IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

דיון, האם כסף זה הכל בחיים?

אוקיי, תסביר לי את החיסרון שיש למישהו שעובד, שיש לו כסף והכל, אבל הוא לא עשיר....
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-04-10, 23:05   #61 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אוקיי, תסביר לי את החיסרון שיש למישהו שעובד, שיש לו כסף והכל, אבל הוא לא עשיר.

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 23:18   #62 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alont

שלח הודעה דרך MSN אל alont

מה עם העובדה שהוא עדיין עובד

:B3 ON AIR

alont לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 23:19   #63 (קישור ישיר)
IO Member

כסף זה הכל בחיים ושלא יבלבלו לך את הביצים!!!!
vr6turbo לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 23:22   #64 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

שונא תגובות של משפט בלי נימוק vr6
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-10, 23:27   #65 (קישור ישיר)
IO Master

סמל האישי של IdanBS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
אני לא לוקח עמדה בדיון הזה ולא הולך לתת בו את דעתי, אבל הדוגמאות שנתת פה פשוט לא טובות:

1- כן, בנאדם שיש לו יותר כסף ממה שהוא והבנקאי שלו מסוגלים לספור חי טוב. חד וחלק. הוא לא במחסור, הוא יכול לבחור את המיקום לחיות בו, ואם מדובר באדם עם טיפת שכל הוא יבחר מיקום טוב, ויכול לבחור מה יהיה סגנון החיים שלו.
2- סביר להניח שכן, כי הוא עצמו יכול לקבוע את חלוקת הזמן שלו וכמה זמן הוא משקיע במערכת היחסים שלו.
3- יותר סביר מאדם עם פחות אמצעים. שוב, גורמים סביבתיים, אורח חיים, וכו'. וגם במידה והוא חוטף איזו מחלה קשה, העובדה שהוא יכול להרשות לעצמו כל טיפול שבעולם מקפיצה את סיכויי ההחלמה שלו.
4- חד וחלק כן. אדם בעל יותר כסף ממה שהוא מסוגל לספור כבר לא צריך לעבוד, אלא אם בא לו שתהיה לו תעסוקה. במקרה כזה, מתי שיש לו ילדים, הוא יכול להפחית מכסת עבודה למינימום, ולהשקיע את כל הזמן שבעולם בגידול וחינוך הילדים.
ילד שתחנך היטב יביא לך נחת. (ושוב, עניין הגורמים הסביבתיים, אם חיים בסביבה טובה, יש יותר סיכוי שהילד יגדל טוב.)

*כל הדוגמאות הנ"ל תקפות רק במקרה של בנאדם שעשה את הסכום שעשה, ומשתמש בכסף כאמצעי, ולא משעבד את עצמו ל 14 שעות עבודה ביום ורואה את הכסף כמטרה.
אדם שכל החיים שלו רק מסתכל על חשבון הבנק והורס את כל החיים שלו מסביב רק בשביל שהמספר שיש שם יגדל זה אדם שאישית עצוב לי לראות.

נתתי דוגמאות שמראות שלא בהכרח אדם בעל כסף רב חיי חיים טובים ויפים
ברור שאם הוא בעל שכל וידע לנצל את הזמן שלו כמו שצריך והוא בר מזל לחיות חיים בריאים והכל טוב ויפה אז גם בלי כל הכסף שבעולם אני מאמין שהוא יסתדר מצויין
אבל הרעיון פה הוא לתת דוגמאות שמראות שכסף זה ממש לא הכל בחיים

בנאדם עם יותר כסף ממה שהוא יכול לספור.. זה לא בהכרח אומר שהוא יחליט לנצל את הזמן שלו בגידול הילדים.. יותר ריאליסטי שהוא יביא איזה מטפלת שתגדל לו אותם ויותר מציאותי שהילדים יצאו ילדים מפונקים שחושבים שכל העולם שייך לאבא שלהם והם יכולים לעשות מה שבא להם.
כמו כן גם יותר סביר שבנאדם עם יותר כסף ממה שהוא יכול לספור יעדיף להיות כל יום עם צעירה אחרת שתנסה לשאוב ממנו כמה שיותר כסף ופחות יתעסק בלמצוא אישה טובה ואוהבת

ובוא נומר שהוא כן יחלה במחלה סופנית ששום כסף בעולם לא יוכל לרפא
ראיתי פה תגובות כמו "זה ינעים לו את הזמן עד הסוף" איזה זמן בדיוק? מחלות מהסוג הזה גומרות על הבנאדם ולא משאירות לו כוח ללכת נראה לכם שהוא יכול להנות מהחיים ומהכסף שלו עם סוג כזה של מחלה?
IdanBS לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 1:15   #66 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

רפרפתי על הדיון אני לא נכנס לזה.
במילה אחת : לא!
Elio לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 20-04-10, 4:06   #67 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Elio צפה בהודעה
רפרפתי על הדיון אני לא נכנס לזה.
במילה אחת : לא!
אז למה סתם להגיב? יעקוב כבר אמר, שונאים תגובות בלי נימוק, זה דיון מעולה, טיפה לפתח את החשיבה לא יזיק.... ;)
ד"א liquid love, אנחנו לא עוסקים במה הוא יעשה עם הכסף, אנחנו יותר מדבר על הכסף כאמצעי או מטרה, אני חושב שזה מטרה לכל דבר, וכרגע זו המטרה החשובה ביותר (מן הסתם שתניב פירות בסוף...)
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 5:00   #68 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ברגע שהמחשבה היא על הפירות בסוף "מן הסתם שתניב פירות בסוף" - כסף הוא לא המטרה, הוא האמצעי.

אתה בעצמך אמרתה את זה הרגע..
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 11:42   #69 (קישור ישיר)
IO Master

סמל האישי של IdanBS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ZipoX צפה בהודעה
אז למה סתם להגיב? יעקוב כבר אמר, שונאים תגובות בלי נימוק, זה דיון מעולה, טיפה לפתח את החשיבה לא יזיק.... ;)
ד"א liquid love, אנחנו לא עוסקים במה הוא יעשה עם הכסף, אנחנו יותר מדבר על הכסף כאמצעי או מטרה, אני חושב שזה מטרה לכל דבר, וכרגע זו המטרה החשובה ביותר (מן הסתם שתניב פירות בסוף...)
אני חושב שאדם ששם את הכסף כמטרה החשובה ביותר בחיים הוא אדם חומרי ומסכן שאני מרחם עליו..
אני מעדיף להרוויח חצי ממה שאדם X מרוויח ולהנות תוך כדי עם הכסף במקום להשתעבד לעבודה בשביל ה"מטרה" ואחרי מספר רב של שנים רק להנות מכל הכסף שצברתי
IdanBS לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 20:36   #70 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

ציטוט:
פורסם במקור על ידי RTR צפה בהודעה
ברגע שהמחשבה היא על הפירות בסוף "מן הסתם שתניב פירות בסוף" - כסף הוא לא המטרה, הוא האמצעי.

אתה בעצמך אמרתה את זה הרגע..
אמצעי זה לא מטרה? אתה צריך להשיג זאת בדרך מסויימת לא? אז נלך איתכם באותו הראש, כסף הוא אמצעי, אבל לפי דעתי זו גם המטרה החשובה ביותר כרגע
ישן 20-04-10, 20:46   #71 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

יש כל מיני אנשים בעולם, חלקם חומריים מאוד, חלקם רוחניים מאוד.
אם אתה רואה את עצמך מתחבר לחומריות שבך, הייתי מציע לך לבדוק אהבות אחרות חוץ מכסף, כי כסף מוביל לתאוות, שחיתות, וכו'... אם זאת מטרה אצלך בחיים בשביל להשיג אמצעים אז יש עוד דרכים שתוכל להשתמש באמצעים אחרים טובים במקום בכסף, תלמד מקצוע ששווה הרבה כסף כגון מחשבים, והמטרה שלך תהוה לך גם אמצעי להרוויח הרבה כסף!

אני לא מכיר אוליגרכים (אנשים עשירים מאוד) שזכו בלוטו... אלא רק כאלה שידעו לעשות עסקים
זה לא שאתה מתקרב למליון שקל בבנק נכון?. אז קח את זה בפרופורציות... זה לא כאילו שאלת איך לשפר את העסק הקיים שלך, יש לך עוד זמן ועוד צבא לעשות ואתה קופץ לזה כאילו זאת המטרה היחידה שלך בחיים ! שוויאה שוואיה יא חביבי... יש עוד אנשים לפניך ששאלו את השאלות שלך וכיום או שהם שכירים, כמו רובנו, או כאלה שפתחו עסק והם מתקדמים... אבל אין אפשרות ישר לפתוח עסק וישר דרך המלך! אתה מליונר. זה יותר קשה ממה שאתה חושב.

וחוץ מזה יש לך עוד זמן לגבש דעה לגבי זה. אל תסגור את עצמך ותאמר, רק כסף חשוב לי בחיים. תעבוד ותחסוך 50,000 ואח"כ דבר על מטרה....
לפני כן אין טעם.

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 21:27   #72 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

אין לי ספק שהרבה חברה צעירים כמוך (ולצערי גם מבוגרים יותר) חושבים/בטוחים שכסף זה הכול בחיים. אני לא מתפלא זה החינוך שאנחנו מקבלים היום מכול כיוון.
איפה שלא תסתכל מנסים לדחוף לכם את תרבות הצריכה, כמה זה טוב לקנות כמה זה כייף, כמה אתה לא IN אם אין לך מוצר זה או אחר.
מה שקורה פה זה שהקפיטליזם הופך אותנו לעבדים של עצמנו. לעבוד ולקורע את התחת בשביל להפוך אחרים שעשירים יותר.

כמה פעמים רצית נורא לקנות משהו, שבוע אחרי שקנית אותו, כבר עבר לך כל הריגוש והתחלת לחפש את הקניה הבאה?

אתה באמת חושב שקנית מכנס ג'ינס ב 700 שקל הופך אותך למאושר יותר, חכם יותר, יפה יותר, חזק יותר, מאשר מאותו ג'ינס ב 150 שקל עם תג אחר?

תסלחו לי על הישירות אבל זה מאוד פשוט לדעתי,

כסף זה הכול בחיים למי שאין חיים. אנשים רדודים שרודפים אחרי מה שמכתיבים להם כי אין להם שום עמוד שידרה, שום עמדה, שום שכל ישר והבנה בסיסית של הדברים כמו שהם.

לא יודע מה איתך אבל נתקלתי באנשים במשך החיים שמרווחים משכורות מינימום, לא סוגרים את החודש, בחובות אבל יש להם BMW ובגדים של כל המותגים הכי יקרים. בשבילם כסף זה הכול בחיים.

נתקלתי גם באנשים שיש להם כסף בשביל כמה דורות קדימה, אבל הם חושבים כמה פעמים לפני שקונים משהו, אפילו אם זה הדבר הכי קטן. לא מנופפים בכסף שלהם בשום צורה אפילו אם יבוא הדביל הכי גדול וינסה להראות כמה הוא יותר טוב. לא יפזרו כסף על הילדים שלהם כאילו אין מחר.

זה אנשים שבשבילם כסף זה לא הכול בחיים.

ואם לתת לך רגע סטירה לפנים אז,

אירופיים במלחמת העולם השניה שמכרו יהודים לנאצים תמורת כמה גרושים, היו אנשים שבשבילם כסף זה ערך עליון, אנשים שסיכנו את החיים שלהם בשביל להציל נפש הבינו שכסף זה לא הכול.
תגיד לי אתה עכשיו, מי הפיק יותר הנאה בחיים שלו, זה שעשה עסקאות עם דם על הידיים על גב אחרים והכסף בטח אזל לו מזמן או זה שזכה לראות את הילדים של אותם ילדים שהציל ממוות בטוח לפני עשרות שנים?

כמו שנאמר פה קודם, כסף הוא אמצעי. חשוב להתפרנס בכבוד, להרוויח מספיק כסף שלא יחסר לך כלום. אבל מפה ולהיות תעב בצע ומכור לכסף ו"לכוח" שעומד מאחוריו, זה דברים שונים לחלוטין.

שורה תחתונה, מי שמספיק לו לגור בצריף וללמוד תורה כל החיים, = אדם רוחני מאוד.

מי שחייב לחיות תמיד לפי צו האופנה האחרון = אדם חומרי מאוד.

לדעתי האישית האמצע היא הנקודה היפה ביותר בחיים. כל אחד והאופי שלו.
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק

נערך לאחרונה על ידי VanHalen, 20-04-10 בשעה 21:42.
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 21:49   #73 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

סוף סוף אדם בוגר ומבוגר שיודע על מה הוא מדבר.
תרבות הצריכה, קידוש העושר, הפוזה, הכסף והראוותנות היא הסכנה הכי חמורה למדינת היהודים. לא אירן ולא חיזבאללה. בבורות ורדידות אי אפשר להילחם עם פצצת אטום.
ישן 20-04-10, 21:57   #74 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

אתם בכלל קוראים מה שאני רושם? חחחח חברים אני לא מבין אתכם....רשמתי שאני חושב שזה דבר פסול ורע אבל זו המציאות, וטל הדיון הזה הוא רק למטרת דיון לא משהו אחר, אני לא בן אדם כל כך חומרי כמו שאתם אומרים, אני סה"כ חושב שצריך מספיק כסף בשביל שיהיה כל מה שארצה, ומדובר בהכל, כלומר אם ארצה לקנות איזה גיטרה פנדר באיזה 20 אלף (דוגמא חברים, תפסיקו לקחת דברים ברצינות), אז בכיף אני יעשה זאת ועם חיוך, בלי לחשוב "וואי 20 אלף?". אני גם חושב כמוכם שבן אדם שהוא חומרי לחלוטין הוא מגעיל ותאב בצע, וזה יכול להיות מסוכן, אבל בין זה לבין לחשוב שכסף הוא הכל בעולם הזה, יש הבדל רציני. אני כל דבר שאני רוצה אני קונה מהכסף שלי, חוסך ועובד, ומשקיע מאמץ,אני ממש לא חושב שזה טוב לעבוד כל החיים כדי להרוויח כסף, אבל זו המציאות שבה כסף הוא דבר שולט
ישן 20-04-10, 22:01   #75 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של raziel1981

שקלתי מהתחלת הדיון הזה עם להכנס אליו או לא. זה דיון באמת טוב אבל מאוד קשה ומורכב לטעמי. אני חושב שיצא לי לחוות את שתי הקצוות של השאלה הזאת - כשאין לך כלום בחיים, לא כסף (ברמה שאתה לא יודע מאיפה תגרד כמה שקלים שיהיה לך מה לקנות במכולת כי האוברדראפט בבנק הוא מעבר למה שתוכל להחזיר בטווח עין נראה ואתה תחת 4 הלוואות כבר), לא אהבה, ולא שום תחושת ערך עצמי. למעשה, ההפך המוחלט של החיים שלי בהווה שמלאים מכל טוב ובסה"כ יש לי אושר וגם עושר באופן יחסי לגילי ומעמדי. אני יכול לאמר לטוב ולרע, כסף מאוד עוזר בחיים. אבל הוא לא משיג לך אהבה ולא חברים אמיתיים. הוא כן יכול להשיג לך לעומת זאת חברי כזב, אהבות כזב (כל הבחורות החומדות בצע למינן) ואתה לא באמת רוצה את אלה או אלו אם יש לך מילימטר של אישיות בלב ובראש. יותר גרוע מזה - כסף מנכר אנשים ממך. הוא עלול להרחיק חברים מתוך תחושה של תסכול, של פער בין מעמדות ופשוט קנאה. כולנו חשופים לתחושות הללו. אין מישהו חסין לזה כשהפערים גדולים מספיק בין אדם לרעהו לדעתי. יותר מזה אני מחזק את הדברים ש-agentsmith אמר פה, זה רק אמצעי ולא שום דבר אחר. זה חשוב, אבל זה לא מה שיגדיר אם תהיה מאושר או לא. למעשה אם יש דבר אחד וודאי,זה שאנחנו חיים בתקופה שמצד אחד יש לאנשים במובנים של הון יותר מאי פעם בהיסטוריה של העולם ויותר מתמיד אנשים אומללים, מדוכאים ובודדים. זה כבר אומר משהו על מה כסף באמת שווה (אתה מוזמן לפתוח כתבות בג'ורנלים מקצועיים של פסיכיטאריה).

ZipoX - אני לא מכיר אותך או את החיים שלך, אבל תאמין לי כשאני אומר, מה שאתה חושב על כסף זה אופייני למישהו שלא חווה שתי דברים עדיין בחיים. אחד אני מאחל לך מכל הלב לחוות וזה למצוא אהבה אמיתית, כזאת שיושבת לך בבטן ואתה יודע שזאת האשה (או איש בשם הקורקטיות הפוליטית) שאני רוצה לחיות כל חיי לצדה בתור שותפה שלי לשאר החיים ולהקים משפחה איתה. אלו דברים חזקים ממילים ורק כשתשמע אותם מבפנים תבין אותם באמת. דבר שני ואני לא מאחל לאף אדם לחוות את זה (ואני לא כזה אוהב-אנשים מושבע ביומיום בכנות) - יום בהיר אחד אתה תשב במשרד אצל איזה רופא בגלל איזה גוש שמציק לך זמן מה והוא יגיד לך שזה מה יש, שזה חרא אבל זה מה יש. ואולי יהיה טוב ואולי יהיה רע. אבל יכול להיות שמחר כל מה שהיה החיים שלך נגמר ועכשיו אתה רק איזה חתיכת בשר על מיטה באיזה מחלקה באיזה בית חולים ואולי תצא ממנה על הרגליים ואולי תצא ממנה במאוזן.

כסף לא עוזר לך במצב כזה, אבל תחושת התקווה והרצון העז לחיות באושר עם אותה אחת גורם לך להלחם. כסף לא מענין לך את התחת ולו לרגע אחד כשכל זה עובר עליך. כי אין תרופות פלא שכסף קונה, אין טיפולים נסיוניים ואין כלום כשזה קורה. יש רק חודשים של רעלים בוורידים ששורפים לך את כלי הדם, יש הקאות ויש התמוטטות הדרגתית וקשה של כל הגוף ומערכת החיסון. זה מביא אותך להבין שכוח אמיתי לא בא מכסף, אלא מאהבה. החיים זה כל כך הרבה יותר מלקנות ולקנות ZipoX. אני רק מקווה בשבילך שתבין את זה כמה שיותר מהר. אנחנו חיים בבועה מנטלית שגורסת שאנחנו בלתי פגיעים ולכן אנחנו אובססיביים לגבי מה יש לנו ומה אין לנו וכמה יש לנו מזה והאמת היא שכמו שאמרו פה "מלאך המוות לא לוקח שוחד". יש תוכנית שהיתה לא מזמן בערוץ 2 אני חושב ,על מה זה אושר. אני מאוד ממליץ לך לראות אותה.

פה אני מחזק מה ש-iakovl אמר - הצבא זה המשווה הגדול וגם מצב כמו זה שתיארתי. מצבים של "עץ" או "פלי" בחיים, הם המצבים שמהירים לנו את ההבלות שבאורח החיים המודרני כפי שהוא מוכר לנו.
CPU:Intel Core i7 3770k@4.2GHz Mobo:Asrock Z77 Extreme 4 RAM:2x8GB Corsair Vengeance 1600MHz GFX:Gigabyte 970GTX G1 4GB OS:Win7 Pro@Samsung 840 Evo 250GB Storage:WD1003FZEX,Samsung HD204UI,Seagate 7200.11 2GB, Hitachi Travelstar 7K1000 1TB Display:Dell U2412M Case:Corsair 540R PSU:Enermax Revolution 950W Peripherals: Logitech G930,Razer Onza,TT Meka G1,TT Black
ביקורות: nMedia HTPC 8000;Asus e35m1-m pro פרוייקט: Obelisk V2 (תודה לאלמוג על הלוגו),Overlord

נערך לאחרונה על ידי raziel1981, 20-04-10 בשעה 22:55.
raziel1981 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא