IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

איזה SSD מבין השלושה ?

אני מעוניין לקנות SSD למערכת הפעלה בלבד, 40G יספיקו לי למערכת הפעלה ותוכנות. איזה מבין השלושה הכי טוב? • Intel ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-08-10, 23:46   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

ברירת מחדל איזה SSD מבין השלושה ?

אני מעוניין לקנות SSD למערכת הפעלה בלבד, 40G יספיקו לי למערכת הפעלה ותוכנות.

איזה מבין השלושה הכי טוב?

• Intel 80GB SSD X25-M Sata II MLC
• Mushkin Callisto Series 60GB SSD Sata II MLC
• Corsair Nova Series 64GB SSD Sata II MLC

המחירים דומים פחות או יותר,
האינטל עולה 1050
המאשקין עולה 790
הקורסאיר עולה 850
(אשמח לדעת על מקום שמוכר בפחות)

תודה רבה !

DJ.R לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-08-10, 5:26   #2 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

רואים שהכנתה שיעורי בית.. שלושה כוננים טובים, לא תיפול עם אף אחד מהם.

המאשקין מבוסס SF1222, כונן טוב מאוד, לא רע בביצועים גם בהשוואה מול האינטל וזול ממנו.
Mushkin Callisto 60GB SSD w/ Sandforce SF-1200 Review - Mushkin Callisto 60GB SSD Performance Review - Legit Reviews

חסרון: מאשקין (עדיין) לא כ"כ התבססו והתנסו בתחום הSSD לפחות לא כמו אינטל/OCZ וצריך לבדוק אם אין בעיות עם הקשוחה ו/או TRIM.
לחפש אם אין איזה וורטקס 2 במחיר טוב יותר (הוא זול יותר בחול) וככה גם נושא התמיכה יורד.

על האינטל מיותר להרחיב, כונן מעולה עם שתי בעיות, מחיר ומהירות כתיבה רציפה.

הNOVA דומה מאוד לOCZ וורטקס הראשון ודיוני השוואה בינו לבין האיטל יש המון.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-08-10, 6:11   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

עדיין לא מצאתי מבחן השוואה שנמצאים בו שלושת הכוננים המדוברים הנ''ל ולכן קשה לי להבין מבין השלושה מי הכי מועדף.
המאשקין ממש בכיוון שלי כרגע מכיוון שהוא הכי זול ונותן ביצועים ממש טובים גם בקריאה וגם בכתיבה
מה שקצת מערער את החלטתי זה כמו שאמרת לגבי היציבות לתווך הארוך או בעיות קושחה \ TRIM
האינטל, יקר יותר מה Mushkin ונותן ביצועי כתיבה מאכזבים לכן אני חושב שאני לא אקח אותו.

לגבי הVertax, הוא מעל לתקציב שלי שדיי מצטמצם עקב עומס שדרוגים שבקרוב יעשו.
בסופו של דבר, על מה היית הולך על ה Corsair או על ה Mushkin ?

תודה רבה לך על העזרה !
נ.ב, אשמח לראות את The-Fox ו iakovl מגיבים גם כן ונותנים את דעתם בנושא

ישן 07-08-10, 17:12   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

לפי ההשוואה הזאת:
Mushkin Callisto 120GB SSD Review - Overclockers Club

ה-מאשקין פשוט קורע את ה Corsair ואת ה OCZ.. ועוד הוא הכי זול מבינהם.
מציאה או לא מציאה? מה עוד אני צריך לדעת לפני שאני קונה אותו? והאם הביצועים של גירסאת ה120GB זהים לביצועים של גירסאת ה60GB ?

ישן 07-08-10, 17:52   #5 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

קצת מוזר מה שהולך שם, חלק מהתוצאות של הOCZ בוודאות לא תקינות.
הNOVA כמו שאמרתי קודם מקביל לווטקס הראשון ומן הסתם שפחות טוב מכונני SF1200.

יש לך פה עוד השוואה עם שלושתם (+ איטל) והיא מראה עדיפות ברורה לOCZ, לך תדע למי להאמין..
Mushkin Callisto Deluxe 120GB Solid State Drive Introduction :: TweakTown USA Edition

עם כונן SF1200 אתה לא יכול לטעות, זה הבקר הכי טוב היום לשוק הפרטי ובדיקה עם 5 כוננים שעשו בbit-tech הראו עד כמה הכוננים פשוט זהים
(פרט לבדיקה אחת שבה לקורסאיר F ולOCZ היה יתרון כי הם משמשים בFirmware לא מוגבל של SF1500)

צריך רק לדעת שהחברה תספק את העידכונים בזמן ותיתן תמיכה טובה, בינתיים בקטע הזה אין על אינטל וOCZ, אם מאשקין תעמוד בזה זה אחלה דיל.
ישן 07-08-10, 18:29   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של DJ.R

יכול להיות בגלל שבהשוואה הראשונה ה OCZ היה גירסא רגילה ולא Extream כמו בהשוואה שהבאת? או שבכלל יש רק Vestex 2 E, לא התעמקתי בהם כל כך בגלל המחיר הגבוהה שהם מציעים...
בכל מקרה, נכון לעכשיו לדעתי ה Mushkin 60GB הוא הSSD הכי טוב מבחינת ביצועים לתג המחיר שבו הוא נמכר, ולכן אני אלך עליו ואפרסם תוצאות בקרוב
שוב תודה על העזרה

קישור פירסומי
ישן 07-08-10, 18:37   #7 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

זה לא אקסטרים..
זו גרסה עם Firmware שמאפשר 120GB במקום 100 על חשבון הבאפר הענק והמיותר של כונני SF.
קרא את זה:
The Impact of Spare Area on SandForce, More Capacity At No Performance Loss? - AnandTech :: Your Source for Hardware Analysis and News
ישן 19-08-10, 3:05   #8 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של ice2k

עושה רושם שבחרת כוננים שנמכרים בארץ,
אם תתחיל להעמיק בכוננים שלא נמכרים כאן אתה לא תצא מזה, SSD זה תחום מסובך, כוננים לא דומים אחד לשני, לא מתנהגים דומה בכלל, בנויים שונה, מופעלים שונה ומגיבים שונה. זה בניגוד לדיסקים קשיחים מבוססי פלטות שעם כל הדיונים הם פשוט זהים אחד לשני כששמים אותם ליד כונני SSD.

נושא חשוב בSSD זה הבקר שקובע בעצם איך הSSD יתנהג ואיזו חיה תצא ממנו. כרגע בקרי SF1200 מתנהגים בממוצע הכי טוב וכוננים מבוססי בקרים כאלה הם ברי השגה אם כי עדיין לא הכי זולים.

לכן אני חושב שאני אישית היתי לוקח מבין הכוננים האלה את המושקין (כמו שאחרים כאן המליצו), עד כמה שאני זוכר נכון הדגם הזה גם לא לוקח יותר מדי מהנפח "לבקרת שחיקה" כמו כונני SF אחרים (נראה לי נשארים 56 גיגה אחרי פירמוט), בכל מקרה אני שולף מהזיכרון, בטוח הזכירו בדיוק בביקורות.
עוד נושא שאם אני זוכר נכון זה עניין גירסת הFIRMWARE, בגלל כלמיני הסכמים היו גירסאות שלא ניתן לשדרג לבד, כדאי לבדוק את זה, אני מאמין שבטח המלאים האלו נגמרו מזמן.

CPU: i5 750 |Cooling: Scythe Mugen 2|MoBo: MSI CD53 -p55 |Memory: RIPJAWS-X 8GB 1600MHZ |Graphics: Gigabyte GTX460 |Audio: X-fi Elite Pro, NAD L70, Triangle Titus, Velodyne CHT-8R |HDD: Seagate 1 Tera 7200.12 + 2TB Green |Case: Antec 300 |PSU: Corsair TX650 |OS: Windows 7 Ultimate 64bit |Displays: •Westinghouse L2410NM (24" S-MVA) •Epson 8350 Full HD 1080p 92" LCD HD projector-

נערך לאחרונה על ידי ice2k, 19-08-10 בשעה 3:12.
ice2k לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא