IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > תמיכה טכנית
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תמיכה טכנית המחשב לא עולה ? לא נדלק ? מסכים כחולים ? הודעות שגיאה ? לפני שרצים לטכנאי מחשבים , כאן תוכלו לקבל עזרה לתקלות תוכנה וחומרה

חומרה : תמיכה טכנית

התייעצות אחרי FLASH כושל לBIOS

שלום לכולם, לדאבוני לא קראתי יותר מידיי על עדכוניי ביוס חוץ מלקרוא הכל באתר של היצרן ולכן השתמשתי בתוכנה שמעדכנת ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 26-07-10, 23:10   #1 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

ברירת מחדל התייעצות אחרי FLASH כושל לBIOS

שלום לכולם,
לדאבוני לא קראתי יותר מידיי על עדכוניי ביוס חוץ מלקרוא הכל באתר של היצרן ולכן השתמשתי בתוכנה שמעדכנת דרך הווינדוז, לאחר מכן התברר לי שזה NO NO רציני ולכן, קצת על המקרה:

יש לי לוח אם דיי ישן של GIGABYTE דגם GA-K8NF-9 REV1.
רציני לנסות עליו קצת WIN7 וקראתי באינטרנט שלאנשים רבים יש בעיות עם הדרייברים אז אמרתי שעל הדרך גם נתקין דרבים /כל מיני עדכונים שאמורים לתת תמיכה לWIN7 ונעדכן את הביוס.
לצערי השתמשתי ב@BIOS, לפני העדכנון גיביתי בעזרת התוכנה את הביוס שלי, אחרי זה עדכנתי בעזרת התוכנה מגירסה F2 לF12, ב50% זה נכשל אז עשיתי LOAD לגרסה שלי חזרה.
עשיתי RESET ומאז אני לא יכול להכנס לביוס (לוחץ DEL, המסך מהבהב ואז יש מסך שחור עם איתות כאילו זה "חושב"/כמו בWORD, כאילו אני אמור להקליד משהו [כמובן שאי אפשר להקליד]).
מבחינת זיהוי, זה יכול לזהות את הCD שלי (אין לי FLOPPY) אבל את הארדיסקים זה לא מזהה כי צריך להכנס לביוס כדיי לבטל את אחת האפשרויות שם (אם אני לא טועה, SATA RAID).

דברים שניסיתי לעשות:
אחרי קריאה/צפייה בסרטונים, הוצאתי את החשמל מהלוח אם, הוצאתי את הבטרייה, שמתי גאמפר על פיניי הCLR CMOS [לפני הגאמפר הנחתי גם סוג של ברזל], הפכתי את הבטרייה על צידה החלק והכנסתי אותה למקומה [בצורה הפוכה כמובן] בלי להדליק את המחשב.
כמובן שזה לא נעשה בשלבים/בפעם אחת/ ו/או הוצאה של הבטרייה לשנייה, היו פעמים שחיכיתי שעות ואפילו יותר (כל הלילה).
מה שכן מוזר שנראה שהביוס לא קיים (הלוח אם מנסה לעלות אותו אבל הוא פשוט לא נמצא) אז אני לא יודע עם זה אפשרי בכלל לעשות RESET לCMOS ושהביוס יחזור (אני לא יודע כי אין לי מושג מה יש בCMOS הזה)..

בכל מקרה, מה דעתכם המקצועית?
(התקשרתי לאחת החנויות בארץ והם הפנו אותי למור לוי שהיו סגורים ולכן אני אתקשר אליהם מחר לשאול כמה עולה צריבה /אם הם בכלל עושים דברים כאלה)
ואם לא, מצאתי לוח אם באחת החנויות שהוא בכלל AM3 שתומך במעבד שלי אבל הוא עולה ~270 שכמובן שהייתי מעדיף לפתור את זה בדרך יותר זולה..
דא: המעבד: amd athlon 64 3200+ venice

אז, מה אתם אומרים?
(תודה מראש לכולם)
Oni לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-07-10, 2:59   #2 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

חיפשתי כמה תמונות, הם לא הכי ברורות אבל יש ללוח ביוס נשלף, מור לוי לא יצרבו לך ביוס, אני
בספק שיש להם כלים כאלו, הם פשוט יקחו לוח זהה ישן, ויחליפו בביוס, שכן זה ביוס נשלף. אופציה
אחת היא לקחת לוח זהה (אם יש למישהו פה), ולבצע צריבה על "חי", זה די פשוט, צריך לבוא
עם פלופי, לעלות לדוס, להוציא את הביוס התקין, לשים את השבב של הביוס הכושל - ולצרוב.
תרצה, אני יכול להסביר את זה יותר לעומק.

איפוס ביוס - לא אמור לעזור, לדעתי נדפק לך המידע שם.
יש גמפר שמאפס את הביוס, חפש אותו, אם לא מצאת, נתק את ספק הכח מהחשמל, תוציא את הסוללה
לכמה שניות ותחזיר, לא צריך לשים אותה הפוך, זה לא נותן דבר.

אופציה שניה היא הצלה דרך מדיה, הסמן שאתה רואה זה באמת הזהוי של הכונן.
קח את קובץ הביוס התקין, שים גם את תוכנת הצריבה שרצה בדוס (זה נמצא באתר של גיגה בייט)
שים אותם על דיסק.
תוציא את כל ההתקנים - קשיחים וכו... ותדליק את המחשב, נסה ללחוץ על F12 או רווח כמודמני,
הוא אמור לזהות שהביוס נכשל, לגשת לדיסק ולצרוב את הביוס ששם, לפעמים עובד, לפעמים לא.

אגב, חכם אחרי מעשה - וכל זאת, אף פעם לא מומלץ לצרוב ביוס דרך מערכת ההפעלה.

Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-07-10, 18:44   #3 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cupra צפה בהודעה
חיפשתי כמה תמונות, הם לא הכי ברורות אבל יש ללוח ביוס נשלף, מור לוי לא יצרבו לך ביוס, אני
בספק שיש להם כלים כאלו, הם פשוט יקחו לוח זהה ישן, ויחליפו בביוס, שכן זה ביוס נשלף. אופציה
אחת היא לקחת לוח זהה (אם יש למישהו פה), ולבצע צריבה על "חי", זה די פשוט, צריך לבוא
עם פלופי, לעלות לדוס, להוציא את הביוס התקין, לשים את השבב של הביוס הכושל - ולצרוב.
תרצה, אני יכול להסביר את זה יותר לעומק.

איפוס ביוס - לא אמור לעזור, לדעתי נדפק לך המידע שם.
יש גמפר שמאפס את הביוס, חפש אותו, אם לא מצאת, נתק את ספק הכח מהחשמל, תוציא את הסוללה
לכמה שניות ותחזיר, לא צריך לשים אותה הפוך, זה לא נותן דבר.

אופציה שניה היא הצלה דרך מדיה, הסמן שאתה רואה זה באמת הזהוי של הכונן.
קח את קובץ הביוס התקין, שים גם את תוכנת הצריבה שרצה בדוס (זה נמצא באתר של גיגה בייט)
שים אותם על דיסק.
תוציא את כל ההתקנים - קשיחים וכו... ותדליק את המחשב, נסה ללחוץ על F12 או רווח כמודמני,
הוא אמור לזהות שהביוס נכשל, לגשת לדיסק ולצרוב את הביוס ששם, לפעמים עובד, לפעמים לא.

אגב, חכם אחרי מעשה - וכל זאת, אף פעם לא מומלץ לצרוב ביוס דרך מערכת ההפעלה.

בקשר לחכמה.. ברור שאתה צודק 100%.. פשוט היה מוזר לי לשמוע שתוכנה (אחרי קריאה מרחיבה) שיצרנית הלוח אם יצרה היא כל כך הרסנית..
כמובן שעכשיו למדתי...
בקשר להתקן מדיה (אני לא מכיר אף אחד שיש לו את סוג הלוח אם שלי), לאיזה התקן אנחנו מדברים? (אין לי FLOPPY אבל אין לי בעיה לקנות אם צריך [כי אם זה יעבוד אני, לפי מה שהבנתי, כדיי לעדכן את הביוס אני אהיה חייב FLOPPY במלא..])
במקרה יש לי את הקובץ של הביוס הישן שלי (זה שגיביתי) שלחתי אותו לעצמי למייל לפני + יש לי את הקבצים שצריך, רק השאלה על איזה מדיה מדובר..

דא, תודה , תמיד ידעתי שאתה ענק
ישן 27-07-10, 19:25   #4 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של TheWolf

אם המחשב שלך עושה בוט מCD, תלחץ F12 כשאתה מפעיל את המחשב ותראה אם ניתן.
או לחלופין בוט מDOK, אז ניתן להעביר את קובץ הFLASH ואת כלי הצריבה לאותה המדיה ולצרוב מחדש את הגיבוי שלך.

יש לי את אותו הלוח בבית ב99%, לא בטוח אותה רויזיה אבל זה לא קריטי לביוס, כך שאם לא יסתדר לך לעשות בוט וצריבה, יש מצב שאוכל לפתור לך את הבעיה בדרך כלשהי.
TheWolf לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-07-10, 20:15   #5 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TheWolf צפה בהודעה
אם המחשב שלך עושה בוט מCD, תלחץ F12 כשאתה מפעיל את המחשב ותראה אם ניתן.
או לחלופין בוט מDOK, אז ניתן להעביר את קובץ הFLASH ואת כלי הצריבה לאותה המדיה ולצרוב מחדש את הגיבוי שלך.

יש לי את אותו הלוח בבית ב99%, לא בטוח אותה רויזיה אבל זה לא קריטי לביוס, כך שאם לא יסתדר לך לעשות בוט וצריבה, יש מצב שאוכל לפתור לך את הבעיה בדרך כלשהי.

יש לי גישה למחשב שעובד + אינטרנט אז אופן ההכנה של כלי הצריבה+הFLASH איננה בעיה..
השאלה אם ה"קו המהבהב" שזה עושה לי הוא ניסיון לעשות BOOT רק כלי צריבה+ FLASH או לכל דבר.. כי אני דיי בטוח שניסיתי לעשות BOOT מדיסק של ווינדוז (אני אבדוק שוב) ולא הלך..

אם אתה יכול לבדוק בבית איזה לוח אם יש לך ואם אתה יודע לעשות את זה אז אני אודה לך מאוד (מודה מודה מודה ).
ישן 27-07-10, 20:41   #6 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

פיספתי, או פיספת את הנקודה, אתה לא צריך לעשות בוט מדיסק של וינדוס.

קח דיסק ריק, צרוב עליו את הביוס האחרון ואת כלי הצריבה דרך הדוס, אתה יודע מה, אפילו שים
את הדיסק של הלוח שלך.

1. שים את הדיסק בתוך כונן הדיסקים
2. נתק את כל הכוננים הקשיחים שלך
3. תדליק את המחשב, ותנסה ללחוץ רווח או F12

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

Old/Sold

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
קישור פירסומי
ישן 28-07-10, 1:20   #7 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

ציטוט:
פיספתי, או פיספת את הנקודה, אתה לא צריך לעשות בוט מדיסק של וינדוס.

קח דיסק ריק, צרוב עליו את הביוס האחרון ואת כלי הצריבה דרך הדוס, אתה יודע מה, אפילו שים
את הדיסק של הלוח שלך.

1. שים את הדיסק בתוך כונן הדיסקים
2. נתק את כל הכוננים הקשיחים שלך
3. תדליק את המחשב, ותנסה ללחוץ רווח או F12

אני הולך לנסות את זה אבל.. מסתבר שהקובץ של הביוס ששמרתי ושלחתי לעצמי הוא .bin
וכנראה אפשר להשתמש בו רק דרך התוכנה @BIOS אז הורדתי את הקובץ+התוכנה של הדוס מהאתר של GIGABYTE אבל אמרתי.. אם כבר אז כבר אז הורדתי את הגרסה הכי חדשה..
אני אנסה ועדכן אותכם אם זה בכלל מנסה לעשות בוט/להעלות את הדיסק

עדכון:
צרבתי על דיסק ריק (עם התוכנה של הווינדוז אם זה משנה) את קבציי התתקנה של הביוס דרך הבוס/והביוס עצמו על דיסק ריק (הדיסק עצמו הוא לא BOOTABLE לפי מה שאני יודע, זאת הייתה צריבה רגילה). הדלקתי את המחשב התקול ורק הCD היה מחובר בו.
אני יכול להספים כמה שאני רוצה F12 ו/או רווח, בכל מקרה זה נותן לי :
(מזהה את הסידי)
cmos checksum error defaults loaded
ואז יש לי
enter bios or continue
שתיהם נותנים אותה תוצאה, כלום.
אני מניח שאין מצב לשחזור ככה?

נערך לאחרונה על ידי Oni, 28-07-10 בשעה 1:46.
ישן 28-07-10, 2:01   #8 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של X-TeNDeR

תהרגו אותי, אבל עידכנתי כבר 5 פעמים ביוס דרך הכלי של ג'יגהבייט בשולחן העבודה, ולא הייתה בעיה אחת

כל הפלופי למיניהם אם כבר זה-זה הקטע הלא אמין לטעמי.
כל כונן פלופי שיש לי בבית (ויש לי כמה) שבק באורח פלא בשלב מסוים או שסתם לא רוצה לזהות דיסקטים. שלא לדבר על המדיות כן..? אחת עובדת, אחת לא - לך תמצא ולך תסתמך על זה לצריבת ביוס חדש.

נסה כונן פלאש אם הלוח מאפשר.
SE Xperia Arc S - CM10(Fxp222)+Fusion krnl
Now Playing: World Of Tanks, Star-Trek Online, S.T.A.L.K.E.R - Clear Sky
X-TeNDeR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-07-10, 14:13   #9 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי X-TeNDeR צפה בהודעה
תהרגו אותי, אבל עידכנתי כבר 5 פעמים ביוס דרך הכלי של ג'יגהבייט בשולחן העבודה, ולא הייתה בעיה אחת

כל הפלופי למיניהם אם כבר זה-זה הקטע הלא אמין לטעמי.
כל כונן פלופי שיש לי בבית (ויש לי כמה) שבק באורח פלא בשלב מסוים או שסתם לא רוצה לזהות דיסקטים. שלא לדבר על המדיות כן..? אחת עובדת, אחת לא - לך תמצא ולך תסתמך על זה לצריבת ביוס חדש.

נסה כונן פלאש אם הלוח מאפשר.

אני איתך תאמת.. לא מבין את הקטע של הFLOPPY (זה דיי מסריח שטכנולוגיה של היום מבקשת ממך לשמור טכנולוגיה של לפני עשרות שנים שהיא בכלל לא אמינה..).
הבעיה (לא מניסיון, מתמונות שראיתי), שאתה עושה עידכון דרך הביוס עצמו אין לך שום אפשרות אחרת חוץ מFLOPPY, אולי התמונות שראיתי אלו שיטות ישנות..
מה שאני כן יודע.. שה@BIOS לא אמין ויצאת בזול שלא קרה לך כלום..
ישן 28-07-10, 15:00   #10 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

בקיצור חבל מאוד שעדכנת ביוס, עם הזמן תאים בצ'יפים האלה נחלשים ויותר אי אפשר לכתוב עליהם.
מור לוי לא יסדרו לך את זה - רק אם יש לך אחריות .. (3 שנים עברו?)
בהצלחה עם השגת לוח חדש.
ישן 28-07-10, 16:07   #11 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Oni צפה בהודעה
אני איתך תאמת.. לא מבין את הקטע של הFLOPPY
אני יכול להסביר לך.
השיטה הנכונה לצרוב ביוס היא במצב "פרה" מערכת הפעלה, כלומר במצב דוס? מסיבות ברורות
לגמרי שקשורות בעיקר למערכת הפעלה בלתי תלויה בגורמים אחרים. גם יתר האפליקציות שאתה
רוצה - כמו זאת של גיגה בייט ואפילו אסוס, עובדות על אפליקציות שמריצות את פקודת הצריבה
ממערכת ההפעלה, אבל הצריבה נעשת במצב שלא מערכת ההפעלה - זה שקוף למשתמש.

למה פלופי ? לא יודע, אפשר גם DOK אם יש לו את היכולת לזהות התקני USB, וזאת לעומת
כונן פלופי או DVD או אפילו קשיח שמזוהה ומותקן כבר בפוסט של הדוס.

Custom Built
Phase Change Unit

Old/Sold

Join the IOpanel HWBOT
ישן 28-07-10, 18:07   #12 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

ציטוט:
אני יכול להסביר לך.
השיטה הנכונה לצרוב ביוס היא במצב "פרה" מערכת הפעלה, כלומר במצב דוס? מסיבות ברורות
לגמרי שקשורות בעיקר למערכת הפעלה בלתי תלויה בגורמים אחרים. גם יתר האפליקציות שאתה
רוצה - כמו זאת של גיגה בייט ואפילו אסוס, עובדות על אפליקציות שמריצות את פקודת הצריבה
ממערכת ההפעלה, אבל הצריבה נעשת במצב שלא מערכת ההפעלה - זה שקוף למשתמש.

למה פלופי ? לא יודע, אפשר גם DOK אם יש לו את היכולת לזהות התקני USB, וזאת לעומת
כונן פלופי או DVD או אפילו קשיח שמזוהה ומותקן כבר בפוסט של הדוס.

תאמת זה היה מובן מאליו בשבילי.. כולל הקטע של העבודה מאחוריי הקלעים..
ששאלתי, יותר התכוונתי ל: למה עם כל הטכנולוגיה של היום לא עשו דרך קלה ופשוטה שעובדת 100% בלי סיכונים .. ואם אפשר עם DOK (אצלי אפשר לזהות בביוס DOK) אז זה כבר יותר טוב..
הבעיה שלפי מה שראיתי (שוב לא מניסיון כי אין לי ביוס), עצם העובדה שאפשר לזהות/לעשות BOOT מDOK לא אומר שאפשר לעדכן דרכו בחלק מהביוסים ..
ישן 29-07-10, 23:33   #13 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של TheWolf

היי Oni, סליחה על העיכוב בתגובה, אני קצת עסוק בזמן האחרון וכמעט ולא מתחבר.
אכן יש לי את הלוח המדובר כפי שחשבתי, הסתכלתי עליו והצ'יפ של הביוס מולחם עליו ולא בתוך תושבת כמו בלוחות החדשים יותר.
אני לא הבנתי למה עד כה לא הצלחת להשיג פלופי מאחד מחבריך כדי לנסות ולצרוב את הצ'יפ אחרי שלא צלח ניסיון ההפעלה מהCD.
אם פלופי זה מה שחסר לך אם אתה באזור שלי בא תקח כדי לנסות, הייתי מציע לך לבוא עם המחשב קומפלט אבל במצבי בימים אלה זה לא כל כך אפשרי.
אם אתה מעוניין בלוח עצמו ולא מעוניין לקנות חדש זה עניין אחר ועל זה נדבר בפרטי אם תרצה.
TheWolf לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-07-10, 0:27   #14 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

הצריבות השתפרו פלאים בשנים האחרונות, הדגמים החדשים של לוחות האם מאפשרים צריבות
כמעט חסינות טעויות, וגם במקרה של תקלה - יש דרכים יעילות לסדר אותה, מביוס כפול ועד
יכולות מתקדמות לשחזור מידע. בקשר להודעה של WOLF, אם השבב צרוב על הלוח - אין מה
לעשות לצערי, זו שיטה שחוסכת 2 דולר לתושבת, אבל עולה פי כמה ברגע של תקלה.

Custom Built
Phase Change Unit

Old/Sold

Join the IOpanel HWBOT
ישן 30-07-10, 17:45   #15 (קישור ישיר)
Oni
IO Member

כן בדגמים האלה זה צרוב.
בקשר לפלופי, לא חשבתי לעצמי שזה מנסה לעשות משם BOOT (אחרי שלא הצליח לעשות מCD).
אין לי בעיה לקנות ולנסות, אני אקנה במוצש ואעדכן אותם.
שוב תודה על התגובות, בקשר ללוח אם, אם יהיה צורך אני כבר אדבר איתך בפרטי (WOLF).
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא