IOPanel

חזור   IOPanel > IOPanel > ביקורות משתמשים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ביקורות משתמשים ביקורות משתמשים לאחר קניה של מוצרים מעולם המחשבים , טכנולוגיה וגאדג'טים

IOPanel : ביקורות משתמשים

ביקורת nMediaPC HTPC 8000

הקדמה לפני פחות מחצי שנה הרכבתי את ה-HTPC הראשון שלי אשר היה מיועד לשמש גם בתור שרת מדיה וגם בתור ...
Comment

קישור חוזר הגדרות ביקורת אפשרויות הצגת נושא
<!-- google_ad_section_start -->ביקורת nMediaPC HTPC 8000<!-- google_ad_section_end -->
ביקורת nMediaPC HTPC 8000
פורסם על ידי raziel1981
22-11-10
ברירת מחדל ביקורת nMediaPC HTPC 8000

הקדמה

לפני פחות מחצי שנה הרכבתי את ה-HTPC הראשון שלי אשר היה מיועד לשמש גם בתור שרת מדיה וגם
בתור שרת אחסון של הבית.היו לי 4 כוננים קשיחים מיותרים, לוח גיגהבייט ומעבד סמפרון 140 עם קצת זכרון VALUE
שקניתי וחזון. החודשים התקדמו, החלקים השתפרו, אך דבר אחד נשאר חסר בשביל להפוך את זה ל-HTPC
המושלם (בעיניי) וזה היה המארז. אז תשאלו "מה הבעיה למצוא מארז HTPC בארץ"? מסתבר שלמצוא מארז
HTPC עם מקום ל-4 כוננים קשיחים וכונן אופטי ומקום למסך LCD אינו דבר טריוויאלי בכלל. מה שהפך את הבעיה שלי
לחמורה יותר היה הקבעון שלי סביב הרעיון שאותו המארז הדמיוני יהיה בדמותו של מכשיר רדיו ישן.

ובכן, בחצי השנה האחרונה חיפשתי מארז HTPC שכזה בכל חנות שיכולתי להגיע אליה בארץ, אך ללא הצלחה כלשהי.
שקלתי אפילו לקנות מכשיר רדיו ישן יד 2 ולעשות לו modding בהתאם לצרכים שלי, אך רובם היו במצב כל כך גרוע
חזותית או לחילופין הוצעו במחירי "אספנים" ולא היו מציאותיים מבחינתי. כל זה התהפך כאשר נתקלתי במארז
ה-HTPC 8000 של חברת nMediaPC ב-newegg במהלך ירח הדבש עם אשתי.

אתר החברה

על החברה:
nMediaPC
נוסדה ב-2004 בצפון קליפורניה. החברה יחסית חדשה אך בולטת ברעיונותיה החדשניים ובשלל
פתרונות מדיה אשר היא מציעה לתחום ה-HTPC. בין מוצריה - שלטים, צגי LCD ייעודיים ל-HTPC, קוראי כרטיסי
מידע וזכרונות ניידים ומקלדות ל-HTPC.

מפרט המארז:

Model
HTPC 8000
Color
Red Wood
Dimension
19.3(W) x "14.3"(H) x 11"(D)
500mm(W) X 365mm(H) X 280mm(D)
Material
Wood & Steel
Motherboard
Support ATX and Micro-ATX
Power Supply
Support ATX PSU (not included)
Drive Bays
External 5.25” Bay x 1
Internal 3.5” Bay x 4
Expansions
7 Slots / Full Size
Cooling
140mm Case Fan x 1
Front Connection
eSATA x 1 for your external hard drive
High Definition Audio x 2 (AC 97 compliance)
All in one Card Reader (SDHC 2.0 compliance - high capacity & speed)
IEEE 1394 x 1 | USB 2.0 x 3

חסרון אחד בולט שעולה מהמפרט - העדר תמיכה ב-form factor של miniITX. מצד שני זה מארז שמלתכחילה
לא מיועד לקהל חובבי ה-miniITX ויותר פונה למי שמחפש מארז יותר דקורטיבי עבור המחשב הסלוני שלו.

מערכת המבחן:

מעבד: AMD Sempron 140@Athlon II 440X2
לוח אם: Gigabyte MA74GM-S2
זכרונות: 2x2GB DDR2 Mushkin 800MHz Redline CL5
ספק כוח: Seasonic SS-400ET
כרטיס מסך: Sapphire HD5450 512MB
כרטיס הרחבה: Sedna PCI SATA expansion card
אחסון: Samsung HD103SJ 1TB+3XSeagate ST31500341AS 7200.11 1.5TB
מערכת הפעלה: XP Pro

בתוך החבילה:

הגיעו אזיקונים אשר לא השתמשתי בהם כל כך...(עצלנות) טבעות לכבלים עם משטחי מגע דביקים לסייע בארגון
החוטים בפנים (שוב לא השתמשתי...שוב עצלנות...) וגם ברגים עם ספייסרים מגומי על מנת להשתיק רעידות מהכוננים הקשיחים.

המארז - מבחוץ:

הגימור מעץ פשוט יפה, הברגים של המכסה צבועים בזהב ובכלל לכל המארז יש מראה מאוד קלאסי שמשדר יוקרה.

מאחורה ניתן לראות את הגריל של מאורר ה-14 ס"מ המעולה אשר מקרר את המארז. המאורר הזה שקט מאוד
ומקרר את המערכת בצורה טובה יחסית. כמו כן היותו מאורר 14 מהווה יתרון משמעותי לדעתי על מארזי HTPC
אחרים אשר עובדים עם מאורר 12 או שניים של 8 ס"מ או אפילו רק אחד של 8 ס"מ. כפי שניתן לראות המארז
תומך ב-Form Factor של ATXהספק כוח מונח במאונך כאשר אני הנחתי את המאורר שלו כלפי פנימה על מנת לאפשר
לאויר החם של הספק להפלט באמצעות המאורר 14 של המארז. יש לשים לב כי מדובר במארז מעץ מלא ועל
כן יש להקפיד להמנע מפליטת אויר כלפי דפנות המארז.

והנה סתם תמונה של המארז נראה בתוך המעמד של הטלוויזיה. הטלוויזיה עצמה הינה מסך של 37" לשם פרופורציות,
כך שמדובר במארז גדול יחסית. יש לשים לב כי כל אחת משתי הפאות הצדדיות שבאלכסון לחלק הקדמי באות עם
פילטרים אשר מוסווים באופן אלגנטי לתוך המארז על מנת לתת אוררור טוב מקדימה. עקרונית יש פה מקום לשקול
מודינג על מנת לשפר את האוורור אף מעבר לכך, אך כפי שהתוצאות יראו בהמשך לא ראיתי צורך לכך.

המארז - מבפנים:

ניתן להתייחס למארז כבעל שתי חלקים - העליון הוא בעצם המגש של הכוננים הקשיחים + הכונן האופטי
והחלק התחתון מהווה את האזור של לוח האם וספק הכוח.

מפרידים את מגש הכוננים מהמארז על ידי שחרור של בורג ייעודי לחדירת עץ אשר נמצא בכל צד של המגש
והמגש לאחר ההפרדה נראה כך:

המגש מאפשר חיבור של 4 כוננים קשיחים של 3.5" וכונן אחד של 5.25". יש לשים לב כי את הכוננים הקשיחים
יש לחבר לפי סדר מוגדר מראש - התחתונים קודם ורק אז העליונים. אחרת, אין דרך לחבר את התחתונים.

לאחר ההפרדה, לוח האם נחשף:

עם קצת סידור כבלים נכון ש די והותר מקום בחלק של הלוח אם עד לוח ATX שלם ללא שום קושי משמעותי.
ניתן אף לשים גופי קירור גדולים יחסית למעבד (שימו לב התמונה הקודמת - הספק כוח מאונך ועל כן יש כ-12 ס"מ
לגובה מבחינת גוף הקירור האפשרי למעבד. בשל שאני משתמש בלוח mATX החלטתי לנצל את המרחב הריק
שאמור היה להתפס על ידי לוח ה-ATX על מנת להוסיף NZXT IU01:

וכאן עולה בעיה שהמארז הזה מביא איתו - הנה לכם חישוב - 3 יציאות USB 2.0, קורא כרטיסים ומסך LCD אחד =
שלושה USB 2.0 headersמה שאומר שמי שקונה את המארז הזה צריך לקחת בחשבון שהוא תופס את כל
ה-headers ויש להערך בהתאם עם כרטיסי הרחבה ו/או בקרים מתאימים כמו הבקר הנ"ל של NZXT
(יש לאמר שהוא בזכות עצמו פתרון מעולה).

על פנל ה-LCD:
הפנל מגיע כחבילה נפרדת ואינו כלול עם המארז למרות שהמארז פשוט מרגיש לא שלם לדעתי בלי הפנל. מי
שמתעקש לחסוך את הכסף על המסך נשאר עם מדבקה שחורה שחוסמת את המקום שבו הפנל אמור להיות
מונח. אני חייב להודות פה, שלמעשה ממש עד לפני כתיבת הביקורת הזו לא שמתי לב שהמדבקה נמצאת
שם בכלל (והתפלאתי כל הזמן למה הצג לא עובד...), ככה שהיא באמת לא מפריעה בעין.

הצג מגיע עם תוכנה ומנהל התקן אשר צריך להוריד בנפרד מהאינטרנט (חינמית) אשר מאפשרת הצגה של
מידע החל מדוא"ל, סטטוס רשת, לוגוים שונים, מידע על מצב OC של המחשב, מערכת ההפעלה וכו וכו'.

התוכנה מאוד נוחה לשימוש וניתן לשנות והלוסיף בה תכונות די בפשטות.

על התקנת המערכת:

מי שהתסכל מוקדם יותר על המידות של המארז המדובר, הוא גדול. יותר מכך, הוא עמוק מאוד יחסית למארז HTPC.
כשאתה מחבר דברים ללוח אם או את הלוח אם עצמו למארז, המרחק בינך לתחתית גדול. לשם ההשוואה - אפילו
כשעובדים על מארז ATX עומד כמו ה-HAF 922 אשר נחשב לרחב יחסית, המרחק בינך לבין המגש לוח אם
ב-HAF קטן יחסית למרחק בין הגג של ה-HTPC 8000 לתחתית שלו (המרחק שסביר להניח שתהיו אם
תנסו להרכיב לוח אם לתוך מארז שכזה). וזה פשוט לא נוח. אמנם זה לא סוף העולם, אבל פשוט זה לא נוח.
בעיה אחרת שנתקלתי בה בעת ההרכבה, היתה שהמאורר בזמן הרכבת לוח האם חסם לי את הגישה מבחינה
חזותית לאחד מחורי הברגים שמיועדים להדק את הלוח אם למארז, ובאיזשהו שלב עיקמתי את אחד הפינים
של שקע ה-SPDIF/AC 97 של הלוח אם. זה בעיקר היה אשמתי ולא אשמת המארז, כי פשוט יכולתי לפרק
את המאורר ולהחזיר אותו למקום אח"כ אבל אין ספק שהגודל של המאורר והמיקום שלו מהווה מגבלה מסויימת
מהבחינה הזאת. בכל אופן זה הסתדר בסוף עם קצת לחץ מהמברג על הפין.
עבור הרכבת
הכוננים הקשיחים ניתקתי את מגש הכוננים מהמארז. אז כמו שאמרנו מקודם, הוא בא עם ברגים מיוחדים שמקטינים
ויברציות ומונעים תהודה במארז (מעבר לזה שכשמדובר במארז מעץ ומעטפת הכוננים ממתכת, הסיכוי שיהיה
רסוננס פשוט לא קיים במסגרת שימוש רגיל). מיקום המגש במארז עוזר לחלוקת חום מוצלחת יותר בין החלקים
השונים, ונותן לאויר החם שבא מאזור זה להמשך החוצה על ידי המאורר של המערכת וכך הוא לא מפריע ללוח
האם או למעבד. הכונן האופטי מתיישב אחרון במפרץ שלו ומתמקם מאחורי כפתור של המארז שפותח וסוגר
את הכונן האופטי. כאן ממה בעיה נוספת - הדלת של המארז עבור חלק זה אמורה להחליק למטה עם כל לחיצה
על כפתור הכונן האופטי כשהמגש של הכונן האופטי יוצא. בפועל, יש מילימטר בערך של פלסטיק אשר הוא
טיפה בולט כלפי המגש ולפעמים מונע ממנו לצאת, או תוקע אותו פתוח. אני לא בטוח אם זה תוצאה של
התקנה לא אידיאלית שלי, או שפשוט תכנון גרוע של הפונקציה הזאת של המארז.
בסה"כ אני
כמעט ולא משתמש בכונן באופן טבעי אז זה לא ממש מפריע לי. אבל זה ללא ספק בעיה.
סה"כ תוך
שעה וחצי-שעתיים היה פוסט.

ביצועים תרמיים / רעש:

עבור HD 5450 - מדובר בטמפ' בהחלט סבירות. 47 מעלות במעבד -45 מעלות בלוח האם. יש לציין שרק
לאחר הבדיקה שמתי לה שהיו כבלים תקועים בתוך המאורר של המעבד אשר חסמו אותו! כמו כן אלו תוצאות
במנוחה, אבל עדיין בהחלט טמפרטורות סבירות (63 מעלות זה המקסימום המותר לסמרפון 140 לפי האתר של AMD).
לגבי הטמפ' השלישית - לאחר מספר בדיקות נוספות מסתבר שיש איזה באג קבוע בלוח שהשתמשתי
בו יחד עם SPEED FAN אשר גורם לו להציג את הנתון הזה. מבחינת רעש - המחשב בסלון 24/7 ולכן
אפשר לצפות שרצוי מאוד שרעש לא יהיה בעיה - אז זהו שהוא לא. למעשה הוא לא מורגש בנוכחות שלו
בחדר מהבחינה הזאת. לצערי, אין ברשותי ציוד מדידה מתאים לכך ורעש זה ענין סובייקטיבי כך שתצטרכו
לסמוך על המילה שלי לגבי זה.

מחיר: 119.99$ דולר למארז + 19.99$ עבור הפנל LCD. כך שסך הכל מדובר על פחות מ-530 ש"ח
(לפי שער הדולר בעת כתיבת הביקורת הזו) בשביל לקבל את המארז הזה. מחיר שווה בהחלט עבור
המוצר האיכותי הזה!

איפה אפשר להשיג: נכון לכתיבת הכתבה הזו, כנראה רק באמצעות ייבוא אישי על ידי קניה מ-new egg/ebay/amazon
ומשלוח לארץ עם/בלי חברה מתווכות עבור המשלוח.

סיכום:

זהו מארז מושלם למי שמחפש מארז HTPC אסתטי ומיוחד לסלון. כשאנחנו חושבים על "שרת קבצים"
לכל המחשבים בבית, אנחנו רגילים לחשוב על מכוער ובפינה רחוקה כמה שיותר מהעין (לפחות אני). אז
למה לא לעשות אותו בתור מרכז תשומת הלב של הבית בדיוק כמו שהוא מרכז המידע שלו. בתור אדם שאוהב
להשקיע במחשבים שלו, אני חושב שזו מציאה של ממש וחובה למי שחשוב לו המראה של המחשב הסלוני.
כמובן למי שאוהב שרתי אחסון עתירי מידע מידע כמו ה-black dwarf (מוזמנים לבדוק את זה בגוגל/יוטיוב)
זה לא יתאים בכלל. לחילופין, עם אתם מתעקשים על מראה טכנולוגי ל-HTPC (על טעם וריח אין להתווכח וכו'),
גם אז הוא לא יתאים לכם. בשבילי, כ-5.5 טרה של אחסון זה די והותר ועל כן המארז הזה סיפק אותי מעל הראש
(עם כונני ה-3 טרה שבדרך לארץ, כבר מדובר על 12 טרה מקס' של אחסון).

חזות: 10/10
מחיר: 9/10
קלות הרכבה:7/10
ביצועים: 10/10
סה"כ: 9/10

תודה שקראתם

פורסם על ידי
סמל האישי של raziel1981
IO Pro

על ידי doscape ב 23-11-10, 0:13

איזה השקעה!
תתחדש אחי, מארז מגניב לגמרי. תודה ששיתפת אותנו.
על ידי cupra ב 24-11-10, 13:32

כל הכבוד על ההשקעה ותודה ששיתפת אותנו.
הבעיה העיקרית של המארז היא הזמינות שלו, שינוע של מארז דרך דואר יכול להיות מאוד יקר, לא
פעם זה אפילו יוצא יקר מהמארז עצמו, גך שמגיעים למחיר גבוה כל כך שפותח אפשרויות אחרת בארץ.
בסה"כ - אחלה מוצר, אני מקווה שיהיו כאלו שיקראו את הסקירה ויחליטו להביא אותו לארץ באופן סדיר.
Comment

הגדרות ביקורת
אפשרויות הצגת נושא