IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

דיון, האם כסף זה הכל בחיים?

תקראו טוב טוב את מה שאני רושם!!! ראבק, בחיאת אחי, וכל שאר האנשים פה, אל תעלבו או משהו , באמת ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 20-04-10, 22:18   #76 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

שלח הודעה דרך MSN אל ZipoX

תקראו טוב טוב את מה שאני רושם!!!
ראבק, בחיאת אחי, וכל שאר האנשים פה, אל תעלבו או משהו, באמת שאני לא הולך להגיד משהו מתוך כוונה רעה, אבל אתם עם פיגור או מה? יש לכם בעיות לקרוא ולהבין מה אני רושם? אמרתי שאני לא תומך בדבר הזה אבל אני חושב שזו המציאות העכשווית. בחיאת אנשים תקראו לפני שאתם מגיבים, ותאמינו לי שלא חסר לי כלום, ויש להורים שלי לא מעט כסף בלשון המעטה, והייתה לי חברה, שנתיים וחצי (תגדירו את זה אהבה או לא אבל שנתיים וחצי זה לא בדיוק סטוץ....), אבל לא הבנתם שמה לעשות, בן אדם שאין לו כסף פשוט לא יהיה מאושר, תפסיקו להגיד שאני אפסיק להכליל את כולם בזה, אולי יש יחידו סגולה שהם באמת בודדים, אבל הרוב המוחלט לא יהיה מאושר ותודו בזה כבר, היום כסף קונה הכל, חירות של בן אדם או את החיים שלו, את המזון שלו ויכול להאריך לו את החיים, אם תבינו את זה אתם תבינו את מטרת הדיון. אני לא בא להטיף או לשנות לאנשים דעה אני רק בא לדון בעניין, אם אתם חושבים שמיצינו אז בסדר, אבל תפסיקו להגיד סתם בלי לקרוא....
פורסם במקור על ידי raziel1981 צפה בהודעה
העולם הוא בית משוגעים, ואנחנו המחלקה שהכי טוב להיות בה בנסיבות הקיימות
ZipoX לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 22:26   #77 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

לא לי, ולא לאחרים יש פיגור :
ציטוט:
אני חושב שכסף, בעידן הזה, הוא הכל
כנראה שאתה לא מבין, שמה שאנו למעשה אומרים לך שכסף לא קונה אושר, ובטח שלא הכל. החיים עם הרבה כסף בתיאוריה הם יותר קלים, אבל זה רק במצב בו אתה מנהל את הכסף, ולא הוא אותך.

נערך לאחרונה על ידי AgentSmith, 20-04-10 בשעה 22:32.
AgentSmith לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 22:40   #78 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של raziel1981

זה נכון, כסף קונה את כל הדברים האלה ZipoX אבל הוא לא העיקר בחיים. זה מה שכולם מנסים להגיד לך פה במשפט אחד.
CPU:Intel Core i7 3770k@4.2GHz Mobo:Asrock Z77 Extreme 4 RAM:2x8GB Corsair Vengeance 1600MHz GFX:Gigabyte 970GTX G1 4GB OS:Win7 Pro@Samsung 840 Evo 250GB Storage:WD1003FZEX,Samsung HD204UI,Seagate 7200.11 2GB, Hitachi Travelstar 7K1000 1TB Display:Dell U2412M Case:Corsair 540R PSU:Enermax Revolution 950W Peripherals: Logitech G930,Razer Onza,TT Meka G1,TT Black
ביקורות: nMedia HTPC 8000;Asus e35m1-m pro פרוייקט: Obelisk V2 (תודה לאלמוג על הלוגו),Overlord
raziel1981 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 22:48   #79 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

ZipoX ידידי, הפנתי את זה אליך כי אתה פותח הדיון, חס וחלילה לא אמרתי שאתה רודף בצע.
סך הכול כולנו רוצים שיהיה לנו הכול ובקלות, אבל אתה מכיר את המשפט "תזהר במה שאתה מבקש"?

יש אנשים שאמרו פה דברים חזקים ויפים כמו: raziel1981, והסוכן סמית
ואני שמח לשמוע את זה.
אמרתי את הדברים מכיוון שזה מוציא אותי מדעתי מה שקורה לנו כחברה וההתדרדרות בעיקר של הנוער של היום.

RTR, אני חושב שאני מבין מאיפה אתה בא, אבל תרשה לי להגיד לך שאם חס וחלילה אני מגיע למצב של מספר חודשים בודדים לחיות, אני מעדיף להרקב בבית ליד המשפחה שאוהבת אותי מאשר לטוס לבד למקומות הכי מרשימים בעולם, (ואם אתה שואל את עצמך למה דוגמא של אהבה או אמצעים ולא שניהם ביחד? כדי להדגיש את סדרי העדיפויות!) אני משוכנע שגם אתה תבחר כמוני.
זה נכון שכסף יכול להציל את החיים שלך, אבל ראינו דוגמאות שהוא לא יכול או שלהיפך, תקוה ואמונה היא זאת שהצילה חיים ולא כסף, לכן את האלמנט הזה אני שם בצד, זה מבחינתי עניין של מזל יותר מכל דבר אחר). אף אחד לא מקדיש את חייו בשביל להגיע למצב שאולי הכסף יציל אותו יום אחד.
בעולם תיאורתי שבו לא צריך להתאמץ בשביל כסף אלה הוא פשוט נמצא שם, אני מסכים איתך, אבל המציאות היא ממש לא כזאת. יש כמה ברי מזל שהצליחו לעשות כסף קל אבל לא בגלל תעבת בצע, אלה בגלל אהבה לדבר ובזכות הרבה מזל.
כל דבר בא על חשבון משהו אחר, ולכן עשיית כסף מעל ומעבר לצרכים שלך באה בהכרך על חשבון דברים אחרים => סדרי עדיפויות לא נכונים => הרס עצמי.

מי מאיתנו לא אמר לעצמו לפחות פעם אחת החודש "קיבינימט אם היה לי עכשיו כסף מיותר הייתי קונה לי איזה..." וזה בסדר גמור וזה בריא מאוד, כי בדיוק המשפט הזה יגרום לך להעריך את מה שתשיג במשך החיים. ואם זה באמת כלכך חשוב לך ולא שיגעון חולף זה גם יקרה!

אני מאחל לכולם פה חיים יפים, מאושרים, שיכולו להרשות לעצמם את כל מה שהם באמת זקוקים לו בשביל לחיות באושר ולהגשים את עצמם (בהנחה שאין פה סוטים וחולי נפש למיניהם ). לא יותר ולא פחות!
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact
Xiaomi MI-2 16GB - MIUI V5
מדריכים: תצוגת משאבי מערכת בזמן אמת תוך כדי משחק

נערך לאחרונה על ידי VanHalen, 20-04-10 בשעה 23:09.
VanHalen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-04-10, 23:06   #80 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של raziel1981

VanHalen אני דווקא רוצה להתמקד במה שאמרת כי יש לי דוגמה מאוד יפה לזה מהשנה האחרונה מבית החולים - היה בחור מאושפז איתי בן גילי שהתעסק כל הזמן בעסקים וכסף בחייו ולא נתן ולו רגע לשאול את עצמו מה חשוב באמת. הבחור היה כל כך מדוכא מזה שהוא נטל תרופות הרגעה כל יום בשביל שיהיה מסוגל לשמור על העשתונות שלו. אשתו היתה בהריון, ההורים, האחים והחברים דאגו לו ללא הרף והוא לא יכל לצאת מהדכאון שהוא נכנס אליו. באמת ובתמים אני יכול לאמר שהוא איבד את הדרך שלו.
לעומת זאת, היה גבר דתי שהכרתי לקראת סוף הטיפולים שלי שחלה 5 פעמים בסרטן בחייו. הוא היה בערך בן 75 + והיה האדם הכי שמח שהכרתי בחיים האלה. כליות שכשלו מזמן, שלד של בנאדם, שבר כלי פיזיולוגית אבל איזה חיוך, איזה שמחת חיים. באמת אני יכול לאמר אדם שפשוט היה לו אור בעיניים. האיש הזה על אף כל מה שעבר בחיים הביא 2 ילדים (וזה לא מובן מאליו למי שמבין דבר או שתיים בהשלכות של כימותרפיה) ואשה שלא עזבה אותו לרגע, יומיום, עם המקל עץ שלה היתה באה כל בוקר עד הערב להיות לצדי בעלה.

אני כל החיים שלי חייתי ועדיין חי כאתאיסט מוחלט (מה לעשות זה לא התיישב לי אף פעם עם הרציונליזם המדעי שהוא הדבר הכי קרוב לדת מבחינתי בחיי), אבל הבנתי אז בפעם הראשונה בחיי את העוצמה שבדת. כמה הדבר הזה ממלא אותך ונותן לך תקווה. ובאמת VanHalen אתה כל כך צודק - אמונה ותקווה זה דברים שבכל יום, בכל מקום, בכל מצב שווים פי מונים יותר מכל הכסף בתבל.
CPU:Intel Core i7 3770k@4.2GHz Mobo:Asrock Z77 Extreme 4 RAM:2x8GB Corsair Vengeance 1600MHz GFX:Gigabyte 970GTX G1 4GB OS:Win7 Pro@Samsung 840 Evo 250GB Storage:WD1003FZEX,Samsung HD204UI,Seagate 7200.11 2GB, Hitachi Travelstar 7K1000 1TB Display:Dell U2412M Case:Corsair 540R PSU:Enermax Revolution 950W Peripherals: Logitech G930,Razer Onza,TT Meka G1,TT Black
ביקורות: nMedia HTPC 8000;Asus e35m1-m pro פרוייקט: Obelisk V2 (תודה לאלמוג על הלוגו),Overlord
ישן 20-04-10, 23:21   #81 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

כסף לא יכול לקנות חיים, ותאמינו או לא, רוב הפעמים גם לא להציל אותם.
יודע מי שיודע איפה אני מתגורר.. אני חי בחברת אנשים מהמאיון הראשון של ישראל לפחות. כסף לא היה ולא יהיה לעולם בעיה עבורם.
לאחד התברר בדיעבד כי אישתו התחתנה איתו מהכסף, והוא עזב אותה. שלושת הילדים יצאו דפוקים לגמרי, באמת מסכנים. אבא מתנות אמיתי. כולם הפסידו מהמצב הזה. ואני מדבר איתכם על אנשים שעוסקים עסקאות במיליוני דולרים (כן. מיליוני דולרים. יש כמה בודדים בפורום שגם יכולים לאשר את זה).
השניה היא חברה קרובה של המשפחה. אשה מלאת חיים, שכל מה שרצתה, ומעבר היה לה. משפחה אדירה עם שלושה ילדים באמת משובחים. גילו אצלה בעיה באחת מחוליות הצוואר. היא כמובן ניגשה לטיפול "הכי הכי", והיום היא משותקת. כואב הלב.
לא חסרים לי דוגמאות. רק תבקשו ואמשיך.
ZipoX, שאלתך לא מנוסחת היטב. "הכל בחיים" זה מזל. עדיף גרם מזל מקילוגרם שכל.
קישור פירסומי
ישן 20-04-10, 23:22   #82 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

רזיאל, אבל אין קשר בין מה שאמרת למה שאני מדבר עליו, אותו בן אדם פשוט בן אדם רוחני מאוד, לא חסר אנשים רוחנים מאוד שיש להם כסף מכל חור. ואן הלן, אולי בשביל להדגיש את סדר העדיפיות אתם לא אומרים שזה יכול לבוא ביחד, אבל באמת למה שלא? בן אדם לא יכול לעבוד בעבודה מצליחה בשביל להרוויח כסף (לא בהכרח מה שהוא אוהב, אלא בשביל הכסף), ויש לו אהבה נפלאה וילדים ומשפחה חמה, למה לא? זה אמיתי וזה קורה, והכסף בשילוב כל המשפחה מביא לו אושר, אבל אם אחד מהמרכיבים חסר לפי דעתי הוא ממש לא יהיה בן אדם שמח. למרות, אולי בלי המשפחה, תלוי בבן אדם, הוא כן היה יכול להיות מאושר, אבל בלי כסף, אני לא רואה בן אדם יכול להיות שמח כל הזמן, אולי מידי פעם אבל ממש לא כל הזמן. שוב, אני חושב שזה דבר פסול, אבל זו תוצאה של התקופה והאנשים שמושכים בחוטים, למה נראה לכם אני רוצה להיות מישהו שפעם אחת ימשוך בחוטים? כדי לא להיות כמוהם, כדי להנות מהכסף ולתת גם לאחרים להנות, מה שאני בעצם רוצה להגיד, שכסף זה הכל אבל רק כרגע, בתקופה הזאת, בעתיד אין לי מושג איך זה יהיה, וגם בעבר זה לא היה ככה.
ישן 20-04-10, 23:29   #83 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של raziel1981

ZipoX - הנקודה היא שכסף לא עוזר לך להיות מאושר. במקרה הטוב הוא דואג לסיפוק רגעי ולא יותר מזה. אבל אחרי כל סיפוק רגעי בא סיפוק רגעי אחר. תחשוב על זה ככה, כסף היום זה כמו סם חזק, זה טוב לרגע ואז אתה שוב רוצה עוד. זה מעגל קסם ולכן אף פעם אין לזה סוף. ברגע שאתה מבין את זה, אתה מבין שכסף לא יעשה אותך מאושר או שבע מבחינת סיפוקים אף פעם. בשביל להיות מאושר באמת כל הזמן, זה מצב מאוד נדיר ומיוחד שפשוט לא קורה בגלל זה שיש לך או אין לך כסף אלא מעניינים פנימיים/רגשיים עמוקים יותר. תפריד בו מענין אחר - האם כוח עושה אדם מאושר. זה לא אותו דבר, וזה מאוד תלוי אופי. יש אנשים שחשים אי נוחות ומבוכה מכוח על אחרים ויש כאלו שתאבים לזה כמו שהם תאבים לסקס ואוכל או כל דבר אחר. מה שבטוח, שכסף אף פעם לא יספק אותך לטווח ארוך רק מעצם היותו בידיך. אהבה, משפחה, חברים...זה נותן סיפוק אמיתי וממושך בחיים האלה. וזה לא תלוי תקופה, זה עובדה היסטורית, תמיד היו ויהיו עניים ועשירים. ותמיד יהיו אנשים שיחשבו שכל ההון שבעולם יעשה אותם מאושרים, אבל זה פשוט אשליה ולא יותר מזה. אני מסכים איתך שאין סיבה על פניו שדברים לא ילכו ביחד, כסף לא סותר אושר, אבל הוא לא מקדם אותו בשום צורה אמיתית שאינה שטחית.
ישן 21-04-10, 0:13   #84 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של ZipoX

מן הסתם שזה לא ישמח רק בגלל שיש אותו, אבל כסף בהחלט יכול לגרום לך להיות מאושר לפחות רוב הזמן, זה ימלא לך את התעסוקה בחיים, תוכל ללכת לכל מקום, ולראות כל דבר, לחוות דברים שאחרים לא חוו (גם דברים לא חוקיים, לא תדע חחחחח), תתנסה בכל מיני דברים. והסוכן סמית', לגבי השורה הראשונה של מה שאמרת, כסף לא יכול לקנות חיים או להציל רוב הפעמים אבל הוא יכול להנעים את הרגעים האחרונים, ובטח שבטח להאריך אותם או לדחות את הקץ במקרה הזה. בן אדם יכול לחיות עם מערכת לב-ריאה הרבה יותר זמן ממה שהיה לו בלי זה (בתנאי שזו הבעיה שלו כמובן), ותרופות יקרות במיוחד או נסיוניות שעדיין לא יצאו לשוק, ועולות הון, יכולות לתת לו לחיות עוד, זה מה שאתם מפספסים פה. אישית אני חושב שכסף הוא באמת סוג של סם כמו שרזיאל אמר, וכן הוא ממכר וכן הוא יכול לגרום גם לדברים לא משמחים בלשון המעטה, אבל על אותו המשקל הוא יכול לחולל ניסים. תחשוב גם על הסובבים אותך. עזוב לרגע את עניין החינוך, שיכול להפגם במשפחה עשירה במיוחד, לא היית רוצה להעניק לבן שלך כל מה שהוא ירצה? שלא יחסר לו שום דבר? אל תגיד לו שגם במעמד ביניים אפשר לעשות זאת, או אם תעבוד מספיק קשה תוכל לעשות זאת, כי זה לא נכון, זה גם משהו שאתם מפספסים. אני מדבר על היכולת לספק את עצמך בכל מה שתחפץ בו, ופה הכוונה להכול (כמובן, דברים טובים ולא התכוונתי לדברים רעים), כסף יתן לך את זה.
ישן 21-04-10, 0:37   #85 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של AgentSmith

אני לא צריך לתת לבן שלי כל דבר שהוא רוצה.
אני צריך לתת לו את הכלים להשיג את אותם דברים לבד.
ישן 21-04-10, 0:56   #86 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

זיפו, אני חושב שהפעם אתה לא קורא את מה שאומרים לך.
כסף יכול לעשות הרבה דברים טובים, לא נתווכח עם זה. אבל כאשר אתה אומר כסף זה הכול בחיים, מדובר באדם לא מאוזן, אדם שלא נעצר בנקודת האמצע שלו ואומר אוקיי, יש לי מספיק כסף במצב הנוכחי מפה אני אשקיע במשפחה או בכל דבר אחר. המרוץ אחרי הכסף בא על חשבון דברים אחרים.
אם חשוב לך דברים חומריים, כמו לרובינו, אתה תלך ותחפש לך חיים שיכולים להקנות לך את הדברים החומריים האלה, אבל כמו כל סם(כמו שאמרו פה קודם), ברגע שהתמכרת, איבדת שליטה ופרופורציה ורק אלוהים יעזור לך למצוא את הדרך חזרה.

אתה אומר שאתה מגיע ממשפחה שלא חסר לה, אני אומר, סבבה, תהנה מזה, אם מפנקים אותך אף אחד לא אומר לך להגיד "לא. אני רוצה להיות חסר כל!". (אגב יש כאלה)
נניח ואתה יכל להרשות לעצמך מכנס ג'ינס ב1000 שקל, אתה מגיע לביה"ס, כולם רואים והקנאים חסרי הביטחון ישר ירוצו לקנות מכנס דומה או יותר יקר רק בשביל להראות שהם לא פחות טובים, לא בגלל שיש להם כסף, אלה בגלל התפיסה שלמי שיש יותר שווה יותר! פה הבעיה, זה החינוך הקפיטליסטי שלנו מפה הכול מתחיל ונרקב.

שוב אחי, בלי שום קשר אליך, למי שיש ומשוויץ אני מרחם עליו, מי שאין לו ומשוויץ עליו אני מרחם הרבה יותר.

ויפים הדברים שאמר הסוכן פה מעלי. הלוואי וכל ההורים היו חושבים כמוהו! ואם אפשר להוסיף למשפט שלו, אם תתן לילד הכול חופשי חתכת לו את הכנפיים והפכת אותו לחסר יכולת להתמודד עם שום קושי או מכשול.
דוגמא חיה ובועטת היא סדרות הריאליטי של משפחות הסלבס בהוליווד. הרי יש דבר יותר פתטי מההתנהגות שלהם?
Intel I5 3470| AC Freezer 7 | Asus P8Z77-V LX2 | Corsair XMS3 2x4GB 1600MHZ | Sapphire HD 7850 | Corsair Force 3 120GB| Topower Top 550W | TT Strike MX | LG L207WT | Microsoft Sidewinder X6 | Razer Naga
Sony Xperia Z1 Compact

נערך לאחרונה על ידי VanHalen, 21-04-10 בשעה 1:03.
ישן 21-04-10, 1:06   #87 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

מחזק את דעת החברים פה.
יש לי חבר, שיש לו חבר... והוא היה סוכן דוגמניות בארץ ובחו"ל.
הבנאדם טחון בכסף, יש לו מליון סטוצים כל הזמן וחברות, הוא מוקף באנשים, ומתלבש ומריח טוב.
אבל הבנאדם פשוט זבל של בנאדם! שונא ת'בנאדם הזה!!! ההתנהגות שלו מתנשאת (כי יש לו כסף)
הוא אולי מריח טוב ויש לו חברות, אבל כל מה שמסביבו צבוע בצבעי צביעות.
הוא אולי טחון בכסף, אבל כל מה שיש לו בראש זה איך למשוך בחוטים, ואיך לנהל את העולם.

חברים שלו סיפרו לחבר שלי שסיפר לי, שלפני שהוא הצליח כ"כ בעסקים הוא היה דווקא מישהו אחר לגמרי... וכשהוא הצליח הוא החליט להתרחק מהחברים הכי טובים שלו בשביל חברים פוזאיסטים אחרים שיש להם כסף.

יום אחד הוא בא אליי פתאום באמצע איזו שהיא מסיבה של אותו חבר, ופתאום החליט בקולי קולות להתערב בשיחה שהייתה ביני ובין איזה מישהו לומר לי איזה שהוא משהו מטומטם מתעלה - אז אמרתי לו באנגלית You wanna take it outside?

הכסף והכוח מטמטמים אנשים ZipoX
אז כמובן שהוא נבהל מהתגובה שלי ומהמבט שנתתי לו כי הוא באמת העלה לי את העצבים.
ויותר לא דיבר איתי, ואני לא דיברתי איתו.

בד"כ אנשים שיש להם כסף והם עוד צעירים האגו עולה להם לשמים והתגובות בהתאם.

לסיכום:

מסכים לגמרי שהכסף הוא כמו סם, כשיש לך הרבה ממנו אתה יכול לצרוך אותו בהגזמה ובכך "להתמסטל" מהר ולקבל מזה סיפוק, אבל נניח שאותו אחד שקנה לו את כל העולם, באותו שבוע קרה לו מקרה טראגי, או שהוא ממש התעצבן ממשהו, כל מה שהוא קנה וכל ההנאה הרגעית ברגע אחד נפסקת (ככה זה בראש). והבנאדם פתאום כמו צונח ממעלית ללא מעצור...
אין לו ברגע אחד את אותו מצב שנקרא אופוריה שבאופוריה הוא רכש את כל מה שעולה על רוחו, אבל להתמודד עם כעסים או לחצים באמצעות אותו הכסף שהוא השקיע באותם דברים שהוא קנה, בזה הוא לא יוכל להשתמש כנוגד דיכאון, אלא אם תהיה לו משפחה אוהבת, או ילדים , הוא ילך אליהם וישמח בהם, שזאת שמחה אמיתית...

כסף זה דבר נדיף, וגורר איתו מלא בעיות.

אני אתן לך סיפור אישי .
בחיים שלי כשרציתי משהו, קניתי אותו.
לדוגמא, רציתי לקנות 3 סינטיסייזרים, כרטיס קול מקצועי, מערכת הגברה ורמקולים מקצועיים, מחשב HI-END , נעליים ב 1000 שקל, מנורות ספוטים עם דימר שאוכל לבנות מערכת תאורה בחדר שלי, אופניים חדשות, אופנוע, אוטו, ועוד מלא דברים. עבדתי בשביל זה, וקניתי את זה!

מה, נראה לך שאני צריך להיות מליונר בשביל זה? לא!
פשוט עבדתי במשך שנים, וכל פעם שרציתי משהו והיה לי מספיק כסף , עשיתי את השיקולים שלי, ובסוף קניתי אותו!

אז בשביל זה אני צריך להיות מליונר?
אם נניח הייתי מליונר, אז הייתי קונה את הכל בבת אחת, איפה כל ההנאה?
בוא נניח שההנאה שלי מהציוד שלי נמשכה 10 שנים של הנאה, לעומת הנאה של יום יומיים ...
תגיד לי אתה, מה יותר טוב?

בשורה תחתונה:
כסף הוא דבר זמני שמתכלה מהעולם.
יש כל כך הרבה דברים בחיים שיש להנות מהם.
אז מה אם אתה אוהב סוכר, בסוף אם תאכל הרבה סוכר אתה תשמין מאוד. לא תהיה לך בריאות, יכול להיות לך סכרת, ואתה בקושי תוכל להנות מהחיים כי אתה תהיה שמן...

ונסיים במשפט של חכמים:
וישמן ישורון, ויבעט.

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-10, 1:32   #88 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של VanHalen

יפה אמרת טל. בדיוק האנשים עליהם אני מרחם, ואלה שנדבקים להם לתחת עלובים עוד יותר. הם בעצם נותנים לגיטימציה לאפס להשאר אפס.

רציתי להוסיף עוד דבר,(נכנסתי למוזה)
כמו שאמרתי קודם, נניח ומישהו בעל אצעים מגיע לכיתה יום אחד לבוש בבגדים יקרים, עם מכשיר טלפון יוקרתי וכו', רואים הילדים ורוצים כולם גם באופן טבעי. רצים הביתה לאבא ואמא ומספרים להם שיש ילד בכיתה שיש לו ככה וככה וגם הם רוצים. ההורים מעוטי היכולת, שכל מה שחשוב להם הוא האושר של ילדיהם, מסרבים אבל מרגישים רע מאוד שלא יכולים לתת לילד שלהם להרגיש טוב ושייך כמו כולם, במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב, מגדילים את המינוס וקונים לילד מה שרוצה, שלא יגידו שהוא פחות טוב מכולם.

הורים שלא מסרבים נמצאים בצרות, די ברור למה. הורים שכן מסרבים הילדים נמצאים בצרות מה שמכניס גם אותם לצרות, גם ברור למה. כמובן שאם לילד יש שכל הוא מבין מהר מאוד לבד או אחרי שיחה עם ההורים שהוא לא חייב להחזיק כל דבר שיש לאחר, אבל לא כולם כאלה.

צעירים לא חייבים להבין את זה, בגלל זה הם עדיין צעירים ובגלל זה יש להם הורים.
אם אתם שואלים אותי, הורה חכם מבין את זה ומראש לא מכניס את הילד שלו למצב כזה. לא בגלל שאבא מפוצץ בכסף וקמצן. אלא כי אבא מפוצץ בכסף וחכם.

מה שאני מנסה להגיד בעצם שורה תחתונה:
אכפת לכם מה חושבים אליכם? אל תגרמו לאנשים לקנא בכם, קנאה זה יצר מכוער. תגרמו לאנשים להעריך אתכם!

אפשר לדבר על הנושא בלי סוף אבל אני חושב שכולנו הבנו את הרעיון, ואפילו רובינו מסכימים?
התעייפתי
Sony Xperia Z1 Compact

נערך לאחרונה על ידי VanHalen, 21-04-10 בשעה 1:48.
ישן 21-04-10, 1:46   #89 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

כסף הופך את החיים ליותר קלים, ומפה ליותר טובים.

סליחה על הזלזול אבל בודדים האנשים שאני מכיר שיאתגרו את עצמם מול החיים ויגידו
"אם היה לי מיליארד שקל, הייתי נשאר אותו בן אדם - מכל הבחינות" - חרטה אחת גדולה.
שיש לך ימבה של כסף ואתה שוחה בו אתה חי כמו מלך, נוסע באיזה מכונית שבא לך קונה מה
שבראש שלך בלי לחשוב בכלל על ההוצאות החודשיות, נוסע לאן שבא לך מתי שבא לך ובכלל
חי בלי דאגות כלכליות. ורוב האנשים היו מתים לחיים כאלה גם אם הם לא מודים בזה.

אני חושב שזה חרטה שרוב האנשים לא מסוגלים להודות שוואלה... לשחות בכסף ולקנות מה
שבא לך ומתי שבא לך - זה אחלה. השאלה שנשאלה הייתה על כסף, אז מה הטעם לדבר
על שאלות פילוסופיות שמסביב ? אני ראיתי וטיילתי בעולם גם אחרי הצבא וגם לפני, ועשיתי
הרבה דברים שאנשים בני 24 עוד לא עשו בגיל שלי כמה שזה נשמע פלצני ואני אומר תכלס
הלוואי והייתי מיליונר... אין שום דבר רע בזה וזה היה הופך את החיים הכלכליים שלי ליותר
טובים פי כמה.

אם רק הייתם עוצרים, ולא מתכחשים לאמת - העשירים חיים יותר טוב, לא משנה מה.

מה שבן אדם עושה מעבר לסכום הכסף שיש לו בבנק - זה תלוי בבן אדם ובשאיפות שלו ומה הוא רוצה
מעצמו, זה לא ממש קשור לעניין הכסף זה לא משהו שצריך לערבב.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-04-10, 2:43   #90 (קישור ישיר)
IO Rookie

שלח הודעה דרך MSN אל Tds08

אני חושב שהקו המנחה בשיחה אמור להיות במקביל לידיעה על "התאבלצות"

הרי עולם החומר הוא החיצוני מהגוף, הרגשי בפנים, חומר מתקבל ליד, נילש, מנוסה, מרגש, מפתיע, מחדש ומעניק נצחונות והפסדים, ובסוף אתה ממצה אותו והוא הופך להיות מובן מאליו בעולם שלך.

מי לא מכיר את הסלולרי החדש שאחרי זמן קצר הופך להיות ברירת מחדל שלא נחשבת פעמיים.

אדם לא מאושר בלי כסף, בסופו של דבר, כשהריגוש הראשוני יעלם, סביר שלא יהיה מאושר איתו.

מה שכן, אם אדם איבד כוחו לפתור את הבעיה הרגשית שגורמת לא לא להתרצות לאורך זמן ולא למצוא את האושר בקבלת החיים והתגברות על פחדים שגורמים לו לא לקבל את עצמו עברו סביבתו ולאהוב את עצמו, הכסף יציע לו ברירת מחדל של ריגושים ש"נחשבים" סטיגמטית כמהנים בעולמנו, דברים כמו בנות שהחומר חשוב להן באותו הרגע, צעצועים וחנופה מהסביבה שכמהה לאותה סטיגמטיות כי הקושי להתחבר לעצמך ולמצוא את הנקודה האמיתי חסרת האשמה ומלאת החיות זה לא פשוט, זה להדוף את המגנט ואת השיטה שנמצאים לפעמים בסביבה שלנו, לחלק יותר ולחלק פחות.

אדם מאושר יהיה מאושר איתו או בלעדיו
אדם לא מאושר שמחובר מאוד לעצמו לא יהיה מאושר גם איתו, אבל אם קרס והתפשר על לא להרגיש את מה שבתוכו בחיים האלה, ימצא יותר ריגושים מעצם המצב הנדיר של מליארדריות ביחס לעם, וזו תהיה חלק מההנאה, אם האדם יהיה רק בסביבה של מליארדרים ולא יהיה חלק מהעם, אז גם הכסף לא יעזור לו לריגושים כי הוא לא יראה אפילו כמה הם יחודיים.
Cpu -Phenom II 955 + stock cooling MB - Asus Crosshair III Formula Memory - Patrion Viper II DDR3 1600 Mhz 2*2GB Graphics Card - Sapphire Radeon 4890 Vapor-X Psu - Neo-link 1200W HD - WD Caviar Green 1TB 32MB Sound - Creative SB XFI MB + Behringer Ms40 speakers Case - Antec P190 Monitor - Samsung SyncMaster 19" 953BW
Tds08 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא