2 הראשונים (0 ו1) מכוסים לחלוטין כשהבעיה היא עם סלוט 1 שבו אמור להיות אחד הרפטורים ע"פ מה שאמרתה בהתחלה.

אם אלו זכרונות זהים במפרט יכול להיות שאתה תוכל לשם את הקינגסטון ב0 ו1 ואת הרפטורים ב2/3 ועדיין לקבל דואל צאנל, שווה בדיקה.

לגבי ה PCI, אם יש לך כרטיס ארוך בסלוט X1 העליון יכולה להיות בעיה עם הNH-D14, עם הכרטיס מסך לא תהיה שום בעיה.
נכון הOCZ ריאפר הוא בסלוט 1. שזה בעייה מבחינת ה D14. (אגב לא מצליח להבין מהתמונה הראשונה שהבאת, אם גם הSE2 מכסה את סלוטים 0 ו 1 (http://i72.photobucket.com/albums/i1...1/DSCN0684.jpg) ידוע לך?
שתי הKINGSTON זהים בדיוק וכמו כן גם ה OCZ REAPER זהים בדיוק. (ואיך אפשר להשים אותם בסלוטים 2 ו 3 שהם צבעים שונים ועדיין לקבל דואל צ'אנל? - יש לינק למדריך כזה או משהו?)
ה PCI-X1 לא בשימוש אצלי (אולי יהיה אחד בשימוש אבל לא האחד הקרוב לכל העניינים אלה בסוף בשורה של בטריית ה BIOS).

** מה דעתכם גם לגבי ה Megahalems או Venomus X.
ישן 15-04-10, 19:27   #21 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

הU12P מכסה את סלוט 0, סלוט 1 לא נראה מכוסה.

אין מדריך, אתה לא חייב זיכרון מאותה חברה כדי לעבוד בדואל ככה שאם אין איזו בעיית תאימות ספציפית (דיי נדיר אבל קיים) אתה יכול לעשות דואל של קינגסטון + OCZ ועוד קינגסטון + OCZ.

Venomus X הוא הבחירה שלי כקירור אוויר, קרוב עד שווה לNH-D14 בלי רוב הבעיות.
קישור פירסומי
ישן 15-04-10, 19:51   #22 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של Energy.D

ציטוט:
הU12P מכסה את סלוט 0, סלוט 1 לא נראה מכוסה.

אין מדריך, אתה לא חייב זיכרון מאותה חברה כדי לעבוד בדואל ככה שאם אין איזו בעיית תאימות ספציפית (דיי נדיר אבל קיים) אתה יכול לעשות דואל של קינגסטון + OCZ ועוד קינגסטון + OCZ.

Venomus X הוא הבחירה שלי כקירור אוויר, קרוב עד שווה לNH-D14 בלי רוב הבעיות.
אבל איך הוא יעבוד על DUAL אחינו? רשום במפורש גם במדריך של ה GB שחייב אותם צבעים.
התכוונת שאני יעשה סלוט 0 ו 1 על KINGSTON ו 2 ו 3 על OCZ (שזה כמובן יגרום ל SINGLE CHANNEL)

Venomus X אני לא מוצא בארץ וגם לא Prolimatech (אני יודע להזמין מחו''ל אבל לא ראיתי בחנויות שאני סומך עליהם).

המשווקים של TT בארץ זה NOACOMP והמוכרים גם זה GOLDTOP ולשניהם אין, לא יודע קשה לי להחליט מה יותר כדאי לקירור המעבד, מתפתה ל NOCTUA בעיקרון אבל לא סגור סגור.
ישן 15-04-10, 20:36   #23 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Energy.D צפה בהודעה
אבל איך הוא יעבוד על DUAL אחינו? רשום במפורש גם במדריך של ה GB שחייב אותם צבעים.
התכוונת שאני יעשה סלוט 0 ו 1 על KINGSTON ו 2 ו 3 על OCZ (שזה כמובן יגרום ל SINGLE CHANNEL)
נתחיל מההתחלה.
כל הסטיקים בחוץ.
אתה מחבר סטיק אחד של קינגסטון בסלוט צהוב (הקרוב למעבד) ואחד של OCZ בצהוב השני (הרחוק מהמעבד), אם הם עם אותו נפח ואין בעית התנגשות בינהם יהיה לך דואל צאנל.
עכשיו אותו דבר עם שני האחרים רק בסלוטים האדומים.

כמו שכתוב במדריך של GB, זה אותם צבעים.
ישן 16-04-10, 1:11   #24 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של Energy.D

ציטוט:
נתחיל מההתחלה.
כל הסטיקים בחוץ.
אתה מחבר סטיק אחד של קינגסטון בסלוט צהוב (הקרוב למעבד) ואחד של OCZ בצהוב השני (הרחוק מהמעבד), אם הם עם אותו נפח ואין בעית התנגשות בינהם יהיה לך דואל צאנל.
עכשיו אותו דבר עם שני האחרים רק בסלוטים האדומים.

כמו שכתוב במדריך של GB, זה אותם צבעים.
לא הם לא אותו נפח אחי זה העניין , שום דבר שם לא אותו דבר חוץ מזה ששניהם DDR2 800 , כל שאר הפרמטרים שונים.

לגבי ה VENOM X מוכרים בארץ? מצאתי רק בחו''ל יוצא 385 עם משלוח + שתי מאוורריי 120 טובים.
ישן 16-04-10, 1:19   #25 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

כששאלתי אם הם דומים אמרתה שכן..
אם ככה אתה לא יכול לעשות מה שאמרתי, אתה חייב למצא פתרון לגובה של אחד ההסטיקים אם אתה רוצה את הNH-D14.

לא ראיתי את הTR בארץ עדיין.
ישן 16-04-10, 1:27   #26 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של Energy.D

ציטוט:
כששאלתי אם הם דומים אמרתה שכן..
אם ככה אתה לא יכול לעשות מה שאמרתי, אתה חייב למצא פתרון לגובה של אחד ההסטיקים אם אתה רוצה את הNH-D14.

לא ראיתי את הTR בארץ עדיין.
התכוונתי כמובן שכל שתי סטיקים דומים ,כלומר 2 של קינגסטון דומים אחד לשני ו2 של OCZ דומים אחד לשני - אין קשר בין אלו לאלו.

תראה יש לי אפשרות להוציא את גוף הקירור מה OCZ ואז הם הופכים לגובה רגיל - אבל אני לא יעשה את זה כי הם פועלים על תדר של 2.2 והם יתחממו מאוד בלי הקירור שלהם.

לאט לאט TR VX נראה אפשרות יותר טובה - למרות שמאוד בא לי NOCTUA או PROLIMA שגם לא ראיתי שיש בארץ.
מה דעתך אחינו.
ישן 16-04-10, 1:49   #27 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

הזכרונות שלי על 2.2V וסינק רגיל (950MHZ), הם חמים אבל חיים ככה כבר שלוש שנים.
אני לא אקח על עצמי להמליץ לך על משהו כזה, אבל זה יכול להיות אפשרי.

אני מראש פאן של TR ככה שאני משוחד פה..
אני לא ממש מבין למה אנשים קונים בלוקים כמו הNH-D14, וMugen או דומיהם כשהVenomus X או TRUE כ"כ קרובים אליהם (בהתאמה).

Thermalright Venomous X CPU Cooler Review (page 5) - X-bit labs
ישן 16-04-10, 2:07   #28 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של Energy.D

ציטוט:
הזכרונות שלי על 2.2V וסינק רגיל (950MHZ), הם חמים אבל חיים ככה כבר שלוש שנים.
אני לא אקח על עצמי להמליץ לך על משהו כזה, אבל זה יכול להיות אפשרי.

אני מראש פאן של TR ככה שאני משוחד פה..
אני לא ממש מבין למה אנשים קונים בלוקים כמו הNH-D14, וMugen או דומיהם כשהVenomus X או TRUE כ"כ קרובים אליהם (בהתאמה).

Thermalright Venomous X CPU Cooler Review (page 5) - X-bit labs
בהחלט קראתי כמה ביקורות ומאוד קרוב, לא יודע נורא קשה להחליט - אני צריך משהו שיחזיק את ה Q6600 G0 על OC של 3.6GHZ בערך - רק שיהיה יציב 24/7 כי אני לא מכבה כמעט את המחשב ושיהיה שקט מספיק כדי שאפשר יהיה באמת להשאיר את המחשב דולק לעשות דברים כשאני יושן ושלא יהיה רעש שיפריע.

*בקשר ללמה אנשים קונים NOCTUA אני חושב שהם נראים ממש טוב (אולי הכי טוב חוץ מסיגמאטק).
ישן 16-04-10, 2:24   #29 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

3.6 עם Q6600 עשו עם הרבה פחות מה קירורים האלה..
ישן 16-04-10, 2:26   #30 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של raziel1981

קונים נוקטואה בגלל איכות ושקט, מיותר לאמר מילה מעבר לזה
CPU:Intel Core i7 3770k@4.2GHz Mobo:Asrock Z77 Extreme 4 RAM:2x8GB Corsair Vengeance 1600MHz GFX:Gigabyte 970GTX G1 4GB OS:Win7 Pro@Samsung 840 Evo 250GB Storage:WD1003FZEX,Samsung HD204UI,Seagate 7200.11 2GB, Hitachi Travelstar 7K1000 1TB Display:Dell U2412M Case:Corsair 540R PSU:Enermax Revolution 950W Peripherals: Logitech G930,Razer Onza,TT Meka G1,TT Black
ביקורות: nMedia HTPC 8000;Asus e35m1-m pro פרוייקט: Obelisk V2 (תודה לאלמוג על הלוגו),Overlord
raziel1981 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא