IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > משחקים וקונסולות
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

משחקים וקונסולות משחקים , משחקים ברשת , המלצות למשחקים , פתרון תקלות , עזרה במשחקים , שרתי משחקים , ביקורות ומדריכים. קונסולות כדוגמת פלייסטיישן , XBOX ועוד...

דבר חופשי : משחקים וקונסולות

משחקים פרוצים או מקוריים-הסבר מקיף!

ציטוט: פורסם במקור על ידי sabag123 מי קונה היום משחקים פיזית? אנשים רואים משחק בדיסק 300 שקל ולא קונים אז ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-09-11, 3:53   #61 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sabag123 צפה בהודעה
מי קונה היום משחקים פיזית?
אנשים רואים משחק בדיסק 300 שקל ולא קונים
אז קונים דיגיטלי
יותר זול
אני קונה פיזית מחו"ל, יוצא לי מחיר של סטים או פחות לרוב המשחקים, יש משחקים למשל שיש להם מהדורות אספנים עם תוספות מיוחדות שלא מגיעות בגרסת הסטים.

גם אם זה נשמע קצת פרנואידי אני אישית גם לא אוהב את העובדה שיש לי משחקים בשווי כל כך גדול בסטים.
Alon93 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-09-11, 8:46   #62 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alont

שלח הודעה דרך MSN אל alont

eyal_ma בפעם הבאה שאתה מצטט אותי ומגיב כל כך בנרחבות, תבדוק קצת יותר טוב את כל התגובה שלי - שורה אחרי סוף הציטוט שלך אני בדיוק אמרתי שאני לא רואה את העובדה הזאת כתירוץ להורדות פיראטיות שלי. סך הכל תיקנתי את gmmaster שכנראה חושב שבישראל נעלמה הגישה המגעילה של "אני לא פראייר" אבל לצערי הרב היא קיימת ועוד איך.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
איש יקר, גניבה זה גניבה, כמו שאני רואה גניבת תוכנה בחומרה, אתה רואה גניבת רכב בחומרה ואם אתה כבר מדבר על להעיר משהו, יש הרבה אנשים שרואים גניבת רכב כדבר קטן, זה כולה רכב.
אני אסביר למה אי אפשר להשוות בין השניים בנרחבות פעם אחת, בשביל שתבין לאיפה אני חותר.

כמו שאמרתי מקודם - מבחינה מוראלית, אתה צודק. הורדת משחקים היא כמו גניבה לכל דבר.

מכל בחינה אחרת, אתה טועה - הורדת משחקים בגלל הסיבות שאני נתתי אינה דומה לדוגמאות שנתת כלל וכלל, ולא ניתן לתאר גניבת תוכנה כגניבת רכב אבל יותר בקטנה.

כשאתה גונב רכב - אתה מונע מבן אדם את השימוש ברכב שהוא שילם עליו כסף טוב. גם אם אתה באמת מתכנן להחזיר אותו (נו באמת, איזה טיעון מפגר דרך אגב) אתה לא יכול לדעת מתי הוא יצטרך אותו, ואתה עדיין מעלה את הקילומטראג' שלו ותסתכל על זה מנקודת המבט של מי שגנבת לו את הרכב, הוא לא יודע איך נהגת והוא מפחד שתדפוק לו את האוטו וכו'... אני יכול להמשיך לתת הסברים מפגרים כקאונטר לטיעונים שלך אבל אין טעם.
גם אם אתה גונב רכב ישירות מהמפעל, אתה מונע מהמפעל את הרווח הפוטנציאלי שהיה יכול לקבל ממכירת הרכב, וגם אם לא מתחשבים ברווח הזה, רכב עשוי מחומרים יקרים שאתה גונב מהמפעל.
כנ"ל גניבה משוק אתה גונב משהו שהמוכר מתכנן להרוויח עליו כסף - אתה מונע ממנו רווח פוטנציאלי.
בד"כ הפירות שנשארים בסוף היום הם הכי מכוערים וכבר ספגו קצת מכות נפלו על הרצפה אז המוכר מחלק אותם בחינם כי אין לו סיבה לאסוף את הכל ולקחת חזרה הביתה.

הורדת משחק פיראטי לעומת זאת - לא פוגעת באף אחד. היא לא מונעת מאיזה בחור שקנה באופן חוקי לשחק במשחק שלו - היא לא עולה למפתחים שום דבר, גם לא רווח פוטנציאלי כי - שוב, אני מוריד אך ורק כשאינני יכול לקנות את המשחק בכל מקרה - ואני כמעט תמיד קונה אותו אחרי כמה שבועות/חודשים במידה ולדעתי היה איכותי ומושקע.

בקשר לנסיון משחקים לפני קנייה - יש משחקים שאין להם דמו ואני רוצה לנסות אותם, אז מה אני אמור לעשות כשאין דמו? לקנות אותם ב50 - 60 דולר ורק אחרי זה לגלות שהם המיץ של הזבל? אתה בטח תציע לקרוא סיקורים לפני הקנייה - אז זהו שיש מקרים בהם סיקור מספיק באמת, ואין אפילו צורך להוריד מראש ולנסות, אבל יש מקרים שבהם משחקים שקיבלו 6-7 ברוב אתרי הסיקור ועדיין מצאתי את עצמי נהנה מהם מאוד, ויש משחקים שמקבלים 8-9 ופשוט לא עושים לי את זה. מה לעשות, לכל אחד יש טעם אחר.

tl,dr
משחק פיראטי - אין נזק כספי לאף אחד
רכב - נזק כספי לאדם פרטי או למפעל של הרכב
שוק - נזק כספי פוטנציאלי למוכר בשוק

במילים אחרות - אין נזק כספי לאף אחד - אז זה לא כמו גניבות אחרות. נ-ק-ו-ד-ה.

כשאדם מוריד משחקים כשהוא יכול לקנות אותם בגלל שהוא "לא פראייר" או בגלל ש"כולם עושים את זה" - רק אז ניתן להשוות הורדות פיראטיות לגניבות אחרות, משום שבמקרה הזה החברה שפיתחה את המשחק מאבדת כסף, ואנשים האלה הם אלו שפוגעים בתעשיית המשחקים וגורמים לתופעות עליית המחירים, DRM הזויים וLaunch DLC שאנחנו רואים כיום. ההורדות שנעשות מהסיבות שאני נתתי אינן יוצרות את התופעות הנ"ל.

:B3 ON AIR

alont לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-09-11, 10:35   #63 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

^^ אתה כנראה לא הבנת מה זה רציונליזציה, וזה בדיוק מה שאתה עושה

אני אתן עוד דוגמאות:
רכב - כשאתה גונב רכב בזמן שאתה יודע שאנשים לא משתמשים בו וממלא קצת יותר דלק כשאתה מחזיר אותו אתה אפילו מחזיר יותר מהערך שהוא איבד שזה פסיק בכמה עשרות קילומטרים שעשית.

שוק - שום נזק פוטנציאלי למוכר, לך בסוף היום לשוק ותראה שהם זורקים גם יופי של פירות. אם ככה וככה לא התכוונתי לקנות מאותה בסטה אבל כן התכוונתי לקחת את הפירות שלה בסוף היום אז מה ההבדל אם אני אקח את זה במהלך היום?

משחק - אם כך וכך לא התכוונתי לקנות את המשחק אז איזה נזק אני גורם בזה שאני מוריד אותו?

לא ברכב, לא בשוק ולא במשחק אין נזק כספי לאף אחד, דווקא אני חושב שבדוגמא של השוק אם כולם יגנבו מה שככה וככה הם יחכו לסוף יום אז הם רק יחסכו לעצמם זמן (פה אמור ליפול לך האסימון), גם רכבים - אם כולם יקחו רכבים מאחרים בזמן ש 100% הם לא משתמשים בו וימלאו להם יותר דלק ע"ח הערך שאבד בקילומטרז' אז לא יקרה גם שום נזק לשוק הרכב (כן הא), אף אחד לא יפגע מפני שכך וכך חברת הרכבים לא איבדה אותי כקונה פוטנציאלי לרכב שלא התכוונתי לקנות וגם כך וכך המוכר בבסטה לא איבד אותי כלקוח של פירות שלא התכוונתי לשלם עליהם, ואני יודע שלו נשארים מלא פירות בסוף יום ואני כבר לוקח את אלו שאני יודע שנזרקים.
אף אחד לא נפגע.

הגניבות שציינתי מהסיבות הנ"ל אינן פוגעות באף אחד ואפילו אני ממליץ לאנשים לנהוג כמוהן. אם הם אוהבים במשך תקופה את הפירות שלקחו אז בפעם הבאה שיקנו מהבסטה הזאת ואם לא אז יעברו לבסטה הבאה. כנ"ל לגבי הרכב, אם הם נהנים מהרכב שלקחו אז ימשיכו לקחת מאותו בנאדם ואולי אפילו ישקלו לקנות ממנו כשהוא מוכר יד שנייה (הרי לא נקנה רכב שאדם לא נותן לנו לנסוע עליו ימים\שבועות\חודשים, יש מספיק רכבים שמכון טסטים נותן להם דף בדיקה טוב ומתגלה שזה אוטו על הפנים). אף אחד לא מפסיד כלום.

הבסטה בשוק - גם ככה היא זורקת את הפירות בסוף היום - משמע אין הפסד.
הרכב - גם ככה הוא מקבל את הרכב עם יותר דלק והוא לא משתמש בו באותן שעות - משמע אין הפסד.
משחק - גם ככה לא התכוונתי לקנות אותו - משמע אין הפסד.
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-09-11, 10:43   #64 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alont

אתה יודע מה, אם הייתי יודע בוודאות שבן אדם לא ידפוק לי את האוטו, לעולם לא ייקח לי אותו כשאני צריך אותו, ימלא לי את הדלק, ישטוף אותו ואפילו יתלה את העץ הקטן הזה בשביל הריח - אני בכיף אתן לו אותו. רק חבל שאי אפשר לדעת כזה דבר בוודאות ו-וואלה, פעם אחרונה שבדקתי - הגנבים לא מתכוונים לעשות את זה.

הטיעונים שלך פשוט מפגרים וכבר קשה לי לדבר איתך בצורה מכובדת, אז נראה לי שאני אפסיק עכשיו.
אתה מוזמן להמשיך לחיות בעולם שלך בו הכל שחור או לבן.

נערך לאחרונה על ידי alont, 11-09-11 בשעה 10:52.
ישן 11-09-11, 11:06   #65 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

^^ אני לא מתכוון לשאול אותך אם אני יכול לקחת לך את האוטו או לא, אני פשוט אקח אותו בשעות שאני יודע שאתה לא צריך. ואל תגזים, דלק ותו לא.

חבל שאתה יורד לפן אישי כי אתה לא מצליח להתמודד, הטיעונים שלי רציונלים עבורי כמו שהטיעונים שלך רציונלים עבורך, אין מצב שלך יש זכות לחשוב שמה שאתה עושה הוא בסדר ולי אין...
ישן 11-09-11, 11:19   #66 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alont

אני לא אמרתי בשום מקום שאסור לך להביע את דעתך - להפך, אמרתי שאני אפסיק להביע את דעתי מהסיבה הפשוטה שאני לא רוצה לרדת לפן האישי המדובר.

אפילו בתגובה האחרונה שלך אתה מתעלם מחלק מהדברים שדיברתי עליהם.
איך אתה יודע מתי אני צריך את הרכב, מה אם אני צריך לנסוע פתאום בשעות מיוחדות בגלל מצב חירום או משהו? אני אפילו לא יודע למה אני מנסה לשחק את המשחק הקטן הזה של "מה אם". מה אנחנו, ילדים?
אתה מנסה להשוות גניבה להורדת תוכנה פיראטית מהסיבות שלי על ידי הוספת כל מני תנאים דימיוניים.. מה אם? מה אם?

במקום לדבר בתכלס, אתה מנסה להתאים דברים ל"אידיאולוגיה" שלך, שגניבה זה גניבה זה גניבה ואתה מסרב להקשיב להגיון.
זאת זכותך המלאה, ורק בגלל שמשהו נראה לי הגיוני לא אומר שזה יהיה המצב איתך, ולהפך.

קישור פירסומי
ישן 11-09-11, 11:41   #67 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

קודם כל אני אשים שומר ליד הבית שלך ויעשה סיבובים רק בסביבה הקרובה בשביל שאני אוכל להחזיר לך את הרכב כשתצטרך (אבל אז אין זמן למלא דלק, בפעם הבאה)

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alont צפה בהודעה
רק בגלל שמשהו נראה לי הגיוני לא אומר שזה יהיה המצב איתך, ולהפך.
זה נקרא רציונליזציה, הגדרה כמעט מדוייקת, אתה משכנע את עצמך שמה שאתה עושה הוא בסדר כי אלו ואלו סיבות.

אם היתה פה אכיפת חוק הדוקה אז היו עוצרים גם אותי וגם אותך, בגלל שאין אכיפת חוק הדוקה בנושא גניבת תוכנות אז אתה מרשה לעצמך לפשוע על ימין ועל שמאל. הדוגמאות שאני נתתי לך זה דוגמאות למשהו לא חוקי, לגניבה וגם מה שאתה עושה בפועל הוא לא חוקי, הוא גניבה, איך שלא תסתכל או תהפוך את זה. ואם אני לא טועה, העונש הקבוע בחוק לגניבת תוכנה גבוה בהרבה מהעונש על גניבת רכב.
ישן 11-09-11, 12:14   #68 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alont

מעולם לא אמרתי ולא ניסיתי להגיד שהורדת משחקים אינה עבירה על החוק - אני לא משחק אותה תמים וחושב שמה שאני עושה חוקי. סך הכל מנסה להעביר את המסר שבתכלס זה לא פוגע באף אחד.
להפך - זה עוזר לתעשיית המשחקים! אני מכיר כמה משחקים טובים שלא הייתי חושב לקנות אם לא הייתי מנסה אותם קודם.
אני אשמח אם תתן לי סיבה אחת טובה למה אני צריך להפסיק לעשות את מה שאני עושה מעבר לזה ש"זה לא חוקי".
מה שאני מנסה להגיד זה שגניבת רכב, או גניבת מוצר כלשהו מחנות או פירות משוק - זה ממש לא כמו הורדת משחקים מהסיבות שציינתי. בדיוק כמו שגרימת מוות ברשלנות אינה זהה להריגה שאינה זהה לרצח בכוונה תחילה, בדיוק כמו ששוד של בנק חמור מגניבת מסטיקים מהמכולת.
תגיד לי, אתה תמיד עוצר ברזמור אדום במעבר חצייה, או שלפעמים אתה מגניב איזה חצייה מהירה כשהכביש פנוי ומדובר ברחוב נידח? אני לא מכיר אדם ששומר על כל החוקים. לא קיים אדם שכזה - גם אתה, גם אם תנסה להצטייר בתור האזרח האידיאלי - שברת חוק או שניים בחייך. לפחות החוק שאני שובר עוזר לתעשייה עליה החוק הנ"ל מנסה להגן.

עריכה: אה, ואהבתי את העובדה שהמשכת עם המשחק הקטן שלנו של "מה אם". מאוד בוגר

ישן 11-09-11, 12:24   #69 (קישור ישיר)
IO Member

לא בקטע רע..אבל הצביעות באשכול הזה חוגגת...חצי מהאנשים שאמרו כאן שהם קונים משחקים סרטים וכ"ו...לא קונים...ואני יכול לחתום על זה על בליינד..תפסיקו להיות יפי נפש..אתם לא חייבים לאפחד דין וחשבון.

Motherboard:Gigabyte x38-ds4
Ram:Kingston 4GB 800@880MHz
GPU:HD4850 VaporX@700/1200(MaxCore)
PSU:CORSAIR VX450W
HDD:WD 500GB BLUE
Case:Coolermaster Storm Scout
Monitor:Samsung P2350&LG 32LK310Y
my phone-Samsung galaxy s4 .
בברכה, גל.
טכנאי מחשבים ורשתות.
TheUniQ לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-09-11, 12:31   #70 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
מה שאני מנסה להגיד זה שגניבת רכב, או גניבת מוצר כלשהו מחנות או פירות משוק - זה ממש לא כמו הורדת משחקים מהסיבות שציינתי. בדיוק כמו שגרימת מוות ברשלנות אינה זהה להריגה שאינה זהה לרצח בכוונה תחילה, בדיוק כמו ששוד של בנק חמור מגניבת מסטיקים מהמכולת.
רצח זה לקחת חיים של מישהו
גניבת רכב\מוצר\תוכנה זה לא אז אי אפשר להקביל ביניהם, הם גם לא שווים בחומרתם מול החוק.

גניבת תוכנה גורמת להשקעה בהגנות מאוד יקרות מה שמעלה לך את מחיר המוצר המוגמר. המשך צריכה לתוכנות\משחקים פרוצים גורם למי שפורץ אותם להמשיך לפרוץ כי יש ביקוש ולחברות התוכנה להמשיך להשקיע בהגנות שהייתי שמח לא לשלם עליהן.
גניבת רכב גורמת להעלאת מחירי הביטוח וחובה על התקנת אמצעי הגנה יקרים וכנ"ל דרישה לחלקים גנובים (זולים בצורה חריגה) גורמת להמשך ביקוש למכוניות גנובות.
גניבה מחנויות גורם לביטוח יקר ואמצעי הגנה יקרים מה שגורם לך לשלם אקסטרה בחנות על מוצר שיכול להיות זול יותר.

ציטוט:
תגיד לי, אתה תמיד עוצר ברזמור אדום במעבר חצייה, או שלפעמים אתה מגניב איזה חצייה מהירה כשהכביש פנוי ומדובר ברחוב נידח?
אגב, כן. איבדתי כבר 2 חברים על הכביש

ציטוט:
עריכה: אה, ואהבתי את העובדה שהמשכת עם המשחק הקטן שלנו של "מה אם". מאוד בוגר
לא אמרתי "מה אם", נתתי דוגמא לסיטואציה שיכולה לקרוא. תאמין או לא יש אנשים שחושבים שמה שהם עושים כשהם עושים דברים כאלו הוא בסדר גמור.
ישן 11-09-11, 12:43   #71 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alont

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
רצח זה לקחת חיים של מישהו
גניבת רכב\מוצר\תוכנה זה לא אז אי אפשר להקביל ביניהם, הם גם לא שווים בחומרתם מול החוק.

גניבת תוכנה גורמת להשקעה בהגנות מאוד יקרות מה שמעלה לך את מחיר המוצר המוגמר. המשך צריכה לתוכנות\משחקים פרוצים גורם למי שפורץ אותם להמשיך לפרוץ כי יש ביקוש ולחברות התוכנה להמשיך להשקיע בהגנות שהייתי שמח לא לשלם עליהן.

טעות בידך. עצם הורדת התוכנה הוא לא מה שגורם לפיתוח מערכות ההגנה למיניהן.
אני כבר הסברתי את זה מספר פעמים, אבל אני אחזור על זה שוב. אולי הפעם תקרא
מערכות ההגנה מפותחות על מנת למנוע את המשך ההפסדים של חברות המשחקים בגלל אנשים שמורידים ולא קונים. אני בניגוד לכך כאמור כן קונה כל משחק שאני אוהב, גם אם כבר הורדתי וסיימתי אותו. לכן אינני גורם להפסדים בחברות המשחקים ואינני מעודד את פיתוח תוכנות ההגנה.
זה עד כדי כך פשוט.

גניבת רכב גורמת להעלאת מחירי הביטוח וחובה על התקנת אמצעי הגנה יקרים וכנ"ל דרישה לחלקים גנובים (זולים בצורה חריגה) גורמת להמשך ביקוש למכוניות גנובות.
גניבה מחנויות גורם לביטוח יקר ואמצעי הגנה יקרים מה שגורם לך לשלם אקסטרה בחנות על מוצר שיכול להיות זול יותר.

אגב, כן. איבדתי כבר 2 חברים על הכביש

מצטער לשמוע. אני אגב גם לא עושה את זה (ל"תדהמת" החברים שלי, אותם אני מכריח לחכות עד שהרמזור הופך לירוק). זאת הייתה דוגמה אחת של חוק שהרבה אנשים עוברים עליו. בלי קשר, אני חותם לך שאתה לא שומר על כל החוקים. אני לא משפטן ואני לא מתכנן לעבור איתך על כל החוקים במדינת ישראל, אבל נראה לי שהבנת את המסר

לא אמרתי "מה אם", נתתי דוגמא לסיטואציה שיכולה לקרוא. תאמין או לא יש אנשים שחושבים שמה שהם עושים כשהם עושים דברים כאלו הוא בסדר גמור.

הסיכוי שמישהו יגנוב לך את הרכב ויסתובב איתו בשכונה תוך שהוא מציב שומר שיקרא לו אם צריכים את הרכב הוא בערך כמו הסיכוי שיופיע פסל ענק של חד קרן ורוד במסלול אליפטי מסביב לכדה"א. הסיכוי שם, אבל הוא אפסי
לכן אני קורא לזה משחקי "מה אם". אתה מתאר סיטואציות שלא קורות בחיים האמיתיים וגם לא יקרו על מנת להוכיח את הדעה השגוייה שלך.
הגבתי בפנים

ישן 11-09-11, 12:56   #72 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alont
אני בניגוד לכך כאמור כן קונה כל משחק שאני אוהב, גם אם כבר הורדתי וסיימתי אותו. לכן אינני גורם להפסדים בחברות המשחקים ואינני מעודד את פיתוח תוכנות ההגנה.
אז נמשיך: ברגע שאני לוקח רכב ממישהו אחר אז באותו רגע הרכב גנוב, אני בניגוד לגנבים אחרים מחזיר את הרכב כשאני לא צריך אותו יותר או אפילו מתחשב יותר, אני מחזיר אותו כשאני יודע שהבנאדם יצטרך אותו. לכן איננו תורם לתעשיית גניבות הרכב בארץ ואינני מעודד פיתוח אמצעי הגנה מתקדמים יותר נגד גניבות רכב.
כמו שאמרת: זה עד כדי כך פשוט.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alont
אני חותם לך שאתה לא שומר על כל החוקים
אני משתדל מאוד שכן למרות שיכול להיות שיש דברים שאני לא מודע להם בניגוד לזה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alont
הסיכוי שמישהו יגנוב לך את הרכב ויסתובב איתו בשכונה תוך שהוא מציב שומר שיקרא לו אם צריכים את הרכב הוא בערך כמו הסיכוי שיופיע פסל ענק של חד קרן ורוד במסלול אליפטי מסביב לכדה"א. הסיכוי שם, אבל הוא אפסי
כשהייתי קטן, כמעט 20 שנה מפה, הייתי גונב לאנשים בשכונה אופניים בלילות (גדלתי בקטמונים), מסתובב איתם עם חברים וזורק להם אותם בכניסה כשהייתי גומר להשתמש בהם (לא היה לי איפה לאחסן ואמא שלי היתה קורעת אותי אם היתה יודעת). מבחינתם הם היו מקבלים את האופניים בבוקר ולי היה עם מה לנסוע בלילה עם הח'ברה. משום מה זה היה מוציא אותם מדעתם.
הנה לך סיכוי...
בגדול זה בדיוק כמו עם התוכנה שאתה מספר, המוצר היה גנוב רק לזמן מוגבל, אם אני מקביל את עצמי אליך אז כנראה שנהגתי בסדר.
ישן 11-09-11, 13:07   #73 (קישור ישיר)
ziv
IO Member

סמל האישי של ziv

לשלם אקסטרה בגלל הגנות? מאז שאני זוכר כל משחק בבאג היה עולה 229 שקל מינימום.
1 FALLOUT שקניתי שהייתי בחטיבה שילמתי שם 249 ואפילו לא חושב שהיתה לו הגנה.

אגב XBOX360 נראה לי נמכר בארץ כמו לחמניות רק בגלל שהיתה לו פריצה.
יש גם הרבה תאוריות קונספירציה שאמרות שחברות מסוימות מעודדות פיראטיות כי זה מגדיל את נתח השוק שלהן.
חוץ מזה ילד שמוריד משחק לנסות לא שווה מאמץ לחברות הגדולות, למדינה או לרשויות האכיפה... העברינים זה אלה שצורבים 100000 עותקים ומוכרים בתחנה המרכזית ולא משלמים מס הכנסה.. אלה הגנבים האמיתיים.
וחברות שכל עמדות העבודה שלהן לא חוקיות ועושות כסף מהתוכנות אלה הגנבים האמיתים.

אחרת 95 אחוז ממשתמשי הפורום הזה היו נזרקים לכלא ממזמן.
ziv לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-09-11, 13:12   #74 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של alont

המשכנו עם סיפורי ה"מה אם" אני רואה. לא מתכוון להתייחס אליהם יותר כי זה פשוט עצוב.

גניבת האופניים שלך בצעירותך לא דומה להורדת המשחקים שלי בגלל הסיבות שציינתי מקודם עם המשחק הקטן של "מה אם" עם הרכב. אתה לוקח רכוש של מישהו ששילם עליו כסף טוב ולתקופה שבה לקחת אותו, הבעלים איננו יכול להשתמש בו. בכך אתה מגביל את הבעלים. במקרה שלי כאמור (בפעם השלישית כבר?) אני לא "לוקח" את המשחק מאף משתמש שקנה אותו. שוב, הדוגמאות שלך פשוט שגויות, ואתה מנסה לתקן אותן עם כל תוספות ה"מה אם" הנחמדות שלך. במקום לדבר איתי בהגיון ולנסות להבין שבמעשים שלי אין שום נזק, אתה הולך סחור סחור ומתחמק.

הורדת משחקים וקנייתם במועד מאוחר יותר עוברת על החוק? כן. פוגעת במישהו? לא.
החוק נכתב בשביל למנוע מצב של הורדה מבלי לקנות בכלל (או במילים אחרות, מה שרוב האנשים שמורידים עושים). אם כולם היו מתנהגים כמוני, המצב של תעשיית המשחקים היה נראה הרבה יותר טוב ממה שהוא עכשיו - אפילו יותר טוב ממה שהיה המצב אם כולם היו קונים ולא מורידים.

ישן 11-09-11, 13:15   #75 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ziv, צרכן של מוצר גנוב בידיעה (או אפילו שלא בידיעה) נחשב שותף לפשע. אם לא היו צרכנים למוצרים גנובים, לא היו מוצרים גנובים.
ונכון, אדם שמוריד משחק לא שווה מאמץ לחברות הגדולות, כמה מליונים מאותו אדם בודד דווקא כן ואדם אחד הוא חלק מההמון.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא