IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > רשתות ותקשורת
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

רשתות ותקשורת כאן תמצאו תשובה לכל שאלה בנושא רשת אלחוטית , רשת קווית , הגדרת ראוטר , נתב , שיתוף בין מחשבים , בעיות גלישה באינטרנט , חבילות גלישה וספקיות אינטרנט

ציוד היקפי : רשתות ותקשורת

האם זה אפשרי ומשתלם...

תגידו חשבתי על רעיון מזה שווה ומשתלם. אני גר בבניין עם 6 דירות. וחשבתי לעשות דבר כזה: לעשות מהירות 100Mb ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 09-05-10, 23:28   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל האם זה אפשרי ומשתלם...

תגידו חשבתי על רעיון מזה שווה ומשתלם.
אני גר בבניין עם 6 דירות. וחשבתי לעשות דבר כזה:
לעשות מהירות 100Mb בתשתית ובספקית, הן הציעו לי מחיר של 600 ש"ח ממוצע לחודש לשתיהן.
עכשיו זה נשמע די מופרך ויקר...
אבל אם אני אציע לשכנים שלי בבניין שכולנו נתחבר לאותו אינטרנט, משמע על אחד ישלם בחודש 100 ש"ח בחודש על אינטרנט. (כולל לספקית ולתשתית)
עכשיו זה נשמע די משתלם מחיר של 100 ש"ח בלבד גם לספקית וגם לתשתית למהירות 100Mb !

עכשיו בבניין יש לאורכו את כל ארונות המשמל וכל הכבלים האלה.. ומשם גם הכבל של HOT עובר אלי וגם של בזק וכו'..
אפשר עכשיו לחבר ישירות לשם את המודם ואת הראוטר ואז להוציא את 6 כבלי רשת מהראוטר כל אחד לביתו ואם הראוטר יצליח גם לשדר טוב למרחק אז מי שירצה גם לגלוש בצורה אלחוטית דרך הנייד או משהו אז גם יעבוד טוב.
עכשיו גם לא צריך לחצוב בקירות או משהו בשביל להעביר את הכבל רשת הזה... פשוט מאיפה שעבר הכבל של HOT למודם ומשם למחשב יעבור פשוט במקומו הכבל רשת ואז לא צריך מודם אלא ישר למחשב. ולמי שיש כמה מחשבים אז גם לא צריך מודם שיחבר את זה ישירות לראוטר.

עכשיו לפי מה שאני הבנתי במהירות כאלו מקבלים מודם שתומך ב Docsis 3 מה שאומר שיהיו כמעט אפס תקלות. כי הטכנולוגיה הזאת חדשה ולא כמו היום שעדיין יש מודמים שתומכים רק ב Docsis 1.1 שזה ישן מאוד.
אז ככה גם נקבל מהירות ממש גבוהה וגם יהיו לנו הרבה פחות בעיות וגם אנחנו ניחשב בתור לקוחות יותר מובחרים.

עכשיו לגבי המחיר בחודש לדעתי זה מאוד מאוד משתלם!
כי תראו אני כיום משלם רק לספק מחיר ממוצע של 56 ש"ח למהירות של 12Mb.
ומה עם התשתית ? כבר עקפתי את ה 100 ש"ח. אז זה מאוד משתלם במיוחד על מהירות 100Mb.

עכשיו אם לדוגמה אני אראה שיש בעיות ברוחב פס, כמו למשל שאחד הדיירים מוריד 100 הורדות ישירות ומבזבז את הרוחב פס ואז לכולם לא יישאר אז אפשר לבצע Qos פשוט.
אם נגביל לכל אחד שווה בשווה יצא לכל אחד 16Mb שזה גם מהירות מעולה וגם המחיר עדיין יהיה טוב!
או אפשר פשוט לשמור לכל משפחה 2.5Mb לצורכי גלישה ואז לא תיהיה בעיה שמישהו יקח את כל מהירות ולאחרים לא יישאר.

עכשיו לדעתי זה פיתרון ממש טוב ומשתלם. כי בוא נגיד המינימום שכל אחד יקבל הוא 16Mb שזה גם מעולה.

אז רציתי לשאול מה דעתכם ? איפה תיתקל בעיה ? מה החסרונות שאתם רואים שאני לא שמתי לב ? ועוד...

תודה על הקריאה.

נערך לאחרונה על ידי nerya40, 09-05-10 בשעה 23:36.
nerya40 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-05-10, 23:33   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

יש לך הרבה עכשיו ועוד לא התחלת.

הבעיה היא פחות החלוקה של המהירויות ויותר בעיות של תקיעות וכאלה דברים. איפה ישבו הראוטר והמודם וכל זה? מה יקרה אם באמצע שמישהו משתמש האינטרנט יתקע לו וכו'
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-05-10, 23:34   #3 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

חסרונות? אין, חוץ מזה שהכל יפול על הראש שלך במידה ויש תקלה

בגדול זה הפתרון הכי טוב לבתים מרובי דירות לדעתי, רק שאיש לא מנסה לבצע את זה
אתה צריך סה"כ ראוטר N אחד שישב לך באמצע הבית בשביל שידור WIFI (תשקיע באנטנות או תבנה לבד) וסוויטצ' גיגה בשביל לפרוס אינטרנט בין הדירות

השקעה של זמן וכסף שיחזירו את עצמם מהר

השאלה היא האם הדיירים האחרים צריכים את זה, ומה יקרה כשהם ירצו להתנתק מהמהירות הזאת או בכלל, המחיר יפול עליך
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-05-10, 23:36   #4 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

לא ממליץ לעשות את זה.. לא שווה את העצבים במיוחד אם זה מוטל עליך
ישן 09-05-10, 23:36   #5 (קישור ישיר)
IO Master

מה לעזאזאל יש לך לעשות עם 100 מגה,לפי דעתי סתם טמטום. אה וכמובן, אם יהיה תקלה או משו,הכל יפול עליך לא חבל?
לוח אם - ASUS Z87-A
זיכרון: G SKILL 14 GB RAM 1600MHZ
כרטיס מסך:GAINWARD GTX770 4GB
צורב : Asus DRW-24B1LT X24 SATA DVD
ספק כח : Enermax 750W
מארז:Antec Twelve Hundred
----
- Rgh Xbox360 Slim 250GB
SpeedTest

piniz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 10-05-10, 2:55   #6 (קישור ישיר)
IO Networking

אפשרי. משתלם. פרקטי ? לא יודע... אתה צריך ציוד יותר רציני מראוטר וסוויץ' ביתיים. צריך לדעת גם להתעסק עם QOS וראוטר שתומך בזה כמו שצריך, עדיף סיסקו. חוץ מהספק והתשתית יש עוד הרבה הוצאות על ציוד...
Meir787 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 10-05-10, 3:05   #7 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של tr3x

שלח הודעה דרך MSN אל tr3x

תיאורטית נשמע רעיון פשוט מפציץ ומעולה. חשיבה קדימה נכונה. משתלם כלכלית,מעשית וכו' וכו'.

מעשית?
-אבטחת מידע ופרטיות
-קריסה אצלך וכל הבלאגן עליך
-יש צורך לחשב ולהנדס הכל נכון אסטתי ונקי
-וירוסים שיכולים לעבור ברשת הפנימית הזאת
-הדלפה של הסיסמת רשת לשכן מבניין אחר ואז חגיגה על הרוחב פס

Rig: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHZ | Gigabyte GA-EP45-UD3R | Corsair DDR2 8192MB 800MHz CL5 | GIGABYTE GeForce GTX260 896MB DDR3 | WD 1000GB + WD 640GB + WD 320GB | ANTEC P182 | CORSAIR 750W TX | ASUS 2014L1T | LG 24" W2452T | Windows 7 Ultimate 64-bit

tr3x לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 10-05-10, 10:10   #8 (קישור ישיר)
IO Member

איפה ישבו הראוטר והמודם וכל זה ? הם יכולים לשבת איפה שהארונות חשמל בדיוק באמצע הבניין בקומה ה 2. ואל תדאג לא כל אחד יוכל להיות נגיש לזה רק דיירי הבניין יוכלו.

מה יקרה אם באמצע שמישהו משתמש האינטרנט יתקע לו וכו' ? שיתקשר רגיל לספקית לשאל מה קרה..
אם הוא רואה שצריך לנתק מודם או ראוטר שיתקשר אלי ואנ יכבר אסדר את זה.
חוץ מזה עם מהירות כזאת יש חיבור ללא חייגן מה שאומר הרבה פחות תקלות וכשיש לך מודם Docsis 3 ומהירות הכי גבוהה בארץ צריך להיות מינימון תקלות.
חוץ מזה זה שמה שעושים בערך במשרדים, האי אין לכל מחשב מודם. לכל מחשב שם מגיע רק כבל רשת. ושמה אין בכלל תקלות.
חוץ מזה אם ופתאום תצוף תקלה זה יהיה אותו תנליך כמו שלפני כל הפרוייקט הזה צריך להתקשר לספקית אינטרנט.

מה יקרה כשהם ירצו להתנתק מהמהירות הזאת או בכלל ? למה שהם ירצו להתנתק מהמהירות הזאת ?
הרי גם ככה הם היו משלמים את אותו הכסף בערך. אז מזה משנה אם הם קיבלו 100Mb או רק 5Mb ?
כאילו זה כמו שאני אציע לך מאזדה ב 100 ש"ח ופורשה ב 80 ש"ח מה תיקח ?
כאילו גם כשאתה לא צריך את כל המהירות הזאת מה אכפת לך לקחת יותר גם ככה אתה משלם פחות.
ולמה שמישהו ירצה להחליף ספקית ? כאילו זה לא משהו ששמים לב...
הרי אתה לא גולש באינטרנט ואתה אומר וואלה אני מרגיש שזה 013..
אם כבר בעיה כזאת תצוץ אם נרצה לעשות משהו משותף בטלוויזיה שזאת תהיה בעיה כי יש כאלה שרגילים ל YES ויש כאלה ל HOT.
ואף אחד בבניין לא ירצה להתנתק מהאינטרנט בכלל.
כאילו בבניין גרים אנשים צעירים אין פה זקנים אז זה יותר פתוח ואפשר להציע הצעות חדשות.
וגם מי היום יכול לחיות בלי אינטרנט ? כאילו היום זה נהפך למשהו מאוד בסיסי שיש בכל בית.

מה לעזאזאל יש לך לעשות עם 100 מגה ? מזה משנה ? אתה יודע איזה כיף זה להוריד משהו במהירות כזאת ?
במיוחד אם יש לך משתמש פרימיום או משהו.. אתה מוריד על מקסימום כל קובץ פשוט יעוף למחשב שלך.
עכשיו גם המחיר הזה לא כזה יקר... הרי עדיף את זה מאשר לשלם כל אחד את אותו סכום ולקבל מהירות נמוכה יותר...
הרי בתכלס אם נחלק את זה שווה בשווה כל דירה תקבל 16Mb שזה גם הרבה ומחיר זול.
אבל הקטע הוא שאתה רוצה לנצל את האינטרנט עד הסוף.
הרי אם מישהו לא נמצא בבית אז למה שהרוחב פס שלו יעמוד ולא יעשה כלום שמישהו שצריך אותו יקח אותו ויוריד יותר מהר. הבנת ?
ככה תמיד יהיה ניצול את הרוחב פס ותקבל את המהירות הגבוהה ביותר בארץ.

צריך לדעת גם להתעסק עם QOS וראוטר שתומך בזה כמו שצריך, עדיף סיסקו. חוץ מהספק והתשתית יש עוד הרבה הוצאות על ציוד... תראה אני יודע להתעסק עם כל זה..
זה לא בעיה. חוץ מזה בהתחלה לא נגדיר Qos ניתן לראוטר להחליט ונראה איך זה יהיה
.
אם זה יהיה טוב אז יופי מקסימום אפשר לשמוא לכל אחד 2.5Mb לצורכי גלישה ככה מי שמוריד לא יקח את הרוחב פס השמור ולא יפגע במי שרק רוצה לגלוש באינטרנט.
נכון שזה כרוך גם בהוצאות אבל תראה ההוצאה הזאת תכסה את עצמה מהר מאוד. ההוצאה היקרה ביותר היא הראוטר לגבי הכבלים זה לא בעיה זה ממש זול.
בראוטר נגיד סתם נקנה ראוטר ב 2000 ש"ח (סתם זרקתי מחיר) אז החיסכון הזה של כל חודש יכסה את זה מהר...
אל תסתכל על החיסכון של כל דייר אלא של הבנין כולו ככה שזה יוצא מאוד משתלם.

אבטחת מידע ופרטיות - אני מאמין שאפשר לשמור על פרטיות.
הרי במשרדים ועוד מלא מקומות בעולם תמיד אפשר לחסום כל אחד ולא לתת לו גישה ואפשר לשמור על פרטיות.
חוץ מזה אף אחד בבניין לא האקר או משהו..
אין פה מישהו שכזה מבין במחשבים או רשתות. כל אחד רוצה אינטרנט הכי מהיר בזול כמו כל אדם ממוצע אחר.

קריסה אצלך וכל הבלאגן עליך
- המודם והראוטר לא יהיו בבית שלי אלא באמצע הבניין בקומה שניה איפה שהארונות חשמל וכל הכבלים...
ואל תדאג לא לכל אחד יש גישה לשם.
החשמל שהראוטר או המודם ישתמשו לא יהיו דרך בית ספציפי אלא דרך החשמל של הבניין כמו של האורות וכו'
שגם אם יש הפסקת חשמל אצל מישהו אז עדיין יהיה חשמל בבניין עצמו וזה לא יפגע לאף אחד באינטרנט.

יש צורך לחשב ולהנדס הכל נכון אסטתי ונקי - זאת לא הבעיה הגדולה.
אפשר לעשות את זה מאוד מסודר. הבניין יחסית מאוד חדש והוא מרווח ומאפשר הוספת דברים ועוד..

וירוסים שיכולים לעבור ברשת הפנימית הזאת - זאת באמת בעיה שלא חשבתי עליה.
אבל לכל אחד יש אנטי וירוס ועל בטוח יש דרך לפתור את הבעיה הזאת או לפחות למזער אותה.
כי אני לא היחיד שעושה את זה.

הדלפה של הסיסמת רשת לשכן מבניין אחר ואז חגיגה על הרוחב פס - תראה לא נראה לי שאחד הדיירים יביא לאנשים אחרים את הסיסמה כאשר הוא יודע שהוא פוגע בעצמו.
וגם אם מישהו נתן אפשר להיכנס לראוטר ולראות מי בעצם מקבל את האינטרנט.
אם אני אראה מעל ל 6 כתובות אייפי אני אדע שיש פה משהו לא בסדר... ואני אחסום את האייפי הלא מוכר שגולש על האינטרנט.

יש לכם עוד רעיונות אולי ? אתם חושבים שאני טועה בדברים שאני אומר ? אשמח אם תחזירו לי תשובה.

nerya40 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 10-05-10, 10:18   #9 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

קודם כל בדוק מול הדיירים אם יש באמת רצון כללי, בגדול אם הבעיות הטכניות לא מפריעות לך... לך על זה
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-05-10, 10:02   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

קודם כל, כל הכבוד על היוזמה שלקחת על עצמך.כפי שאמרו לפניי תיאורטית הרעיון שלך הוא רעיון מעולה אבל זכור שאת המשפט "הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות".
אני מציע לך בהתחלה לשאול את כל הדיירים בבניין האם הם מעוניינים באינטרנט של 100 מגה (כלומר לבדוק האם בכלל יש צורך ברעיון שאתה מציע) והאם כל הדיירים בכלל יכולים לעבור לספק התשתית וספק האינטרנט שאתה מציע (זכור שיש סיכוי שהדיירים כבולים בהתחייבות לספק כלשהוא ולכן ההצעה שלך לא משתלמת עבורם כלכלית).במידה ועברת בהצלחה את השלב הזה ההמשך בביצוע השלבים הבאים:
1.הכן מסמך/חוזה(כדי שתיעזר עו"ד או במישהוא בעל רקע בתחום המשפטים) שיפרט את חלוקת האחריות בנוגע לרשת הפנימית,לדוגמא מה האחריות שלך ושל שאר הדיירים במקרה של תקלה כגון אחד הכבלים שמעבירים את הרשת לדייר מסויים התקלקל ,באחריות של מי להחליף את הכבל(תחשוב במונחים של זמן וכסף)או רכיב תקשורת שהתקלקל בזמן שאתה בחופשה באילת.תחשוב גם המקרה שאחד השכנים הצעירים עוזב את הבניין ובמקומו מגיע שכן שלא מעוניין להתחבר לרשת הפנימית (נניח שכן מבוגר שאין לו צורך באינטרנט) מי ישלם על הפער הכספי שנוצר.
2.תכנן ושרטט את טופולגית הרשת :
א.תחליט האם הרשת תהיה חוטית או על חוטית ,תבדוק את היתרונות והחסרונות .קח בחשבון שאם אתה מחליט על רשת חוטית עליך לספק לכל דירה כמות שקעים שתתאים לכמות המחשבים הקיימים בכל דירה ולחשוב על פיתרון לגביי המחשבים הניידים(הרי הם נועדו לגלישה מכל מקום ולא לבשביל להיות צמודים לשולחן) ואם אתה בוחר ברשת אל חוטית שהטווח יספיק לכל הבניין.
ב.בחר במדוייק את רכיבי הרשת הדרושים שיתמכו בכל הדרישות שאתה דורש ובדוק האם אתה ושאר הדיירים יכולים לעמוד במחיר שלהם.
ג.בשלב זה שרטט את טופולגית הרשת.
3.חשב את עלות הכספית המדוייקת שכל דייר נדרש לשלם.
4.אל תשכח להתייחס לנושאם שעלו לפניי כמו אבטחה ופרטיות,הדלפת סיסמאות .זכור שניתן לפתור אותם כסעיפים בחוזה.
4.הצג את הרעיון בפני כל הדיירים (באמצעות מסמך וורד,פוורפוינט או בעל פה) והסבר להם את העליות הכלכלית.

בהצלחה.

אין לראות באמור מעלה משום ייעוץ ואין להסתמך עליו. בכל מקרה ספציפי יש להתייעץ עם בעל מקצוע מיומן.

נ.ב:הרחבת אופקים קטנה,במשרדים של חברות יכול להתקיים המצב הבא,מודם שמחובר לסוויץ/נתב שבתורו מחובר לכל תחנות קצה.ותאמין לי שיש גם להם יש תקלות.
sadman לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא