IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

שאלה לגבי חוק מסויים

אני מניח שחן פה לא מתכנן קרירה ממשלתית......
נושא נעול

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-10-10, 22:48   #16 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

אני מניח שחן פה לא מתכנן קרירה ממשלתית...
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר  
ישן 14-10-10, 22:56   #17 (קישור ישיר)
IO Member

שלח הודעה דרך MSN אל sLiran

ציטוט:
פורסם במקור על ידי iakovl צפה בהודעה
אני מניח שחן פה לא מתכנן קרירה ממשלתית...
אל תזלזל באף אחד, מה שנסיתי להעביר לו זה שכל הדלתות פתוחות בפניו.

יותר מזה הוא יכול להתנדב למשמר האזרחי ולקבל ורשיון נהיגה על ניידת משטרה! ואולי אפילו רשיון נשק.
sLiran לא מחובר  
ישן 14-10-10, 23:01   #18 (קישור ישיר)
IO Member

בכל מקרה גם אם יבקשו לראות ניירות לגביי השירות הצבאי שלו (מה שלא אמור לקרות), יהיה רשום שם שהוא השתחרר מסיבות רפואיות, שזה בדיוק כמו לצאת על פרופיל רפואי.

ובתכלס אף אחד לא יכול לדעת אם יצאת על רפואי או על נפשי מכיוון שהצבא אינו מוסר את הפרטים הללו, מי שכן מקבל ויכול לדעת את הפרטים הללו זה משרדים ממשלתיים ומשרד הרישוי, לפי מה שאני יודע.

ולגביי הרישיון אין לך ממה לחשוש זה לא בטוח שאם תצא מהצבא אתה תהיה חייב לעבור את המבחן הזה שבודקים אם אתה כשיר לנהיגה או לא, זה תלוי על הסיבה שבגללה יצאת מהצבא, אם לדוגמא יצאת מהצבא בגלל בעיות של אלכוהול\סמים מן הסתם שתצטרך לעבור את המבחן של משרד הרישוי חוץ מזה אין לך ממה לחשוש.

תרשום בגוגל פרופיל חדש(הפורום), שם תוכל לקבל יותר מידע על העניין.

חוץ מזה, אני לא יודע מה הסיבה האמיתית שאתה מעוניין לצאת מהצבא, אבל אם טיפה קשה עדיף להתמודד עם דברים מאשר לברוח. עם כל הקושי שקיים בצבא, מדובר על הבית\מדינה שלנו שאנחנו חייבים להגן עליהם.

Intel Pentium D 820 2.8Ghz | Gigabyte GA-8I945GZME-RH |
Gigabyte Geforce 7300GS | Kingston 512X2 533MHz | WD250GB
MonA לא מחובר  
ישן 15-10-10, 12:18   #19 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

כן מסתכלים על זה, ועוד איך בחברות רציניות.
עזוב מקרים יוצא דופן בכללי - כן זה עלול לדפוק.
cocainhore לא מחובר  
ישן 15-10-10, 12:37   #20 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל אני מכיר מספר אנשים

אני מכיר מספר אנשים אישית שיש להם פרופיל 21, ואני יכול לומר לך בוודאות, שמספר המעסיקים שיפסלו אותך בגלל שלא עשית צבא הוא קטן מאוד. מה שכן, פרופיל 21 על רקע נפשי ימנע ממך עבודות בעלי סיווג ביטחוני גבוהה(משמע חלק מעבודות בממשלה), לגבי רישיון נהיגה, אם מדובר על פטור לא נפשי אין שום בעיה, אם הפטור הוא נפשי אז יש סיכוי שיזמנו אותך לבחינה(קלה מאוד) וכשתעבור תוכל לקבל רשיון.

ורק שתדע שאם אדם בן 26 עם תואר ראשון ונסיון בשתי עבודות קודמות, הנושא של צבא מאבד את משמעותו בעיני רוב המעסיקים(ואנשים בכלל..),וכמו שאמרו, הרבה שואלים לגבי הצבא כדי לדעת האם אתה עושה מילואים(שהם מעדיפים אנשים שלא עושים, אבל גם זה לא נפוץ כמו שחושבים).

מה שכן, שחרור מלפני תחילת השרות הוא עדיף בעיני המעסיקים מכיוון שאלו שהיו בצבא והשתחררו באמצע יכול להצביע על בעית הסתגלות ולא דווקא על בעייה אחרת, למרות שאין להם דרך לדעת.

lkpo14 לא מחובר  
ישן 15-10-10, 12:43   #21 (קישור ישיר)
IO Member

שלח הודעה דרך MSN אל sLiran

א. בישראל אפילו פדופילים (שהורשעו וישבו במאסר) מועסקים בשמירה בגני ילדים.

ב. תחשוב על חברת הייטק גדולה שיש לה צוות מפתחים שחייבים לעמוד בלוחות זמנים, פתאום אחד מהם שהוא לוחם נקרא לחודש מילואים, החברה בצרות!!! הם יעדיפו אחד שלא קוראים לו לשרות מילואים כל שנה.
sLiran לא מחובר  
קישור פירסומי
ישן 15-10-10, 13:48   #22 (קישור ישיר)
IO Pro

שמע עקרונית אסור להגיד לך כלום
חוץ מחברות "ביטחוניות" - לצורך העניין משהב"ט אלביט תע"א רפא"ל מקומות כאלו - ידרשו ממך להביא תעודה שמוכיחה שסיימת שרות חובה
במקומות אחרים כביכול זה לא אמורלהשפיע אבל בתכלס הם יעדיפו מישהו שעשה שרות מלא בגלל שזה מראה על מידת ההתמדה ושאתה "לא בורח מאחריות"
Crucial M4 128GB + 6TB
Cooler Master 690II Advanced, SeaSonic S12II 620W
Asus Xonar Essence ST, MicroLab X16, Sennheiser HD598
Samsung Galaxy Note 3
RoNeN :P לא מחובר  
ישן 15-10-10, 13:52   #23 (קישור ישיר)
IO Pro

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sLiran צפה בהודעה
א. בישראל אפילו פדופילים (שהורשעו וישבו במאסר) מועסקים בשמירה בגני ילדים.

ב. תחשוב על חברת הייטק גדולה שיש לה צוות מפתחים שחייבים לעמוד בלוחות זמנים, פתאום אחד מהם שהוא לוחם נקרא לחודש מילואים, החברה בצרות!!! הם יעדיפו אחד שלא קוראים לו לשרות מילואים כל שנה.
א. זאת שגיאה של החברת אבטחה - עקרונית זה ממש לא אמור לקרוא...
ב. בחברת הייטק תמיד BACKUP אם בן אדם אחד ילך למילואים לא כל הפרויקט יקרוס (יש לו ממלא מקום)
Crucial M4 128GB + 6TB
Cooler Master 690II Advanced, SeaSonic S12II 620W
Asus Xonar Essence ST, MicroLab X16, Sennheiser HD598
Samsung Galaxy Note 3
RoNeN :P לא מחובר  
ישן 15-10-10, 14:55   #24 (קישור ישיר)
IO Member

נגיד שאני כן אשתחרר מהצבא,לא אחרי 3 שנים כאילו אלא עכשיו באמצע,וארצה ללכת לעבוד כעבודה זמנית באיזשהו בית קפה או בבית מלון באילת,יעשו לי בעייה עם זה?
מה קורה לגבי עבודות בנתב"ג לדוגמא,כל הקטע של דיילים,שירותים בשדה כל המזוודות וכו?
חן מונטג לא מחובר  
ישן 15-10-10, 15:04   #25 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

אם אתה רוצה להית גנן אז מגניב, אם אתה רוצה לעבוד בחברה רצינית קח בחשבון שישאלו
אותך לגבי שירות צבאי בין יתר הדברים וזה לא מחייב חברות שקשורות לתעשייה ביטחונית
או שבדרך עקיפה קשורות למשהו דומה. אני גם לא הייתי מאמין לכל שקרן שבא ואומר לי - מה
קרה לך יצאתי מהצבא על 21 אבל תיק תיק הסתדרתי אני עובד באינטל ולא שאלו אותי בכלל
מה עשיתי בצבא. שלא נדבר על זה שתמיד יעדיפו מישהו אחר עליך, שוב מדבר בכללי ולא על יוצאי דופן.

ומה גם לא הייתי מתייחס ליוצאי דופן שיבואו ויגידו לך בטח שאתה יכול להתקבל אני התקבלתי,
בכוונה אלה נקראים - יוצאי דופן ולא הרוב. דוגמא פשוטה שאני יכול לתת זה : אחי הגדול עובד
בסיסקו, וכן צריך שירות צבאי.

sLiran החברות הרציניות דווקא מתגמלות על ימי מילואים, כנראה שאתה לא בקיא בעניין.
אם אתה מתקין מזגנים וקוראים לך ל 10 ימי מילואים אז הבוס שלך לא יאהב את זה, זה כן.
cocainhore לא מחובר  
ישן 15-10-10, 17:04   #26 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

לא יודע מאיפה אתה מנפיץ את הדברים האלו.
בשוק העבודה היום, עד כמה שזה עצוב, יש העדפה למי שלא עושה מילואים (בין אם הוא עשה צבא או לא, זה לא קשור)
חברות ההייטק ברובן לא טורחות אפילו לשאול אם עשית צבא, מה שחשוב זה שאתה עומד בתנאי הקבלה שלהן ויש לך את התואר שהן דורשות.
לגבי סיסקו- אתה רציני? שכן שלי עובד שם, ולא בתפקיד זוטר, ואין לו בכלל שירות צבאי. נראה לי אח שלך נפל על מראיין מורעל.

נלך שלב אחד הלאה- אפילו ברפא"ל/אלביט, חברות שעובדות עם הצבא על בסיס קבוע, לא חייב שירות צבאי. יש לך את התואר שהם מחפשים ואתה טוב במה שאתה עושה? יקחו אותך.
והאמת? אין סיבה שזה לא יהיה ככה. לא חסרים כאלו שעשו צבא בתור "עציץ" או כאלו שעשו צבא ביחידה קרבית, אבל זה לא שינה את העובדה שהם עדיין עארסים כמו שהם היו לפני שנכנסו לשירות ופשוט לא מתאימים לעבוד בתפקידים כאלו ואחרים. לפני 10 שנים לעניין של "עשה/לא עשה צבא" היה הרבה יותר משקל מהיום, ואני מבין למה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

Pika007 לא מחובר  
ישן 15-10-10, 17:38   #27 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

בוא לא נתחיל לקטלג מאחר ובמקרה של סיסקו אחי הגדול אחראי על בנקים באירופה ולא משנה
מי זה שכן שלך הוא בתפקיד זוטר ביחס לאחי.

ידוע לי שבסיסקו בודקים מי עשה שירות צבאי, של כמה ובאיזה תפקיד.
העניין של סיסקו סגור כן ? שכן שלך יכול להגיד מה שבא לו, גם אם לא בדקו לו ולעוד שכנים
כאלה ואחרים לי יש אח שעובד שם אני יודע מה בודקים שם ומה לא, לכל אחד יש שכן
שהתקבל בלי צבא כמו שאמרתי זה לא נגמר.

הלאה נמשיך - בת דודה שלי עובדת באינטל בתפקיד בכיר בקרית גת כנ"ל שמה כל עבודה
מעל השכר הממוצע ישאלו אותך היכן ואיפה עשית צבא. בוא נמשיך לתוספת שכר שהיא מקבלת
על מינימום 18 ימי מילואים בשנה [ 4600 ש"ח ] שהיא מתפקדת כקצינה בגולני בתפקיד
מסוים... לא יודע מה ולא רלוונטי.

תפקידים בחברות כמו רפאל וכאלה זה בכלל מיותר לציין, אז תתחיל צעד צעד בזה שעל כל
דוגמא שתתן אני יביא עוד שניים וסתם חבל לקטלג אותי בקטע של "מאיפה אתה מביא את זה" - אני לא מביא את זה מהכיס או ממציא את זה כי בא לי להיות היחיד שאומר מה שכולם
לא אומרים אז עשה טובה, אל תקטלג. יכול להביא לך ימבה חבר'ה שאני מכיר שלא התקבלו לרפאל בגלל
חוסר בשירות צבאי ? איך אני איתך ?
cocainhore לא מחובר  
ישן 15-10-10, 17:52   #28 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל cocainhore

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CocainHore צפה בהודעה
בוא לא נתחיל לקטלג מאחר ובמקרה של סיסקו אחי הגדול אחראי על בנקים באירופה ולא משנה
מי זה שכן שלך הוא בתפקיד זוטר ביחס לאחי.

ידוע לי שבסיסקו בודקים מי עשה שירות צבאי, של כמה ובאיזה תפקיד.
העניין של סיסקו סגור כן ? שכן שלך יכול להגיד מה שבא לו, גם אם לא בדקו לו ולעוד שכנים
כאלה ואחרים לי יש אח שעובד שם אני יודע מה בודקים שם ומה לא, לכל אחד יש שכן
שהתקבל בלי צבא כמו שאמרתי זה לא נגמר.

הלאה נמשיך - בת דודה שלי עובדת באינטל בתפקיד בכיר בקרית גת כנ"ל שמה כל עבודה
מעל השכר הממוצע ישאלו אותך היכן ואיפה עשית צבא. בוא נמשיך לתוספת שכר שהיא מקבלת
על מינימום 18 ימי מילואים בשנה [ 4600 ש"ח ] שהיא מתפקדת כקצינה בגולני בתפקיד
מסוים... לא יודע מה ולא רלוונטי.

תפקידים בחברות כמו רפאל וכאלה זה בכלל מיותר לציין, אז תתחיל צעד צעד בזה שעל כל
דוגמא שתתן אני יביא עוד שניים וסתם חבל לקטלג אותי בקטע של "מאיפה אתה מביא את זה" - אני לא מביא את זה מהכיס או ממציא את זה כי בא לי להיות היחיד שאומר מה שכולם
לא אומרים אז עשה טובה, אל תקטלג. יכול להביא לך ימבה חבר'ה שאני מכיר שלא התקבלו לרפאל בגלל
חוסר בשירות צבאי ? איך אני איתך ?

יש מקומות עבודה שאכן שואלים, אבל מי אמר שהם מיחסים לזה את החשיבות שאתה מדבר עליה? שואלים כי זה משהו שאנשים עוברים בחיים, כמו לשאול איפה למדת בתיכון, או איפה עבדת בשנה שעברה, אם מישהו לא עשה צבא, העניין נחתם פה, וממשיכים בראיון לדברים אחרים כמו ניסיון, תואר, ציונים ושאיפות.
ד"א בן כמה אתה? ובן כמה אחיך. ?

lkpo14 לא מחובר  
ישן 15-10-10, 17:56   #29 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Vainles

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
לא יודע מאיפה אתה מנפיץ את הדברים האלו.
בשוק העבודה היום, עד כמה שזה עצוב, יש העדפה למי שלא עושה מילואים (בין אם הוא עשה צבא או לא, זה לא קשור)
חברות ההייטק ברובן לא טורחות אפילו לשאול אם עשית צבא, מה שחשוב זה שאתה עומד בתנאי הקבלה שלהן ויש לך את התואר שהן דורשות.
לגבי סיסקו- אתה רציני? שכן שלי עובד שם, ולא בתפקיד זוטר, ואין לו בכלל שירות צבאי. נראה לי אח שלך נפל על מראיין מורעל.

נלך שלב אחד הלאה- אפילו ברפא"ל/אלביט, חברות שעובדות עם הצבא על בסיס קבוע, לא חייב שירות צבאי. יש לך את התואר שהם מחפשים ואתה טוב במה שאתה עושה? יקחו אותך.
והאמת? אין סיבה שזה לא יהיה ככה. לא חסרים כאלו שעשו צבא בתור "עציץ" או כאלו שעשו צבא ביחידה קרבית, אבל זה לא שינה את העובדה שהם עדיין עארסים כמו שהם היו לפני שנכנסו לשירות ופשוט לא מתאימים לעבוד בתפקידים כאלו ואחרים. לפני 10 שנים לעניין של "עשה/לא עשה צבא" היה הרבה יותר משקל מהיום, ואני מבין למה.

קשה לי להאמין שיש אנשים שיצאו מיחידה קרבית כמו שהם נכנסו
Vainles לא מחובר  
ישן 15-10-10, 18:01   #30 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

ציטוט:
פורסם במקור על ידי lkpo14 צפה בהודעה
יש מקומות עבודה שאכן שואלים, אבל מי אמר שהם מיחסים לזה את החשיבות שאתה מדבר עליה? שואלים כי זה משהו שאנשים עוברים בחיים, כמו לשאול איפה למדת בתיכון, או איפה עבדת בשנה שעברה, אם מישהו לא עשה צבא, העניין נחתם פה, וממשיכים בראיון לדברים אחרים כמו ניסיון, תואר, ציונים ושאיפות.
ד"א בן כמה אתה? ובן כמה אחיך. ?
24 וחצי, אחי 10 שנים מעליי. התשובה שלי לא הייתה כללית אלא מופנת לתגובה שמעליי.
מייחסים לזה חשיבות מסוימת ועוד איך על מה כמה ולמה ואיך לא מעניין, לכן עניתי לפותח הדיון
מה שעניתי שזה האמת.
cocainhore לא מחובר  
נושא נעול

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא