IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

רזולוציות למסכי LCD גדולים - 37 אינץ' ומעלה.

שלום לכולם, לאחרונה רכשתי טלוויזית LCD 42 אינץ' של פיליפס. FULL HD. הטלוויזיה מחוברת ישירות למחשב בכבל HDMI. (המחשב מכיל ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-08-10, 16:02   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל רזולוציות למסכי LCD גדולים - 37 אינץ' ומעלה.

שלום לכולם,

לאחרונה רכשתי טלוויזית LCD 42 אינץ' של פיליפס. FULL HD.
הטלוויזיה מחוברת ישירות למחשב בכבל HDMI. (המחשב מכיל 2 כרטיסי מסך מסוג EVGA GTX470 בתצורת SLI)

מכיוון שהרזולוציה ה"מומלצת" של הטלוויזיה הינה: 1920X1080 נוצרות כמה בעיות.

1. במידה ואני מגדיר את הרזולוציה הנ"ל כרזולוציה של המחשב - התמונה "יוצאת" מגבולות הטלויזיה. (כאילו הרזולוציה גדולה מדיי למסך)
2. העכבר (LOGITECH G7) נע לאט יותר על גבי המסך
3. במידה ואני מחבר מסך מחשב ליציאה אחרת מכרטיס המסך - אפשרות "עיצוב" המסך באפשרויות של הדרייבר נעלמת ומופיעה רק אם אני מגדיר את הרזולוציה תחת אזור ה- PC ולא ה- HDMI.

אשמח לשמוע חוות דעת, עצות וכדומה על איך אני גורם לטלויזיה 42 אינץ' FULL HD לתפקד כמסך מחשב לכל דבר ללא כל הבעיות הללו שנוצרות.

נ.ב. כרגע הרזולוציה הוגדרה על 1765X992 או משהו הזוי כזה. זו הדרך היחידה לקבל את כל המסך מבלי שחלקו יעלם ללא שימוש באפשרויות העיצוב של המסך. אך במקרה זה התמונה הנוצרת לא תופסת את כל הטלויזיה. אלא, ישנה מסגרת שחורה ללא שימוש מסביב לתמונה. (מקווה שהבנתם )
yotamlin לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-08-10, 16:26   #2 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

אתה בטוח שהגדרת את הטלביזיה טוב ?
תנסה לבטל את שינוי הרזולוציה האוטומטי, לא חיברתי את הפילפס שלי, אבל חבר שלי עובד איתה כמו שצריך ב TV-OUT.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-08-10, 16:26   #3 (קישור ישיר)
IO Member

יש לי בדיוק את הבעיה שיש לך ואני גם משתמש בטלוויזיה 37 אינץ' FULL HD וברזולוציה 1920X1080 התמונה יוצאת מגבולות הטלוויזיה וגם אני עם כרטיס מסך GTX470 אבל לא שניים. מה שאני עשיתי עד שאני ימצא פיתרון לבעיה זה בחרתי את הרזולוציה 1765X992 ואז בלוח הבקרה של NVIDIA אני לוחץ על adjust size and position ושם resize desktop ואז אני משחק עם זה עד שאני מגיע לרזולוציה גבוהה יחסית שלא יוצאת מגבולות הטלוויזיה ובסוף יצא לי 1800 על משהו אבל אני עדיין מחפש פיתרון לבעיה כי אני מעדיף את הרזולוציה הטבעית. ואגב אצלי הכרטיס מסך מחובר לטלוויזיה דרך מתאם DVI לHDMI.
טוב לדעת שלעוד מישהו יש את הבעיה ואני לא היחיד.
אגב, משהו עוד יותר מוזר הוא שכאשר אני בוחר את הרזולוציה 1920X1080 ומצלם מסך עם הצייר אז התמונה נראת שלמה והכל בסדר וכך גם FRAPS.
ואגב את הבעיה הזאת לא הייתה לי בכרטיס מסך הקודם שלי (ATI HD4850)

Or94 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-08-10, 16:38   #4 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Or94 צפה בהודעה
יש לי בדיוק את הבעיה שיש לך ואני גם משתמש בטלוויזיה 37 אינץ' FULL HD וברזולוציה 1920X1080 התמונה יוצאת מגבולות הטלוויזיה וגם אני עם כרטיס מסך GTX470 אבל לא שניים. מה שאני עשיתי עד שאני ימצא פיתרון לבעיה זה בחרתי את הרזולוציה 1765X992 ואז בלוח הבקרה של NVIDIA אני לוחץ על adjust size and position ושם resize desktop ואז אני משחק עם זה עד שאני מגיע לרזולוציה גבוהה יחסית שלא יוצאת מגבולות הטלוויזיה ובסוף יצא לי 1800 על משהו אבל אני עדיין מחפש פיתרון לבעיה כי אני מעדיף את הרזולוציה הטבעית. ואגב אצלי הכרטיס מסך מחובר לטלוויזיה דרך מתאם DVI לHDMI.
טוב לדעת שלעוד מישהו יש את הבעיה ואני לא היחיד.
אגב, משהו עוד יותר מוזר הוא שכאשר אני בוחר את הרזולוציה 1920X1080 ומצלם מסך עם הצייר אז התמונה נראת שלמה והכל בסדר וכך גם FRAPS.
ואגב את הבעיה הזאת לא הייתה לי בכרטיס מסך הקודם שלי (ATI HD4850)

חחח, המשעשע הוא שמכיוון שאצלי הכרטיסים מחוברים ב- SLI מסך מחשב רגיל מחובר בנוסף.
ואז נוצר מצב שבו אני מגדיר את הצפייה בחיבור HDMI בטלויזיה לא ניתנת לי האפשרות באפשרויות הדרייבר לשחק עם ה- ADJUST. כאשר אני מנתק את המסך הנוסף - אז הפונקציה הזו מופיעה חזרה. (עליתי פה על באג לדעתי).

בכל מקרה, עשיתי את מה שעשית גם אתה.
אבל אני הרגשתי האטה בתגובת העכבר בעקבות הגדרת הרזולוציות הגבוהות הללו. אתה שמת לב לשינוי כלשהו?

נ.ב. CUPRA - מה הכוונה להגדיר את הטלוויזיה טוב?
ישן 17-08-10, 16:40   #5 (קישור ישיר)
IO Member

לא שמתי לב להאטה בעכבר. אולי תנסה לשים את הרזולוציה שבחרת ב60HZ וזה יפתור את הבעיה. בכל מקרה אני מקווה שבדרייבר הבא של NVIDIA הם יפתרו את הבעיה הזאת כי זה מעצבן שיש לך טלוויזית FULL HD ואתה בכלל על רזולוציה נמוכה יותר מהרזולוציה הטבעית.
אגב, איך הכרטיס מסך מחובר אצלך לטלוויזיה? דרך מתאם מיני HDMI לHDMI? ומה שאר המפרט שלך?

עריכה:
פתרתי את הבעיה. בהגדרות של הטלוויזיה שמתי את יחס התמונה על סריקה בלבד ועכשיו הכל בסדר. תנסה גם.

ישן 17-08-10, 16:58   #6 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
לא שמתי לב להאטה בעכבר. אולי תנסה לשים את הרזולוציה שבחרת ב60HZ וזה יפתור את הבעיה. בכל מקרה אני מקווה שבדרייבר הבא של NVIDIA הם יפתרו את הבעיה הזאת כי זה מעצבן שיש לך טלוויזית FULL HD ואתה בכלל על רזולוציה נמוכה יותר מהרזולוציה הטבעית.
אגב, איך הכרטיס מסך מחובר אצלך לטלוויזיה? דרך מתאם מיני HDMI לHDMI? ומה שאר המפרט שלך?

עריכה:
פתרתי את הבעיה. בהגדרות של הטלוויזיה שמתי את יחס התמונה על סריקה בלבד ועכשיו הכל בסדר. תנסה גם.
מממ...הטלויזיה ב- 60HZ - אני אמשיך לבדוק את הנושא. אם במקרה שלך אין האטה בתגובת העכבר אז זה משהו אצלי. אני אבדוק את זה.

לגבי הפתרון - על מה היחס של התמונה אצלך בטלויזיה היה קודם לכן? ואיך הפיצ'ר הזה נקרא באנגלית?
קישור פירסומי
ישן 17-08-10, 17:06   #7 (קישור ישיר)
IO Member

לפני כן היחס תמונה בטלוויזיה אצלי היה 16:9 ועכשיו הוא על סריקה בלבד. באנגלית אולי זה נקרא just scan או משהו כזה. איזה אפשרויות יש לך ביחס התמונה ואיזה דגם של טלוויזיה יש לך? אני אנסה לברר איך עושים את זה.

ישן 17-08-10, 17:31   #8 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
לפני כן היחס תמונה בטלוויזיה אצלי היה 16:9 ועכשיו הוא על סריקה בלבד. באנגלית אולי זה נקרא just scan או משהו כזה. איזה אפשרויות יש לך ביחס התמונה ואיזה דגם של טלוויזיה יש לך? אני אנסה לברר איך עושים את זה.

חחח, תודה רבה. אבל אני כרגע במשרד... אחזור רק מאוחר הבייתה.
בכל מקרה, אני גם די בטוח שאני אסתדר לבד. כמובן, שאם אני לא אצליח לפתור את הבעייה אני אדע למי לפנות

ושוב, תודה רבה !!!
ישן 17-08-10, 17:55   #9 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של X-TeNDeR

העכבר נהיה "איטי" כנראה בגלל הרזולוציה הענקית - הרי יש לו יותר פיקסלים לזוז מצד לצד.
בשביל זה קיימת רגישות גבוהה יותר בעכברים מודרניים - אני אישית עם G9 על 1000DPI והעכבר טס ברזולוצית FHD.

נסה לשחק עם הרגישויות בדרייבר של העכבר.
SE Xperia Arc S - CM10(Fxp222)+Fusion krnl
Now Playing: World Of Tanks, Star-Trek Online, S.T.A.L.K.E.R - Clear Sky
X-TeNDeR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-08-10, 17:55   #10 (קישור ישיר)
IO Member

יש לי שאלה: למה כל פעם שאני עושה ריסט למחשב הרזולוציה משתנה ל800X600?

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא