IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > מחשבים ומה שמסביב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מחשבים ומה שמסביב כאן תוכלו לפרסם נושאים הקשורים בצורה כלשהי למחשבים , אך לא מצאתם היכן לפרסם אותם בפורומים השונים

דבר חופשי : מחשבים ומה שמסביב

שאלות בקשר למכירת פריטים בEBAY

מה אני צריך לדעת לפני שאני מכניס פריטים למכירה? האם העמלות גבוהות עד כדי כך שלא משתלם לי למכור מוצר ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-09-11, 15:29   #1 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של sunken

שלח הודעה דרך SKype אל sunken
ברירת מחדל שאלות בקשר למכירת פריטים בEBAY

מה אני צריך לדעת לפני שאני מכניס פריטים למכירה?
האם העמלות גבוהות עד כדי כך שלא משתלם לי למכור מוצר ב100 דולר?
האם כדאי בשביל מכירה של 2-3 פריטים בשנה לעשות שדרוג לחשבון בפייפאל?
האם אפשר להעלות קובץ PDF לדף המוצר?
האם דואר ישראל שולח לכל העולם או שיש מקומות שהוא לא שולח?
כיצד אני מחשב את עלות המשלוח?
דרך איזה חברה כדאי לי לשלוח?
במידה ולקוח מחזיר לי את המוצר האם הוא מחוייב להחזיר בדואר רשום עם מספר מעקב?
אם הוא מחזיר מוצר וזה לא מגיע אליי האם זה בעיה שלי או שלו?
ישן 24-09-11, 21:56   #2 (קישור ישיר)
Dor
IO Member

העמלות משתנות, מ5% ויכול להגיע עד 12% ממחיר המוצר.
בשביל מכירה של שניים שלושה פריטים בשנה, לא רואה צורך לשידרוג הפייפל.
תוכל לצרף קישור לדף PDF, לצפייה מקוונת לאתר שהעלאת אליו.
תבדוק מול דואר ישראל, אם יש מדינות/ אזורים יוצאים מן הכלל שאליהם הם לא שולחים.
יש באתר דואר ישראל מחשבון עלויות משלוח, זה תלוי בסוג המשלוח, גודל המשלוח, משקל המשלוח ויעדו. כמובן ליתר ביטחון הייתי ממליץ לך לגשת לאחד הסניפים כדי להיות בטוח עם המחיר לפני שתבצע את המכירה.
תזכור שלמחיר המשלוח תתווסף עלות של קניית הארגז לדוגמא שתשים בו את המוצר.
אני מבין שאתה שולח מוצרים בעלי עלות יותר גבוהה מכמה דולרים, אז כדי להיות 'מבוטח' מבחינת 'המוצר לא הגיע אלי' וכו', לשלוח רק עם מספר מעקב, יתאפשר גם מעקב אחר החבילה, וגם הקונה לא יוכל לטעון שהוא לא קיבל אותה, במידה והוא קיבל אותה.
לא חושב שלעשות אפשרות החזרת מוצר כמאופשרת כל כך מומלצת, גם בגלל הבזבוז זמן, וככל הנראה גם בזבוז הכסף שלך על המשלוח.
כמו כן אם בכל זאת אתה מאשר את האופצייה להחזרת המוצר, תציין ב'מיני פוליסה' שתרשום בדף המוצר שעל הקונה עלות השליחה חזרה, וכמובן שליחה עם מספר מעקב, ושהוא יקבל את ההחזר על המוצר רק אחרי שתקבל את המוצר ותראה שהוא במצב החדש שלו ולא שומש.
Dor לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-09-11, 21:17   #3 (קישור ישיר)
IO Member

1 מה אני צריך לדעת לפני שאני מכניס פריטים למכירה?
2 האם העמלות גבוהות עד כדי כך שלא משתלם לי למכור מוצר ב100 דולר?
3 האם כדאי בשביל מכירה של 2-3 פריטים בשנה לעשות שדרוג לחשבון בפייפאל?
4 האם אפשר להעלות קובץ PDF לדף המוצר?
5 האם דואר ישראל שולח לכל העולם או שיש מקומות שהוא לא שולח?
6 כיצד אני מחשב את עלות המשלוח?
7 דרך איזה חברה כדאי לי לשלוח?
8 במידה ולקוח מחזיר לי את המוצר האם הוא מחוייב להחזיר בדואר רשום עם מספר מעקב?
9 אם הוא מחזיר מוצר וזה לא מגיע אליי האם זה בעיה שלי או שלו?

1.אתה צריך לדעת שיש עמלה לא קטנה מ EBAY על המכירה בערך 12 אחוז .. לפי מיטב זיכרוני שהייתי מוכר , אם אינני טועה ועדיין EBAY לא שינו את זה ,העמלה רק על המוצר ולא על המשלוח.

2. לא תמיד.. זה תלוי ביחס לרווח שלך למוצר .
3. זה לא אמור לשנות לך "אותו שדרוג" זה לחיצת כפתור שתאפשר לך לקבל כסף , אתה לא משלם תחזוקה על החשבון.
4. תתייחס לזה כדף אישי רגיל.
5.אני מאמין שלמדינות עוינות אין משלוחים .
6. אתה נכנס לאתר של דואר ישראל לדוגמא ויש לך שמה מחשבון משלוח רגיל או רשום או EMS שזה אומר משלוח מהיר ..
7. תלוי .. אם אתה מבצע מכירה של 5000 דולר .. אז מן הסתם Fedex ,UPS ואחרים , אם מדובר במכירה של 300 דולר נגיד משלוח EMS יספיק לך [וגם זה לא מחייב].
8. לא... אבל זה תהיה בעייה שלו , לא תהיה לו הוכחה שהמוצר הגיע/לא הגיע אלייך .
9. תלוי בנסיבות של המקרה , כל מקרה לגופו PAYPAL לרוב מאוד לצד הקונה .
10 [תוספת שלי] , אתה צרךי לזכור בגלל שאתה לא גוף מכירות , כל מכירה כרגע בשבילך היא עומדת מול עצמה ואין לך "גב כלכלי" מספיק בשביל כל מיני מעצבנים שיפתחו נגדך תיקים ב PP , מנסיון שלי אתה צריך לקחת את זה בחשבון , מספיק שאתה שולח מוצר מסוים והמוכר מתלונן עלייך , לדוגמה שמוצר X הגיע פגום , עזוב את הטרחה שלך להתחיל להתכתב ולנסות להוכיח שהוא משקר , לרוב הוא גם זוכה .
WD 160GB
*Windows VISTA 64BIT SP1
Ofir1988 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-09-11, 13:03   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של sunken

שלח הודעה דרך SKype אל sunken

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ofir1988 צפה בהודעה
1 מה אני צריך לדעת לפני שאני מכניס פריטים למכירה?
2 האם העמלות גבוהות עד כדי כך שלא משתלם לי למכור מוצר ב100 דולר?
3 האם כדאי בשביל מכירה של 2-3 פריטים בשנה לעשות שדרוג לחשבון בפייפאל?
4 האם אפשר להעלות קובץ PDF לדף המוצר?
5 האם דואר ישראל שולח לכל העולם או שיש מקומות שהוא לא שולח?
6 כיצד אני מחשב את עלות המשלוח?
7 דרך איזה חברה כדאי לי לשלוח?
8 במידה ולקוח מחזיר לי את המוצר האם הוא מחוייב להחזיר בדואר רשום עם מספר מעקב?
9 אם הוא מחזיר מוצר וזה לא מגיע אליי האם זה בעיה שלי או שלו?

1.אתה צריך לדעת שיש עמלה לא קטנה מ EBAY על המכירה בערך 12 אחוז .. לפי מיטב זיכרוני שהייתי מוכר , אם אינני טועה ועדיין EBAY לא שינו את זה ,העמלה רק על המוצר ולא על המשלוח.
כלומר שאיביי לוקחת לדוגמא על מוצר ששווה 10 דולר עמלה של 12 אחוז
מה לגבי מוצר ששווה 1000 דולר? האם חוץ מאייבי גם פייפאל לוקחים עמלה
לדוגמא אני רוצה למכור מוצר ב100 דולר. אני מפסיד עליו כמה?

2. לא תמיד.. זה תלוי ביחס לרווח שלך למוצר .
3. זה לא אמור לשנות לך "אותו שדרוג" זה לחיצת כפתור שתאפשר לך לקבל כסף , אתה לא משלם תחזוקה על החשבון. האם השדרוג הוא חד פעמי או שנתי?
4. תתייחס לזה כדף אישי רגיל. דף אישי? מה הכוונה אתר HTML
5.אני מאמין שלמדינות עוינות אין משלוחים .
6. אתה נכנס לאתר של דואר ישראל לדוגמא ויש לך שמה מחשבון משלוח רגיל או רשום או EMS שזה אומר משלוח מהיר ..
7. תלוי .. אם אתה מבצע מכירה של 5000 דולר .. אז מן הסתם Fedex ,UPS ואחרים , אם מדובר במכירה של 300 דולר נגיד משלוח EMS יספיק לך [וגם זה לא מחייב].
8. לא... אבל זה תהיה בעייה שלו , לא תהיה לו הוכחה שהמוצר הגיע/לא הגיע אלייך .
9. תלוי בנסיבות של המקרה , כל מקרה לגופו PAYPAL לרוב מאוד לצד הקונה .
10 [תוספת שלי] , אתה צרךי לזכור בגלל שאתה לא גוף מכירות , כל מכירה כרגע בשבילך היא עומדת מול עצמה ואין לך "גב כלכלי" מספיק בשביל כל מיני מעצבנים שיפתחו נגדך תיקים ב PP , מנסיון שלי אתה צריך לקחת את זה בחשבון , מספיק שאתה שולח מוצר מסוים והמוכר מתלונן עלייך , לדוגמה שמוצר X הגיע פגום , עזוב את הטרחה שלך להתחיל להתכתב ולנסות להוכיח שהוא משקר , לרוב הוא גם זוכה .
ראיתי שמוכר חדש חייב לעשות מכירה פומבית. האם אפשר לשים מחיר שמור?
אופציית ההחזרה קיימת לבחירתי אם ניתן להחזיר או לא? עד כמה זה עוזר לתהליך המכירה?
איך אני מממש את הכסף שאני מקבל בפייפאל?
ישן 30-09-11, 22:44   #5 (קישור ישיר)
IO Member

Ebay היחידה שגובה ממך עמלה.
אם אתה מוכר מוצר של 100 דולר אז אתה תשלם בין 10-12 אחוז עמלה.. נגיד 12 דולר עמלה..
על עלות משלוח אין עמלה , מה שהרבה מוכרים עושים מוכרים מוצר בזול ומעלים את מחיר המשלוח, קונים נרתעים מזה בגלל שיש בזה סיכון בשבילם , שמדובר על החזר כספי ושווי מוצר וכו'.

השדרוג הינו חד פעמי .

בעיקרון אם יש לך ידע בHTML זה פשוט לעצב אתר יש מיליון אתרים שיסבירו לך את זה , ובחיפוש ראשוני בגוגל יש לך את זה HTML tutorial

בעיקרון שאני מכרתי לא השקעתי בזה ועדין מכרתי את הכל[ברווח] , הכל עניין של מחיר משלוח,תמונות של המוצר , ותיאורו.

לא ידוע לי שמוכר חדש חייב לשים מכירה פומבית, אני יודע שיש הגבלה לשים מכירות עד 500 דולר או משהו כזה , יכול להית שאתה צודק והמדיניות השתנתה..., בכל מקרה לא יודע מה הכוונה ב "מחיר שמור" , אך אם זה מחיר בסיסי , אז אתה יכול פשוט לשחק בין משלוח למחיר התחלתי של המוצר, לדוגמה: מוצר שאני רוצה למכור אני ארצה עליו לפחות 40 דולר , אני אתחיל מחיר ב10 דולר +19 דולר משלוח [נראה לעין טוב יותר מ20 ] , תדע לך שברגע שאתה כותב שהמשלוח רשום לדוגמה זה מוסיף עניין לקונה , בכל מקרה זה עניין של ניסיון במכירות.

***לגבי ההגבלות במכירה ובמספר מוצרים , זה משתנה עם הזמן בהתאם למכירות שלך , בנוסף אתה יכול להתקשר למענה הטלפוני של EBAY ופשוט לבקש מהם אחרי תקופה של כמה חודשים לעלות לך את זה .

אתה יכול לשלב בין "קנה עכשיו" לבין הצעה פומבית , ככה שלקונה יש אפשרות או לחכות לזכיה בהצעה פומבית או לקנות בן רגע את המוצר ממך.

אופציית ההחזרה עוזרת , היא מקנה ביטחון לקונה במיוחד שמדובר במוכר חדש עם עשרות פידבקים שכולם מקניה ולא ממכירה, אתה יכול לדרוש בדף המכירה תוספת של 4 דולר נגיד על ביטוח ואם הקונה מסרב אינך אחראי לאובדן/שבר וכו' , תזכור שמה שאתה כותב בדף המכירה אמור להיות נאמן למה שאתה תייצג קדימה , ובמידה ו יהיו בעיות בעתיד תוכל לכתוב ל PP "אבל כתבתי X " וכו'.

מימוש הכסף קיים בכמה שיטות , אני אישית העברתי את הכסף לבנק , אפשר להעביר מעל 1000 שקל [שוב אני לא ידוע אם השתנו הדברים מספר חודשים לא התעסקתי עם זה].
עדיף לך להשאיר את הכסף ב PP במידה ואתה מרבה לרכוש עם PP , בגלל שאתה תפסיד כמה שקלים לעברה לחשבון הבנק, לא קריטי האמת.

יש ל PP מענה טלפוני בישראל בעברית , ככה שאם יש לך בעיות אתה לא צריך להוציא שיחה לחו"ל , בכל מקרה תמיד יש EMAIL , יש להם שירות ממש טוב מניסיון.
וכמו שכתבתי תכתוב את כל תנאי המכירה בדף המכירה , אל תתנה דברים בהודעות אישיות זה לא תופס .., יש לך אפשרות תמיד לערוך את דף המכירה , אך ברגע שמוכר יעשה BID על המוצר שלך , למרות שתשנה את דף המכירה , הוא יוכל להסתמך על הדף שהיה ברגע שהוא ביצע את ההצעה הפומבית.

אם אתה מרגיש שאתה לא יודע משהו אשמח לעזור..
WD 160GB
*Windows VISTA 64BIT SP1
Ofir1988 לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא