IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

האם יגמר לנו הזמן ?

Is Time Disappearing from the Universe? (A Weekend Feature) ציטוט: The team's proposal, published in the journal Physical Review D, ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-07-10, 10:10   #1 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של ShadowK

שלח הודעה דרך MSN אל ShadowK
ברירת מחדל האם יגמר לנו הזמן ?

Is Time Disappearing from the Universe? (A Weekend Feature)

ציטוט:
The team's proposal, published in the journal Physical Review D, dismisses dark energy as fiction. Instead, Senovilla says, the appearance of acceleration is caused by time itself gradually slowing down, like a clock with a run-down battery.
המממ צריח להתחיל לחסוך האא

CPU :
INTEL CORE I5 HT 2.5GHZ
MEMORY : DDR3 16GB RAM 2X8GB 1333MHZ CL9
GRAPHICS : INTEL HD4000 / AMD RADEON 7670M 1GB
STORAGE : SSD 60GB G.SKILL PHEONIX PRO II *DVD Removed
STORAGE : HDD SEAGATE 1TB 5400RPM
OPERATION SYSTEM : LINUX KUBUNTU 13.04 X64
ShadowK לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-10, 10:26   #2 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

הנה ציטוט שצריך להדגיש -
ציטוט:
"Our planet will be long gone by then."
לא נחיה את המציאות הזאת .
השאלה הנשאלת היא איך המפץ הגדול קרה ויצר את הזמן אם לא היה זמן , לפי אותו פרופ' במידה ואין זמן הכל קפוא .
ישן 15-07-10, 10:37   #3 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

צריך קודם כל להבין את המושג "זמן"

בעולם של 3 מימדים: קדימה-אחורה , למעלה-למטה , שמאלה-ימינה .. הזמן הוא המימיד הרביעי שנע רק בכיוון אחד .. לפחות ככה אנחנו חווים אותו

ואולי ביקום שלנו או המימד שלנו הזמן זז אחורה או יותר לאט מישאר היקומים?

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-10, 11:37   #4 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

גם אם ככה זאת עדיין המציאות שאנחנו חיים בה , אין לנו כרגע יותר מדי ברירה .

אפשר לשים את הזמן על ציר חיובי מ0 ועד x לא ידוע ולהגיד שכל שנתה שהוא עובר הוא מאט את המהירות שלו בציר ,
ז"א כל עוד הוא מתקרב שנתה אחת לx , גם אם המרחק בין שנתה אחת לשכנה זהה - יקח לזמן יותר זמן להגיע לשם כי הוא מאט מהירות .
אם השינוי הזה קיים ויחשב קיצוני למשל כל מיליארד שנה , צריך להבין שכל מיליארד שנה יקח לזמן יותר זמן לעבור עוד מיליארד שנה כי הוא נע במהירות פחותה .
אם זה קיים ומשפיע עלינו , הבעייתיות היא שלא נשים לב כי זה פועל על כולנו .
ישן 15-07-10, 11:54   #5 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של ShadowK

שלח הודעה דרך MSN אל ShadowK

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dany_74q צפה בהודעה
הנה ציטוט שצריך להדגיש -

לא נחיה את המציאות הזאת .
השאלה הנשאלת היא איך המפץ הגדול קרה ויצר את הזמן אם לא היה זמן , לפי אותו פרופ' במידה ואין זמן הכל קפוא .
מי אמר ?

הציתות אומר שהכוכב הזה לא יהיה כיים
אבל זה לא אומר שהמין האנושי לא יהיה כיים

CPU :
INTEL CORE I5 HT 2.5GHZ
MEMORY : DDR3 16GB RAM 2X8GB 1333MHZ CL9
GRAPHICS : INTEL HD4000 / AMD RADEON 7670M 1GB
STORAGE : SSD 60GB G.SKILL PHEONIX PRO II *DVD Removed
STORAGE : HDD SEAGATE 1TB 5400RPM
OPERATION SYSTEM : LINUX KUBUNTU 13.04 X64
ShadowK לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-10, 11:58   #6 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

וואי וואי! כל כך משעמם לאנשים, עד שהם מתחילים לחשוב על תיאוריות (שעל הדף יכול להיות שהן נכונות, אבל בפועל לעולם זה לא יקרה).

אתם יודעים שאם אני מצליח לעבור את מהירות האור, אני עובר את הזמן, ואני יכול לחוות את מה שיקרה בעוד כמה דקות? אתם יודעים שאם אני מצליח לעבור את מהירות האור, אני רואה את העולם בתור תמונה שלא זזה, או זז מאוד מאוד מאוד לאט ואני זז רגיל.

די עם השטויות האלה, מפץ שמצפץ זמן לא זמן.. חרטא ברטא!

"..ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה" - רבי עקיבא

http://www.youtube.com/watch?feature...v=83LQsJiz6Ac#!

http://www.aravrefael.net/
אתר לזיכוי הרבים.

tsrm לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 15-07-10, 12:07   #7 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

ציון , עם כל הכבוד , מדובר על פרופסורים שכנראה הקדישו את כל החיים ללמידה של המקצוע .
בלי תאוריות "חרטא-ברטא" לא היו היום 90% ממה שהאדם המציא ,
בגלל יצירתיות ותאוריות כאלו התקדמנו עד לאן שאנחנו עכשיו .

ולא - אתה לא יכול לעבור את מהירות האור .
ישן 15-07-10, 12:50   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

נראה לי שלמדענים יש אפקט וורטיגו
העולם נבנה כל כך בחוכמה שנראה להם שיום אחד הוא יזדקן , ישתנה, ויאט את עצמו , והזמן ישתנה...
העולם שלנו הוא נצחי! אם "מליוני שנים" הוא החזיק במהירות הסיבוב הקבועה שלו, ובנה חיים על גבי דורות ושום דבר לא השתנה חוץ מהחיים בתוכו... קשה לי להאמין שפיצוץ א' כל יצר טכנולוגיה כזאת...

לא נראה לי הגיוני ההשערה הזאת של המדענים, ואני מבטיח לכם עד שנמות כולנו, שום דבר לא ישתנה.

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-10, 16:02   #9 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

תגובות לא קשורות הוסרו .
ישן 15-07-10, 16:40   #10 (קישור ישיר)
IO Folding Captain

סמל האישי של Dj-L@g0la5

טל, הבעיה במה שאתה רושם שאתה לא ידוע את זה בוודאות(!).
אתה לא יכול להוכיח את זה.
באותה מידה, אף אחד(!) לא יכול להוכיח את מה שאמרו.
בגלל זה הכל נקרא "תאוריות". (אבל לך תדע, אולי מישהו יצליח להוכיח את אחד הדברים).
בסופו של דבר, כל כל הדתות מתבססות על דברים שאנשים כתבו/ספרו. כל אחד מאמין בצורה שונה וחלקנו אפילו בדו?ג?מ?ה (= אמונה עיוורת; לימודי פסיכומטרי).
אני לא אומר שהדת לא נכונה, אני מאמין שגם היא וגם המדע נכונים. הרעיון הוא ששניהם נמצאים בהרמוניה אחד עם השני וצריך למצוא את ההקשר (קראתי פעם אמרה שאומרת שהמדע לא ממציא שום דבר, אלא בסה"כ מגלה מחדש דברים קיימים).

אמרת העולם הוא נצחי, והזמן לא יכול להשתנות.
מאיפה לך הוודאות הזאת? בדקת את זה? קפצת קדימה בזמן ובדקת מה קורה שם?
יכול להיות שהזמן ישתנה, אבל הוא גם יחסי, אבל אנחנו חלק ממנו אז לא נרגיש בזה.
ויכול להיות שלא.

לא תהיה לעולם תשובה מנצחת עד שיצליחו להוכיח מעל לכל ספק אפשרי שאחד הצדדים צודק או שניהם (מה שבעצם יגיד שהם בעצם מדברים על אותם הדברים בדרכים שונות).
תמיד תהיה ה"מלחמה" הזאת בין התחומים.

Join us to help the World get BETTER - IOPanel-WCG Team | HowTo: Install the Client ; Connect remotely to the Client
Dj-L@g0la5 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-10, 21:16   #11 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של bamba12

tsrm, התיאוריות האלו ממש לא חרטא ברטא, רוב הדברים שאתה משתמש בהם היום הם תוצאה של כל מיני תיאוריות כמו זאת.
חוץ מזה, בוא נגיד אין לתיאוריה הזאת אין שום יישום, עדיין, אחת המטרות של המדע הוא להבין איך העולם שלנו עובד, התיאוריה הזאת משנה את צורת ההסתכלות שלנו על היקום.
בנוסף לכך התיאוריה הזאת ממש לא תיאוריה "שלעולם לא תתקיים", אם התיאוריה הזאת נכונה, הזמן מאט כרגע, בזמן שאנחנו מדברים.

Tal Raz, העולם שלנו ממש לא נצחי, הוא נוצר לפני כמה מיליארדי שנים והוא יהרס עוד כמה מיליארדי שנים, אולי לא בטוח שהיקום כולו יהרס בעתיד, אבל אין שום וויכוח על כך שכדור הארץ יהרס בעתיד, זוהי עובדה.

אולי ההשערה של המדענים לא נראת לך הגיונית, אבל למדענים זה נראה מאוד הגיוני, מכיוון שהם מתבססים על ראיות ולא סתם ממציאים שטויות.
אם תבוא לאנשים שחיו לפני עשרות אלפי שנים ותגיד להם שאנשים יוכלו לעוף, או לצאת מכדור הארץ להם זה יראה כמשהו לא הגיוני.
העובדה שלך התיאוריות השונות נראות כלא הגיוניות או לא נתפסות זו אך ורק מגבלה שלך, למשל אם נסתכל על תיאורית היחסות של איינשטיין ששינתה את התפיסה של כל המדענים בתחילת המאה ה-20, בהתחלה המסקנות שנבעו ממנה נראו כלא נתפסות, אך שוב ושוב הן הוכחו בניסויים עד שלבסוף הן התקבלו כעובדות.
bamba12 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-10, 21:23   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

Dj-L@g0la5 - אם העולם קיים עד עכשיו ושרד הפצצה אטומית, חור באוזון, ויציאות וכניסות מהאטמוספרה. ושום דבר לא יכול לגרום לו להאט את מהירות הסיבוב שלו , ושל הכוכבים האחרים, אם עד עכשיו זה לא קרה, מדוע שיום אחד זה יקרה?

bamba12 - אי אפשר לומר בטוח על זה שהעולם יהרס עוד מיליארדי שנים. כוכבים רבים נהרסו אך העולם שלנו קיים מלא זמן, ולא נהרס. חוץ מזה שיש לו הגנות, זה לא שהעולם בנוי בלי הגנות ויום אחד משהו לא מסודר יקרה והעולם יהרס... לבורא עולם יש אחריות לבנית העולם שיחזיק מעמד.

כשאתה אומר עובדה של מדענים, אתה בעצם מתכוון להשערה של מדענים.
תוכל לומר עובדה כאשר העולם יהרס, ואז תאמר לי "אמרתי לך".
בינתיים אלו השערות, אתה יודע כמה השערות של מדענים שחשבו שהם גאונים, ההשערה שלהם שנחשבה לעובדה, התבטלה.?

ישן 15-07-10, 21:34   #13 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של bamba12

תראה, אנחנו סובבים סביב השמש, השמש היא כוכב וכמו כל כוכב האנרגיה של השמש תדעך מתישהו והיא תהפוך לננס לבן, דבר שילווה בפיצוץ ענק ובהרס כדור הארץ.
ובוא נניח לרגע שהפיצוץ לא ישמיד את כדור הארץ, השמש תפסיק לייצר אנרגיה ולהקרין אותה על כדור הארץ, וכמו שאני מניח שאתה יודע כדור הארץ לא יכול להתקיים בלי אנרגית השמש.

התהליך הזה שתיארתי הוא תהליך ידוע ומוכח שכוכבים עוברים כל הזמן ברחבי היקום.
אתה יכול להתווכח עם זה, אבל באותה מידה אתה יכול להתווכח עם העבודה שכדור הארץ נע סביב השמש, שניהן עובדות מוכחות.
bamba12 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-10, 21:36   #14 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

אני לא בטוח שהבנת את התאוריה טל , התאוריה אומרת שהזמן מאט , לא מהירות סיבוב של כוכבים .
גם לא מצוין האטה ברגע אחד , אלא תהליך ממושך , כמו ההתרחבות של היקום למשל (קורה כל רגע)
אם התאוריה נכונה - גם הכוכבים שהם מושפעים ישירות ע"י הזמן מאטים ואיתם גם כל גוף אחר - כולל אותנו .
בדיוק תורת היחסות של איינשטיין שבמבה ציין כאן -
כשאתה עומד במקום וצופה במכונית אתה רואה אותה מהירה , כשתסעו באותה המהירות בדיוק אחד ליד השני אתה תראה אותה כאילו עומדת במקום (עזוב את הסביבה) ,
בדיוק ההפך - אם אתה עומד והמכונית עוצרת - הכל עניין של פרספקטיבה .

אז אם הזמן מאט וכולנו מושפעים מזה לא נוכל להרגיש את זה, הכל נראה "נורמאלי" כי הזמן משפיע על הכל.

בנוסף , אפשר בוודאות להגיד שהעולם יהרס עוד כמה מיליארדי שנים ,
למה בוודאות - השמש בוודאות תקפוץ צעד קדימה (במבה - למה ננס לבן ?) לענק אדום במיליארדי שנים הבאות וזה יהרוס את כדור הארץ.

אגב ,הכוכב לכת שלנו לא יותר מדי ותיק , 4.5 מיליארד שנה ~ .

נערך לאחרונה על ידי dany_74q, 15-07-10 בשעה 21:41.
dany_74q לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-10, 21:59   #15 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אני בעבודה עכשיו והזמן לא זז מזל שיש מחשב נייד ואינטרנט!
האמת היא שהדעה של מדענים היא שאין כוח עליון, ומאידך דעה של מאמין באלוקים היא שיש משגיח על הכל.

ומכאן זה מתפרס לאין סוף... השערות.
מי שמאמין בכוח עליון היה אומר - העולם והיקום יש לו בורא, ויש לו השגחה, הוא אחראי על הסיבובים של העולם ושל הכוכבים האחרים, ותכליתו היא קיום העולם הזה. ולכן אין הרבה סיכוי שהעולם יהרס סתם כך.

ומי שמאמין רק במדע יאמר - אני מאמין שהיה פיצוץ שהרחיב את היקום ויצר גלקסיות לבד, וברירה טבעית לבד (לא ניכנס לזה)..
ואין אחריות לסיבוב הכוכבים מכיוון שהם נוטים להתפוצץ בצורה אקראית, כל כוכב יכול להשפיע על סביבתו ועל גורל הקרובים אליו, ללא שום השגחה של כוח עליון אחר, והיקום בלתי ניתן לשליטה שידועה לנו. ולכן זה מסוכן כי יום אחד הכל יכול להיהרס.

לכן. אפחית בדיבור כי אני יודע שהנושא מחולק למאמינים , וללא מאמינים. לכאלה שמאמינים רק למדע, ולכאלה שמאמינים גם במדע...

אבל מה, אני מאמין באמונה אינדיווידואלית שלי, שעד שאמות, שום דבר לא ישתנה, לא הזמן, לא הסיבובים, כי זה טבע העולם להתקיים ככה. בצורה מושלמת, עם כל העונות הראויות לה , והכל בא בזמן .

וגם רציתי להוסיף שקטונתי, מראש אני אומר את זה. קטונתי מלהבין איך הכדור הזה מסתובב על צירו , כמו שווארמה (ובניגוד לשווארמה שנשרפת אחרי זמן מה *) העולם מתקיים כסדרו.

אז אני בדעה שאם הכל בסדר עד עכשיו? יהיה בסדר גם אח"כ

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא