IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

מוסיפים לנו רעל למים בחסות המדינה

בישראל קיים חוק שמחייב את ספקי המים בארץ להכניס פסולת רעילה של מפעלי כימיקלים למים: חוק ה"הפלרה " . באותה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-05-10, 20:21   #1 (קישור ישיר)
IO Member

כועס מוסיפים לנו רעל למים בחסות המדינה

בישראל קיים חוק שמחייב את ספקי המים בארץ להכניס פסולת רעילה של מפעלי כימיקלים למים: חוק ה"הפלרה" .
באותה שנה בה הופרטה "כימיקלים לישראל", קידם משרד האוצר גם חקיקת תקנה שמחייבת את ספקי המים בישראל להכניס למי השתיה של תושבי ישראל את החומרים המסרטנים של מפעלי "כימיקלים לישראל".
חוק זה מגן על האחים עוף-מצונזר ושאר בעלי מפעלים מזהמים מתביעות משפטיות: בכך שהחומרים הנמצאים בפסולת המפעלים מגיעים אלינו דרך המים ובאישור משרד הבריאות, קשה להוכיח שהמחלות נגרמות כתוצאה מהזיהום מהמפעלים ולתבוע את המזהמים.

מי עומד מאחורי זה? האחים עוף-מצונזר* האחראים לכ 60% מזיהום האויר התעשייתי בישראל, נהנים מהגנה משפטית הודות לקומבינה הזו- המקשה להוכיח מהו מקור הזיהום הגורם לחולי. כמו כן, תוך הפנית חיצי הביקורת כלפי המדינה ומשרד הבריאות, בעלי אינטרסים (אותם אחים, שהינם במקרה בעלי חברת אספקת מים מותפלים הגדולה בארץ "הנדסת התפלה") יכולים לקדם את תהליך הפרטת שירות אספקת המים. הניסיון בעולם מראה כי הפרטת המים הובילה לעליה בזיהום המים, להפחתת השקיפות, לעלית מחירים ולניתוקי מים לשכבות החלשות.

חומצה פלואורוסיליצית (שפכים מסוכנים) מוספת למים במה שקרוי הפלרה, לא פלואור. אלפי מומחים (כולל חתן פרס נובל), ומאות מחקרים מתריעים על סכנות חמורות לבריאות וחוסר התועלת של גישה זו, אך משרד הבריאות מתעקש להתעלם ומוסיף למים את מה שלמעשה מתקבל מסינון הארובות של מפעל פוספטים. הורגלנו לקשור פלואור עם בריאות; אך אין זה כך כשבולעים אותו. זהו רעל מסוכן, ובייחוד החומצה שמוספת ע''י הפלרה.
זה לא חומר נקי כברפואת שיניים, אלא תוצר לוואי תעשייתי, שבאופן הזוי אך מתוכנן היטב הפך לפתרון קסם ליצרני פוספטים איך להפטר בזול ממה שבעבר נדרשו להטמין באתר לסילוק פסולת. הרשויות נוקטות בשיטת הדילול-כ''פתרון''-לזיהום, וכך הופך גופנו - אתר לסילוק פסולת. כ-6500 טון של חומר רעיל מוחדרים למוביל הארצי כל שנה - רק בישראל ובאירלנד יש חקיקה כלל-ארצית שכזו. במרבית מדינות העולם ההפלרה הופסקה כליל לפני שנים, בהצטבר מידע מדעי אודות הסכנות. ולמרות זאת- לתושביהן יש שיניים לא פחות בריאות מבמדינות שמפלירות, ולעיתים- אף יותר.
הפלרה מחדירה אל גופנו זיהום רעיל (ארסן, עופרת, כספית, קדמיום) בתואנה של בריאות אך ללא שום מחקר תומך. להיפך, עוד ועוד מחקרים מצביעים על קשר בין פלואוריד ומחלות גוף שונות, סרטן והורדת האינטיליגנציה של ילדים.
אך אל תאמינו, תבדקו בעצמכם.

היום תשודר ככל הנראה במסגרת חדשות המהדורה המרכזית בשעה 20:00 כתבת תחקיר על נושא "הקונספירציות" בערוץ 10 וגם הנושא הנ"ל אמור להיכלל בה.

*צנזרתי את האחים עוף-מצונזר מסיבות מובנות...
Dragon לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 20:37   #2 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

רגע, אם נשתמש בפילטר מים הכי מתקדם, אסמוזה הפוכה וכאלה, זה יטפל בעניין לדעתכם? או שצריך לקנות מים בבקבוקים (מינרליים וכאלה) ?
ישן 19-05-10, 20:45   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של GraFiTy

מים מתמי 4 זה בסדר??

Pentium E6300
GigaByte GA-P31-ES3G
4GB GEIL BLACK DRAGON
Sapphire ATi HD4770
GraFiTy לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 21:05   #4 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alont

שלח הודעה דרך MSN אל alont

אין לי מושג בקשר לתמי 4, אבל אני יודע שאוסמוזה הפוכה מטהרת את המים לגמרי.

:B3 ON AIR

alont לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 21:06   #5 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

כל פילטר הכי פשוט (אפילו בריטה) דואג לסלק את השטויות האלו מהמים. מן הסתם שגם תמי 4 ושאר מתקני אוסמוזה הפוכה, שדואגים לסלק אפילו חיידקים.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 21:12   #6 (קישור ישיר)
IO Member

יש לי תמי 4 והוא כמעט לא מסנן מה שבאמת מזיק.>
מי עוז מטהרי מים - טיפול בחיידקים- אוסמוזה הפוכה או מנורת UV?
אוסמוזה הפוכה כנראה שכן (לפחות שם^ טוענים כך),אני רוצה לקנות אבל כבר יש לי את תמי המעפן
נוו מתי כבר הם ישדרו את התוכנית?! ...
קישור פירסומי
ישן 19-05-10, 21:21   #7 (קישור ישיר)
IO Member

אצלנו בבית שותים רק מים מינרליים (מי עדן) כבר כמה שנים טובות, אם מתרגלים למים האלה, איפשר לטעום מים מהברז..
DeZire לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 21:55   #8 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alont

שלח הודעה דרך MSN אל alont

מדברים על זה בחדשות עכשיו

:B3 ON AIR

alont לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 22:09   #9 (קישור ישיר)
IO Member

לא הבנתי איזה מים אלה?
אלה מים מהברג או מינרליים מבקבוקים?
memorycard לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 22:19   #10 (קישור ישיר)
ziv
IO Member

סמל האישי של ziv

המים מהברז מגעילים... אני משתמש בסנני פחם והמי ברז אחרי שעברו סינון ממש אחלה.
עולה 35 שקל להחליף כל סנן פעם בכמה חודשים... לא מבין למה לא כולם משתמשים בזה.
ziv לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 22:50   #11 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DeZire צפה בהודעה
אצלנו בבית שותים רק מים מינרליים (מי עדן) כבר כמה שנים טובות, אם מתרגלים למים האלה, איפשר לטעום מים מהברז..
אני לא יודע איפה אתה גר, אבל כמו שאתה יודע(או לא?) לא כולם שותים מאותו מקור מים כמובן.

לדוגמא בצפון-ספציפית קרית שמונה שותים מי נחלים(מדובר על הנחלים שנביעות שואבים מהם), ככה שהמים עצמם טעימים גם בלי פילטר(אבל עדיין אני משתמש בפילטר-בלי קשר פשוט שיהיה אפילו יותר נקי), ככה שמבחינתי הטעם אותו הדבר של נביעות,מי עדן ומי הברז.

לעומת זאת בדרום ובמרכז המים פשוט מגעילים...

onlyone לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 23:01   #12 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

לקרוא ופשוט לא להאמין...
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-10, 23:28   #13 (קישור ישיר)
IO Member

גם אצלי פעם היו שותים רק מי עדן אבל המשפחה חשבה שזה יקר ולאן עברנו? לתמי הגרועים עם הנורת UV שלהם שנהרסת אחרי כחודש.
ציטוט:
מדברים על זה בחדשות עכשיו
טוב שהם לא דחפו את זה ב5 דקות אחרונות ועשו עריכה מטורפת
ציטוט:
אלה מים מהברג או מינרליים מבקבוקים?
מהברז. בבקבוקים יש פלואור "רגיל"...
ציטוט:
המים מהברז מגעילים... אני משתמש בסנני פחם והמי ברז אחרי שעברו סינון ממש אחלה.
עולה 35 שקל להחליף כל סנן פעם בכמה חודשים... לא מבין למה לא כולם משתמשים בזה.
הלוואי שזה היה מספיק אחי אך זה לא.
ציטוט:
אני לא יודע איפה אתה גר, אבל כמו שאתה יודע(או לא?) לא כולם שותים מאותו מקור מים כמובן.

לדוגמא בצפון-ספציפית קרית שמונה שותים מי נחלים(מדובר על הנחלים שנביעות שואבים מהם), ככה שהמים עצמם טעימים גם בלי פילטר(אבל עדיין אני משתמש בפילטר-בלי קשר פשוט שיהיה אפילו יותר נקי), ככה שמבחינתי הטעם אותו הדבר של נביעות,מי עדן ומי הברז.

לעומת זאת בדרום ובמרכז המים פשוט מגעילים...
לא נראה לי שמוותרים לכם בקלות כזאת. הבנתי שמפלירים כל מקור מים ,אולי חוץ מיישובים לא יהודיים...
ישן 20-05-10, 0:30   #14 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dragon צפה בהודעה
לא נראה לי שמוותרים לכם בקלות כזאת. הבנתי שמפלירים כל מקור מים ,אולי חוץ מיישובים לא יהודיים...
לפי דעתי שאצלנו לא עושים את זה מכיוון שיש 3 חברות(שהן לא קטנות) ששואבות מן הנחלים הללו:
מי עדן,נביעות ומקורות.

onlyone לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-05-10, 0:34   #15 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של PsyMaster

נצל"ש
מישהו יכול להרחיב על אוסמוזה הפוכה?

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא