IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > תמיכה טכנית
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תמיכה טכנית המחשב לא עולה ? לא נדלק ? מסכים כחולים ? הודעות שגיאה ? לפני שרצים לטכנאי מחשבים , כאן תוכלו לקבל עזרה לתקלות תוכנה וחומרה

חומרה : תמיכה טכנית

תאימות תוכנה מבוססת silver light על מערכת לינוקס

אהלן אנשים,השאלה שלי בעצם נעוצה בכותרת. אני מצרף הודעת שגיאה של התוכנה. אני אנסה לעשות מעט סדר בבלגן שכן מדובר ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-06-11, 14:10   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

ברירת מחדל תאימות תוכנה מבוססת silver light על מערכת לינוקס

אהלן אנשים,השאלה שלי בעצם נעוצה בכותרת.

אני מצרף הודעת שגיאה של התוכנה.

אני אנסה לעשות מעט סדר בבלגן שכן מדובר בתוכנה אנטרנטית שעושה שימוש במכלול הסילבר לייט. התוכנה עצמה מסוגלת לעבוד כפלאג אין דרך כל דפדפן,וישנו קישור שמוריד מיני תוכנה על המחשב שבעצם עושה את הקישורית הזאת לרשת ללא כל צורך בדפדפן.

דרך הדפדפן הממשק של התוכנה עולה LOGIN שם משתמש וכאלה,רק מה הכל בג'יבריש.

אני מצרף זוג קבצים אחד של הגיבריש ואחד של הודעת השגיאה.אני אשמח אם מישהו נתקל בעניין יוכל לעזור.

תודה מראש וכל טוב
לאחר שלא הצלחתי להוסיף תמונה נוספת אני ארשום את הודעת השגיאה שאני מקבל אולי תוכלו לזהות משהו.

Failed to execute child process "/home/.config/chromium/Default/Extensions/ldjmcjaammmjjilbjpacphekcgfnmdlk/3.99.0.3_4/moonlight/lunar-launcher" (Permission denied
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: png תצלום מסך-1.png (63.6 KB, 2 צפיות)
jovani לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-06-11, 14:17   #2 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

נסה להסיר ולהתקין מחדש את Moonlight : Moonlight - Mono , זה פרויקט שמכיל ליבים לתמיכה בעניין .
לפי השגיאה - אין אפשרות להריץ את העניין כי אין הרשאות הרצה , נסה להריץ בטרמינל :
sudo chmod +x /home/.config/chromium/Default/Extensions/ldjmcjaammmjjilbjpacphekcgfnmdlk/3.99.0.3_4/moonlight/lunar-launcher

זה ייתן הרשאת הרצה .
ישן 15-06-11, 14:26   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

אהלן דני,תודה על התגובה.

אבל לא הבנתי איך אני מאפשר הרצה.אתה רוצה להגיד לי שזה תומך במערכת קבצים הזאת אבל פשוט אין הרשאה? ואם זה העניין תוכל להנחות אותי כיצד?
ישן 15-06-11, 14:31   #4 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

Permission denied = אין הרשאת הרצה ברוב הפעמים .
תכנס לטרמינל (בתפריט יישומים למעלה , לדעתי אחרי זה עזרים/אביזרים , חפש שם טרמינל או התרגום העברי לזה ) .
בטרמינל תריץ :
ציטוט:
sudo chmod +x "/home/.config/chromium/Default/Extensions/ldjmcjaammmjjilbjpacphekcgfnmdlk/3.99.0.3_4/moonlight/lunar-launcher"
(הפקודה מתחילה בsudo , לא בציטוט , אתה פותח וסוגר ציטוט לפני ואחרי הקובץ - לפני /home ואחרי lunar-launcher )
אם זאת תיקייה קבועה ולא איזו תיקייה תזמנית שנוצרת עם שם רנדומאלי בזמן הרצה - הפקודה תתן הרשאת הרצה לאותו הקובץ .
ישן 15-06-11, 14:38   #5 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

מצאתי מסוף! שם אני מריץ את

sudo chmod +x "/home/.config/chromium/Default/Extensions/ldjmcjaammmjjilbjpacphekcgfnmdlk/3.99.0.3_4/moonlight/lunar-launcher ??
ישן 15-06-11, 14:40   #6 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

לפי מה שהבנתי זה נמצא ב: יישומים->עזרים->מסוף (תרגום ישיר מדי לדעתי) .
כן , אתה מעתיק את הפקודה הזאת , רק אל תשכח לסגור ציטוט אחרי הlunar-launcher .
ישן 15-06-11, 14:44   #7 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

אוקיי ביצעתי את זה.לא קורה דבר,שורת הכתובת יורדת לשונה מטה ובעצם לא מתרחש כלום.ניסיתי להפעיל ועדיין אותה שגיאה.

יכול להיות ששגיתי באיזה שלב?
ישן 15-06-11, 14:46   #8 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

אם אתה מנסה להריץ את זה דרך הטרמינל , מה הוא רושם לך ?
נסה להריץ -
home/.config/chromium/Default/Extensions/ldjmcjaammmjjilbjpacphekcgfnmdlk/3.99.0.3_4/moonlight/lunar-launcher/

תגיד אם ומה הוא פולט.

עריכה -
אחרי חיפוש ברשת , נראה שהעניין נובע כתוצאה מבעיה בקוד של התוכנה .
נסה למחוק את Moonlight (אפשר דרך מרכז התוכנות של אובונטו או איך שלא תרגמו את זה לדעתי , או דרך הפיירפוקס עצמו בפאנל תוספים) ,
ולהתקין גרסאת Nightly ששם הוסיפו לזה תיקון :
http://www.go-mono.com/moonlight/nightlies.aspx
תעדכן מה קורה .

נערך לאחרונה על ידי dany_74q, 15-06-11 בשעה 14:57.
dany_74q לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-06-11, 15:11   #9 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

אוקי לגבי הקישור תיקון שנתת הוא לא פעיל או משהו,שגיאת שרת ביישום

ולגבי הפלט זה מה שניתן No such file or directory

בנוסף דני יש לי שאלה.אתה חושב שלינוקס כבדה יותר על המערכת למשל מ WIN XP? כרגע במשרד משתמשים במחשבי פנטיום 4 2.0 חצי מגה CHASH והמעבד נורא מתאמץ. 90-100 אחוז בעבודה שוטפת. למשל בעבודה בפיירפוקס או סתם להוריד מעלה מטה את הדף המעבד מתאמץ משהו כאילו אני מריץ עליו קובץ בלו ריי.יש תיקון למצב הזה או שמה היא פשוט נורא כבדה? חשבתי דווקא שהיא קלילה מ חלונות..

נערך לאחרונה על ידי jovani, 15-06-11 בשעה 15:24.
ישן 15-06-11, 15:35   #10 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

הבנתי . מה שקורה זה ככה - יש קובץ .lib שאחראי בתמיכה בsilverlight שמותקן במערכת אחרי שאתה מתקין את Moonlight .
הפיירפוקס ניגש לקובץ והקובץ יוצר תיקייה זמנית עם קובץ הרצה - ולא נותן לקובץ הזה הרשאות , זאת בעיה בקוד של הadd-on עצמו .
זה תוקן בNightly , אבל כמו שאתה רואה - יש בעיה עם גישה לסרבר .
כרגע אני ממליץ לחכות עד שתהיה אפשרות לגשת לnightly .
בינתיים אפשר להוריד wine (תחפש במרכז ההורדות/תוכנות של אובונטו) , להתקין עליו IE7/8 ועליהם Silverlight .

לגבי לינוקס נגד xp - יש המון הפצות לינוקס , אובונטו מבוססת gnome נוטה להיות כבדה יותר .
אני ממליץ לבדוק xubuntu שמבוססת על XFCE או לחילופין Linux mint ,
שתי הפצות קלות לשימוש וקלות למחשב .
ישן 15-06-11, 15:45   #11 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

לינוקס מינט כוללת פלטפורמה זהה לאובונטו שאומרת תמיכה מלאה בסילבר לייט? אם כן אני אוריד ואתקין עכשיו.אתה יודע,זה פשוט בלתי נסבל המחשב מתאמץ כלכך זה נראה כאילו מעמיסים עליו מולטי טאסקינג.אתה חושב שמומלץ להחליף?
ישן 15-06-11, 15:52   #12 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

Moonlight יוצא כתוסף לפיירפוקס - בכל מקום שאתה יכול להריץ פיירפוקס אתה יכול להריץ Moonlight (=תמיכה בSilverLight) .
גם ללינוקס מינט יש Package manager כמו לאובונטו (היא מבוססת על אובונטו למען האמת), חלק אפילו מוצאים את ההפצה הזאת עדיפה.

נסה :
http://www.linuxmint.com/edition.php?id=79

בהצלחה

יש לכם משהו בעבודה שמתעסק בתחום ? אתה תמיד יכול לבנות מערכת גנטו עם אופטימיזציות למחשב שעליו אתה יושב
ואם הכל מקונפג נכון אז תגיע בערך למהירות האופטימאלית של המחשב .
ישן 15-06-11, 15:59   #13 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

אני ממש הייתי בקישור שצרפת לי! בכל אופן אני מבין שהוא יהיה עדיף על האובונטו.מוזר לי שיא יותר קלה אך שוקלת יותר כדיסק!

למען האמת אני זה שמתעסק בתחום במשרד,ואת כל הבלגן הזה אני עושה רק כדי לא לרכוש 10 מחשבים חדשים כוללים רישיון.

מדובר על משרד חדש וקטן,שנרכש עם כל הציוד שכולל מחשבים.

עכשיו לגבי מה שאמרת,תוכל להרחיב לי ברשותך מהיא מערכת גנטו? אתה מתכוון כמו סביבה ורטואלית ללינוקס שעושים על מערכת חלונות משהו כזה? אני בכל אופן אחפש עכשיו ברשת מזה
ישן 15-06-11, 16:11   #14 (קישור ישיר)
IO Chats

סמל האישי של dany_74q

כן , היא שוקלת יותר , אבל גם כוללת יותר בתוכה .
Ubuntu בזמן ההתקנה (או אחרי הפעלה ראשונה) מורידה עוד תוכנות ומכסה על הבייתים שוותרו בדיסק עצמו ,
אחרי הפריסה על הדיסק שניהם די דומים .

Gentoo = הפצת לינוקס שאתה בונה עליה כמעט מאפס .
זה לא קל , לפעמים בדרך יש בעיות (היום פחות) , אבל בסוף עניין זה שווה את זה , במיוחד למחשבים חלשים .
הם נותנים לך דיסק Live-CD ששוקל 120MB~ שיש בו מה שצריך לקנפוג חלקים אחרים - משמע כל החיצון של GNU (קומפיילר,לינקר,...) .
באתר שלהם יש Manual ארוך שכתוב בצורה מאוד מפורטת , מתורגם לכמה שפות (לא יודע אם קיים עברית) ויש פורום מאוד
אקטיבי עם אנשים איכותיים מאוד שאפשר לשאול שם על בעיות אם אתה נתקל בכאלו .

בעקרון מה שאתה עושה (ידנית) זה בערך -
מעתיק מהדיסק לקשיח ועובר לעבודה דרכו , מפרמט את הקשיח ומסדר מחיצות וFS'ים , מסדר חיבור רשת ,
מתקין portage כמנהל תוכנות , מנהל Flag'ים לקומפילציה והתקנה של תוכנות,
מתקין תוכנות , מקמפל קרנל עם אופטימיזציות למחשב , מתקין Bootloader .
אחרי זה (אופציונאלי , אבל אם מתוכנן לעבוד דרך המחשב - צריך) עושים עוד טוויקים למערכת ומתקינים X וGUI לבחירה .

זה סיפור שלם שלוקח כמה שעות (או ימים , תלוי אם ובכמה בעיות נתקלת) , אבל שוב - לפעמים זה שווה את זה .
ישן 15-06-11, 16:22   #15 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של jovani

שתיהיה לי בריא דני! הזכרת לי עכשיו את הפרק של רמזור אם ראית.בכל אופן אני חושב שבתור משתמש מתחיל של לינוקס אני אוריד את ה לינוקס מינט, שהיא כרגע בהורדה.ואותה אני מתקין כרגיל אני מבין.ומשם אני אתחיל מחדש את כל מה שניסית.אבל עדיין אני הייתי רוצה להתגלח על הגרסה הזאת.מה עוד לא ניסינו מלבד הגרסה שכרגע אין גישה אליה בגלל השרת התקול?

בנוסף אני עכשיו באתר של לינוקס ישראל,ורשום שם במפורש שאובונטו לא מומלצת למחשבים חלשים!! איפה הייתי קודם.ובמדריך של דביאן למשל רשום שהוא מומלץ מאד למחשבים ישנים בגלל זהוא לא צורך משאבים.אתה חושב שכדאי לי להתקין את דביאן?

נערך לאחרונה על ידי jovani, 15-06-11 בשעה 16:35.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא