IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מעבדי INTEL ולוחות אם
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מעבדי INTEL ולוחות אם מעבדי ולוחות אם מבוססי אינטל , ייעוץ לפני קניה , תמיכה טכנית, השוואת מעבדים ולוחות אם

חומרה : מעבדי INTEL ולוחות אם

מה קורה עם חיבורי ה SATA 3 בלוחות X79 ?!?

כל הלוחות שראיתי עד עכשיו מכילים רק 2 חיבורי SATA3 ו4 חיבורי SATA2 מה X79 עצמה.. כל השאר זה יבואו ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-11-11, 21:36   #1 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ברירת מחדל מה קורה עם חיבורי ה SATA 3 בלוחות X79 ?!?

כל הלוחות שראיתי עד עכשיו מכילים רק 2 חיבורי SATA3 ו4 חיבורי SATA2 מה X79 עצמה..
כל השאר זה יבואו מהציפ של מרוול.

למה ?
X79 אמורה לתת עד 10 (!) חיבורי SATA3 ושני חיבורי SATA2 ממנה בלבד.
למה צריך את הציפ' המעפן של מרוול ?

עוד משהו שלדעתי קשור לזה, בלוחות שהיו בתצוגות לפני כמה חודשים היו 10-14 חיבורי SATA כשהרבה יותר היו בצבע דומה (כלומר כניראה מאותו מקור) ופתאום בגרסאות הסופיות המספר הזה קוצץ (ב4) ונישארו חללים ריקים בלוח..

מתחיל להריח כמו אחד משתי אופציות:
1. בעיה בX79 עם מספר חיבורי SATA3.
2. משהו מסריח מכיוון מרוול ועסקה עם היצרניות של הלוחות.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-11-11, 23:03   #2 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אני חושב שאתה מפספס קצת.
בשביל שיהיו לך 10 sata3, אתה צריך המון ערוצים בין ה ICH למעבד, ובין ה ICH לפורטים עצמם.
אחרת, אתה פשוט לא תהיה מסוגל לספק את ה sata3 לכל החיבורים, ואתה בעצם מאבד המון בביצועים (תחשוב שאתה צריך לדחוף 10 חיבורי 6Gbps על חיבור DMI יחיד שהוא 20Gbps. פשוט אין מצב לא לאבד ביצועים).

אני בטוח שבעתיד, כש DMI יגדל משמעותית, ויצאו דרכים טובות יותר להעביר מידע, כמות ה SATA יגדל.
עד אז, תתמודד עם מה שיש.
או שתקנה SR3, ששם יש מספיק חיבורים דרך שני המעבדים, ל 8 חיבורי SATA3

מסריח, אני לא יודע.
אני רק חושב שהם פשוט לא תכננו את זה כמו שצריך.
ישן 02-11-11, 23:33   #3 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

א. זה לא בדיוק כמו ב AMD או ב1155 ששם זה באמת מוגבל.
לSB-E יש הרבה יותר רוחב פס בין המעבד לX79 מאשר בשני המקרים האחרים.. (חיבור PCI-E בין המעבד לX79 בנוסף ל DMI)

והופיע בערך בכל מצגת של אינטל על הX79 שיהיו לה 10 חיבורים, כן סביר שלנצל את כולם באותו זמן אתה לא תוכל אבל שלוש/ארבע בריידים נפרדים למשל לא צריכה להיות שם בעיה, כמו שקורה ב890 של AMD עם 6 חיבורי SATA3.
ישן 03-11-11, 10:15   #4 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

איך אומרים, מצגות לחוד ובפועל לחוד?
ראה דוגמת bulldozer.

בנוסף, אני חושב שאתה קצת מבלבל.

1. גם חיבורי ה marvell הם כמו כל חיבור SATA רגיל. ההבדל הוא שפשוט יש marvell שמנהל אותם לפני ה ICH עצמו. מאפשר להוריד עומס. לטוב ולרע, ככה זה.

2. לוחות כמו ה UD7 שהוצגו עם המבנה הסופי (כנראה) ב IDF, הראו 14 חיבורי SATA, כשמתוכם באמת 10 הם SATA3 (כאשר 4 או 6 אם אני לא טועה על marvell).

3. ורק לתקן את שנינו מבחינת ה PCIE וה DMI.
ה DMI הוא מבוסס PCIE (ולא בנוסף).
ב X58 הוא היה 2GB/s, ב Z68 הוא 20Gb/s (ולקחתי אותו כ reference מול ה SB-E), וכנראה ב X79 הוא יגדל ל 32Gb/s (ה PCIE 3.0 x4 הייעודי ל storage הוא בדיוק ה DMI). וזה עדיין לא יהיה מספיק כלל. בייחוד כאשר הוא אמור לספק קשר ל USBים, ל PCIים ועוד המון רכיבים על הלוח אם.
שם לב שגם ה 2GB/s בהחלט לא היה מספיק בשביל חיבורי ה sata2 שהיו על הלוחות אם של X58. אפילו ב Z68 ה 20Gb/s לא מספיק תיאורתית לכל חיבורי ה Sata2+Sata3 שיש עליו.

4. אני מאמין שכמו שלא בכל לוח של X58 יש את המקסימום sata, כך יהיה ב X79 בשביל לחסוך במקום, בחום, ועל פי מה שאמור הלוח לספק.

אתה באמת מצפה לחבר raid controller על ה PCI, לחבר 16 דיסקים של sata3/2, וגם 14 usbים, ולקבל את המקסימום bandwide מכולם באותו הזמן על DMI מסכן והכל דרך ה ICH?

אולי כשתצא סוף סוף הסכמה של ה X79 אפשר יהיה לדעת בדיוק (אני לא מצאתי אחת ברשת עד היום), אבל לי נראה שאם מבטיחים לך פיל ולא אמרו באיזו גודל הוא יבוא, אז קצת קשה לבוא בטענות אם הוא לא שוקל 100 טון
ישן 03-11-11, 11:12   #5 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

לא, אני לא מצפה לזה באותו זמן..
לכן אני מחפש מס' חיבורים שיהיה אפשר לעבוד בניפרד על יותר משני חיבורי SATA3, כמו ב 890 של AMD.

ב AMD יש לך 6 חיבורים של SATA3, חבר 6 כונני SSD או שניים ברייד 0 ולא תקבל מזה כלום כי אתה לא יכול לעבור 1GB/S..

חבר 6 כוננים בשניים שלוש ריידים נפרדים (2-3 כוננים במערך) ותוכל לעבוד עם כל אחד בניפרד במקסימום מהירות.

וכבר היום ב1155 אתה יכול לקורא ב 1.3-1.5GB/S מהH/P67 והZ68 אם יש לך רייד מספיק חזק (6 כוננים, 250MB/S לאחד, נעשה כבר)

ב2011 אם היא היתה מאפשרת לפחות 4 (מתוך ה 10 שהיא אמורה לתת) חיבורי SATA3 ההיתה רואה תוצאה דומה עם 3-4 כונני SATA3.
כלומר 4 חיבורים היה צריך להיות בגדר חובה על הלוחות אלא אם יש בעיה.

*שאלתי בXS על הנושא, ומישהו אמר שהם שינו את זה שהיא אמורה לספק 10 חיבורים ל2.
בקשתי לינק ליותר מידע, נראה מה ומתי נקבל.
ישן 03-11-11, 11:33   #6 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

לא יודע.

קצת קשה לי לתת לך תשובה.
איך AMD עובד אני לא כל כך מכיר.

ומבחינת sata3 ב raid, נראה שיהיו לפחות 4 כוננים שתוכל לחבר.

בוא נגיד ככה.
על פי מבנה הלוחות אם שיצאו, נראה ש 10 של sata3, לא תקבל גם אם תרצה מאוד מאוד. להתבסס על צילום מסך של פרזנטציה מתחילת השנה על SB-E ולצפות באמת ל 10 של sata3, האמת, לדעתי זה קצת אופטימיות מוגזמת.

עד שה NDA יוסר, ונוכל לראות בדיוק את סכמת ה SB-E, מה באמת הוא תומך ומה לא, עדיין יש דברים לא סגורים.

בכל מקרה יש מה? עוד קצת והלוחות והמעבדים יופצו? אז לא צריך להמתין הרבה זמן.
ישן 03-11-11, 11:43   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

לא יודע מה לומר לך RTR אבל בהמשך לדיון שלנו...

הלוחות של אינטל (מעבדי אינטל) מלאים בשבבים של מערכות איחסון (STORAGE).

אין שבב אחד שאחראי על הכל.כל שני חיבורי SATA אתה רואה חברה אחרת.ממש סלט.

ב AMD (עוד סיבה ללכת על הלוחות שלה) אתה רואה את הגשר הדרומי אחראי על הכל וזהו.

לא ברור לי מה זה הבלגן הזה.

הנה הלוח של גיגבייט

http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=3907#sp

שים לב שבאיחסון רק ערכת השבבים רשומה.תומך ב SATA III.ואין עוד שבבים נוספים.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

Samsung Galaxy NOTE N7000

נערך לאחרונה על ידי avidan33, 03-11-11 בשעה 11:49.
avidan33 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-11-11, 11:56   #8 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

הרעיון הוא להוריד את העומס מה ICH.

ועם כל הכבוד, מאיפה הבאתם שב AMD הכל ב SB בלבד וזהו?
בלוחות של AMD יש את ה JMB362 או ASM1061 או Marvell 88SE9172, תלוי בחברה.

אז יפה ש AMD מספקים לך שישה של sata3 עוד בין 1 ל 4 נוספים עם controller אחר, אבל נראה שגם אינטל יתנו זאת בדיוק.
ישן 03-11-11, 12:39   #9 (קישור ישיר)
IO Pro

כתוב STORAGE - ואז מראים לך איזה שבב אחראי על זה ...

בלוחות של אינטל יש אומנם 6 חיבורים (בדקתי לוח מסויים)

אבל 2 חיבורים הולכים לגשר הדרומי.2 חיבורים הולכים לגשר הצפוני ושני חיבורים הולכים לחברה צד שלישי לספק ללוח SATA III.
Intel I5 2500K | ASrock Z77 Pro 4 | DELL PERC 5 with Raid 5 array | Corsair XMS3 16GB |Intel HD3000 | Seasonic X-750 Modular | Crucial M4 SSD Samsung F3 X8 in RAID 5 | LG DVD-RW GH22NS40 Sata X18 LG DVD-RW GH22NS70 LG DVD-RW H42 | EMU 1212M | YY -W201 Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit |Dell 2709 | Microsoft Laser Mouse 3000 | KAMA reader II 30 in one | Microsft ELIT keyboard |

ישן 03-11-11, 12:44   #10 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי avidan33 צפה בהודעה
כתוב STORAGE - ואז מראים לך איזה שבב אחראי על זה ...

בלוחות של אינטל של כמו לחלק לחם ברוסיה כמו שני חיבורים עומד שבב אחר.
ומה? AMD המציאו לחם שעשוי אבק פיות ובקר שעשוי מנוד של גוייבה?

לא, AMD עושים בדיוק כמו אינטל.
תסתכל בכל הלוחות האחרונים ותראה תחת ה storage בדיוק את אותו הדבר. 6 חיבורי sata3 ו X חיבורים נוספים תחת בקר X כלשהו.

אינטל תומכים ביותר חיבורים, ומאפשרים זאת דרך בקרים נוספים בשביל להוריד עומס מה ICH.
חכם או לא, לגיטימי או לא, כל אחד ואיך שהוא רואה את זה.
אתה באמת מצפה לשים Raid 0 של 12 דיסקים על ה ICH המסכן של אינטל וגם מצפה לביצועים מעולים?

כמו לקחת אוגר ולצפות שהוא יספק כוח לכל השכונה בעזרת הגלגל המסכן שלו.

ציטוט:
אבל 2 חיבורים הולכים לגשר הדרומי.2 חיבורים הולכים לגשר הצפוני ושני חיבורים הולכים לחברה צד שלישי לספק ללוח SATA III.
חביבי, אין יותר דבר כזה גשר צפוני או דרומי באינטל כבר מספר שנים טובות.
אז אני לא יודע בדיוק מה בדקת ואיך.
כל חיבורי ה SATA בלוחות של אינטל מתחברים ל ICH. גם אלו שעובדים דרך בקר צד שלישי או רביעי או חמישי.
בלוחות לפני SB הבקר של אינטל ה ICH לא נתן תמיכה ב Sata3, אז השתמשו בבקר של marvell לשם כך, אבל גם הוא היה מחובר ל ICH.

נערך לאחרונה על ידי eyal_ma, 03-11-11 בשעה 12:49.
eyal_ma לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-11-11, 12:47   #11 (קישור ישיר)
IO Pro

אהבתי את הדוגמא עם האוגר

ישן 03-11-11, 12:49   #12 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal_ma צפה בהודעה
לא, AMD עושים בדיוק כמו אינטל.
תסתכל בכל הלוחות האחרונים ותראה תחת ה storage בדיוק את אותו הדבר. 6 חיבורי sata3 ו X חיבורים נוספים תחת בקר X כלשהו.
אז זהו שלא, לאינטל יש רק שני חיבורי SATA3 ו4 של SATA2 מהבקר שלה כשלAMD יש 6 שהם SATA3 מהגשר הדרומי שלהם.

כל הציפייה היתה שאינטל תשווה את זה, ע"פ פרסומים ראשונים היא עשתה יותר מזה ואפשרה 10..
רק שכשיו מתברר שלא..
ישן 03-11-11, 12:53   #13 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי RTR צפה בהודעה
אז שלא, לאינטל יש רק שני חיבורי SATA3 ו4 של SATA2 מהבקר שלה כשלAMD יש 6 שהם SATA3 מהגשר הדרומי שלהם.

כל הציפייה היתה שאינטל תשווה את זה, ע"פ פרסומים ראשונים היא עשתה יותר מזה ואפשרה 10..
רק שכשיו מתברר שלא..
יכול להיות.
אבל באותו אופן ציפינו שה FX-8150 יהיה אחלה מעבד
ע"פ פרסומים ראשונים היה אולי רשום 10, אבל אף אחד לא הבטיח לך 10 שהכל בא מה ICH.
אותו הדבר כשדיברו על תמיכה ב sata3 ב X58. אף אחד לא אמר בהתחלה "כן, יהיה, אבל לא מאינטל ישירות". גילנו את זה רק מאוחר יותר קרוב להשקה.
ישן 03-11-11, 13:50   #14 (קישור ישיר)
IO Pro

אייל אתה נישמע כמו פאן בוי של אינטל.
אני מזמן לא פאן בוי של אף אחד (אולי של AMD אבל אני לא נכנס לויכוחי סרק)

קבל את זה שיש לוחות מוצלחים יותר "ומסודרים" ל AMD.זו גם הסיבה שאני מעדיף אותה
אני יודע שאינטל הרבה יותר טובה היום (הנה קיבלת טפיחה על השכם)

אבל בלוחות אם - היא לא מוצלחת.עובדה שהלוחות של אינטל משובצים בשבבים של מאוורל כדי
להוריד עומס..נו באמת.

ובקשר למעבד - נו שויין - אפשר לקחת את הפנום 2.למרות שאני בהחלט פוזל לכיוון של אינטל אבל שוב הבעיה זה לוחות אם לא משהו.

ישן 03-11-11, 14:01   #15 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
אייל אתה נישמע כמו פאן בוי של אינטל.
אני מזמן לא פאן בוי של אף אחד (אולי של AMD אבל אני לא נכנס לויכוחי סרק)

קבל את זה שיש לוחות מוצלחים יותר "ומסודרים" ל AMD.זו גם הסיבה שאני מעדיף אותה
אני יודע שאינטל הרבה יותר טובה היום (הנה קיבלת טפיחה על השכם)

אבל בלוחות אם - היא לא מוצלחת.עובדה שהלוחות של אינטל משובצים בשבבים של מאוורל כדי
להוריד עומס..נו באמת.

ובקשר למעבד - נו שויין - אפשר לקחת את הפנום 2.למרות שאני בהחלט פוזל לכיוון של אינטל אבל שוב הבעיה זה לוחות אם לא משהו.
אני לא ממש פאן-בוי, אבל אני גם לא ממש חובב AMD.

ולא הייתי אומר שהלוחות של AMD יותר מסודרים משל אינטל. ל AMD יש את הבעיות שלהם.
אני פשוט מציין עובדה.
אני זוכר טוב מאוד איך AMD בשלהי ה nforce נתנו יופי של כמות sata, ובמקביל הביצועים היו מתחת לכל ביקורת.

ואל תשכח שבדיוק כמו שאינטל לא באמת מייצרים את הלוחות אם, גם כך AMD. שניהם תלויים בחברות אחרות.
עובדה שגם AMD משתמשים ב marvell ובחברות אחרות (אין אפילו סטנדרט) בשביל לספק יותר מ 6 חיבורים.
אני גם בטוח שאם אינטל היו אומרים "OK, אז רק 6 של sata3" כולם היו אומרים "אינטל חרא, יש להם רק 6". אותי יותר מצחיק יותר ש AMD מספקים רק 6.

והמשפט האחרון שלך אומר את זה טוב. אתה כל הזמן פוזל לכיוון אינטל. כן לוחות לא לוחות, אני בטוח שזה סתם תירוץ.
זה כמו שאנשי AMD אומרים כל הזמן שלא צריך להחליף לוח אם מעבד אם קונים משהו חדש, אבל בפועל הם בכל זאת מחליפים גם לוח וגם מעבד ביחד. "אני לא צריך, אבל אני עושה בדיוק מה שמשתמשי אינטל עושים".

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא