IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

דיון, האם כסף זה הכל בחיים?

כסף הוא המצאה של האדם, הוא לא יכול להיות המטרה שלך בחיים. ואם היית נולד במדינה או תרבות שלא היה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-04-10, 19:13   #16 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

כסף הוא המצאה של האדם, הוא לא יכול להיות המטרה שלך בחיים.
ואם היית נולד במדינה או תרבות שלא היה קיים בה המושג כסף? או לחילופין, למשפחה של מיליארדרים? לא היו לך שאיפות בחיים? מטרות? דברים שאתה רוצה להשיג?
ישן 19-04-10, 19:15   #17 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

סוף סוף תגובה טובה RTR, והסוכן אל תדאג אני לא נעלב, סה"כ הבעת דעה, אבל שים לב למשהו, אמנם כסף לא יקנה לך אהבה אבל הוא יתן לך ביטחון, הרגשה טובה, ביטחון כלכלי, דבר שבהחלט יעזור לך להשיג אהבה. כסף ינעים לך את החיים, בן אדם גם אם הוא חי טוב, ולא חסר לו כלום ממה שהוא צריך! לא יהיה מאושר, נקודה! למה, אתה שואל? כי בעידן של היום (שים לב שהדגשתי את העידן הזה) אנשים תמיד עם עין על מה שאין להם, והקלישאה הטובה ביותר זה שהדשה של השכן תמיד ירוק יותר (יש מצב שהוא סינטטי ). מה לעשות, זה נכון, אני תמיד ארצה מה שאין לי, וגם אם בן אדם יגיד לך שלא בא לו מה שאין לו, באיזה רגע לבד עם עצמו, בזמן שהוא לא טרוד בדברים אחרים, הוא יחשוב, אפילו לשניה שהוא היה רוצה את זה, גם אם הוא לא צריך. אני ריאליסטי, ומשתדל לא להיות פלצן, סה"כ תבין אותי, גם אני רוצה דברים שאין לי אבל אני לא מנסה להסתיר זאת. החיים השתנו, אם פעם כל יהום היו משחקים בחוץ ולא היה צורך מתמיד בדברים חומריים הרי שהיום הדברים שונים, כל אחד רוצה יותר, ויותר=כסף

עריכה : ראיתי את התגובה שמעלי של הסוכן,
היו לי שאיפות, להיות אפילו יותר עשיר, רק כי אז היה לי אפשרות להשיג יותר שאיפות, וכסף הוא מטרה וגם אמצעי לא רק אמצעי. זה ההבדל ביני לבינך (אל תעלב, יכול להיות שאני טועה כמובן, זו רק ההשקפה שלי), אני אין לי בעיה להגיד שאני אוהב כסף, או רוצה כסף כל הזמן, אבל שאל האנשים שאומרים שזה לא נכון פשוט משקרים את עצמם, ברגע של חוסר הם יגידו כמה הם רוצים כסף וכמה זה חסר להם, ואז הם יבינו שכסף בעידן הזה (שים לב להדגשה, שוב) הוא הכל
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 19:16   #18 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Liquid-Love צפה בהודעה
איפה אתה רואה שאמרתי את זה??
ויודע מה.. בוא אני אשאל אותך שאלה דומה..
אתה חושב שבנאדם שיש לו יותר כסף ממה שהוא והבנקאי שלו יכולים לספור חיי טוב?
אתה חושב שזה אומר שיהיו לו חיי אהבה טובים? שהוא יחייה חיים בלי מחלות?
שהילדים שלו יתנו לו נחת ושלווה?
יש דברים שכסף לא יכול לקנות..
אני לא לוקח עמדה בדיון הזה ולא הולך לתת בו את דעתי, אבל הדוגמאות שנתת פה פשוט לא טובות:

1- כן, בנאדם שיש לו יותר כסף ממה שהוא והבנקאי שלו מסוגלים לספור חי טוב. חד וחלק. הוא לא במחסור, הוא יכול לבחור את המיקום לחיות בו, ואם מדובר באדם עם טיפת שכל הוא יבחר מיקום טוב, ויכול לבחור מה יהיה סגנון החיים שלו.
2- סביר להניח שכן, כי הוא עצמו יכול לקבוע את חלוקת הזמן שלו וכמה זמן הוא משקיע במערכת היחסים שלו.
3- יותר סביר מאדם עם פחות אמצעים. שוב, גורמים סביבתיים, אורח חיים, וכו'. וגם במידה והוא חוטף איזו מחלה קשה, העובדה שהוא יכול להרשות לעצמו כל טיפול שבעולם מקפיצה את סיכויי ההחלמה שלו.
4- חד וחלק כן. אדם בעל יותר כסף ממה שהוא מסוגל לספור כבר לא צריך לעבוד, אלא אם בא לו שתהיה לו תעסוקה. במקרה כזה, מתי שיש לו ילדים, הוא יכול להפחית מכסת עבודה למינימום, ולהשקיע את כל הזמן שבעולם בגידול וחינוך הילדים.
ילד שתחנך היטב יביא לך נחת. (ושוב, עניין הגורמים הסביבתיים, אם חיים בסביבה טובה, יש יותר סיכוי שהילד יגדל טוב.)

*כל הדוגמאות הנ"ל תקפות רק במקרה של בנאדם שעשה את הסכום שעשה, ומשתמש בכסף כאמצעי, ולא משעבד את עצמו ל 14 שעות עבודה ביום ורואה את הכסף כמטרה.
אדם שכל החיים שלו רק מסתכל על חשבון הבנק והורס את כל החיים שלו מסביב רק בשביל שהמספר שיש שם יגדל זה אדם שאישית עצוב לי לראות.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 19:23   #19 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שוב, פיקה, אתה לא הבנת, אני מדבר על כסף שדבר שיתן לך נחת, כשאיפה, כמובן שלא לעוד כל החיים בלי להפסיק, אבל השאיפה, לפי דעתי, של כל בן אדם זה שיהיה לו כסף שיספיק לו ולילדים שלו עד סוף החיים, וממש עד הסוף, לחיות בלי מחסור בכלל. אם אני אצתרך לעבוד כמו חמור כל החיים שלי כדי שלילדים שלי לא יחסר כלום, אני אעשה את זה. כשאני אומר שלא יחסר כלום, אני מתכוון לבסיס אבל בעיקר למותרות, אם הם ירצו הם יקבלו, כמובן לא במחיר פינוק אבל לתת להם את ההרגשה שאין לי מחסור בכלל
ישן 19-04-10, 19:27   #20 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

פיקה, כמה דברים
חינוך לא נקבע ע"י שליחת הילד למקום יקר יותר, אלא מה שהוא מקבל בבית. לא קשור לכסף.
בוא לא נדבר על עניים, אלא על בינוניים שעובדים למחייתם, יש להם הכל בחיים גם בלי המון כסף, איך אומרים מרבה כסף מרבה דאגות?
אם בנאדם משקיע את כל מאמציו להשיג כסף, הוא לעולם לא ישבע כסף, כל השאיפות שלו יהיו אחרי הכסף כדבר עליון, והוא די יאבד את האתגר בחיים כי יהיה לו קל להשיג "מה שהוא רוצה" (חומרי). אבל בהתייחס לקסם של החיים ששונה מהכסף, ההתמודדות עם החיים, זה קל לו. ולכן אותו בנאדם לא יהיה משופשף בחיים, וגם הילדים שלו לא.

Zipox - יש הבדל בין כסף שעשית בעצמך, לבין כסף שנקלע לידך כמו זכיה בלוטו.
אבל עדיין כסף זה דבר נזיל, אף אחד לא שמח שיורד לו כסף מהחשבון, יש בזה צער. זה לא דבר שהוא שלם, כמו אהבה או כמו בריאות. יש בזה חיסרון גדול אפילו.

ואסיים במשפט, איזהו העשיר? תשובה, השמח בחלקו.

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 19:32   #21 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של evga-yuvalll22

משהו חשוב , כסף לא קונה אהבה .
Graphics: EVGA GeForce GTX 590 Classified Edition | Audio: Logitech Z-5500+kicker c12 x2 |HDD's: WD 500GB Caviar Black 32MB SATA II 7200 RPM + 250GB 7200RPM, 8MB, SATA II | Case: Thermaltake Soprano Dx
PSU: Antec High Current Gamer 900W 80 PLUS | Gaming: XBOX360 Wireless Controller |Display: Dell U2312HM |OS: Windows 7 X64 Ultimate
evga-yuvalll22 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 19-04-10, 19:38   #22 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

לא תשיג הרבה בת'ראד כזה..
אני ימנע מלהגיב,אבל אני כן יכול להגיד שלכל אדם או קבוצה של אנשים יש אידולוגיה מסוימת שעל פיה הוא פועל,כל עוד הדבר נראה לו נכון הוא ימשיך לפעול על פי האידיולוגיה הזאת.
יש אנשים שיגידו לך שכסף זה הכל בחיים,יש אנשים שיגידו שכסף זה רק צרות,תשמע אלפים על גבי אלפים של תגובות ששונות אחת מהשניה.
תדע שאין נכון כללי,כי כל עוד אתה מאמין שכסף זה הכל/רוב בחיים אף אחד אחר לא יצליח להוכיח לך שזה לא ככה.
אם תאמין שכסף יביא לך אושר,הוא יביא לך אושר.
ישן 19-04-10, 19:41   #23 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Tal Raz צפה בהודעה
פיקה, כמה דברים
חינוך לא נקבע ע"י שליחת הילד למקום יקר יותר, אלא מה שהוא מקבל בבית. לא קשור לכסף.
בוא לא נדבר על עניים, אלא על בינוניים שעובדים למחייתם, יש להם הכל בחיים גם בלי המון כסף, איך אומרים מרבה כסף מרבה דאגות?
אם בנאדם משקיע את כל מאמציו להשיג כסף, הוא לעולם לא ישבע כסף, כל השאיפות שלו יהיו אחרי הכסף כדבר עליון, והוא די יאבד את האתגר בחיים כי יהיה לו קל להשיג "מה שהוא רוצה"
.
פספסת לחלוטין, בקילומטרים, את מה שניסיתי להגיד.
לרגע לא כתבתי דבר כמו "לשלוח את הילדים למקום יקר". חינוך לא מקבלים בבי"ס, מקבלים בבית, ולכן כתבתי-
אדם עשיר שלא צריך לעבוד יכול להרשות לעצמו להישאר בבית הרבה יותר ולגדל ולחנך את הילדים שלו בעצמו. גורמים סביבתיים הם חלק במשוואה, אבל חלק שולי.

בנוסף, בקשר לדבר השני שכתבת, אין סיבה שאדם עשיר "יאבד את האתגר בחיים" כי "קל לו להשיג כל דבר שהוא רוצה". הוא צריך לדעת למצוא אתגרים מסוג אחר, או שמדובר באדם עם אופקים צרים מאוד.
סתם לדוגמה, אם היה נוחת עלי עכשיו סכום כסף אסטרונומי, הדבר הראשון שהייתי עושה זה לבנות לעצמי סדנת עבודה ענקית עם כלים מכל הסוגים בשביל עבודה מכל הסוגים (עץ, מתכת, מכונות, אלקטרוניקה) ומתחיל לעבוד על כל דבר שרק בא לי.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 19:44   #24 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

ברור דני, שלא תבין אותי לא נכון, אני לא מנסה לשנות אנשים, סתם אני פותח דיון לראות מה אחרים חושבים. יובל, כסף אולי לא קונה אהבה אבל כמו שאמרתי, מי שיש לו כסף הסיכוי שהוא ישיג אהבה גבוהה בהרבה ממי שיש לו טיפה כסף. רק בגלל עניין הביטחון ועניין ההרגשה העצמית, שלא צריך להתחשבן ולהרגיש רע על כל טיפת כסף שמוציאים.
ישן 19-04-10, 19:46   #25 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

כסף הוא אמצעי למטרה, לא מטרה בפני עצמה. יש גם מטרות בחיים שלא דורשות כסף. יש אנשים שמאושרים מאוד בחיים שלהם בגלל שאין להם הרבה כסף
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 19:47   #26 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

ציטוט:
פורסם במקור על ידי iakovl צפה בהודעה
כסף הוא אמצעי למטרה, לא מטרה בפני עצמה. יש גם מטרות בחיים שלא דורשות כסף. יש אנשים שמאושרים מאוד בחיים שלהם בגלל שאין להם הרבה כסף
יעקוב ידידי, דברים כאלה יש רק בסרטים, בבקשה תיהיה מציאותי...
ישן 19-04-10, 19:52   #27 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

מניין לך הזכות להכליל אנשים? מי אתה תשקבע בשעידן של היום אנשים מסתכלים על מה אין להם ומה יש יותר לאחר, מאשר על מה שיש ברשותם?
וכולם בדיון הזה לא פוגעים בנקודה. אין ספק שכסף רב הוא דבר טוב (אם כמובן יודעים לנהל אותו, אך קודם כל את עצמך), הוא יכול לעזור לך, לקדם אותך, לחזק אותך, לקנות לך את הכי הכי טוב. אבל רק לקנות.
שוב, כסף הוא אמצעי. אתה בעצמך סותר את עצמך. אתה אומר שאם תצטרך לעבוד כמו חמור בשביל שלילדייך בשביל שהיה להם הכל, המטרה שלך אינה הכסף, אלא שלא ייחסר לילדים שלך כלום (מבחינה חומרית בלבד! אבא עשיר הוא לא בהכרח אבא טוב! ואני מכיר המון אנשים עם "אבא מתנות"). ואתה משיג את המטרה הזאת באמצעות הכסף, הכסף הוא האמצעי שלך להשגת המטרה.
סתם ערימות של כסף בבנק לא גורמות לאף אחד אושר.
ישן 19-04-10, 19:52   #28 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

חחח... הרגת אותי, אני מכיר כמה כאלו. אל תחיל את סולם העדיפויות שלך על כולם. אצלי הכסף היה ויהיה האמצעי ולא המטרה וגם בלעדיו נסתדר, עברתי כבר בחיים מספיק בשביל להגיד את זה בלב שלם
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 19:52   #29 (קישור ישיר)
IO Pro

מחזק כל מה שZipoX - כסף זה הכל בחיים לצערנו, ומי שחושב אחרת שיחזיר את הסרט לבלוקבאסטר.

אז מה אם יש לך אהבה ובריאות אם אין לך את הכסף להזמין את אהובתך למסעדה או לפנק אותה, או מה תעזור לך הבריאות אם אתה צריך להרוס אותה ברדיפה אחר אוכל / דברים שאתה צריך..
כסף בפירוש יכול לקנות ה-כ-ל. הכל.
ישן 19-04-10, 19:52   #30 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
פורסם במקור על ידי evga-yuvalll22 צפה בהודעה
משהו חשוב , כסף לא קונה אהבה .
אמת, אבל בדיוק כמו מראה חיצוני הוא יכול להיות הסיבה שבגלל הכל התחיל.

אין עוד דבר שיכול לעשות כ"כ דברים כמו כסף, כסף לא מבטיח שיהיה לך טוב..
כמו שאמרו פה, כסף הוא אמצעי, אמצעי להשיג דברים בעלי פוטנציאל לעשות לך טוב.

אהבה ? אם אתה חיי באגדות אתה לא צריך כסף עבור אהבה.
אם אתה חיי בעולם שלנו לא חייב שיהיה לך, אבל בהחלט כדאי..

אתה ואחיך התאום מתחילים עם אותה בחורה.
אתה הרגע ירדתה מפיאט פונטו מקרטעת, לבוש בג'ינס וטי שירט.
אחיך יורד ממרצדס/במוו/... חדשה, לבוש כמו שהמלבישה האישית אמרה לו בבוקר.

למי יש יותר סיכוי ?
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא