IOPanel

חזור   IOPanel > סלולר, טאבלטים, טכנולוגיה וגאדג'טים > סלולר וגאדג'טים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

סלולר וגאדג'טים סלולר , גאדג'טים , מכשירי Windows Phone, BlackBerry, Symbian , נגני מדיה , המלצות קנייה ומדריכים.

סלולר, טאבלטים, טכנולוגיה וגאדג'טים : סלולר וגאדג'טים

כולם שולחים אותי ל-iAndroid, אבל הם לא עוזרים לי! תעזרו לי בבקשה במס' שאלות

חברים יקרים, כל מי ששאלתי, הן מהפורום והן חברים שלי בחיים, כולם שלחו אותי לiAndroid.co.il ואמרו לי "יש שם הכל". ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-06-11, 11:59   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

שלח הודעה דרך MSN אל Mr.Fridge
ברירת מחדל כולם שולחים אותי ל-iAndroid, אבל הם לא עוזרים לי! תעזרו לי בבקשה במס' שאלות

חברים יקרים,

כל מי ששאלתי, הן מהפורום והן חברים שלי בחיים, כולם שלחו אותי לiAndroid.co.il ואמרו לי "יש שם הכל".
לצערי, כל מה שיש שם מתוארך בערך לסוף 2010, מאז הכל השתנה וחלק מהמדריכים שלהם כבר לא פעיל.

לאחרונה רכשתי באורנג' מכשיר גלקסי S בגירסא 2.3.3 של אורנג'.
חשבתי על לעשות לו ROOT אבל בשביל ROOT ל-2.3.3 (לפי מה שהבנתי מקריאות ושעות של חיפושים בגוגל) צריך לעשות FLSHING קטן דרך ODIN, דבר שיכול להרוס (וכבר עשה את זה בעבר) את הטלפון הנייד החביב שלי ולשלוח אותו לשורה של ריסטים לא רצוניים.

אז, בעזרת חבר יקר בשם אופק (כשהוא יקרא את זה הוא ידע) הגעתי למסקנה שעל מנת לעשות מה שבא לי עם הטלפון אני חייב לצרוב לו מאפס את כל התכנה שלו, רצוי 2.2 ולא 2.3, ואז להמשיך לרום של MIUI או CYANOGEN או משהוא אחר, אבל להתחיל מצריבת תכנה מאפס.

לצערי, אני מפחד לעשות דבר כזה. המכשיר הוא מקורי של אורנג' עם אחריות שלהם ואני חייב לאמר שכבר פעמיים נאלצתי להשתמש בשירות שלהם ואני הרבה מעבר למרוצה.

שאלותי הן כדלקמן (ואני מבקש לענות מנסיון או ידע בטוח ולא השערות - תודה!):
1. האם ישנה דרך לעשות מגה-גיבוי למכשיר ולגבות אותו as-is, כמו שהוא ככה, עם התכנות של אורנג' והרומים והרוטינג הנעול והכל, כדי שבמידה והמכשיר בריסטים או משובש לחלוטין, שאוכל לחבר אותו שוב לאודין ולעשות שחזור מלא כולל צריבת התכנה ובקצרה - להחזיר אותו למצב הקודם של הטלפון שלי ולא איזה רום של אורנג' שהורדתי מהאינטרנט?
2. האם ישנה דרך פשוטה לעשות ROOT ל-2.3.3? כמו שאתם יודעים צריך להחליף את הריקוברי שידע לקרוא קבצים לא מוגנים, ובשביל להחליף את הריקברי צריך תכנות שלא תואמות את ה-2.3.3 ובקצרה - נכנסים ללופ אינסופי של שום-דבר לא עובד... יש דרך? לינק? משהוא?
3. האם ישנה דרך להחליף רום בצורה פשוטה, אולי אפילו בעזרת אודין (מתוך מחשבה שעשיתי גיבוי לטלפון כמו שצריך)? אני ממש לא אוהב את הרום של אורנג' ואשמח לרום חדש בלי להרוס לי את הטלפון והגדרות ולהתחיל להכניס כל מיני דברים שפתאום לא יעבדו לי...
4. החבר אמר לי שיישור לימין ומקלדת בעברית והכל כמו שצריך קיים רק ברום של בחור ישראלי PilotX (או שם דומה). האם ישנה דרך להתקין עברית טובה גם ברומים אחרים? (אני למשל ממש אוהב את איך שעובד MIUI...). עברית כזאת שמיושרת נכון לימין והטקסטס יוצא כמו שצריך? לא אכפת לי שהממשק עצמו יהיה באנגלית, נהפוכו, רק שהמקלדת וההודעות יצאו כמו שצריך מיושרים לימין ולא לשמאל ושאם תכניס מילה באנגלית באמצע המשפט אז הכל לא יתהפך פתאום...

שוב:
אני שואל אתכם ולא באיי-אנדרואיד כי אני חושב שהקהילה של הפורום הזה יותר מקצועית ובעיקר יותר עדכנית.
מי שנמצא פה כנראה כבר עשה את זה 348750910 פעם והוא יודע על מה מדובר או אפילו מעודכן בדברים החדשים שיוצאים והעיקר שלרובכם יש נסיון עם הסיפור הזה.

תודה!
(אגב, אתם מוזמנים פשוט לשים לי לינקים למקומות עדכניים או כתבות נכונות שאתם יודעים שעובדות ולא בהכרח לכתוב הכל מחדש..חח)
ישן 10-06-11, 12:31   #2 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

1. גיבוי דרך הרקבורי יעשה לך את העבודה, אין אפשרות לODIN
2. לא עשיתי ROOT ל2.3.3 כי לא יצאתי מהגרסה הזאת אבל ממליץ לבדוק בXDA
3. אני לא משתמש בODIN ומעולם לא השתמשתי (בעיות זיהוי מוזרות) עובד נטו דרך CWM, התקנה של הCM7 לקחה לי כמה דקות
4. CM7 הוא עם עברית מושלמת (וגם ממשק) בגדול אבל אפשר לדחוף קבצי תיקון לעברית לרוב הרומים רק צריך ליצור אותם
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-11, 12:53   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

1. לא ראיתי אופציה של גיבוי דרך הריקובי, אני מניח שצריך לעשות משהוא בשביל שזה יקרה - יש לך איזה מדריך לשלוח אותי? XDA זה ערמת בלגאן אחת גדולה, אפילו החיפוש אצלם לא מניב תוצאות נורמאליות...
2. בדקתי, כולם שם חושבים שאני תכניתן דרגה 7 במייקרוסופט ושהינדסתי רקטות בנאס"א... אני מחפש משהוא שנוב בטלפונים כמוני יוכל להשתמש בו...
3. באמת לא השתמשת בODIN?? כולם אומרים שזה הכלי לעבוד איתו :X, מה זה CWM (כראשי תיבות...) ואני מניח שבשביל זה צריך לעבוד עם גישה ל-ROOT... נכון?
4. ראיתי את CM7, הוא מעולה, אני חושב אבל לנסות את MIUI קודם - הוא הכי משך אותי מכולם. יום יבוא ואני אבין מה זה "לדחוף עברית" לתוך המכשיר. אתה בטוח שזה באמת עובד? (העברית מסתדרת כמו שצריך, לפחות כמעט לגמרי..?).

שאלה נוספת שעכשיו חשבתי עליה:
5. אחרי כל התקנה של מוד האנשי קשר נמחקים או שהכל נשאר? ולמה בכל הסרטונים רואים שהם מוציאים את הסים כשהם מחליפים מוד, זה יכול לעשות לו נזק?

אגב, תודה בינתיים
ישן 10-06-11, 13:13   #4 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

זאת הבעיה שנובעת מזה שלמכשיר אין ROOT, אין לך ריקבורי של CWM אלא זה של היצרן (דרך אגב איזה גרסה הריקבורי אצלך?)

XDA מאוד מסודר, פשוט אל תבצע חיפוש, יש לך סטיקי לכל דבר שם

קרא פה לגבי ROOT, אבל הכי פשוט זה לשאול בXDA עצמה [MOD] FuguRoot: root _any_ stock SGS ROM safely (froyo, GB) - xda-developers

CWM = ClockworkMod
כן, בחיים לא עבדתי עם ODIN

זה "עובד" כי זה על מה שיש לעשות, להכריח את המכשיר לשנות כיוון
MIUI מבוסס על CM7

הכל נמחק, בגלל זה יש גיבוי של הכל בגוגל, ואתה בכל מקרה מגבה קבצים ותוכנות לפני זה

לגבי הסים, לא יודע... האמת לא מוציא אותו בזמן החלפת הרומים שאני עושה על הI897 שלי
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
ישן 10-06-11, 13:13   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

אתה לא צריך לדחוף ידנית עברית יש סקריפט שהכינו חברה טובים באייאנדרואיד...(לא שולח אותך הנה לינק)
Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! גירסא 0.82 של הסקריפט.
זה עבד לי מעולה כל פרויו. וצריך לעבוד מצויין על GB.
אתה צריך להיות בריקברי כדי שזה יעבוד ואני מניח שרוט. אבל בכל מקרה יהיה לך רוט אם תחליף משהו...
CWM - clock workmod recovery
זה מוד לריקבורי המקורי שמאפשר לעשות דברים ביותר נוחות.

הבעיתיות עם ODIN היא שחיבור USB הוא לא כזה טוב לדברים האלה. והבעיות נובעות מכשל בתקשורת...זה ברמה הכי כללית בעולם...רוב האנשים שנדפק להם הטלפון לא הלכו 100% לפי ההוראות - היום הסיגוי שיקרה משהו מאוד נמוך...

אבל! CWM זה הכי בטוח שיש עד גבול מסויים.
הכי טוב תסתכל בXDA יש שם מדריכים עדכניים וממש מפורטים.

לא מוציא את הסים שאני משנה דברים...
אנשי קשר אתה יכול לגבות דרך גוגל או יש תוכנות שעושות את זה בשבילך. אותו כנ"ל לגבי הודעות ויומן שיחות.
אבל אם כל האנשי קשר שלך שמורים על הסים אין לך סיבה לדאגה כי אתה פשוט מייבא ממנו כל פעם.

עריכה - יעקב הקדמת אותי בשנייה...
Elio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-11, 21:45   #6 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

יעקב ואליו תודה רבה על העזרה שלכם! מרגע לרגע אני מחכים יותר, עכשיו רק נשאר לחכות ליום ראשון שהטלפון שלי יחזור משחזור מלא אצל אורנג'.

לגבי האנשי קשר אני לא דואג כי אני מגבה תמידית דרך KIES. בזמנו שמעתי שאפשר לעשות גיבוי בגוגל אבל מסיבה כלשהיא לא הצלחתי להבין איך עושים את זה... אולי משהוא נסתר שמה במוד של אורנג'.

הגירסא של RECOVERY שלי היא 3E לא פרוץ. משמע אני לא כול לעשות ROOT לטלפון ביתר קלות ואני צריך להילחם בו כמו במלחמת העולמות עד שאחד מאיתנו ישבר.
פעם אחרונה הטלפון ניצח... הפעם הזאת אני מגיע עם תחמושת מתקדמת יותר..חח

CWM בעצמו דורש רוט לא? איך אני יכול להתקין RECOVERY מתקדם יותר בלי שיש לי גישה ל-ROOT?
זה כמו ביצה ותרנגולת:
בשביל לעשות גיבוי מוחלט של המכשיר אני צריך ROOT, אבל אני לא יעשה ROOT לפני שיש לי גיבוי מוחלט... וכן הלאה.

חשבתי שאנדרואיד אמור להיות פשוט וקל וכמובן קוד פתוח, למה הם לא עשו כפתור קטן כדי לפתוח את הROOT ישר מתוך הטלפון כמו DEBUGGING?! או כמו לפתוח את הטלפון לסים זר, לשנות איזה 0\1 בתוך איזה קובץ מסכן בטלפון...

טוב אז בוא נהיה פרקטיים:
ביום ראשון אקבל את הטלפון שלי כאילו יצא מהקופסא עכשיו - חדש לחלוטין, כמובן, אורנג'.
אני צריך לעשות לו גיבוי מלא קודם כל כדי להיות בטוח שאני לא אשמיד את הטלפון בטעות, והבנתי שאני צריך לעשות לו ROOT קודם - דבר שכשלעצמו יכול להפוך את הטלפון לדפוק אם לא עושים אותו נכון - לא ככה?

אח"כ מתקין NANDROID כדי לעשות גיבוי (שהוא כבר חסר טעם כי עשיתי ROOT לטלפון ואורנג' כבר יתחילו לחשוד...) ואח"כ להתקין CWM, ולהתחיל "לזרוק" עליו מודים ולראות איזה מהם אני הכי אוהב... פספסתי משהו?

ושוב תודה לכם, אתם באמת באמת עוזרים לי - לא צחוק.
קישור פירסומי
ישן 10-06-11, 21:58   #7 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

^^
לא חייבים לחזור ל2.1 סטוק בשביל לצרוב CMW RECOVERY,
אפשר להתקין CMW גם על 3E של froyo ע"י הרצת סקריפט פשוט שמבטל את בדיקת החתימות של 3E -הדבר שמונע ממך להריץ custom recovery,
ולמעשה הופך את הrecovery של הFROYO לפחות או יותר זהה באופן הפעולה ל2E של eclair:

פעל לפי המדריך הזה:
recovery 3e modified to work like recovery 2e - Updated 01/23/2011 - xda-developers

עריכה: בתור מתחיל ממליץ לך בחום להכין מראש או לקנות USB JIG (שרשרת של 3 נגדים בטור של 100K כ"א) למקרה הגרוע ביותר של SOFT BRICK, יכול להיות כתוצאה מצריבה לא טובה, פאק ברום/קרנל עצמו ועוד 1001 סיבות.
הJIG מאפשר לך להתחל את המכשיר לdownload mode ואח"כ לחזור בעזרת ODIN לאיזה רום שתרצה, מומלץ לסטוק.

נערך לאחרונה על ידי DR-EVIL, 10-06-11 בשעה 22:20.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-11, 23:41   #8 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

USB JIG נשמע לי כבר האקר אולטרה, אבל אני אבחן את זה
אני רק אתקן אותך ואומר שאני לא עם FROYO, אלא GINGERBREAD...

עשיתי אינספור חיפושים ב-XDA ומצאתי תכנה מעניינת מאוד שנקראת GINGERBREAK, זאת תכנה שעושה ROOT לGingerbread.

כותבים שם הרבה אנשים שעל גלאקסי מכל הסוגים עם ג'ינג'ר זה עובד מעולה.

כנראה שב-ג'ינג'ר הם שינו משהוא שכבר לא עובד באותה צורה לגבי ROOT שפעם היה נורא קל.

ואז עושים GINGERBREAK ומקבלים ROOT בעזרת ניצול של פירצה במערכת או משהוא כזה - אני לא באמת מבין אנדרואידיט או גיקית...חח

בכל מקרה תודה לכולם! באמת עזרתם לי ואני מעריך את זה מאוד!
יום ראשון יגיע הטלפון שלי מאורנג' ואז נראה אם זה עובד או לא.

עובד: אני אשים פה לינק והסבר והכל בתור אחד עם נסיון אבל בלי ידע באמת...

לא עובד: אני איידע איתכם ונמשיך לראות מה עושים.

תודה בכל אופן לכולם!
ישן 11-06-11, 10:52   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

אז קודם כל לפני שאתה ולפני שיש לך JIG, תבדוק שאתה יכול להיכנס לריקבורי מוד ו\או download mode . בעזרת הקומבו 3 לחצנים - אם כן רוב הסיכויים שלא תצטרך JIG.

אתה תמיד יכול לצרוב דרך ODIN קרנל אחר ולבדוק מה מתאים למה.
לא התקנתי מעלם GB על הפלאפון שלי עברתי מפרויו ישר לCM7 פשוט.
ישן 11-06-11, 11:43   #10 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

^^
קראתי על כמה מקרים בהם המכשיר לא נכנס לdownload mode בעזרת קומבו המקשים ולעומת זאת בעזרת JIG כן, במצב של soft brick הכל יכול להיות.
עדיף להיערך מראש לכל המצבים האפשריים.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-06-11, 12:16   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

^^^ מסכים בהחלט!
רק אומר שאם הוא רוצה לעשות משהו לפני אז מאוד חשוב לבדוק ש-3bc עובד כמו שצריך,אחרת אז הוא יתקע.

בכל מקרה מקרר -http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108
מדריכי רוט טובים ופשוטים לGB. לינק ל-XDA.
משם תוכל לצאת לאיזה רום\קרנל\כלשהו שתרצה.
ישן 11-06-11, 13:26   #12 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

שלח הודעה דרך MSN אל arie2412

לגבי האנשי קשר, כנס להגדרות, חשבונות וסנכרון, ושם יש את כל החשבונות שניתנים לסנכרון, תבחר את החשבון GMAIL, תסנכרן אנשי קשר.

אחרי זה כל פעם שתפרמט את המכשיר וגם אם תחליף למכשיר אנדרואיד אחר, אנשי הקשר תמיד ישארו לך מקושרים לחשבון GMAIL ותוכל להעביר לטלפון בחזרה (לא לכרטיס סים, לטלפון עצמו)

arie2412 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-06-11, 14:21   #13 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Mr.Fridge

טוב אז ככה עדכונים עדכונים ועוד שאלות:
1. הלינק שנתן לי ELIO הוא הלינק הטוב ביותר שקיבלתי - עובד כמו קסם!
(מדובר על הלינק הזה: [10.06.2011][CF-Root 3.7] JP*,JS*,JQ3,JV1/K/B/H/O, JVP - su+bb+2e/CWM - rfs+ext4 - xda-developers)
2. התקנתי כמה רומים, כולם עבדו רק ב-95%, אף אחד מהם לא באמת עבד עד הסוף... לא ברור לי למה....
3. לצערי נאלצתי לחזור חזרה לרום אונרג' המקורי מכמה סיבות, אחת מהן היא שאין לי כוח להתעסק עם עברית במודים מקוריים נניח של גלאקסי, אבל לא של אורנג', ואני לא מצליח לגבות את האנשי קשר שלי על שרת גוגל ולכן אני נאלץ לשים מוד שעובד עם KIES...

ועכשיו כמה שאלות:
1. האם בשביל להתקין רומים שמבוססים על 2.3.3 או 2.3.4 אני צריך לעבוד קודם עם רום מקורי וקרנל מקורי של גלאקסי או שאני יכול לעבוד עם 2.2 לפני זה או שזה בכלל לא משנה?
2. האם ישנה דרך לצרוב את אחד הרומים כדי שהוא יעבוד מושלם במקום להתקין אותו דרך הריקוברי? שמעתי שלCYANOGEN יש דרך וזה עוזר לפתור מלא בעיות עם הרום...
3. מסיבה לא ברורה, למוד CM7 ראיתי שיש שפה עברית מובנית, לא יצא לי להתנסות איתה יותר מדי כי הכל היה דפוק וכלום לא עבד לי (בלי קשר לעברית, כנראה שמשהוא לא היה תקין) אבל האם העברית הזאת באה תמיד עם CM7 או שזה קרא משהוא שהיה לי כבר על המכשיר?
4. האם מישהוא יכול להסביר לי כמשתמש מתקדם כבר (לא נוב, הספקתי כבר להחזיר את המכשיר שלי לחיים כמה פעמים ולמדתי הרבה מאוד מאז אתמול) מה הדרך הנכונה להתקין רומים? כשאני מעביר ל-MIUI אני צריך קודם להתקין CM7, ואח"כ להתקין MIUI... אבל עם WIPE? בלי WIPE? האם הכוונה רק לFACTORY RESET בריקוברי או שיש עוד משהוא שאני צריך לעשות?
מדובר באופן כללי, כשבלונה כזאת...

תודה!
אני מציין שוב, מי שרוצה לעשות ROOT למוד של אורנג' 2.3.3 מוזמן להשתמש בלינק של ELIO ולקרוא קצת.
ישן 13-06-11, 14:33   #14 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

1. לרוב מומלץ אבל לא חובה ברוב המקרים (אלא אם כן יש הנחיה מפורשת)
2. מה הקשר? כמו שאמרתי, אני עובד רק מול הCWM, לא משתמש ODIN ויש לי 0 בעיות
3. זה חלק מCM, הוסיפו עברית מזמן... כשאתה מתקין אתה מוחק לפני זה דברים דרך הרקבורי או סתם מתקין ודורס?
4. הMIUI מבוסס CM7 ולכן "נוח" לעשות דרכו מעבר (לא חובה) כשצריך לעשות WIPE וכו'... המדריכי התקנה אומרים את זה במפורש
ישן 13-06-11, 15:12   #15 (קישור ישיר)
IO Pro

אני יודע שאין מקום להשוות את הרומים של פיילוט לרומים CM7 / MIUI
אבל אני עדיין חושב שזה הרום שיתן את המענה הטוב ביותר...
הוא הוציא אתמול גרסה חדשה - והרום הוא עם עברית פרפקט..
לגבי אנשי קשר אין חובה לעבוד עם GMAIL תקע כרטיס זיכרון וגבה את האנשי קשר עליו (ואם אין לך יותר מדי אפשר לשים גם על הSIM)
Crucial M4 128GB + 6TB
Cooler Master 690II Advanced, SeaSonic S12II 620W
Asus Xonar Essence ST, MicroLab X16, Sennheiser HD598
Samsung Galaxy Note 3
RoNeN :P לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא