IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

חוות דעת אודות מפרט למחשב - תקציב - לא מוגבל

לאחר שבועות של בירורים, קריאת פורומים וביקורות וסינון אפשרויות הגעתי למפרט מסויים שהייתי רוצה לקבל עליו חוות דעת מאנשים שמבינים. ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-08-10, 17:46   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל חוות דעת אודות מפרט למחשב - תקציב - לא מוגבל

לאחר שבועות של בירורים, קריאת פורומים וביקורות וסינון אפשרויות הגעתי למפרט מסויים שהייתי רוצה לקבל עליו חוות דעת מאנשים שמבינים.

מטרת המפרט - להריץ את המשחקים הכי חדשים ביתר קלות. להפעיל תוכנות כבדות, לשמש כקולנוע ביתי ובקיצור לעשות הכל באופן הטוב ביותר.

להלן המפרט:

מעבד : i7 930
קירור למעבד : Noctua NH-D14
לוח-אם : ASUS P6X58D Premium
זכרון : Corsair Dominator GT 6GB
כרטיס מסך : Sapphire Radeon HD5970
דיסק קשיח 1 : Intel 160GB SSD X25-M
דיסק קשיח 2 : Western Digital 2000GB
ספק : Seasonic X-750
כונן אופטי : SAMSUNG DVD-RW SH-S223F x22 SATA
מארז : CoolerMaster ATCS 840 Full Tower

נקודות חשובות לציון - בנוסף לשני הדיסקים הקשיחים אמורים להתווסף עוד 4 דיסקים קשיחים. למעט ה- SSD חמשת הדיסקים הנוספים אמורים לשמש לאכסון בלבד.
כמו-כן, מתוכנן להתבצע OC על המעבד.

שאלות חשובות:
האם ספק הכוח יספיק למערכת הזו או שעליי לקחת את ה- ENERMAX +85 950W
מה הייתם משנים אם בכלל כדי לקבל את המערכת המושלמת תחת תקציב דומה למערכת זו?

תודה רבה על העזרה
המשך יום נפלא,
יותם.
yotamlin לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-10, 19:30   #2 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

מפרט חזק, אין הרבה מה להוסיף, עשית שיעורי בית
משהו לשנות, אולי במקום ה 160GB הייתי לוקח שניים של 80 ברייד 0, תכלס מהירות העברה
תוכפל, מצד שני זמן הגישה ישאר אפסי, ככה שלא קריטי זה או זה, עדיין זה סופר ביצועים.

להתחיל לשחק במפרט - תמיד אפשר.
יכול להגיע X ולטעון לדוגמא שאם תלך על שני 470 במקום ה 5970 - תקבל יותר.
יגיע Y ויגיד שלוח יוקרתי יותר כמו ה RAMPAGE 3 יתן לך יותר ב OC וכו...
בסה"כ יש לא מעט קומבינציות, אבל בנית מחשב מדהים.

בקשר לספק, אמור בהחלט להחזיק את המערכת, מסילה אחת של 62 אמפר זה הרבה כח.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-08-10, 22:43   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה על התגובה המהירה

לגבי התגובה יש לי כמה שאלות.

כאמור, אם אני משתמש ב- SSD כדי להתקין עליו את כל התוכנות, מערכת ההפעלה והמשחקים. זה לא קצת בעייתי להשתמש ב-2 SSD בגודל 80 במקום ב- 1 של 160. תקן אותי אם אני טועה, אני פשוט לא כל-כך בקיא בנושא ה- RAID. אבל, לפי איך שאני מבין את זה: מערכת ההפעלה מותקנת רק על SSD אחד. ולכן, אם אני מתקין על SSD אחד את מערכת ההפעלה - על אותו SSD חובה עליי להתקין את התוכנות והמשחקים ואז אני מוגבל משמעותית בגלל גודל ה- SSD. או, שעצם העובדה שהשניים מחוברים ב- RAID מאפשרת לי שימוש בשניים כמו היו אחד. ואם כן, איך בדיוק זה מתבצע בפועל.

שאלה נוספת - לגבי לוח האם. חשבתי על אלטרנטיבות אחרות כגון:
Asus Rampage III EXTREME
Gigabyte GA-X58A-UD7
ואפילו
Gigabyte GA-X58A-UD3R
שנבחר בלא מעט אתרים כלוח האם המשתלם ביותר.

אבל בסך הכל, ה- PREMIUM של ASUS מציע גם את התמיכה הטכנולוגית ב- SATA 6GB/S
וגם ב- USB 3 וכמובן בשאר האלמנטים החשובים כמו שאר לוחות האם המוזכרים למעלה. הוא זול מה- Asus Rampage III EXTREME ומה- Gigabyte GA-X58A-UD7 ובנוסף מבחינת ביצועים הוא בהחלט לא נופל מהם. והוא אמנם יקר מה- Gigabyte GA-X58A-UD3R אך קראתי בלא מעט מקומות שיש בעיות עם לוח האם הזה ולכן אני נמנע כרגע מלקנות אותו.
ולגבי ה- OC לפי מבחני ביצועים - נכון שה- EXTREME הוא אחד מלוחות האם הטובים שיש ל- OC אבל הבחנתי שאין במה להתבייש בביצועי ה- OC של ה- PREMIUM. אז נכון לעכשיו, הוא הבחירה שלי.

נושא אחרון שאני רוצה לעלות הוא קירור המעבד שבחרתי. גם פה, היו לא מעט אלטרנטיבות.
גופי הקירור של Thermalright כגון: ‏Venomous X או ה- Ultra 120 או ה- Cogage True Spirit
אפילו חשבתי על דרך להשיג את ה- Thermaltake Frio או ה- Titan Fenrir או ה- Prolimatech Megahalems.

אבל את חלקם קשה מאד למצוא בארץ אם בכלל (אין לי מושג מאיפה למשל להשיג את ה- Cogage שהמלצת עליו באחת הכתבות שלך). וה- Noctua מקבל בכל מבחן ביצועים ציונים מאד גבוהים.

בשורה התחתונה, יותר מאשמח לשמוע חוות דעת אודות כל אחד מהנושאים שהעלתי.
ושוב, תודה רבה על העזרה והאכפתיות.
המשך יום נפלא,
יותם.
ישן 03-08-10, 1:28   #4 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

רייד משלב את הכוננים, כלומר אם תרכיב מערך של שני קשיחים 80 גיגה ברייד 0, זה יראה לך
ככונן יחיד של 160 גיגה, אתה יכול לחלק אותו אך שבא לך, אתה יכול לראות בחתימה שלי את הביצועים של שניים כאלו.

בקשר ללוח: צודק, אתה צריך להחליט מה אתה רוצה, על סטוק ואם OC קטן כל הלוחות אותו הדבר.
אם אתה רוצה לעשות OC מסיבי, ה ASUS EXREME האופציה שלך, גם ה UD7 שכולל די הרבה חריצי
PCI EXPESS, אין פה נכון או לא נכון, רק זרקתי דברים שאפשר להעיר, ותמיד יהיה כאלו.

בקשר לקירור- בו נניח שתשיג קירור אחר, מה זה יתן לך ? עוד 2-3 מעלות מאולטרה ?
לא תצליח ל"שחק" עם קירור אוויר, כל קירור שלא תשים - זה עדיין קירור אוויר, לתקדם
ולדרוש מהקירור שלך ביצועים גבוהים - קיבלת, להשקיע בשביל כמעט כלום - לא שווה.
אתה רוצה ? תרים מערכת קירור מים טובה, הביצועים והשקט שלה יהיו טובים פי כמה וכמה
מגוף קירור עם מאווררים. המסקנה: לך על גוף קירור טוב, אל תשתולל שם יותר מידי, זה
לא יתן לך כלום לאוברקלוקינג ובכלל.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-10, 10:12   #5 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

אפילו עם תקציב לו מוגבל הדרישות שלך מוגבלות וכל רכיב חומרה מעבר להן פשוט יהיה OVERKILL

כל מה שאתה רוצה היא מכונת משחקים ומולטי מדיה מרובה קשיחים ולכן לדעתי אין צורך בפלטפורמה LGA1366 היקרה

מעבד
I5 750 - למה? למעבד יש חלק ניכר בביצועים במשחקים אבל לא ניכר כמו לכרטיס המסך , ההפרשי הביצועים שלהם במשחקים (אם נניח ששתהם מוממהרים ל-4.2GHZ) הוא זניח אבל הפרשי המחיר גם של המעבד וגם של הלוח אם מאוד ניכרים .
בנוסף קימיים לפלפורמת LGA1156 מעבדים עם מכפלה פתוחה כמו ה-I7 875K במחיר דיי אטרקטיבי

זיכרונות
4GB בתדר 1600mhz ותיזמונים של CL7 או CL8 יעשות את העבודה מצויין

כרטיס מסך
HD5970 הוא אכן אחד הכריטים החזקים בשוק אבל החיסרון שילו לדעתי הוא הליבה הכפולה , למה? לא כל המשחקים יודעים לנצל בצורה אופטימלית שתי ליבות ובמיוחד כאלו של ATI (לרוב בעיות דרייברים , תוכנה) לעומת זאת ליבה אחת חזקה של כרטיס כגון GTX480 תענה על כל הדרישות שלך

קשיחים
קשיח למערכת ההפעלה - כמובן ש-SSD וכמו שקופרה אמר , במחיר של 160GB עדיף כבר שתיים של 80G ברייד 0
קשיחים נטו איכסון - מומלץ מהסדרות הירוקות שיודעים לעבוד על 5400rpm-7200rpm , פחות רעש , פחות חום וצריכת חשמל נמוכה

כרטיס קול / רמקולים
מחשב מולטי מדיה לא יהיה שלם בלי כרטיס קול איכותי , לשימושים שלך הכי יתאים כרטיס מבוסס X-FI , אישית הייתי קונה AuzenTech Forte , מערכת רמוקלים (5.1 , 2.0/2.1) זה כבר את תחליט

ספק
למערכת כמו שתיארתי לדעתי , Seasonic X-750W , Corsair AX750W

מארז
למערכת כזאת צריך מארז איכותי וקריר שיכול להחזיק יותר מי 6 קשיחים , לתקציב לא מוגבל רק אלו עולים לי בראש
Lian Li Industrial Co., Ltd.

גוף קירור
Megahalems עם שתי מאוררים Sythe Gentle Typhoon 1450rpm לשקט וביצועים

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7

נערך לאחרונה על ידי Juiced, 03-08-10 בשעה 10:25.
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-10, 12:11   #6 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה רבה על כל העזרה והייעוץ.

אני כנראה אקח 2 SSD של 80 בתצורת RAID.

לגבי שאר המפרט, כנראה שאשאר עם שאר הבחירות שלי.

ושוב תודה רבה.

כמובן, שאם ישנם עוד אנשים שרוצים לחלוק איתי את הדעה שלהם/הידע שלהם
אתם יותר ממוזמנים. הקנייה תתבצע רק בעוד 6 ימים.
עד אז, המפרט יכול להשתנות מן הקצה אל הקצה.

שיהיה המשך יום נפלא,
יותם.
קישור פירסומי
ישן 03-08-10, 12:29   #7 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

כל הרעיון של RAID עם כונני SSD די מיותר לדעתי.
אני הייתי נמנע משימוש של 2 כוננים, במיוחד עקב העובדה שלא תוכל לבצע TRIM על הכוננים בתצורה של RAID כי זה לא נתמך (ובספק אם יתמך).
בעבודה שותפת אתה לא תרגיש שיפור עם 2 כוננים גם ככה.
אם אתה רוצה כונן SSD מהיר עם יותר נפח אני הייתי ממליץ על ה X25-M 160GB.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-10, 12:37   #8 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

שמע, באמת שאפשר להביא מערכת פיצוץ!
אני מאמין שהמיפרט הבא יעשה את העבודה. רק שים לב לכמויות של כל מוצר. לגבי כרטיס קול, אני לא האדם שהכי מבין בזה, אבל שמתי לך משהו שיספק בצורה טובה מאוד!
ד"א, לגבי רמקולים, הייתי ממליץ על זה: רמקול למחשב Logitech Z5500 - זאפ
פשוט מצויינים!

המיפרט:
מעבד:
[..] INTEL CORE i5 S1156 2.66GHz 750 - TRAY ₪977

לוח אם:
[..] ASUS P7P55D-E EVO ₪1197

זיכרון:
[..] OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR3 1600 CL7 - PLATINUM EDITION : OCZ3P16004GK ₪804

כרטיס מסך:
[..] GAINWARD GTX470 1280MB GDDR5 - RETAIL ₪1855
כמות:2

צורב DVD:
[..] ASUS DVDRW DRW-24B1LT X24 - LIGHT SCRIBE - SATA - RETAIL ₪161

כרטיס קול:
[..] CREATIVE PCI-EX SOUND BLASTER X-FI XTREME AUDIO ₪314

מארז:
[..] LIAN LI PC-A77F w/o PSU ₪2132

ספק כוח:
[..] CORSAIR 750W TX : CMPSU-750TX ₪459

קרור למעבד:
[..] NOCTUA NH-D14 - זמין במלאי ₪375

דיסק קשיח:
[..] INTEL X25-M SATA 2.5" SOLID STATE DRIVE 80GB ₪1195

דיסק קשיח 2:
SAMSUNG F3 1TB SATA2 - זמין במלאי ₪350

הרכבת מחשב:
[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות (חינם לחברי הפורומים להזמנות מעל 3000 ש"ח !) ₪0

מחיר סופי: ₪13201

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

כמובן שאתה יכול לחסוך אם לא תקנה בארץ.

"..ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה" - רבי עקיבא

http://www.youtube.com/watch?feature...v=83LQsJiz6Ac#!

http://www.aravrefael.net/
אתר לזיכוי הרבים.

tsrm לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-10, 12:48   #9 (קישור ישיר)
IO Rookie

היי Juiced

קראתי את התגובה שלך.
דבר ראשון, תודה רבה על העזרה והאכפתיות.

כמו-כן, יש לי כמה שאלות בנוגע לדברים שהעלת.

1. לגבי כרטיס קול - מאז ומתמיד הסתפקתי בכרטיס הקול המובנה שמגיע עם לוחות-האם.
בפועל, המחשב שלי היום מחובר בכבל אופטי לרסיבר שלי (yamaha HTR5930) והנ"ל משדר למערכת רמקולים של MOREL. (מערכת של 5.1 רמקולים).
2. מסך LCD של 42 אינץ' מחובר גם כן למחשב. לכן, בפועל מה שקורה הוא שאני יושב מול מסך הטלויזיה עם מקלדת ועכבר אלחוטיים וצופה בסרטים, משחק במשחקים וכדומה.
(אני במרכז החדר עם העכבר והמקלדת והרמקולים סובבים אותי).

כך שבאמת מה שאני צריך הוא כרטיס קול שמצויין הן לסרטים והן למשחקים. אך, למען האמת, לא חשבתי בכלל לרכוש כרטיס קול לפני התגובה שלך ואז, כמובן, קראתי מאמרים בנוגע לכרטיס שהמלצת וגלשתי לקרוא מאמרים נוספים אודות כרטיסים אחרים כגון: ה- Xonar של ASUS וכדומה.

השאלה המתבקשת היא (מכיוון שאין לי ניסיון עם כרטיסי קול) האם שווה להשקיע בכרטיס קול ואם כן, באיזה? (אני מאמין שהכרטיס שהמלצת לי טוב, אבל ראיתי במפרט שלך למשל שאתה משתמש בדגם אחר של אותה החברה. לכן, אשמח לשמוע חוות דעת מפורטת יותר).

לגבי המארזים: בהחלט שקלתי לקנות מארז של Lian Li - זו חברה מדהימה ואיכותית. אבל לפי ביקורות ומאמרים אין ספור שקראתי בנוגע למארזים - המארז של CoolerMaster ה- ATCS 840 לא נופל מבחינת ביצועים (קירור ) ואיכות בנייה מהמארזים היוקרתיים של Lian Li ולמרות מחירו הגבוה - הוא עדיין זול מרוב המארזים היוקרתיים של Lian Li. כך, שאם ישנם יתרונות בולטים ל- Lian Li שלא הבחנתי בהם שמצדיקים את המחיר המופקע (תוספת של 1000 שקל בערך לעומת ה- ATCS 840) אז אשמח לשמוע אודותיהם.

ושוב, תודה רבה על העזרה.
אני מעריך את זה מאד.

המשך יום נפלא,
יותם.

היי The-Fox.

תודה רבה על התגובה,

מה באמת המשמעות של TRIM. למה הוא משמש?

קראתי שה- TRIM משמש לביצוע מחיקה של נתונים עבור כונני ה- SSD באופן "נכון" ובכך, מונע בעתיד היותר רחוק האטה של ה- SSD.

האם הבנתי נכון את משמעות ה- TRIM
ואם כן, למה שה- TRIM לא יפעל עבור שני SSD שמחוברים ב- RAID?

היי tsrm,

תודה על העזרה.

לגבי המפרט שבנית לי:
1. אני חושב שבסך הכל עלות המפרט נמוכה מ- 13000 ש"ח. לפחות לפי החישוב שלי (יותר באיזור ה- 10000).
אחרת, המפרט שלי (שהוא חזק יותר) זול במקצת מהמפרט שבנית לי.

2. המפרט שבנית בהחלט מתאר מערכת מרשימה - אבל בדומה ל- Juiced. אינני מבין למה עבור מערכת כזו צריך מארז בשווי של 2000 שקלים ויותר. ואני אסביר את עצמי. אם אתה רוצה מארז שמקרר טוב קח את ה- Dark Fleet של Antec או את ה-HAF של CoolerMaster שניהם נחשבים למארזים עם זרימת האוויר היעילה ביותר. הם אמנם לא גדולים כמו ה- A77 או ה- ATCS 840 אבל הגודל במקרה הזה לא משנה, כי ה- 470 יכנס בקלות למארזים אלו (המפרט שבנית יכנס ביתר קלות למארזים בגודל זה). מכיוון שאני מתכוון לקנות את ה- 5970 אזי, השיקול של גודל המארז מקבל משמעות. אחרת, אינני מבין את הצורך להשקיע את האחוז הגבוה ביותר מהתקציב במארז כאשר, ישנם מארזים טובים לא פחות בחצי המחיר.

אשמח לשמוע את חוות הדעת שלך
ותודה רבה על העזרה והאכפתיות.

יותם.

נערך לאחרונה על ידי Juiced, 03-08-10 בשעה 13:09.
ישן 03-08-10, 13:11   #10 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

התוגובת אוחדו ,

yotamlin תעבור על
חוקי פורום מפרטי מחשב - חובה לקרוא לפני כתיבת ההודעה!

אם המחשב מחובר לרסיבר אז אין צורך בכרטיס קול , בנוגע למארז אין לי מה להוסיף זה עניין של טעם אישי ואכן 840 מעולה

MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
ישן 03-08-10, 13:14   #11 (קישור ישיר)
IO Rookie

קראתי והפנמתי.
תודה על ההערה.
ישן 03-08-10, 13:15   #12 (קישור ישיר)
IO Pro

J, אם המחשב מחובר דיגיטלית אתה מתכוון. שזה במקרה אצלו ככה (-:

yotamlin, אני לא מכיר את המערכת שלך טוב, אבל עקרונית, כרטיס קול ב 100$ עושה הרבה יותר מרסיבר ב 200$. רק לידע כללי - כי אני לא אומר שאתה תרגיש בהבדל מיוחד לטובה (אבל אני כן מאמין שתרגיש ב*שינוי* בצליל עצמו.)
eddr666 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-08-10, 13:22   #13 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddr666 צפה בהודעה
J, אם המחשב מחובר דיגיטלית אתה מתכוון. שזה במקרה אצלו ככה (-:

yotamlin, אני לא מכיר את המערכת שלך טוב, אבל עקרונית, כרטיס קול ב 100$ עושה הרבה יותר מרסיבר ב 200$. רק לידע כללי - כי אני לא אומר שאתה תרגיש בהבדל מיוחד לטובה (אבל אני כן מאמין שתרגיש ב*שינוי* בצליל עצמו.)
המערכת הישנה לא רלוונטית כבר. והרסיבר כבר נמצא אצלי למעלה משנה. מה שחשוב לי הוא, שהמערכת החדשה שאני אקנה בעוד מספר ימים תכיל את כל מה שאני צריך עבור צפייה בסרטי HD עם איכות הסאונד הטובה ביותר ותריץ את המשחקים באופן הטוב ביותר. ותהיה "מוכנה" גם עבור משחקים שייצאו בשנה הקרובה.
ישן 03-08-10, 13:24   #14 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

כמה הערות ששכחתי לציין ,

Noctua D14 מעולה ולרוב בראש טבלת ביצועי הקירור אבל תופס הרבה מקום ולכן מומלץ זיכרונות בעלי קירור פסיבי עם פורפיל נמוך מה שמעביר אותי לנושא הזיכרונות , ה-GT הם ביזבוז אדיר של כסף למערכת שהולכת לעבור OC "קל" על אוויר ובעבר היתה לשבבי ה-Hyper Elpida שישובים על הסטיק של ה-GT נטיה למות כעבור זמן מסויים אולי היום זה הישתנה אבל כל מיקרה לא הייתי קונה אותם כי גם ככה הן שום תוספת בביצועים לעומת דגמים מגבילים בעלי תדר ותיזמונים זהים.

ה-Lian LI PC-A71F/A70F כמעט במחיר זה כמו ה-840 , ה-A70F עולה פחות

כן eddr666 לזה היתכוונתי

MSI X58A-GD65
ישן 03-08-10, 13:25   #15 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yotamlin צפה בהודעה
היי The-Fox.

תודה רבה על התגובה,

מה באמת המשמעות של TRIM. למה הוא משמש?

קראתי שה- TRIM משמש לביצוע מחיקה של נתונים עבור כונני ה- SSD באופן "נכון" ובכך, מונע בעתיד היותר רחוק האטה של ה- SSD.

האם הבנתי נכון את משמעות ה- TRIM
ואם כן, למה שה- TRIM לא יפעל עבור שני SSD שמחוברים ב- RAID?
.
פחות או יותר הבנת נכון, TRIM מבצע איחוד וצמצום של מידע כך שיהיה רציף ברמה של ה Block - כיום עומד על 4KB.
ה "חורים" נוצרים עקב מחיקות של מידע.
ה TRIM בעצם פועל אחת לכמה זמן אחרי שה"חורים" נוצרים, לפחות בכוננים של אינטל.
ההשלכות של זה הם ירידה (במקרים קיצוניים דרסטית) בביצועים, הן בכתיבה והן בקריאה.

הסיבה ש TRIM לא נתמך ב RAID הוא בגלל שקשה יותר לממש מנגנון כזה בתצורה של RAID מכיוון והמידע מחולק על יותר מכונן אחד וגם לא הרבה אנשים עובדים עם RAID בכונני SSD (ובצדק כי אין לזה ממש צורך).
לכן, מעבר לזה שזה מסובך יותר, לחברות יש אינטרס קטן מאד לתמוך בזה מכיוון וזה יעזור למעט מאד משתמשים.
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא