IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

עזרה במפרט לגיימינג סביב i5 בתקציב סביב 5500 ש"ח

אני לא מבין איך אתה מעיר לי על לוח מיקרו ואתה שם אחד כזה בעצמך במפרט כאילו, יצאת חומוס. על ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-10-11, 18:18   #16 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אני לא מבין איך אתה מעיר לי על לוח מיקרו ואתה שם אחד כזה בעצמך במפרט כאילו, יצאת חומוס.
על כל מקרה, בלי לזלזל, זה שטות גמורה מה שאמרת על לוח מיקרו, אני חושב שהתקנתי יותר מ 100 כאלו (ואני לא רוצה להגזים) ולוח שעובד עם כרטיס מסך יחיד ואפילו כרטיס קול לא מרגיש צפוף ולא כלום.
לא מבין איך הקביעות שלך כאלה החלטיות ונחרצות? רוב האנשים לא משתמשים במחשב למשחקים, רוב האנשים גם לא מוציאים 5K על מחשב וגם לא 3K אז מכאן שברור שלא מדובר ברוב האנשים, נכון?
ולגבי ה SRT, זה כל היופי בדבר, מספיק SSD ב 300 ש"ח בשביל לקבל פי ארבע יותר מהירות מהקשיח, תחשוב על זה - רק 300 ש"ח בשביל עד פי 4 יותר מהירות מהקשיח.
הנק' הנחה שלי היא לא נטו גיימינג, אני נותן דגש גם לפרקטיות ו USB3 בדיסקים חיצוניים זה הבדל של שמיים וארץ מ USB2 כנ"ל SATA3 ל SSD ופה נובע ההבדל בינינו, אתה בונה מחשב ללהדליק, להעלות משחק, ,לשחק ולכבות. ואני לא בונה ככה מפרטים.
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-10-11, 19:18   #17 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

אתה צודק בכמה דברים אבל בכמה גם טועה, יש הבדל בין לוח H61 מיקרו פשוט לבין הלוח הזה של הZ68 והוא בעיקר נובע מי המחיר, בקשר לSRT זה נכון אבל עוד פעם את מי זה מעניין שהמחשב עולה מהר יותר ? מה אנחנו מבצעים העברות כסף דרך המחשב שהמהירות כל כך חשובה לנו ? זה סתם גימיק ועד שכונני הSSD לא יהיו זולים יותר זה סתם זריקת כסף לפח, וגם כן הפח של כונן הSSD חשוב מאוד כאן ככה שצריך מינימום 60GB לביצועי הSRT בכללי וזה כבר מוכח שה20GB לא מספיקים לזה.

בנוסף מחשב שמיועד למשחקים נטו יכול לבצע את כל מה שמסביב בלי בעיה, הרי הוא מבוסס על חומרה חזקה ומזה כבר סרט ? מזה כבר דפי אינטרנט ? מזה כבר מוזיקה ? זה הכל שטויות למחשב שכזה.

את המחשב שלי קניתי ב5000 שקל כמובן בחלקים והמחיר רק גדל למעלה עם כל דבר נוסף שבא בהמשך, לפי המחשב שלך אני מתאר שבזבזת הרבה כסף ואתה עדיין ממשיך לבזבז עליו כי ככה עובד בעצם העולם הזה.
ישן 14-10-11, 20:06   #18 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

- למה אתה יוצא מנק' הנחה שאתה צודק ואני טועה?
- לוח מיקרו H61 ולוח מיקרו Z68 מבחינת "צפיפות" זה בדיוק אותו דבר, שים עליהם כרטיס וחבר את החיבורים וישאר לך בדיוק אותו מקום אז אין הבדל.
- אותי זה מעניין שהמחשב עולה יותר מהר (ותן לי כמה דקות ואני יכול לצרף לפחות חצי מהמשתמשים באתר לדעה הזאת), ו SRT לא מדבר רק על מערכת הפעלה שעולה יותר מהר זה מדבר על הכל, תוכנות עולות יותר מהר, משחקים מותקנים יותר מהר ונטענים יותר מהר ואפילו דחיסת וידאו עובדת מהר יותר. למעשה אתה מקבל מחשב מהיר יותר בכלום כסף באופן יחסי.
השאלה היא למה אתה חושב שאתה יכול לקבוע את מי זה מעניין ואת מי לא, אני לא מתחבר לגישה שלך... עדיף לשאול או להציע למבקש ולא לקבוע בשמו.
אגב, לא דיברתי על כונן של 20GB אלא על 32GB (ב 299 ש"ח) ופה זה כבר נבדק שמעל זה התוספת ביצועים ב SRT היא מינורית למרות שהתמיכה המקסימלית היא 64GB.
"מינימום 60GB" זה באמת בזבוז.
אנשים קונים מחשב חדש בשביל שיהיה מהיר יותר, אם אפשר לקבל אותו הרבה יותר מהיר בתוספת תשלום יחסית קטנה גם אם זה יהיה שדרוג עתידי אז אני לא מאמין שמישהו יוותר על זה (טוב נו, חוץ ממך), אם יש להם תקציב אז לתת להם את האופציה זה אף פעם לא דבר שלילי. זה לא הדבר הראשון שהייתי שם עליו דגש במפרט אבל זה כן משהו חשוב.
- איפה ראית אותי מדבר על סרטים\אינטרנט ומוזיקה? אני דיברתי בעיקר על חיבורים ויציאות ומהירות השימוש עם התקנים פנימיים וחיצוניים. ועכשיו בו נתייחס רגע לאינטרנט, עם SSD או SRT דפי אינטרנט יטענו לך מהר יותר, ביחוד באתרים עמוסים וכבדים.
- לא הבנתי את הקשר למחשב שלי או שלך?

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 14-10-11 בשעה 20:57.
ישן 14-10-11, 21:55   #19 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל מחשב לגיימינג

לא הבנתי 1/2 מהויכוח ביניכם, אני בטוח שאתם כן, זה מספיק.
על איזה מארז הייתם ממליצים כשהדגש על מחיר מינימלי, פיזור חום מכסימלי והחדרת אבק
מינימלית? בלי להתחשב באקוסטיקה?
תודה
ושבת שלום
שאול לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-10-11, 22:10   #20 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ה SilverStone כולל פילטר קידמי ולספק כלומר הוא עונה לך על החדרת אבק מינימלית ועם הבאנדל של הספק הוא עונה לך גם על מחיר מינימלי.
מבחינת פיזור חום מקסימלי (ביחס לתקציב כמובן) אז מארז עם זוג מאווררים קידמיים יהיה עדיף מפני שמאוורר אחד אחראי לקרר את הקשיחים ואחר מזרים אויר נקי לפנים המארז.
ה K59 של לנקול עונה על כל הדרישות ועם המחיר למחשב חדש הוא גם לא כ"כ יקר אבל אי אפשר למתג אותו כמארז זול כי הוא לא:
TMS.co.il - ?�?�?¨?–?™?� - Lancool Midi Tower PC-K59B Black - ?‘?§?*?™?™?× ?�?—?©?‘ ?—?“?© ?‘?�?‘?“

* לגבי הויכוחים בינינו (ואני מצטער שזה נפל על הת'ראד שלך) זה פשוט בגלל שאני לא מקבל תשובות חד משמעיות, אני חושב שכיוון המפרט צריך לבוא ממך ואנחנו נעשה עבורך את האיזון והמיטוב. אני לא חושב שאנחנו פה בשביל לקבוע לך חד משמעית מה אתה צריך ומה אתה רוצה.
ישן 14-10-11, 22:13   #21 (קישור ישיר)
IO Rookie

כל הכבוד

תודה רבה GMMASTER, שבת שלום
שאול לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 15-10-11, 1:12   #22 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

מבחינת סירקולציה וחסימת אבק ואפילו שקט לדעתי הANTEC DF-30 נכנס טוב יותר תחת ההגדרה הזאת, הוא יקר יותר ב50 שקל אבל לדעתי הוא שווה את זה.

מבחינת התקציב כבר הוחלט בכמה ומה השימושים בסוף ? "חוץ מי משחקים".
ישן 15-10-11, 1:29   #23 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ל DF-30 יש 2 חסרונות:
1. הספק צריך להיות מותקן הפוך (אין פתח כניסת אויר מלמטה) וזה קצת הורס את הסירקולציה ובנוסף גורם לכבלים של הספק להתחיל מהצד החיצוני של המארז וזה נראה לא טוב אם חשוב מראה נקי ומסודר.
2. יש פתח למאוורר מהצד לא חסום ולא מפולטר.
זה אומר שיש לו סירקולציה פחות טובה מה K59 ויש לו פתח כניסה אחד לא מפולטר וזה אומר שהוא יקלוט יותר אבק.
ישן 15-10-11, 3:54   #24 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

תגיד את זה לV9 שלי מחורר מי כל הצדדים והאבק נכנס רק מקדימה.
ישן 15-10-11, 4:20   #25 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

זה מה שאתה חושב...
ישן 15-10-11, 16:44   #26 (קישור ישיר)
Rig MasteR

סמל האישי של TheOne89

^^ אולי עם לא מנקים הרבה זמן אז הוא נכנס גם מי הצדדים, בינתיים אצלי לפחות האבק נכנס רק מקדימה בגלל שיש לי שהם סוג של טורבינה שמושכת אוויר לתוך המארז וכל שאר המאווררים רק מוציאים .

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא