IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מעבדי INTEL ולוחות אם
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מעבדי INTEL ולוחות אם מעבדי ולוחות אם מבוססי אינטל , ייעוץ לפני קניה , תמיכה טכנית, השוואת מעבדים ולוחות אם

חומרה : מעבדי INTEL ולוחות אם

לוח ל980x החדש :)

אני כבר מסודר מבחינת OC ל 7\24 כשאני אעשה קירור אקסטרים אני אצטרך את המוד, כרגע אין לי צורך לעשות ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 09-09-10, 20:16   #46 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אני כבר מסודר מבחינת OC ל 7\24
כשאני אעשה קירור אקסטרים אני אצטרך את המוד, כרגע אין לי צורך לעשות אותו... 222 לא יציב בכל אופן בקירור אוויר

אתה מכיר עוד שימוש ל CPU SKEW או ל IOH SKEW?

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-09-10, 20:39   #47 (קישור ישיר)
one
IO Member

אולי זה באמת עניין של טמפרטורות,
זה יכול להיות גם זרמים של ה-IOH,
ב-EVGA יש דבר שנקרא IOH PLL שזה גם יכול אולי לעזור לייצב את התדר של ה-PCI מעל הסטוק,
בכל אופן, אם זה עניין של טמפרטורות, לבטל את ה-HTT יכול ודאי להוריד אותם, לבטל שני ליבות וכו',
צריך לשחק עם הכיוונים הרבה בשביל לקבוע אם הלוח באמת נעול על איזור ה-102.

מצד שני, 102 קרוב מאוד ל-100 כך שבאמת יכול להיות עניין של נעילה.

ה-CPU skew, זה בעצם הסטייה של התדר של המעבד,
אם כל שאר חלקי המערכת יושבים על reference לתדר של המעבד, הם מושפעים ממנו, אם בתדר ישנה סטייה מזערית, היא תשפיע על שאר חלקי המערכת כך שבסטוק הם אולי יפעלו כמו שצריך, אך כשהתדר עולה, הסטיייה הזו תהפך יותר משמעותית ולכן הלוח יקריס את המערכת.
ה-CPU skew נמדד בערכים של ps שהם ככל הנראה pico seconds או פיקו שניות שהם טריליונית השנייה, כלומר בתדר של 1Ghz יש לך בעצם ננושניה לכל תנועת תדר,
ננו שניה, היא בעצם מליארדית השניה,
לכן בשינוי של 100ps, הסטייה תהיה בעצם של 10Ghz או סטייה מזערית מאוד בתדר,
ע"פ וויקיפדיה, הטרנזיסטור המהיר בעולם עובד על 870Ghz בערך או 1.2 פיקו שניות,
לא כל כך ברור איזה מנגנון בדיוק יוצר את הסטיות האלה בשעון המעבד או ה-PLL, יכול להיות שזה הוספת זרם ברמה מזערית למחולל תנועה, למשל אחוז או 10 אחוז מהזרם המקורי שמוחדר אליו.

עכשיו כיוונון של ה-CPU skew יכול בעצם לתקן את הסטיות האלה בין המעבד לזכרון או ל-PCI וכו' ובכך לאפשר תדר יציב יותר ולכן גם OC גבוהה יותר.

דבר אחרון הוא, שה-CPU skew תלוי גם בחלקים אחרים במערכת, הוא יכול למשל לשפר את יכולת ה-OC של ה-FSB, משום שהשעון של ה-FSB עובד ביחס לשעון של המעבד,
אך כשמוסיפים סטיית לשעון המעבד, צריך גם להוסיף סטייה ל-MCH ולזכרונות, משום שאלה כמובן הם חוליות נוספות בשרשרת הזו,
עכשיו משחק לא נכון בפרמטרים האלה עלול לגרום להזרמת נתונים שגויים לזכרון ולכן להרוס את ההתקנה של מערכת ההפעלה, לכן מומלץ להשתמש בכונן זמין, שאפשר להתקין עליו מערכת זמנית (אולי WinPE), לעלות CPU-Z בשביל לאמת את הנתונים,
ובמקרה של חורבן פשוט להתקין מחדש ולנסות פרמטרים שונים.

פה יש הסבר טוב על ה-CPU clock skew, אך זה דורש ידע מעט מעמיק יותר על אופן הפעולה של ה-PLL ורכיבי המערכת השונים:
http://www.overclock.net/intel-cpus/...ml#post5846878

do it at you'r own risk ;).

נערך לאחרונה על ידי one, 09-09-10 בשעה 22:11.
one לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-09-10, 0:22   #48 (קישור ישיר)
one
IO Member

OC ברמות כאלה כבר דורש ידע מעמיק יותר על המערכת, זה לא מספיק להיות מה שנקרא "Enthusiast", זה דורש הרבה לימוד וחקירה,
אך כל האוברקלוקרים הגדולים הם אנשים שנכנסו לתחום הזה עד הצוואר ומעבר,
זה מביא אותך לשלב שאפשר כבר למצוא דברים חדשים לבד ולא להסתמך על ידע של אחרים, להביא פתרונות, למצוא בעצמך מודים ללוחות אם וכרטיסי מסך, לשחק עם המערכת ולא להתבלבל בתוכה.
זה מה יש, עם כמה שזה קשה ומאתגר, זה נדרש, בהתחלה שוברים את הראש, אח"כ קוצרים את הפירות.
אם לא לוקחים את זה לידיים, נשארים ברמה די בינונית סה"כ וחבל.
one לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא