IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

טראד לשינוי למען עתיד הוגן ונעים יותר לכולנו! למניעת עבדות ועושק.

אחוז מואד גדול מהתקציב הולך על ביטחון, אבל הבעיה העיקרית היא ששיטת החינוך בישראל (ועוד כמה דברים בסקטור הציבורי) היא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 27-06-11, 22:44   #16 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Dontmatter

שלח הודעה דרך MSN אל Dontmatter

אחוז מואד גדול מהתקציב הולך על ביטחון, אבל הבעיה העיקרית היא ששיטת החינוך בישראל (ועוד כמה דברים בסקטור הציבורי) היא בעייתית וצריך הרבה יותר מהעלאת תקציבים בשביל לטפל בה.
פורסם במקור על ידי BELPHEGOR צפה בהודעה
אני, צוות ההנהלה ו-ג.יפית מודים לכם.

נערך לאחרונה על ידי Dontmatter, 27-06-11 בשעה 23:06.
Dontmatter לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-06-11, 23:11   #17 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yaron74 צפה בהודעה
Pika007 אתה רציני 33,000 בחודש?! אני חי מזה במשך חצי שנה בכיף
ו50 מיליון זה 10000 רופאים שמקבלים עוד 400 שקלים בחודש
בקשר לשאר צריך לראות את לוח התקציבים השנתי כדי להבין לאן הכל הולך
אני לא יודע איך זה עובד בארץ אבל באמריקה כול שנה משחררים את לוח התקציבים השנתי
לרופאים מגיע הרבה יותר מתוספת מסכנה של 400 שקלים בחודש, קיצוץ בשכר חברי הכנסת לא יפתור את זה.
המשכורת של חברי הכנסת נקבעה בגובה הזה ממספר סיבות-
1. כי לחבר כנסת אסור לעסוק בשום דבר אחר. אתה יודע כמה אנשים שיוצאים מהפוליטיקה הולכים לעסוק בדברים רווחיים פי 5?
2- כי רוב חברי הכנסת הם מבוגרים שצריכים לפרנס משפחה, לפעמים כמפרנס יחיד בבית.
3- כי משכורת גבוהה, במדינה מתוקנת, אומרת שיש פחות סבירות לקחת שוחד. אבל שוב, זה במדינה מתוקנת, בפועל אצלנו רוצים לאכול גם מפה וגם משם.

רוצים לראות הקלה משמעותית בעומסי התשלומים שדרושים כדי לחיות במדינה הזו? הנה מה שצריך לקרות:
1- סוף המלחמה המפגרת עם הפלסטינים, או קבלת הסכם שמבוסס על יוזמת השלום הסעודית. הדבר היחיד שלא פתוח לויכוח שם הוא מזרח ירושלים (לא כולל הכותל המערבי), את הגולן יש מצב לא רע לשמור. בנוסף, הגולן הוא אינטרס סורי בלבד, לשאר המדינות בליגה הערבית לא ממש איכפת, רק לסוריה.
ברגע שסיימת את הסכסוך, אתה יכול להעביר את צה"ל ממצב של צבא פעיל למצב של תחזוקה, מה שיכול לחסוך, תחזיקו חזק, מעל 10 מיליארד שקל בשנה. אחרי שסיימת את הסכסוך והעברת אותם למצב של אוטונומיה, אתה גם לא מחויב לספק להם מים וחשמל. להגיד לך איזו הקלה לוגיסטית זו שמעל מליון איש יורדים לך מהראש? גם אם הצריכה שלהם נמוכה מאוד?
וזה בלי להחשיב את האופציה למסחר עם מדינות ערב- הדלק יוזל כי מחירי הרכישה של הנפט ירדו מאוד, היצוא של סחורות טריות מישראל יגדל בגלל שהמדינות הצרכניות קרובות, ויחל יבוא של סחורות זולות ממדינות סמוכות, כל זה ישפוך עוד כמה מיליארדים לקופת המדינה כל שנה.

2- פירוק גופים בזבזניים והרכבתם מחדש.
את רכבת ישראל צריך לפרק לחלוטין, לאפס, ולהקים מאפס. לרכבת ישראל תקציב של כ 5 מיליארד שקלים לשנה, והבזבוז בכל שנה מסתכם במעל מיליארד שקלים, שפשוט הולכים לפח.

3- אחרי שעשינו את כל זה, מעבר על המשרדים השונים, חיסול פרויקטים בזבזניים. משרד התחבורה ומשרד התשתיות אלופים בזה, כמו הרכבת הקלה בת"א שבוזבזו עליה יותר ממיליארד שקלים, למרות ששום דבר אפילו לא התחיל.

עשית את כל אלו? מזל טוב, נתחיל בזה שמחירי הדלק, המים, החשמל והמזון ירדו, ככה שההקלה לאזרחים תהיה מיידית. ויודע מה? זה עוד לפני שאתה מסמן פלוס עצום של מעל 25 מיליארד שקל להכנסות המדינה.
אז סבבה, יש לך עוד 25 מיליארד שקל, אפשר להתחיל לטפל בדברים. בוא נטפל במחירי הדלק.
אה, רגע, זה כבר טופל.
אז... משק המים בבעיות. בוא נטפל בו.
אה, רגע, הוא כבר לא, הורדנו כמה מאות אלפי אנשים מהראש.
אז...... מה עם מחירי המזון? צריך פיקוח?
לא, לא צריך, כי יש מעבר סחורות בין המדינות השכנות, מחיר מוצרי היסוד (קמח, אורז, לחם, חלב,ביצים) נמוכים, מה שאוטומטית יגרור ירידה במחיר של כל מה שמשתמש במוצרי היסוד.

אז מה עושים עם הכסף? מטפלים במחאת הרופאים, מסדרים קצת את החינוך, משפרים תשתיות, ומכסים לאט לאט את הגרעון הלאומי. אחרי שחלק מהדברים טופלו יהיה אפשר להתחיל להוריד מכס על חלק מהדברים, ולהתחיל לנסות לייצר בארץ דברים שעוד אין לנו יד בהם.
תוך 10 שנים אתה תראה איך הופכים מישראל שכל אזרח בה מתלונן לפחות 20 פעם ביום למשהו יותר קרוב לרמת החיים של אירופה.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung F1 1TB+ Samsung F4 2TB
Samsung SF223H DVD/RW
Antec NSK2480+Seasonic S12 II 620w

נערך לאחרונה על ידי Pika007, 27-06-11 בשעה 23:19.
Pika007 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-06-11, 23:21   #18 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

אני לא מתיימר להיות מבין גדול אבל תפסיקו סתם ליזרוק מילים באוויר כמו טוקבקיסטים ולדבר מינימום יש לכם תואר במדעי המדינה ..

- "תיצרכו .. תיצרכו .. תיצרכו אל תבזבזו זמן .. תיצרכו עד שלא יישאר דבר", אלו העקרונות הבסיס של הקפיטליזם זה מה שמניע את העולם אולי זה לא מושלם אבל בלי חושך אין אור ואנחנו לא חיים באוטופיה של היפים .. אני הרבה יותר מעדיף אותה מאלטרנטיבה .. קומוניזם
- +/- 10% מהתקציב הולך לביטחון כל שלא מדובר באחוז גדול, אתם יכולים לעיין בלישכה לסטטיסטיקה
מדינת ישראל - הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- אני לא פותח את עניים על המשכורת של שר ותאכלס ממש לא איכפת לי ואם כבר 33K לשר זה סביר, כולנו מושחטים ברמה כזו או אחרת כולנו מחפשים את הדרכי קיצור לרמת חיים יותר טובה לנו ולמשפחה שלנו ושרים סה"כ הם בשר ודם .. כך שאם יש צדיק אחד בסדום מגיע לו הרבה יותר מ-33K אבל זה מה שיש ועם כל הנגישות שיש לשרים אני לא מתפלא שיש 2 בכלא ואולי עוד בדרך אבל זה שטויות באמת שטויות ..

מה שצריך להדאיג אתכם הם המיסים! הפאקינג מיסים! השקל שאתם מרווחים כבר מזמן שווה חצי שקל .. המדינה לוקחת מימכם איפה שהיא יכולה! ובסופו של דבר היא בפלוס של מליארדי דולרים ואתם במינוס בבנק

I7 920 4.4GHZ HT ON #3849b + Coollaboratory Liquid Ultra |
MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7
Juiced לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-06-11, 0:35   #19 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

תקציב המדינה להוצאות (לא התקציב ברוטו) לשנת 2011 הוא 289 מיליארד שקלים, מתוכם 54 מיליארד זה תקציב הבטחון. הרבה יותר מ 10%.
לשנת 2012 התקציב הוא 303 מיליארד שקלים, מתוכם 55 הם תקציב הבטחון.
מה שיפה במדינת ישראל הוא שבקטעים האלו הכל גלוי-
http://www.mof.gov.il/BudgetSite/Sta...aa_2011_12.pdf
אתה לא צריך להיות דוקטור במדעי המדינה בשביל להבין איך עובד מסחר בסיסי.
וכמו שאתה אומר- קפיטליזם, שזה פחות או יותר צורת השוק פה, עובדת שיש צריכה.
אבל קפיטליזם מתבסס על עוד עקרון- תחרות, ואת זה אין לנו פה. השוק שייך למונופולים.
ברגע שיהיה פה מסחר חופשי כמו שהזכרתי בפוסט הקודם, שיוביל לתחרות, השוק יוכל לפעול בצורה של קפיטליזם אמיתי.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

ישן 28-06-11, 0:45   #20 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

ביבי פתח מסחר חופשי ליצרניות האוכל ועובדה שהוא נכשל כתוצאה של תיאום מחירים .. מה שמאוד לא חוקי

הרי זו הסיבה אם כל הבלגן הזה עם הקוטג' .. באופן כללי רוב האוכל בסופר יקר בלי שום הצדקה .. זה פשוט הראש היהודי שלנו והצד המכוער של קפיטליזם .. או שאולי בגלל שאחנו מדינה קטנה שבא הצמרת הכללית מכירה אחת את השניה בצורה אישית מה שיקשה על תחרות אמיתית

MSI X58A-GD65
| Mushkin Redline 12gb 1600mhz 6-7-6-18 | Sapphire HD6850 1000@1200 x2 | Watercooled lancool K62W | OCZ Vertex 2 60gbX3 Raid 0 | Seagate 500GB 32MB 7200.11 + WD 1TB 16MB Low power | Corsair TX650W | Auzen X-Fi Bravura 7.1 > Logitech X-540 5.1 > HD595 > Kave Roccat | corsaiar k60 + steelseries sensei pro + razer scarab | iBasso DX50 > Earsonics SM3 v2 | Google Nexus One Nightly Gingerbread CM7

נערך לאחרונה על ידי Juiced, 28-06-11 בשעה 0:52.
ישן 28-06-11, 2:35   #21 (קישור ישיר)
IO Power

סמל האישי של Pika007

איפה מסחר חופשי? רוב המוצרים עוד בפיקוח, ותנובה היא עדיין מונופול.
אין פה עדיין תחרות אמיתית, זה יקרה רק שיותר יבוא מוצרי חלב מחו"ל.

אני כבר מחכה ליום שגבינות מצרפת ואיטליה ינחתו בארץ, אני כנראה אמות מטרשת עורקים, אבל אני אמות מאושר.
Sapphire Radeon HD4850
Samsung SF223H DVD/RW

קישור פירסומי
ישן 28-06-11, 8:42   #22 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של yaron74

שלח הודעה דרך SKype אל yaron74

Pika007 זה מה שחיפשתי התקציב השנתי
וכן אתה צודק הפתרון הפשוט זה שלום
פתרונות 2 ו 3 לא אפשריים כי אז מדד השחיתות ירד לרמות נמוכות ברמה מסוכנת
ישן 29-06-11, 15:16   #23 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של arie2412

שלח הודעה דרך MSN אל arie2412

אני מסכים שהדבר הכי נכון לעשות זה לעבור משרד משרד, להוריד שומן עודף, להעיף מושחתים...

לפי דעתי צריך לקחת אחד מהשרים ללא תיק המיותרים האלה ולמנות אותו לאחראי על הנושא, ולהטיל על משרד מבקר המדינה אחריות מסויימת בנושא כי בזמן האחרון נראה כאילו משתעממים שם ומתחילים לעשות ביקורות על מקדונלדס...

המצב פה יהיה הרבה יותר טוב אם יהיה שלום עם הערבים מסביבנו, הכלכלות שלנו ושלהם יפרחו בצורה יוצאת דופן אם כולם רק ירדו מהסוס שלהם וישבו לדבר כמו שצריך

arie2412 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-06-11, 15:32   #24 (קישור ישיר)
Rig Master

סמל האישי של Juiced

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Pika007 צפה בהודעה
אני כבר מחכה ליום שגבינות מצרפת ואיטליה ינחתו בארץ, אני כנראה אמות מטרשת עורקים, אבל אני אמות מאושר.
נראה לי שיש בטיב טעם אבל יקר בכלל כל הרשת הזאת שיש בא טוב מכל כל מיני מקומות בעולם דיי יקרה

MSI X58A-GD65
ישן 29-06-11, 16:09   #25 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של tsrm

קראתי את רוב התגובות ויש לי מה להגיב לגבי החינוך בארץ.
מנק' המבט שלי, החינוך בארץ הוא לא חינוך של ערכים/מוסר/התנהגות, אלא המורה בא להעביר את החומר, בתקווה שלא יפוצצו את השיעור וללכת.

יש את האימרה "החינוך מגיע מהבית" וזה אחד הגורמים העיקריים לאיך שהחברה שלנו נראית.
כיוון שיש הורים שלא מחנכים את הילדים (סביר להניח שהם משבע בבוקר עד עשר בלילה בעבודה), אז הילד לא מקבל חינוך.
איך פותרים את זה? מהיום הראשון שהילד נכנס לבית הספר, לעשות כמה שעות בשבוע של שיעור מוסר, חינוך, דרך - ארץ. אם הקשר של המורה והתלמיד הוא במספרים ולא בהבנה אנושית, אז הילד יעשה מה שבראש שלו.
בד"כ ילדים יצאו לרחובות ויתנהגו כמו חיות, כי לא יהיה מי שיעצור אותם (המשטרה ממש לא עושה את העבודה שלה כמו שצריך). מי שהולך להיות מורה, צריך להבין שהוא לא רק הולך ללמד מקצוע מסויים, אלא דרך-ארץ ומוסר.

עד שמשרד החינוך לא יפנים את זה ויתחיל להכניס שיעורים מכיתה א' ועד סוף יב' (במינון מסויים לפי הגיל), הרחוב ימשיך להראות כמו ג'ונגל.

יש אנשים שלא מאמינים בהשם וזאת זכותם, אבל חובה שתיהיה השקפה מוסרית כל שהיא, לדעתי האישית אפשר לקחת את המוסר מהתורה, ממה שאני יודע זה המקום הטוב ביותר ללמוד להיות בן אדם.

אני לא אומר ללמד תורה, אני אומר ללמד מוסר, כיבוד הורים, בין אדם לחברו, בין אדם לדומם, אחדות, אהבה, אחווה, שלום ורעות. לא חייב להיות דתי בשביל ללמוד להתנהג כמו בן אדם, יש גם חילונים שמתנהגים בצורה אנושית ויש דתיים שמתנהגים בצורה לא אנושית.

כל הכוונה שלי, זה שלפני שילמדו מתמט' ואנגלית, שילמדו קודם שיעור "להיות בן אדם". את המקורות והחומר הם יבחרו, העיקר שהם ינחילו לילדים איך צריך להתנהג.

אחרי שזה יקרה, השקדנות של הילדים תופיע וההצלחה תבוא. אנשים יפסיקו להסתובב כמו חיות ברחוב ולחפש גאווה.
רבי ומורי אמר לי, אדם ענו זה אדם בעל סובלנות. אם אנשים יהיו כאלה, החברה שלנו תראה אחרת.

אם ניהיה אנשים סובלניים, אז לא נרדוף אחרי כסף כי נבין שהתפקיד שלנו הוא להיות באחדות ואחווה. מכאן שיהיה לנו יותר קל לעזור ולתמוך זה בזה ואז הרמה האנושית תעלה.. וכזה יקרה, רף הציונים (מבחנים) יעלה וכל רמת החיים תעלה. יהיו לנו מנהלים שלא יחפשו לדפוק את העובדים ולאכול כמו חזירים, אלא לרדת לגובה העיניים שלהם ולתמוך בהם.

יש אנשים שהמטרה שלהם בחיים היא להיות עשירים ולבזבז את כל הכסף על מכוניות, בחורות ובניינים גדולים. צריך להעלים את קו המחשבה הזה מהראש ולשאוף להיות עשירים בכדי לעזור לחלשים!

אני לא אומר שהשיוויון צריך להיות מוחלט, אבל הפערים לא צריכים להיות גדולים בכלל.

"..ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה" - רבי עקיבא

http://www.youtube.com/watch?feature...v=83LQsJiz6Ac#!

http://www.aravrefael.net/
אתר לזיכוי הרבים.

tsrm לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא