IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

נרשמתי לחדר כושר

ציטוט: פורסם במקור על ידי doscape אם אתה לא רוצה בעיות, תעשה חימום 45 דקות עד שעה וחצי לפני כל ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-05-11, 0:10   #16 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

שלח הודעה דרך MSN אל MarioMan

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
אם אתה לא רוצה בעיות, תעשה חימום 45 דקות עד שעה וחצי לפני כל אימון שרירים, חימום זאת אומרת, הליכה משולב ריצה ואו אופניים ומתוך זה 25 דקות מתיחות, לאט לאט, לא רק מתיחות ברגליים.
אני אומר את זה מניסיון של כמה שנים של אימונים, לימדתי כמה אנשים את הדרך שלי (אימון עם רגש - בנוסף לתוכנית אימונים), תוכניות אימונים זה טוב ויפה אבל זה לא שווה שום דבר אם אתה לא מרגיש את הגוף שלך. מה שאני מתכוון זה שאתה מוכרח להתחבר לעצמך, להכיר את הרצונות של הגוף שלך, מן הסתם שלא תתחיל לקפץ באוויר (סלטות ובלאגנים) בלי שאתה יודע מה אתה עושה.. הכוונה היא, שאתה צריך להרגיש כל מה שאתה עושה, להיות שם, לא לעשות כאילו זה משחק כמו שעושים רוב האנשים (לצערי או לצערם). ומתיחות צריך לעשות כל הזמן, לאחר כל פעילות כמעט, אפשר לקרוא לזה גם "שיחרור". לא תעשה מתיחות? אין בעיה, רק שתדע לך שאתה פוגע בסחוס ובחוליות עמוד השידרה.
ZIPOX - המאמן כושר שלך מתכוון לא למתוח את האזורים שבהם מתרכז הדם בכמויות (אחרי אימון קשה), מן הסתם זה הגיוני, צריך שהשריר ירפה קצת וינוח ואז אפשר. 100%
עוד ליצן. מהתגובה שלך:

1. אתה לא מבין בלירה מאימונים ולא בחימום.
2. ה"דרך" שלך הזויה בלשון המעטה - "אימון עם רגש" WTF ?!
3. לגוף אין רצון - לך יש.
4. מתיחות לא צריך לעשות אחרי כל דבר - למעשה מתיחות זה הדבר הכי לא יעיל שיש. Mobility - זה שם המשחק. ואיך זה שהוא לא ימתח את הטריי0פס יפגע לו בסחוס ובחוליות עמוד השדרה ?

בקיצור לפני שאתה פותח את הפה\מקלדת כדאי שיהיה לך מושג מה צריך לעשות קודם.

וכן אני קוטל פה על ימין ועל שמאל כי בתור מאמן אני לא יכול לראות את השטויות שאתם רושמים אז אני נאלץ לעשות מכם קרקס ואני אמשיך לעשות מכם קרקס כל עוד תמשיכו עם הליצנות.

MarioMan לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-11, 0:20   #17 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אני לא יודע מי אתה, לא מכיר אותך ותהיה בטוח שאתה הליצן - בנאדם רציני ומבוגר בטוח שלא מתבטא בצורה כזאת.
עם כל הכבוד, אין לך מושג מי היו המאמנים שלי ובמה התאמנתי.
אתה רוצה להתבטא ? בבקשה, אתה רוצה לרמוס תגובות של אחרים ולעשות צחוק מאחרים ? אין בעיה, לא בפורום הזה - פה מכבדים אחד את השני. אתה חושב שאתה מבין יותר מאחרים? אין בעיה, נסה לקטול בצורה עניינית ולא כמו ילד רחוב. יש עת לכל עניין.
ישן 18-05-11, 0:50   #18 (קישור ישיר)
DXM
IO Member

כולה ספורט, מה עשיתם מזה, אתה רוצה להרזות,תעשה אימונים אירובים ריצה, אופניים, שחיה וכו'. אתה רוצה להתנפח תדחוק משקל רב מספר מועט של פעמים.
חימום של יותר מ-10 דקות הוא מוגזם. סוף דיון. (ואם תשתמשו בשכל שלכם זה מהסיבה הפשוטה שהוא פשוט הופך להיות אימון אירובי).
DXM לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-11, 1:50   #19 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

ציטוט:
אני לא יודע מי אתה, לא מכיר אותך ותהיה בטוח שאתה הליצן - בנאדם רציני ומבוגר בטוח שלא מתבטא בצורה כזאת.
עם כל הכבוד, אין לך מושג מי היו המאמנים שלי ובמה התאמנתי.
אתה רוצה להתבטא ? בבקשה, אתה רוצה לרמוס תגובות של אחרים ולעשות צחוק מאחרים ? אין בעיה, לא בפורום הזה - פה מכבדים אחד את השני. אתה חושב שאתה מבין יותר מאחרים? אין בעיה, נסה לקטול בצורה עניינית ולא כמו ילד רחוב. יש עת לכל עניין.
בנתיים "קטלתי" אותך ואת קודמיך בצורה עניינית וקצרה.
ואני לא צריך מושג לגביך או לגבי המאמנים והאימונים שלך כי אני מתייחס נקודתית למה שכתבת בהודעה שלך.

ישן 18-05-11, 2:43   #20 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DXM צפה בהודעה
כולה ספורט, מה עשיתם מזה, אתה רוצה להרזות,תעשה אימונים אירובים ריצה, אופניים, שחיה וכו'. אתה רוצה להתנפח תדחוק משקל רב מספר מועט של פעמים.
חימום של יותר מ-10 דקות הוא מוגזם. סוף דיון. (ואם תשתמשו בשכל שלכם זה מהסיבה הפשוטה שהוא פשוט הופך להיות אימון אירובי).
בדיוק מה שאני חושב, אין צורך לחפור יותר מידי בנושא.
Alon93 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-11, 2:58   #21 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

אם רק ההינו גרים באותו אזור..
אני גם מתחיל אימון ראשון היום בתקווה לרדת מהמשקל המפחיד שרביציה מול המחשב הביא אותי אליו.
אחר כך נדבר על עיצוב.

נ.ב
אני דווקה זוכר שההיתי נראה דיי שרירי בידיים ממה שראיתי, לא ההיתי מתאר לעצמי שאתה לא מתאמן.

נ.ב 2
קראתי וראיתי לא מעט תוכניות אימון ותפריטים באתר הזה אימונים

למשל:
Full Body Workout - תוכנית ללא חלוקה

ואפשר לראות תרגילים ומתיחות מתאימות פה:
http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=106

משהו מהמקצוענים רוצה לתת דעה ?
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 18-05-11, 3:06   #22 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של Bounty_Hunter

שלח הודעה דרך MSN אל Bounty_Hunter

ציטוט:
אם אתה לא רוצה בעיות, תעשה חימום 45 דקות עד שעה וחצי לפני כל אימון שרירים, חימום זאת אומרת, הליכה משולב ריצה ואו אופניים ומתוך זה 25 דקות מתיחות, לאט לאט, לא רק מתיחות ברגליים.
אני אומר את זה מניסיון של כמה שנים של אימונים, לימדתי כמה אנשים את הדרך שלי (אימון עם רגש - בנוסף לתוכנית אימונים), תוכניות אימונים זה טוב ויפה אבל זה לא שווה שום דבר אם אתה לא מרגיש את הגוף שלך. מה שאני מתכוון זה שאתה מוכרח להתחבר לעצמך, להכיר את הרצונות של הגוף שלך, מן הסתם שלא תתחיל לקפץ באוויר (סלטות ובלאגנים) בלי שאתה יודע מה אתה עושה.. הכוונה היא, שאתה צריך להרגיש כל מה שאתה עושה, להיות שם, לא לעשות כאילו זה משחק כמו שעושים רוב האנשים (לצערי או לצערם). ומתיחות צריך לעשות כל הזמן, לאחר כל פעילות כמעט, אפשר לקרוא לזה גם "שיחרור". לא תעשה מתיחות? אין בעיה, רק שתדע לך שאתה פוגע בסחוס ובחוליות עמוד השידרה.
ZIPOX - המאמן כושר שלך מתכוון לא למתוח את האזורים שבהם מתרכז הדם בכמויות (אחרי אימון קשה), מן הסתם זה הגיוני, צריך שהשריר ירפה קצת וינוח ואז אפשר. 100%
אתה רציני?
45 דקות עד שעה וחצי חימום ?!

זה כבר לא חימום אלא אימון אירובי אינטנסיבי למי שרק מתחיל להתאמן

אין צורך ביותר מ10-15 דקות של חימום לפני האימון (של הליכה/ריצה/אופנים)

אם כשאתה אומר "להרגיש את הגוף" אתה מתכוון למגבלות אז
להכיר את המגבלות של הגוף שלו הוא יגלה אחרי לפחות כמה חודשים של אימון
והמגבלות של הגוף שלו לא אותן מגבלות כמו הגוף שלך

לגבי מתיחות, אין צורך לעשות מתיחות "כל הזמן" זה סתם מיותר, מומלץ לעשות מתיחות לפני האימון
וחשוב לעשות מתיחות אחרי האימון

שים לב, יותר חשוב מתיחות אחרי האימון מלפניו
Bounty_Hunter לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-11, 10:08   #23 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

איך הדיון הפשוט הזה ניהיה וויכוח .. מתי יילמדו אנשים לשם את היומרנות שלהם בצד ויתחילו להיתנהג כמו בוגרים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי RTR צפה בהודעה
אני דווקה זוכר שההיתי נראה דיי שרירי בידיים ממה שראיתי, לא ההיתי מתאר לעצמי שאתה לא מתאמן.
אולי פעם-פעמיים בגיל 15 דרכתי רגל בחדר כושר ליראות מה זה ..

בנתיים המסקנות ..
מתיחות לפני (אומרים שיכול ליגרום לשרירים לייתפס בזמן אימון?)
מתיחות אחרי (זניח?)
24 שעות מנוחה

אני חושב שהגזמתי .. אני בקושי יכול ללכת זקוף או לישר את הידיים

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7

נערך לאחרונה על ידי Juiced, 18-05-11 בשעה 10:13.
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-11, 16:46   #24 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

ציטוט:
אם רק ההינו גרים באותו אזור..
אני גם מתחיל אימון ראשון היום בתקווה לרדת מהמשקל המפחיד שרביציה מול המחשב הביא אותי אליו.
אחר כך נדבר על עיצוב.

נ.ב

נ.ב 2
קראתי וראיתי לא מעט תוכניות אימון ותפריטים באתר הזה אימונים

למשל:
Full Body Workout - תוכנית ללא חלוקה

ואפשר לראות תרגילים ומתיחות מתאימות פה:
ביצוע תרגילים

משהו מהמקצוענים רוצה לתת דעה ?
דעתי בנושא היא כזו:

1. FBW זה מומלץ מאוד למתחילים (ומתחיל זה לא רק אחד שרק היום נרשם לחדר כושר בפעם הראשונה אלא מתחיל זה אומר בן אדם שמבחינת מצבו כיום ביחס לפוטנציאל הגנטי שלו הוא בתחילת הדרך, שזה הרוב הגדול מאוד של מי שמתאמן בחדרי כושר פה בארץ).

2. עם זאת, תוכנית ה-FBW הנ"ל לדעתי אינה משרתת את המטרה כיוון שיש שם יותר מדי נפח ופחות מדי עצימות (קחו לדוגמה את התרגילים לקבוצת שרירי הרגליים).

3. צריך לזכור שהאתר הנ"ל הוא לא עוסק בחדר כושר בנושא אמצעי להשגת מטרות בספורט אלא מתעסק בפיתוח גוף. אז הנה חדשות בשבילכם - פיתוח גוף זה לא ספורט אלא מוגדר כתחרות יופי.

4. מי שבאמת רוצה להעמיק את הידע מומלץ לקרוא בפורטל קילוגרם - ?§?™?�?•?’?¨?� - ?₪?•?¨?˜?� ?›?•?©?¨ ?•?₪?™?×?•?— ?”?’?•?£ . לדעתי מדובר באתר הכי מקצועי בארץ ויש שם גם 2-3 כתבות שלי.

וכמה מילים לסיום:
כמו שאמרתי, אין לכם מה להתעסק בשטויות כמו גנטיקה או נטיה להשמנה שאם ניקח את השני כפרמטר אז אני לכאורה "בעל נטיה מאוד גדולה להשמנה". אם הייתי מתעסק בשטויות כמו גנטיקה ונטיה להשמנה אז אין מצב שהייתי מצליח להוריד את העשרות ק"ג שהורדתי ואח"כ לשמור על התוצאה ולשפר אותה.

מה שצריכים להתעסק בו זה הגדרת המטרה, ביצוע (ע"י תזונה מתאימה, תוכנית אימונים מתאימה ושינה הולמת), מעקב התקדמות והתמדה.

עריכה: וכיוון שאני רואה שנושא החימום והמתיחות עדיין לא הובהר כמו שצריך אז נכנס גם אליו:

1. חימום כללי לא צריך לעלות על 5 דקות לפני האימון. אם עובדים במשקלי עבודה כבדים אז יש צורך בחימום ספציפי שזה כמה סטים עם משקל עולה בהדרגה עד שמגיעים למשקל שהוא בעצם משקל העבודה.

2. מתיחות לפני זה מיותר וקאונטר-פרודקטיבי מאוד - לא נכנס פה לפיזיולוגיה ולכיצד שריר עובד אבל בקצרה אנחנו דווקא כן צריכים את השריר מכווץ\קשה ואת ההתנגדות של ה-muscle spindels בזמן האימון.
מתיחות בסוף זה גם מיותר.

מה שחשוב בסופו של דבר בנושא הוא כזה:

א. לעבוד בטווח תנועה מלא על מנת שהטווח שיש לנו לא יפגע ויתקצר.

ב. מגבלות בטווח התנועה אנחנו רואים רק בביצוע תרגילים מורכבים מאוד כמו deadlift, squat וההרמות האולימפיות ותנועות עם מכניקה דומה לאלו - אם אתם לא מבצעים אותם מאוד לא סביר שבאמת הטווח תנועה שאולי חסר לכם בשרשרת האחורית (שזה בעצם כל השרירים בצד האחורי שלנו מאזור הלומבאר) יטריד אתכם.

ג. מי שבאמת חסר לו טווח תנועה במקומות מסוימים וזה טווח תנועה שהוא צריך אותו תהיו בטוחים שהעניין לא יגמר ב-3 פעמים בשבוע 5 דקות של מתיחות סטאטיות (שזו הדרך הכי קשה והכי לא יעילה להשגת שיפור בטווח התנועה) לפני ו\או אחרי אימון אלא שיש צורך להשקיע בזה לפחות 20 דקות ביום (10 ו-10).

נערך לאחרונה על ידי MarioMan, 18-05-11 בשעה 16:58.
ישן 19-05-11, 8:05   #25 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

מה הכוונה "יותר מדי נפח פחות מדי עצימות" ?
יותר מידיי חזרות/תרגילים עם משקל נמוך מדי ?

אז בגדול אתה אומר שמתיחות זה מיותר באופן כללי ?
האם פעילות ארובית (30 דק') לפני האימון משקולות היא חימום מספק ? (לפחות בהתחלה שהמשקלים נמוכים, זה מה שהמדריך שלי הציע)
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-11, 12:13   #26 (קישור ישיר)
IO Master

עם כל הכבוד לכולם כאן לא הייתי ממהר לפעול ע"פ ההמלצות שאתה מקבל כאן בפורום, להגיד שמתיחות זה מיותר זה הצהרה די גדולה - עדיין לא נתקלתי במישהו שאמר שמתיחות זה מיותר, ואני מדבר איתך על מדריכי כושר בוגרי וינגייט שלא אומרים דבר שכזה...

תקשיב למדריך שלך בחדר כושר לדעתי - זה אמור להספיק, אני מניח שהוא יודע מה הוא אומר אחרת הוא לא היה מדריך בחדר כושר (אלא אם כן אתה בחדר כושר באיזה שכונה שנתנו לבן של בעל המקום להדריך )
HyperX 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4 CL15 DIMM Hype
250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3
FSP RAIDER 650W - RAIDER Series
NZXT Source 340
Scythe Mugen 4
Shay לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-11, 12:31   #27 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

ציטוט:
מה הכוונה "יותר מדי נפח פחות מדי עצימות" ?
יותר מידיי חזרות/תרגילים עם משקל נמוך מדי ?

אז בגדול אתה אומר שמתיחות זה מיותר באופן כללי ?
האם פעילות ארובית (30 דק') לפני האימון משקולות היא חימום מספק ? (לפחות בהתחלה שהמשקלים נמוכים, זה מה שהמדריך שלי הציע)
יש לך בפורטל קילוגרם מאמר בנושא עקרונות בסיסיים בתכנון תוכנית אימונים - מופיע שם הסבר לגבי עומס, נפח ועצימות - מומלץ לקרוא.

30 דקות אירובי לפני אימון משקולות זה לא חימום זה אימון בפני עצמו. אם משלבים 2 אימונים לדעתי האירובי צריך להיות בסוף.

יחד עם זאת, זה לא מחייב וזה תלוי במטרות שהוצבו ומי הוא המתאמן. הסבר:
אם יש לי מתאמן שמן שהגיע אלי בשביל לרזות וחדר כושר זה דבר שחדש לו, ככה שאי אפשר להבין מה רמת המוטיבציה שלו וכמה הוא מוכן "לסבול", ובשביל להשיג את המטרה שהוצבה צריכים להתמקד בראש ובראשונה בגירעון קלורי ופחות בהתקדמות במשקלי עבודה אז עדיף שיעשה את האימון האירובי בהתחלה כי בתאכלס במצבו הנוכחי זה יותר חשוב מאימון המשקולות - אל תבינו לא נכון, אימון משקולות תורם מאוד והוא בהחלט נחוץ, אבל אם נושא הגירעון הקלורי יפול בלי האירובי אז אין סיכוי שהמטרה תושג, ולכן צריכים לבצע את האיזון הזה.

אחרי תקופה שרואים שהבן אדם הצליח להתמיד גם באירובי וגם באימון האנאירובי שישר אחריו אפשר לעשות את ההחלפה הזאתי, שהיא עדיפה למעשה.

ישן 19-05-11, 12:59   #28 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shay צפה בהודעה
עם כל הכבוד לכולם כאן לא הייתי ממהר לפעול ע"פ ההמלצות שאתה מקבל כאן בפורום, להגיד שמתיחות זה מיותר זה הצהרה די גדולה - עדיין לא נתקלתי במישהו שאמר שמתיחות זה מיותר, ואני מדבר איתך על מדריכי כושר בוגרי וינגייט שלא אומרים דבר שכזה...

תקשיב למדריך שלך בחדר כושר לדעתי - זה אמור להספיק, אני מניח שהוא יודע מה הוא אומר אחרת הוא לא היה מדריך בחדר כושר (אלא אם כן אתה בחדר כושר באיזה שכונה שנתנו לבן של בעל המקום להדריך )

כמה עובדות:

א. וינגייט זה קורס ליצנות - כן, גם הקורסים האחרים הם ליצנות אבל וינגייט זה ממש ליצנות.

ב. בהמשך ל-א' - בהיבט המעשי של מה לעשות ומה לא לעשות ואיך לעשות הקורסים של מדריכי חדר כושר בארץ לא שווים שקל. בהיבט המדעי (זה מחולק ל-2 - לומדים גם מעשי וגם מדעי) יש דווקא מה ללמוד.

ג. להקשיב למדריך אחד זה ממש רעוין רע - הודות למתווה ההסמכה להדרכת חדר כושר שמשרד החינוך והספורט קבע ישנם במדינת ישראל אין ספור מדריכי חדר כושר שההבנה שלהם בתחום שואפת לרצפה. לכן, להקשיב לבן אדם אחד בלבד זה רעיון גרוע. עדיף להתייעץ עם כמה שיותר אנשים ולשאול את השאלות הנכונות כדי לדעת מי באמת מבין משהו ומי לא.

ד. לאור זה ש-80% מהאשכול הזה זה שטויות גם אני לא הייתי מקשיב למה שנאמר כאן (חוץ ממה שאני אמרתי כמובן ).

ה. אף אחד לא יגיד לך שמתיחות זה מיותר כי לכולם יש אינטרס לשמור על הקונספט שמתיחות זה חשוב מאוד. למה ? כי לאותם מדריכים ומאמנים אישיים יש אינטרס שתבוא לעשות אצלם אימון אישי וככה הם מבזבזים את הזמן שאתה משלם עליו בלי שהם יעשו כמעט כלום.

אפשר להגיד שמתיחות זה נחוץ או לאנשים מבוגרים מאוד\הגיל השלישי\אנשים עם פציעות כלשהן שאז ה-10 דקות של ה-Mobility בסוף האימון (שגם זה לא קורה, הרוב עושים מתיחות סטאטיות שלא משיגות כמעט כלום) יתנו להם איזה יום של הרגשה קצת יותר טובה מבחינת פעולות בסיסיות ביום יום.

והקבוצה השניה שזה חשוב לה זה ספורטאים (כאלה שעוסקים בספורט - לא כאלה שמבחינתם ספורט זה חדר כושר) ששם עוד קצת טווח תנועה יכול להכריע בין לנצח בתחרות\לשבור שיא או לא.

ישן 19-05-11, 13:09   #29 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

מה זה בעצם טווח תנועה?

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 19-05-11, 15:29   #30 (קישור ישיר)
נציג - C.E.C

סמל האישי של MarioMan

אשתדל לא לחפור בנושא - בקצרה:
תפקידו של שריר הוא להזיז מפרק באחד מ-3 מישורי התנועה.

טווח תנועה אומר בעצם מה הטווח שבו השריר יכול להזיז את המפרק. למה טווח תנועה קצר הוא בעייתי:

1. בעת ביצוע תנועה (במקרה זה תרגיל) ברגע שמגיעים לקצה טווח התנועה נגרם פיצוי שזה אומר שהחוליה הבאה בשרשרת עובדת - למה זה רע ? כי אותה רקמה שבעצם מפצה על זאתי שקודמת לה בשרשרת לא אמורה להשתתף בעומס הזה, ככה שזה מעלה משמעותית פוטנציאל לפציעה.

2. גם ביום יום טווח תנועה קצר יכול ליצור בעיות - רוב כאבי הגב נגרמים בגלל שרשרת אחורית קצרה.

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא