IOPanel

חזור   IOPanel > סלולר, טאבלטים, טכנולוגיה וגאדג'טים > אייפון, אייפד, iOS, אפל
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אייפון, אייפד, iOS, אפל מכשירי iPhone, מכשירי iPad, אביזרים, אפליקציות, Jailbreak, Unlock, תמיכה טכנית , מדריכים ועוד ...

סלולר, טאבלטים, טכנולוגיה וגאדג'טים : אייפון, אייפד, iOS, אפל

Apple iPhone VS. Google Android

מכיוון שהשוק נוטה לכיוון שתי הפלטפורמות והמון אנשים מתקשים להחליט במה לבחור נוצר הויכוח האינסופי - איזו מערכת תוביל את ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-08-10, 0:18   #1 (קישור ישיר)
IO INVESTIGATIONS

סמל האישי של Danny

ברירת מחדל Apple iPhone VS. Google Android

מכיוון שהשוק נוטה לכיוון שתי הפלטפורמות והמון אנשים מתקשים להחליט במה לבחור נוצר הויכוח האינסופי - איזו מערכת תוביל את השוק עפ"י ההשקות האחרונות, האשכול נועד להביע את דעתכם ולדון בנושא.
אז במה אתם הייתם בוחרים?

נ.ב: נא לא לגרור את הדיון למקומות שהוא לא צריך להגיע אליהם

Danny לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-08-10, 0:26   #2 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

האנדרואיד ישלוט מסיבה אחת פשוטה
מס' המכשירים שקיימים, בניגוד לאיפון הבודד במחיר X יש לך את מכשירים האנדרואיד שבאים בכל טעם ומחיר ונגישים להרבה יותר אנשים
שנית בניגוד להוצאה השנתית של האיפון את מכשירי האנדרואיד השונים משריצים במהירות מסחררת עם חומרה טובה יותר ויותר בכל פעם, ראה את הSGS הידוע לטובה
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-08-10, 0:43   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

בתוך שנה בערך קפץ מספר האפליקציות לאנדרואיד במספר עצום לעומת הגידול היחיסת יציב כבר שיש במספר אפליקציות לאייפון.
אפשר ליחס את זה לזה שזה אופן סורס.
לא משנה הסיבה -הנגישות וכמות החומרה שמייצרים עבור שוק האנדרואיד מנצחת את האייפון ונראה לי שאפל לא תצליח להתחרות עם כל החברות בשוק למשך הרבה זמן.
אני חושב שתוך שנה בערך נראה את האנדרואיד בשליטה כמעט מלאה בשוק,זאת כל עוד לא צפוי כניסה של משהו אחר.
נראה מה אפל יעשו בהמשך , יחדשו שוב או שיכנסו שוב לנישה של שיק וטרנדיות, וזהו - מוצר לאוהבי החברה בלבד.
Elio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-08-10, 0:51   #4 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של The-Fox

הדעה שלי היא כזאת בנושא:
iPhone:
מכשיר אחד שהוא בעצם גאדג'ט ופחות טלפון, סמל סטטוס ופריט אופנה של אנשים שאוהבים (או מוכנים) שיגידו להם מה הם יכולים לעשות בטלפון ומה לא, בלי אלטרנטיבות.

אנדרואיד:
פלטפורמה פתוחה, גמישה בעלת פוטנציאל אדיר בשביל אנשים שרוצים לעשות בטלפון/מכשיר שלהם כל שעולה על דעתם ללא מגבלות כאלה ואחרות.
ואני מסכים עם יעקב שמגוון המכשירים שיש באנדרואיד יגרום לזה שהרבה יותר מכשירי אנדרואיד ימכרו והמספ' כבר מדברים בעד עצמם.
כיום, יותר מ 200,000 מכשירים מבוססי אנדרואיד נמכרים ביום !
זה יותר מכשירים מ iphone 4 + ipad בשבוע !

חוץ מזה, אנדרואיד נמצא היום בטלפונים חכמים ובטאבלטים ובקרוב מאד הוא יגיע בצורה רשמית ל X86, טלוויזיות חכמות, מחשבים ניידים ומי יודע מה עוד ?
PC: Intel Core i7 2600K | G.Skill Ares DDRIII 2x4GB 1600Mhz 8-8-8 | Asus P8Z77-V | Sapphire 4870X2 | Intel 520 180GB | Perc 6/i - Samsung F4EG 2TBx4 RAID5 | Asus 2014L1T | Dell 2407WFP | Lian Li G70 Silver Watercooled
WaterCooling: Q² Project by The-Fox
Extreme Cooling: Duniek DICE/LN2 POT

The-Fox לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-08-10, 1:40   #5 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Digital_Oracle

אני חושב אישית שזה מצחיק קצת לראות תמיד דיונים מהסוג הזה בפורומים של חומרה.
בואו נודה בזה הרובוט הירוק מיועד לאנשים כמונו בעיקר,נכון שגם אנשים רגילים יכולים להנות ממנו אבל את המיטב אפשר להוציא רק עם דברים כמו רומים שונים\התקנת גרסאות בטא של תוכנות חדשות או פיצ'רים שעדיין בפיתוח.
לעומת זאת האייפון עם ה cydia עדיין הרבה יותר נגיש והרבה יותר מלוטש מבחינת התפריטים למשל וההרגשה באופן כללי.
אני רואה את זה בצורה מעולה במקום העבודה שלי מתוך 160 אנשים כמעט לחצי יש אייפונים,ולמרות שהם מקבלים את העובדה שה Desire שלי עושה דברים שה 3gs שלהם לא יעשה גם עם עוד 10 שידרוגי גרסא,
ורמת ההתאמה שאני יכול לקבל מהמכשיר שלי לצרכים שלי היא מהגבוהות ביותר.
ולמרות זאת מבחינתם האייפון הוא כבר קפיצת מדרגה כי רובם שדרגו מהנוקיה של צביקה פיק.
זהו גם לדעתי החתך של המשתמים בשאר האוכלוסיה פחות או יותר,הרוב עם ה dumb phones
כמות גדולה נוספת של מכשירים שהם smart phones סטייל אייפון מינוס,כאשר גם האנשים האלה מתקשים לנצל חצי מהיכולות של המכשיר.
ובערך רבע אם לא פחות שוק שאם תרצו קראו לזה ה - high end של הסלולרי.

אבל אלו ה 2 cents שלי...
ישן 15-08-10, 1:52   #6 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

הרובוט הירוק מיועד לכולם. תלוי באיזה מכשירים.
נקסוס/דיזייר/גלאקסי S ושאר מכשירים עתירי מגהרצים וכל פיצ'ר אפשרי, בהחלט יותר לקהל האנשים ש "מבינים".
אבל יש לא מעט מכשירי mass market, בעיקר המיילסטון, גלאקסי 3 החדש, והלג'נד/ווילדפייר של HTC
כל אלו מכשירים ידידותיים מאוד לשימוש, מפוצ'רים למדי, ולא יקרים.
אייפון אחרי ג'יילברייק... תהליך הג'יילברייק קשה פי כמה מלעשות רוט למכשיר אנדרואיד.

ולגבי התפריטים וכו' במערכת הפעלה של האייפון/אייפוד טאץ' למיניהם, זה לא שהיא יותר מלוטשת.
זה שהמנוע פיזיקה שאפל שמו שם עושה bump עם אפקט נחמד כל פעם שאתה רק נוגע במשהו, זה אולי יפה, אבל זה סתם בזבוז סוללה, ולא לשכוח- הרבה יותר קל לעבור בין תפריטים בצורה חלקה לחלוטין שהמערכת שלך היא single task בלבד.
הכל תמיד חלק יותר שאין כלום ברקע.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 15-08-10, 2:05   #7 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

שלא נשכח שאת הג'יילברייק אפל הורסים כל עדכון... אצלנו פשוט פותחים וזהו, תהנו עם הקוד
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-08-10, 2:15   #8 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Digital_Oracle

Pika007 אני מסכים איתך לחלוטין בעניין תהליך הרוט שיותר קל מה JB - לפני כמה ימים הייתי צריך לעשות לחברה שלי Restore לאייפון והייתי בטוח שאני אשתגע וזה לקח שעתיים בערך להביא אותו למצב דומה,בזמן שעם nandroid backup אני מגבה ומשחזר כמה שבא לי ומתזמן 5 דקות להחלפת רום.
לגבי המנוע הפיזי והליטוש - אין ספק שאפל בחרו ללכת בדרך מסויימת שלא מתאימה לכל אחד:
אני אישית התנסיתי,נהניתי אבל לא מתאים לי יותר.
לעומת זאת יש כ"כ הרבה אנשים שכמו שהזכרתי לא צריכים Multi tasking בגלל זה הפיצ'ר שהתפריט קופץ חשוב להם יותר עד כמה שזה נשמע מגוכח לי ולך.

ולגבי הסוללה אני לא רוצה לכנס לזה אפילו...אתה אולי ספציפית נהנה מסוללת הליתיום פולימר שלך אבל שאר האנשים במיוחד מי שהתרגל לממשק ה sens חווים זמני סוללה נוראיים לעומת האייפון.
ישן 15-08-10, 2:16   #9 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

זה לא שזמן הסוללה של האייפונים למיניהם היסטרי. במיוחד לנוכח העובדה שאתה לא יכול לעשות דבר בסיסי כמו לשאת איתך 2 סוללות.
חיי הסוללה של מכשיר אנדרואיד ממוצע דומים מאוד לשל אייפון ממוצע, תחת אותו שימוש.

-EVO4G יוצא דופן, הדרעק הזה טוחן סוללה כאילו אין מחר.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 15-08-10, 2:41   #10 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
אייפון אחרי ג'יילברייק... תהליך הג'יילברייק קשה פי כמה מלעשות רוט למכשיר אנדרואיד.

ולגבי התפריטים וכו' במערכת הפעלה של האייפון/אייפוד טאץ' למיניהם, זה לא שהיא יותר מלוטשת.
זה שהמנוע פיזיקה שאפל שמו שם עושה bump עם אפקט נחמד כל פעם שאתה רק נוגע במשהו, זה אולי יפה, אבל זה סתם בזבוז סוללה, ולא לשכוח- הרבה יותר קל לעבור בין תפריטים בצורה חלקה לחלוטין שהמערכת שלך היא single task בלבד.
הכל תמיד חלק יותר שאין כלום ברקע.
אתה יודע איך מתבצע תהליך הג'יילברייק ב-iOS כרגע?
ותהליך הגישה למשתמש root ב-Android?

ואגב, XNU, ה-Kernel של iOS, תמיד תמך במולטיטאסקינג. גם אם ל-end-user זה לא נראה ככה, תהליכים תמיד רצו ברקע - גם services כמו CommCenter, lockdownd וכו', ואפילו גם תוכנות GUI כמו MobilePhone. מערכת מבוססת UNIX לא יכולה בעקרון להתקיים על process אחד (למעט מקרי קצה כמו BusyBox).
ב-iOS 4.0 ומעלה ה-multitasking מאופשר גם לתוכנות צד-שלישי כמובן (לא באופן מלא, אבל באופן די מספיק).

אני לא אוהב את הגישה של אפל, ואני חושב שזאת הגישה ההפוכה מהגישה של 1984. אבל אני לא מתיימר לפסול שום פלטפורמה ולא מתיימר להשוות בין פלטפורמות באופן אבסולוטי. אני חושב שלמתכנתים, פלטפורמת ה-iOS (בעיקר אחרי שעוברת jailbreak) היא פלטפורמה מדהימה ונוחה, ולדעתי, אישית - יותר מהאנדרואיד. (מישהו פעם התנסה עם Xcode ועם Cocoa Touch, והשווה אותה ל-Java וה-APIs שלה ב-Android?)

העניין הוא שההעדפה היא מאוד אישית. אני אישית מרוצה מה-iPhone 3G שלי, ומתכוון לקנות iPhone 4 - למרות ששקלתי המון מכשירי Android אחרים. לאנשים אחרים, מאוד יכול להיות שמכשירי אנדרואיד יהיו עדיפים. אבל פלטפורמת ה-iOS היא פלטפורמה מאוד חזקה, ובטח שלא תיפול, לא תוך שנה, ולא תוך שנתיים. מספר המתכנתים עצום, הרבה יותר קל ונוח לכתוב לה תוכנות, וכמובן, מספר התוכנות (כרגע) גדול יותר, משמעותית. אני לא יודע אם קצב הגידול של מספר התוכנות ב-Appstore נמוך מהמקביל ב-Android Market, אבל אני יודע שהוא גדול מאוד בכל אופן. ה-Drawback היחיד למתכנתי iOS הוא ש-Xcode רץ רק על Mac, אבל אפשר לפתור את זה (די בקלות) עם Hackintosh.

אגב, גם מוטורולה מגבילים את ה-Milestoneים למיניהם כמה שהם יכולים. ה-ROM חתום דיגיטלית (והם לא יפרסמו את ה-Private key שלהם כמובן). קטע פשוט מגעיל של חברות סלולאר (כמו אפל לדוגמה).

ועוד משהו - יש פרויקט מדהים בפיתוח, iDroid, שמטרתו להריץ את Android על ה-iDevices. הם כבר כתבו low-level bootloader מלא(!) משלהם ל-iPhone ול-iPhone 3G (ו-porting למכשירים אחרים בתהליכים), והצליחו להריץ כבר Dount ו-Froyo עליהם. אמנם אין דרייברים ל-Power Management Unit ולצ'יפ ההאצה הגרפית כרגע, אבל תמיכה ברוב שאר החומרה יש (גם ברמת ה-bootloader, גם ברמת ה-kernel וגם ברמת האנדרואיד עצמו).

בקיצור - שוב, אני לא מתיימר לומר "פלטפורמה X יותר טובה" וזהו. אני רק אומר שזו העדפה אישית, ושכל אחד יעשה את השיקולים שלו - ועדיין, יש נק' מסוימות שבהן ה-iOS וה-iPhone מנצח, ויש אנשים מסוימים שלהם זו פלטפורמה פשוט עדיפה.
ישן 15-08-10, 3:04   #11 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

אני לא הולך לפתוח דיון על הקרביים של כל מערכת, כי אין לי חשק להתחיל לכתוב אנציקלופדיות.
הדיון הזה צריך להמשיך להתעסק (לדעתי) בדברים שנוגעים למשתמשי קצה.
אז דבר ראשון

ציטוט:
אתה יודע איך מתבצע תהליך הג'יילברייק ב-iOS כרגע?
ותהליך הגישה למשתמש root ב-Android?
מבחינת משתמש הקצה, בשביל ג'יילברייק צריך לחבר את המכשיר למחשב ולפעול עם תוכנת צד שלישי, בשביל ROOT ב 90% מהמכשירים מורידים אפליקציה, לוחצים פעם אחד, וזהו. one click root.

מערכת מן הסתם לא יכולה להתקיים על proccess בודד, אבל סרביסים שרצים ברקע ולא ממש קשורים למשתמש זה סיפור אחר לגמרי. עסקנו פה באפשרות להריץ מספר אפליקציות במקביל, ככה שמשתמש הקצה יקבל יותר פונקציונליות מהמכשיר, וינצל את היכולות של החומרה. מה הטעם במכשיר עם מעבד 600MHZ ומעלה ו 256MB RAM ומעלה אם אתה מוגבל לישום אחד?
ב iOS4 אתה לא יכול לקרוא לזה מולטיטאסקינג.
יש באפסטור כבר מעל 200 אלף אפליקציות, ובשביל שיהיה אפשר להשתמש באותו "מולטי טאסקינג" צריך לבנות גרסה חדשה של כל אפליקציה במידה ויש לך דרך להשתיל את ה API החדש של אפל, או פשוט לבנות אותה מאפס אם התוכנה שלך לא בנויה בצורה שתאפשר עבודה עם ה API's שלהם.

לגבי למה יותר קל ונוח לתכנת- אני ברצינות לא אכנס לזה. ה SDK של אפל כרגע בוגר יותר משל אנדרואיד שהיא מערכת חדשה יותר, אז לא מפתיע אותי שכרגע זה המצב.

מספר האפליקציות-
כרגע קצב שחרור האפליקציות של 2 הפלטפורמות בערך זהה, אבל קצב שחרור האפליקציות של אנדרואיד גדל כבר מספר חודשים ברצף ולא מראה סימני עצירה.
מצד שני, כרגע משוחררות לאנדרואיד יותר "אפליקציות זבל", אז קצת קשה לקבל תמונת מצב של מי מקבל יותר חומר שמיש נטו.

בשורה התחתונה לא ניתן להשוות פלטפורמות באופן אבסולוטי, בהחלט, אבל יש לכל צד נקודות חזקות. השאלה למי יש את הנקודות שחשובות יותר במקרה של כל משתמש. לכל אחד זה שונה, אבל יש דבר אחד שהוא חיסרון גורף מהצד של אפל:

אתה רוצה iOS? אתה קונה אייפון. נקודה. בין אם מתאים לך המחיר או לא, זה מה יש.
אתה רוצה אנדרואיד? יש מבחר מפה ועד הודעה חדשה, אפשר לבחור בהתאם לדרישות, והמחירים מתחילים בטווח ממוצע למכשירי מיינסטרים. (250 יורו באירופה, השוק של ארה"ב פחות רלוונטי כי הרוב CDMA)

נקודה אחרונה, לגבי אנדרואיד על אייפונים-
למה?
אלא אם יהיה משהו שמאפשר dualboot מסוג כלשהו, זה דבילי למדי. עדיף כבר לקנות מכשיר אנדרואיד מראש וזהו. אין טעם לשלם יותר ולקבל פחות.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 15-08-10, 3:34   #12 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
מבחינת משתמש הקצה, בשביל ג'יילברייק צריך לחבר את המכשיר למחשב ולפעול עם תוכנת צד שלישי, בשביל ROOT ב 90% מהמכשירים מורידים אפליקציה, לוחצים פעם אחד, וזהו. one click root.

נכנסים ל-www.jailbreakme.com, גוררים את הסליידר של Jailbreak to unlock, והמכשיר פרוץ. אפילו לא צריך אפליקציה

מערכת מן הסתם לא יכולה להתקיים על proccess בודד, אבל סרביסים שרצים ברקע ולא ממש קשורים למשתמש זה סיפור אחר לגמרי. עסקנו פה באפשרות להריץ מספר אפליקציות במקביל, ככה שמשתמש הקצה יקבל יותר פונקציונליות מהמכשיר, וינצל את היכולות של החומרה. מה הטעם במכשיר עם מעבד 600MHZ ומעלה ו 256MB RAM ומעלה אם אתה מוגבל לישום אחד?
ב iOS4 אתה לא יכול לקרוא לזה מולטיטאסקינג.
יש באפסטור כבר מעל 200 אלף אפליקציות, ובשביל שיהיה אפשר להשתמש באותו "מולטי טאסקינג" צריך לבנות גרסה חדשה של כל אפליקציה במידה ויש לך דרך להשתיל את ה API החדש של אפל, או פשוט לבנות אותה מאפס אם התוכנה שלך לא בנויה בצורה שתאפשר עבודה עם ה API's שלהם.

לא צריך ממש לבנות גרסה חדשה, צריך רק לממש שיטות מסוימות ב-AppDelegate שלך. נכון שזה טיפה מעיק, אבל זה לא ממש הרבה עבודה, ועם שיטות כמו שאפל דורשים שתממש, זה אמור להתאים לכל אפליקציה. נכון שזה לא מולטיטאסקינג מלא וחופשי, ונכון שהגישה של אפל פשוט דפוקה מהיסוד, אבל זה כן מולטיטאסקינג שמספיק בערך להרבה משתמשי קצה. ואגב, אם המכשיר עבר Jailbreak (ואני חושב שה-iOS היא לא אותו הדבר בלי Jailbreak), עם Backgrounder אפשר לממש מולטיטאסקינג מלא ונוח. משתמשי קצה יכולים אפילו לאפשר אותו לתוכנות שלא תומכות בכך.

לגבי למה יותר קל ונוח לתכנת- אני ברצינות לא אכנס לזה. ה SDK של אפל כרגע בוגר יותר משל אנדרואיד שהיא מערכת חדשה יותר, אז לא מפתיע אותי שכרגע זה המצב.

אני מסכים, אבל אני מדבר על המצב הנוכחי, וסה"כ רציתי להראות של-iOS כן יש את היתרונות שלה, בניגוד לאנשים שאומרים שה-iDevices הם סה"כ פריטי אופנה. ואגב, ה-SDK של אפל היה בוגר כבר כשגרסה 2.0 הושקה, אבל זה כי Xcode היה קיים גם למאק לפני...

מספר האפליקציות-
כרגע קצב שחרור האפליקציות של 2 הפלטפורמות בערך זהה, אבל קצב שחרור האפליקציות של אנדרואיד גדל כבר מספר חודשים ברצף ולא מראה סימני עצירה.
מצד שני, כרגע משוחררות לאנדרואיד יותר "אפליקציות זבל", אז קצת קשה לקבל תמונת מצב של מי מקבל יותר חומר שמיש נטו. מסכים, וגם ל-iOS יש המון "אפליקציות זבל". אבל עדיין נתקלתי בהרבה תוכנות ומשחקים שחסרים באנדרואיד, למרות שאני מניח שהמצב יתאזן בעתיד.

בשורה התחתונה לא ניתן להשוות פלטפורמות באופן אבסולוטי, בהחלט, אבל יש לכל צד נקודות חזקות. השאלה למי יש את הנקודות שחשובות יותר במקרה של כל משתמש. לכל אחד זה שונה, אבל יש דבר אחד שהוא חיסרון גורף מהצד של אפל:

אתה רוצה iOS? אתה קונה אייפון. נקודה. בין אם מתאים לך המחיר או לא, זה מה יש.
אתה רוצה אנדרואיד? יש מבחר מפה ועד הודעה חדשה, אפשר לבחור בהתאם לדרישות, והמחירים מתחילים בטווח ממוצע למכשירי מיינסטרים. (250 יורו באירופה, השוק של ארה"ב פחות רלוונטי כי הרוב CDMA)

נכון. שוב, גישת המונופול של אפל... אני באמת חושב שזה יהיה יותר טוב אם ה-iOS היתה פתוחה גם למכשירים אחרים, אבל אני לא רואה את זה קורה.

נקודה אחרונה, לגבי אנדרואיד על אייפונים-
למה?
אלא אם יהיה משהו שמאפשר dualboot מסוג כלשהו, זה דבילי למדי. עדיף כבר לקנות מכשיר אנדרואיד מראש וזהו. אין טעם לשלם יותר ולקבל פחות.

זה כבר קיים, וזה מאפשר dualboot (ויותר מזה, כבר הריצו tripleboot עם Ubuntu על המכשיר. אולי אפילו גם maemo ייכנס לתמונה). העניין הוא ש-Froyo מאוד איטי (בגלל שאין תמיכה בהאצה גרפית כרגע), והסוללה בקושי מחזיקה (כי אין תמיכה ב-PMU - כל הרכיבים פועלים על 100% צריכת אנרגיה, כל הזמן).

סה"כ, לא התכוונתי לקבוע מה יותר טוב, חפרתי פה כ"כ הרבה כי פשוט מעצבן שאנשים כותבים "X יותר טוב וזהו, Y זה סתם סמל סטטוס / מכשיר לאנשים שלא מבינים / W/E".

נערך לאחרונה על ידי Oranav, 15-08-10 בשעה 3:39.
Oranav לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-08-10, 3:49   #13 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

האנטגוניזם כנגד המכשירים של אפל, הוא, כאמור, כנגד המכשירים. העובדה שלאפל יש כל פעם מכשיר אחד בלבד (וכאופציה "זולה" מכשיר של דור אחורה) היא מה שמעצבן הרבה מאוד אנשים.
בנוגע למערכת... אפל תקעו בה פאקים פה ושם, חלקם ניתנים לגישור ע"י ג'יילברייק, חלקם לא, יש אנשים שמתעצבנים עד אינסוף מאותם דברים שלא ניתנים לגישור.
כל אחד יקח בסופו של דבר את המכשיר שמתאים לו, אבל אני שוב מעלה את הנקודה-
תסתכל על כל התמונות/תלונות ברשת, מעל 95% מהן הן על המכשירים, ודי בצדק.
אני רוצה להעלות את הנקודה שמהיוולדו של האייפון עד היום, אף אחד מהמכשירים האלו לא מסוגל לשמש כמו שצריך כטלפון.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 15-08-10, 3:59   #14 (קישור ישיר)
IO Member

כן, אני מסכים עם זה שהמבחר מצומצם הרבה יותר מדי, אבל האשכול פה דיבר על הפלטפורמה, לא על המכשיר.
אגב, ה-iPhone 3G / 3GS משמשים די טוב כטלפון, לא יודע למה לא... הספיקר קצת חלש, אבל מהשאר אני די מרוצה.

ועוד משהו, כנראה שנראה אייפון CDMA (עם Verizon כרגע) כבר בינואר. זה לא ממש נוגע לשוק הישראלי, אבל זה אולי מראה שאפל כן מתחילים לזרז תהליכים.
ישן 15-08-10, 4:25   #15 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ברור שהם מתחילים לזרז תהליכים- Verizon היא ספקית התקשורת הגדולה בארה"ב עם יותר מ 50 מליון לקוחות (סלולר בלבד, לפני שסופרים בכלל את שאר השירותים שלהם), וכרגע היא חלוצת אנדרואיד רצינית.
בחודשים האחרונים נמכרו שם כמויות היסטריות של מוטורולה דרואיד, HTC EVO 4G, ובחודש האחרון גם Droid X.
בפעם הראשונה מאז ההשקה של האייפון, אפל חשים באיום ממשי על נתח השוק שלהם, הם לא יכולים להרשות לעצמם להיות פלצנים ובררניים בטירוף לגבי השותפים שלהם+לתת חוזה סופר דרקוני לכל מי שרוצה למכור את המכשיר שלהם. נתוני המכירות של הרבעון השני של 2010 ניערו אותם קצת.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא