IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > תמיכה טכנית
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תמיכה טכנית המחשב לא עולה ? לא נדלק ? מסכים כחולים ? הודעות שגיאה ? לפני שרצים לטכנאי מחשבים , כאן תוכלו לקבל עזרה לתקלות תוכנה וחומרה

חומרה : תמיכה טכנית

משחק\עכבר נתקע לסרוגין

שלום לכולם המפרט שלי. intel E6400 asus p5qpl-am ddr2 gskill f2 8500cl5d 4gbpi-b1066 seagt beracuda 7200 IDE 40 gb לוינדואוס ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-06-10, 15:06   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

ברירת מחדל משחק\עכבר נתקע לסרוגין

שלום לכולם

המפרט שלי.

intel E6400

asus p5qpl-am

ddr2 gskill f2 8500cl5d 4gbpi-b1066

seagt beracuda 7200 IDE 40 gb לוינדואוס

seagt beracuda 7200 sata 250 gb

gigabyte 7600 gt silent pipe II

חילקתי לשתיים כדי שבאחד יהיה וינדואס ואחד מידע בלבד כבר הבנתם.

מערכת הפעלה win 7 64bit באנגלית.

בגדול גם ב וינדואוס וגם ב משחק פשוט ייחסית(CNC tiberium wars) ברזולוציה 1200על 1980

סמן העכבר נתקע,וקופץ למקומו,התופעה מרגיזה במיוחד במשחקי אסטרטגיה,ובכללי.

זה מזכיר כמו במחשבים הישנים שהינו עושים סקאן דיסק,או צורבים ומנסים לגלוש או להפעיל במקביל תוכנה כבדה יותר.הסמן נתקע ורוקד מצד לצד,ואין את החלקות האופינית למחשב נורמלי ברמה הזאת..

אני לא מריץ משהו כבד ברקע ואין שום בדיקה או סריקת אנטי וירוס או מערכת תחת מאמץ.

חשבתי שאולי מדובר ב כרטיס המסך שלא כל כך חדש

אז הרצתי עליו את riva tunner כדי להעלות את מהירות הליבה,ואת הזיכרון.זה שיפר מעט את תגובת המשחק, אבל הבעיה חוזרת על עצמה.התקנתי את הדרייבר האחרון,ומחקתי אותו,עם זה ובלי זה התוצאה זהה.הדרייבר הורד מהאתר של invidia בתצורת 64 ביט כמובן.

יש הצעות? חשבתי אולי שההארד דיסק המיושן שלי עושה לי את זה,האם כדי לי בכל מקרה להחליף?

חשבתי לעשות אחד למערכת,ואחד ל DATA

אשמח לשמוע תגובות,פתרונות והצעות

תודה מראש.
jovani לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-06-10, 21:41   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

שבוע טוב

חבירומוס? יש איזו השערה?
ישן 13-06-10, 2:50   #3 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

אני לא הכי מומחה אבל מניסיון תחשוב על הדברים האלה:
יש משחקים שיש בעיות עם העכבר של המשחק, אפשר לשנות אותו מהצורה של עכבר המשחק לעכבר של הווינדוז..
הייתי גם מריץ חיפוש ספציפית על העכבר שלך..

כשהעכבר נתקע, רק הוא נתקע והמשחק ממשיך לרוץ? מה אתה מרגיש כשהוא נתקע (אני יודע של"הרגיש" זה מוזר, אבל יכול להיות שהעכבר עצמו נתקע/קופץ ממקום למקום ויכול להיות שאתה פשוט מריץ משחקים חזקים מידיי למחשבים ואז יש לך FPS DROP רציני/FREEZE וזה נראה כמו בעיה בעכבר..)

עוד דבר שכדאי לבדוק... זה ווירוסים, אם אתה בטוח שזה לא העכבר / המחשב שלך מספיק חזק להריץ את המשחק חלק בהגדרות הנוכחיות... יש ווירוסים (בין אם זה ווירוס/SPY וכו וכו'..) שלא עושים הרבה ולא מעמיסים על המחשב רב היום רק פה ושם.. ואז המחשב גם "נתקע" כזה לשנייה..

בהצלחה
Oni לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-06-10, 17:28   #4 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

שלום אוני,ותודה על התגובה.

בעיקרון בעיית העכבר היא רק אשלייה לבעיה אחרת,ברור שזה לא הגדרת העכבר,ולא משחק כבד או משהו.שמתי לב שזה קורה במשחק שהמערכת נדרשת לספק אנימציה מרובת פריטים,לדוגמא מספר הדמויות במשחק הולך והגדל,הבסיס מתרחב,וכ'ו.

בלי קשר לשזה שבאותו רגע מרובה הפריטים יש האטה משמעותית בביצועי הכרטיס,והעכבר קופא לעיתים כמובן איך לא.

גם בוינדואוס,ראיתי שבזמן מנוחה המערכת שוב נתקעת לסרוגין,וטמפ המעבד היא 51 מעלות מאד גבוהה לשום דבר שהוא עושה. לאחר מכן הטמפ יורדת ל -46 43 בערך,ו 39 38 בערב,לשני הליבות.

יכול להיות שמדובר בבעית חומרה? האם היתי מחפש את זה במעבד שלי? לרוב החדר שלי ממוזג בקיץ,ובעל שלושה מאוררי מארז בנוסף לקירור המעבד כמובן.

אשמח לשמוע עוד השערות.

המשך יום טוב..
ישן 13-06-10, 19:55   #5 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי jovani צפה בהודעה
שלום אוני,ותודה על התגובה.

בעיקרון בעיית העכבר היא רק אשלייה לבעיה אחרת,ברור שזה לא הגדרת העכבר,ולא משחק כבד או משהו.שמתי לב שזה קורה במשחק שהמערכת נדרשת לספק אנימציה מרובת פריטים,לדוגמא מספר הדמויות במשחק הולך והגדל,הבסיס מתרחב,וכ'ו.

בלי קשר לשזה שבאותו רגע מרובה הפריטים יש האטה משמעותית בביצועי הכרטיס,והעכבר קופא לעיתים כמובן איך לא.

גם בוינדואוס,ראיתי שבזמן מנוחה המערכת שוב נתקעת לסרוגין,וטמפ המעבד היא 51 מעלות מאד גבוהה לשום דבר שהוא עושה. לאחר מכן הטמפ יורדת ל -46 43 בערך,ו 39 38 בערב,לשני הליבות.

יכול להיות שמדובר בבעית חומרה? האם היתי מחפש את זה במעבד שלי? לרוב החדר שלי ממוזג בקיץ,ובעל שלושה מאוררי מארז בנוסף לקירור המעבד כמובן.

אשמח לשמוע עוד השערות.

המשך יום טוב..

תשמע.. ממה שציינת אני לא הבנתי שזה כזה ברור וגם פה אתה סותר את עצמך..
אתה אומר שהמחשב נתקע בזמן מאמץ.. והווינדוז גורם למחשב להתחמם בזמן מנוחה..?
הכוונה.. שאם המחשב מתחמם במנוחה זה לא משנה מה הוא עושה בזמן שנוספים אובייקטים במשחקים (כבדים או לא.. ותגדיר כבדים/יחס בין המשחק/הגדרות לחומרה שלך)..
אז אם נקח את הבעיה כפי שאני מבין אותה.. זה חימום במנוחה (לא הייתי דורש מאדם שלא יכול ללכת, לרוץ 5 קילומטר..)..
חימום במנוחה זה בעיה דיי.. טוב חימום בכלליות זה בעייתי.. (יכול לנבוע מהמון דברים)
אם אתה אומר שהמארז מאוורר טוב והחדר דיי נעים (גם אם לא?), אתה יכול לבדוק בזמן פעולה שכל המאווררים עובדים (ועובדים טוב) ומשחה טרמית (אם אתה יודע איך) בתור התחלה..
אחרי זה כבר.. זה סיפור אחר
Oni לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-06-10, 13:38   #6 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

אוקי,לפני שאני אסביר את הסתירות לדעתך יש חידוש.

המאוורר של המעבד מסתובב על 450 RPM במילים ארבע מאות וחמישים,ראיתי דרך הביוס.

עכשיו לפני הפוסט הביפ שמזוהה מערכת ההפעלה המאוורר מסתובב תקין סביב ה 2500 3000

ואיך שמזוהה המערכת הוא מייד מוריד ל חמש מאות.מה קורה כאן?

הסרתי כל תוכנה אפשרית של שליטה במאוררים ואובר קלוקינג,וכל תוכנה מלבד real temp שכרגע דרכה אני מנטר את הטמפרטורה.מה יכולה להיות הסיבה?
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא