IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

התייעצות לגבי לימודים, רוצה לשמוע את דעתכם המלומדת

האמת שהתחום שלי בלימודים האקדמאים הוא ההנדסה (ליתר דיוק הנדסת אווירונאוטיקה וחלל) בגלל שאני נמשך לכל הנושא של תיכנון (ושל ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-09-11, 0:04   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Dontmatter

שלח הודעה דרך MSN אל Dontmatter
ברירת מחדל התייעצות לגבי לימודים, רוצה לשמוע את דעתכם המלומדת

האמת שהתחום שלי בלימודים האקדמאים הוא ההנדסה (ליתר דיוק הנדסת אווירונאוטיקה וחלל) בגלל שאני נמשך לכל הנושא של תיכנון (ושל כלי טיס בפרט).
עכשיו אני מתלבט האם ללכת על המסלול של הפתוחה (הכוונה, ללמוד כמה קורסים ואז אחרי מה שאני לא אעשה לנסות להתקבל לשם) או לחכות לאחרי צבא/שירות לאומי ולהתחיל ישירות מהטכניון (מה שיגרור את זה שאני אצטרך לשפר פסיכומטרי וציוני בגרות מסויימים, עם כל ה40 יחידות שלי).
מלמדים את ההנדסה הזו רק בטכניון.
אני חייב לציין שאני בעל פטור מצה"ל (לא פטור שרציתי במיוחד) ואני לא חושב שיגייסו אותי בזמן הקרוב.
ובדקתי לגבי האפיקי המעבר של הפתוחה, יש להם אפיק כזה לפקולטה של האווירונאוטיקה.
פורסם במקור על ידי BELPHEGOR צפה בהודעה
אני, צוות ההנהלה ו-ג.יפית מודים לכם.
Dontmatter לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-09-11, 3:10   #2 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

כל מה שקשור להנדסה, אני ממליץ לך בחום לשקול לשפר ולעשות מה שצריך על מנת להגיע
לטכניון. אין מה לעשות אבל השם כן תופס, אין לי שמץ של מושג לגבי המקצוע הספציפי הזה
שאתה מעוניין בו.. אני כן יודע שהפתוחה בהרבה מסלולים אקדמאיים שונים זה חתיכת כאב ראש
וטרטורים.. ללכת למבחנים בכל מיני מקומות שונים וכו' וכו'.. זה לא כמו ללמוד בפקולטה
סטנדרטית במקום מסוים.

אני ממליץ טכניון על כל מקרה.. בהצלחה, ולא להתרגש מלשפר בגרויות ופסיכומטרי אחרי \ לפני
צבא.. המון עושים\עשו [ גם אני ] ויעשו את זה וזה חלק מהעניין ומהדרישות.. קטן עליך.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-09-11, 9:10   #3 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

אפיק מעבר באו"פ הוא מסלול מאוד קשה, במציאות בודדים מצליחים להגיעה לציונים שהם דורשים בשנה הראשונה כדי להתקבל לטכניון.
לימוד באו"פ דורש משמעת עצמית מאוד גדולה. המכשול העיקרי הוא שאין לך שם מסגרת לימודית.
יש מפגשים פעם בשבוע (לכל קורס), וקורסים עצמם קשים וארוכים - חלקם ברמה של הטכניון ואף עולים עליהם. זה יתאים לך רק אם יש לך משמעת ברזל.
מצד שני כל מי שאני מכיר שהתקבל דרך המסלול הזה לרוב מצליח מאוד בלימודים אחרי זה בטכניון, בגלל הידע הרב שצברו בלימודים באו"פ.

יש לך גם אופציה, בהנחה שהבגרות שלך מספיק גבוהה, להתקבל לפקולטה אחרת בטכניון בדומה לאפיק מעבר, ואחרי השנה הראשונה אם הממוצע שלך מעל 80 לעבור לפקולטה שאתה רוצה (על בסיס מקום פנוי).
שווה לבדוק את האופציה זאתי גם.
לא יודע עד כמה זה רוונטי למצב שאתה נמצע בו לפני שירות לאומי.

אפשרות נוספת שהיא לדעתי היותר קלה מהשניים וגם הכי תורמת לידע, היא ללכת על מכינה קדם אקדמאית.
החומר במכינה משמעותית יותר קל מאשר מבמסלול המעבר, ויש לך מסגרת לימודים מסודרת.
אמנם לא קל להוציא ממוצע גבוה במכינה, אבל הוא לא עד כדי כך קשה כמו באפיק מעבר.
היתרון במכינה שהיא מחליפה לך את כל התעודת בגרות, במידה שתקבל בסופה ציונים טובים הדבר שהיחיד שתצטרך להשלים יהיה רק פסיכומטרי. היא גם נותנת לך בסיס חזק בפיזיקה ומתמטיקה להמשך הלימודים בתואר.
העברתי במכינה של הטכניון שמה כמה שיעורי עזר במתמטיקה, החומר ממש לא בשמים, טיפ טיפה קשה יותר מאשר בתיכון.

בהצלחה.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-09-11, 10:04   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Dontmatter

בדקתי את הסכם שלי, ע"פ ציוני הבגרות הסופיים והמעודכנים שלי, יש לי עוד 10 נקודות סכם לפני שאני אוכל להתקבל לזה רגיל (+הפסיכומטרי שלי שהוא 564) מה שאומר שאני אצטרך לשפר בגרויות.
והסכם שלי נמוך ב3 נקודות מהסכם הדרוש למקצוע הכי פחות דורשני
ישן 18-09-11, 11:53   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

אם אתה רוצה טכניון אז מומלץ המכינה בטכניון- ולפי מה שקראתי אתה צריך להחליף את הבגרויות אז מכינה ארוכה היא אחלה פתרון.
כמו שדוק רשע אמר - היא נותנת לך מסגרת לימודית טובה , אתה יכול לפתח הרגלי למידה די טובים.
הרמה של החומר עצמו היא יותר מתיכון - לא בהרבה. אבל היא מאוד דחוסה ועמוסה.
אבל היא מכינה אותך טוב לטכניון.
אני בוגר המכינה ככה שאני יכול להגיד לך מנסיון שזה ממש טוב להתחלה כי אתה לא בשוק וכבר יש לך תחת לשבת את השעות שצריך ובתואר עצמו אתה צריך יותר שעות מבמכינה... ולשפר פסיכומטרי אחרי המכינה יהיה ממש קטן עליך.(לתרגל לתרגל לתרגל...)

בכל דרך שתבחר מאחל לך המון בהצלחה!
Elio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-09-11, 14:09   #6 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Dontmatter

^^ הבעיה העיקרית היא שאני דיי מחפש מה לעשות השנה, ההרשמה למכינה כבר נסגרה ע"פ מה שאני יודע....
קישור פירסומי
ישן 18-09-11, 15:56   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tik-Tak

מה עם לשפר פסיכומטרי? תנסה להעלות לכיוון ה650
Tik-Tak לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-09-11, 16:08   #8 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Elio

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dontmatter צפה בהודעה
^^ הבעיה העיקרית היא שאני דיי מחפש מה לעשות השנה, ההרשמה למכינה כבר נסגרה ע"פ מה שאני יודע....
תתקשר אליהם ... הכי בטוח.
אני זוכר שאנשים עוד נכנסו בשבועיים הראשונים.
Elio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-09-11, 20:09   #9 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

יש עוד דבר חשוב בכל הנושא הזה של הזמן הזה שאתה עושה מכינה\פסיכומטרי לפני הכניסה
לאקדמיה שהרבה אנשים מזלזלים\לא מקדישים לזה חשיבות ואז קורה מצב שהם עושים יותר מידי.

אם אתה סגור\נעול על מה אתה רוצה ללמוד ואיפה, מאוד חשוב שתגיע ליום פתוח\ייעוץ או כל דבר
דומה.. ותסתכל על הדרישות כניסה בדיוק כפי שהם. אם יש באינטרנט.. סבבה מעולה. יש לא מעט
אנשים שעושים יותר מידי בגרויות, עושים עוד פעם פסיכומטרי וכאלה ומסתבר בסופו של דבר שהם
הלכו רחוק מידי וסתם עשו פיזיקה 5, סתם קרעו את עצמם בלימודים של הפסיכו והוציאו 680 והם
צריכים בעצם 610.. אני סתם זורק מספרים. לפעמים עם אתה עומד על הגבול, למשל הוצאת
620 והדרישה היא 630 שווה מאוד אולי להתעקש\לבקש תנאי או כל דבר שאפשרי לנצל מאשר
לנסות שוב פעם פסיכומטרי - זה סתם דוגמא, ברור שיש מצבים שיגידו לך מצטערים.. זה
התנאים, אין מקומות מיותרים וכו'... וגם חשוב להשקיע מאוד הרבה יותר ברכיב הכמותי של
הפסיכומטרי כי זה תופס חזק מאוד בכל מקצועות ההנדסה - כמה שיותר גבוה יותר טוב בשבילך.

ברור שתמיד כדאי לך להוציא את הכי טוב שתוכל זה הרגל טוב, אבל עדיין לא לשכוח שכל הזבלה
הזה שאתה עושה [ בגרויות\פסיכו ] זה נזרק לפח אחרי שאתה נכנס לאקדמיה. לכן אל תקרע
את עצמך בסתם בגרויות, תעשה שיקולים נכונים.. שלא נדבר על זה שזה גם זמן מיותר וגם עוד
כסף בחלק מהמקרים.

בהצלחה..
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-09-11, 20:50   #10 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Dontmatter

אני כבר הסתכלתי על הדרישות, זה לא משנה איך אני הופך את זה, אני עדיין צריך לשפר בגרויות/פסיכו'/מכינה (הפרש של 10 נקודות סכם) בשביל להתקבל למה שאני רוצה.
ישן 20-09-11, 19:26   #11 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

כך רק בחשבון שהסכם שמופיע בדרישות הקבלה הוא רק פורמלי ברמה התאורטית בלבד.
בפועל הסכם לרוב גבוה יותר ב1 עד 3 נקודות ממה שרשום, זה משתנה בהתאם לביקוש להרשמה לפקולטה באותו סמסטר. עדיף תמיד להיות עם נקודה אחת או שתיים ספר, אי אפשר לדעת.
10 נקודות סכם זה לא מעט, במסגרת הזמן שיש לך אפשר לשפר בגרות או ללמוד עוד מקצוע אחת או שתיים בהיקף 5 יח"ל, ישפר מאוד את הסכם שלך.
עריכה: לחליפין בשנה אפשר לשפר גם את הפסיכו', לדעתי זו האפשרות העדיפה. שיפור הפסיכומטרי לאיזור ה630-650 יקפיץ לך את הסכם הרבה יותר מאשר שיפור של אפילו כמה בגרויות ביחד.

נערך לאחרונה על ידי DR-EVIL, 21-09-11 בשעה 1:14.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא